Skyscraper City Forum banner

Ile dacie?

1 - 8 of 8 Posts

·
Rah'ma'dul
13,771 Posts
Bardzo ładnie. Widzę już gdzie ja błąd popełniłem, pomijając ciut scentrowane miejsce gdzie stałem.
Miałem za długi czas naświetlania :lol: Bo inne paramatry mamy w sumie bardzo zbliżone, lub identyczne.

U Ciebie coś mi nie pasuje,a le trudno mi się określić co. Stąd "tylko" 9. :cheers:

·
DDR FAN
3,556 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Nie byłem - widac to po ornamentach kopuły, tych najbliżej krawędzi.
Pytanie pozostaje tylko , czy sama kopuła jest idealnie prosta. W końcu to prawie 500 letnia konstrukcja i ocś się mogło "pozmieniać". Poza tym z łapki ciężko mi było zrobić idealną symetrię.
Sławek - pewnie mała głębia ostrości. Ostrość w tym wypadku zlapana jest na dolnej partii kopuły i sam malunek jak i wszystko to co bliżej nas jest nieostre.
Cień trochę tuszuje ten efekt ale nie do końca. Stąd zapewne "coś mi nie pasuje" ;)

Chodziło mi jednak bardziej w tej scenie o pokazanie klimatu miejsca i trójwymiarowości, które są moim zdaniem więcej niż fenomenalne.

·
Registered
1,923 Posts
^^ Filozoficznie podchodząc do zagadnienia, trzeba sobie zdać sprawę że "środek" jest tylko zbiorem (co prawda nieskończonym) punktów materialnych, przez co nigdy nie zostanie przez fotografa osiągnięty;)
Nie jestem aż takim zboczeńcem, żeby liczyć piksele albo doszukiwać się ćwiartki zdobienia więcej. Twoje zdjęcie jest na pierwszy, drugi i trzeci rzut oka geometrycznie dopieszczone, co najmniej na 5+ ;)

·
Registered
20,850 Posts
Jak koledzy, dłuższą chwilę starałem się posprawdzać wszystkie "boki", potem stwierdziłem, że jeśli mam się czepiać, trzeba odpalić "program" bo nic nie widzę, ale to bez sensu.

Bardzo ładnie.

Co do:
Ostrość w tym wypadku zlapana jest na dolnej partii kopuły i sam malunek jak i wszystko to co bliżej nas jest nieostre.
Bardzo fajnie, że o tym piszesz. Lepiej bym tego nie ujął, zwłąszcza, że ostatnio gubią mi się terminy w głowie, pojęcia, nie pamiętam wielu rzeczy. :lol: To chyba przez te trzysta pierwszych siwych włosów. :eek:hno:

10

:cheers:

1 - 8 of 8 Posts