SkyscraperCity Forum banner
1 - 18 of 18 Posts

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Przejrzałem forum i okazało się, że ponad 35-tys. Oleśnica nie ma swojego wątku. (na początek artykuły nieco archiwalne ;) )

Fabryka prawie gotowa. W ciągu trzech lat zatrudnią 150 osób

Firma Alucrom pojawiła się w oleśnickiej strefie przemysłowej w ubiegłym roku. Zajęła jeden z trzech najmniejszych z sześciu obszarów wydzielonych na terenie strefy położnej po lewej (jadąc w kierunku Bierutowa) stronie drogi wojewódzkiej nr 451. Za działkę zapłaciła 1,2 mln zł. Nieruchomość znajduje się na terenie przeznaczonym pod zabudowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. Firma jest dostawcą usług i malowania mokrego oleśnickiego GKN, który w czerwcu 2016 roku uruchomił zakład przy ul. Krzywoustego. Inwestor zadeklarował w pierwszym etapie zatrudnić ok. 50 osób. Inwestycja będzie etapowana, więc docelowo pracę w nowej fabryce Alucrom w Oleśnicy może znaleźć więcej pracowników. Wstępne szacunki inwestora przewidują zatrudnienie w ciągu 3-4 lat około 150 osób. Firma już szuka pracowników. W portalach pracowniczych znajdujemy informacje m.in. o chęci zatrudnienia lakierników.
http://olesnica.naszemiasto.pl/arty...t-zatrudnia-150-osob,4173308,art,t,id,tm.html

Gdzie w Oleśnicy można kupić nowe mieszkanie

Oleśnicki rynek mieszkaniowy wydaje się być nienasycony. Od kilku lat trwa budowa kolejnych, nowych bloków na terenie całego miasta. I końca tych inwestycji nie widać. Co więcej, wszystkie mieszkania znajdują swoich nabywców. Gdzie budują? Kolejną inwestycję mieszkaniową realizuje firma Wzórbud Grzegorza Wzorka. Bloki przy ul. Koszarowej 4 i 6 (osiedle Millenium) czekają na swoich nabywców.

Do dyspozycji potencjalnych lokatorów są tutaj mieszkania od 33 do 93 mkw. Te, które usytuowane są na parterze budynku posiadają ogródki. Apartamenty na poddaszu oprócz powierzchni bliskiej 88 mkw. mają z kolei tarasy. Blisko 50-metrowe. Inwestycja ta ruszyła w 2015 roku. Inwestor założył wówczas, że w ciągu czterech lat przy Koszarowej odda do użytku 150 mieszkań i 13 lokali usługowych. Swoje kolejne mieszkaniowe przedsięwzięcie realizuje też firma Tom-Bud. Obok bloków przy ul. Szkolnej, w których pierwsi lokatorzy już mieszkają, powstanie kolejny - przy ul. Okrężnej. Jeszcze w ubiegłym roku ruszyły pierwsze prace budowlane. Nowy budynek będzie miał cztery kondygnacje z poddaszem użytkowym oraz podziemny garaż. Powierzchnia użytkowa całości to blisko 2300 metrów kwadratowych. Budynki wielorodzinne powstają też na oleśnickich Ratajach. Mieszkania powstają tutaj u zbiegu ulic Wielkopolnej i Szmaragdowej. W budynkach zaprojektowano 54 mieszkania o powierzchni 45 mkw. do 66 kw. Te, które znajdują się na parterze mają wyjście na ogród. - Kompleks nie będzie przylegał bezpośrednio do żadnej z ruchliwych ulic - zapewnia firma Ergobud, która realizuje tę inwestycję. Osiedle Kanada na...Wileńskiej I wreszcie najmłodsza inwestycja. Nowe osiedle, które firma Piopus chce zbudować przy ul. Wileńskiej. - Osiedle Kanada to nowoczesny kompleks składający się z budynków wielorodzinnych zlokalizowanych w Oleśnicy przy ulicy Wileńskiej - czytamy w opisie inwestycji. - Obecnie realizowany jest I Etap inwestycji obejmujący budynek czteropiętrowy wyposażony w nowoczesne windy wraz z wewnętrzną komunikacją. Ofertę stanowią 43 mieszkania o szerokiej gamie metraży od 28,10 do 74,99 m2 i zróżnicowanych układach od 1 do 4 pokoi. Lokale znajdujące się na parterze będą posiadać przestronne tarasy, a mieszkania na wyższych piętrach balkony. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji naziemne miejsca postojowe i garaże w parkingu podziemnym, pomieszczenia wspólne dla rowerów i wózków. - Naszą inwestycję wyróżnia na tle innych miejsce jej położenia tj. w dzielnicy Zielone Ogrody, gdzie dominują ogródki działkowe i niska zabudowa jednorodzinna oraz komfort funkcjonalnych, różnorodnych mieszkań - twierdzi inwestor. - Wraz z nowoczesną architekturą budynku sprawia to, iż jest to idealne miejsce dla tych, którzy lubią się wyciszyć na łonie natury oraz dla osób aktywnych. Z myślą o najmłodszych zaprojektowano plac zabaw, a dla dorosłych istnieje możliwość korzystania z przyległej hali i boiska. Obiecująco prezentują się plany budowy obwodnicy wschodniej Oleśnicy, dzięki której szybko będzie można włączyć się w drogę S-8 Wrocław-Warszawa - uważa inwestor.
4200 zł - koszt metra kwadratowego Oleśnica
Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/stre...lesnicy-mozna-kupic-nowe-mieszkanie,12223957/
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #2 ·
http://www.rynekinfrastruktury.pl/w...rg-na-wschodnia-obwodnice-olesnicy-62477.html

Dolnośląskie: Rusza przetarg na wschodnią obwodnicę Oleśnicy

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Oleśnicy. Trasa obwodowa dla miejscowości leżącej we wschodniej części województwa dolnośląskiego będzie liczyła niemal 3 km i pobiegnie w ciągu DW-451.

Obwodnica Oleśnicy będzie miała klasę trasy głównej. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do budowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 451 o długości 2,745 km wraz z przebudową odcinka drogi wojewódzkiej nr 373 na odcinku około 0,905 kilometra od ul. Warszawskiej w kierunku węzła drogi ekspresowej S8.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie trasy, pozyskanie zezwolenia na realizację inwestycji, budowa infrastruktury oraz otrzymanie pozwolenia na jej użytkowanie. Inwestycja obejmuje m.in. budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, dróg serwisowych i placów do zawracania oraz przebudowę oświetlenia ulicznego.

Na oferty zamawiający czeka do 9 maja br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%) oraz okres gwarancji (40%). Według przewidywań inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia 2020 roku.

Nowa droga poprawi skomunikowanie miejscowości. Dzięki niej łatwiej będzie dojechać do drogi ekspresowej S8, która łączy m.in. Wrocław i Warszawę.
 

·
Registered
Joined
·
271 Posts
Coraz ciaśniej w oleśnickim szpitalu. Pacjenci skarżą się przede wszystkim na warunki panujące w nocnej i świątecznej izbie przyjęć. Okazuje się, że są plany rozbudowy szpitala.
Wymogiem rozporządzenia prezesa Narodowego Funduszu było, aby punkt udzielania świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej był zlokalizowany w budynku szpitala - wyjaśnia Kamil Dybizbański, dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. - Niestety tylko obecnie przystosowane pomieszczenia nadawały się na udzielanie tych świadczeń z uwagi na osobne wejście i wymaganą lokalizację. W tej chwili nie ma możliwości usytuowania punku w innym miejscu.
Tyle wyjaśnienia dyrektora dotyczące kwestii ciasnoty, jaka panuje w pomieszczeniach w tylnej części szpitala, gdzie jest świadczona nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Co więcej, dyrektor uważa, że jedynym rozwiązaniem tej trudnej informacji jest rozbudowa placówki. - Z uwagi na to, iż szpital w Oleśnicy nie uniknie w najbliższych latach rozbudowy związanej ze spełnieniem wymogów zawartych w treści rozporządzenia Ministra Zdrowia z 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, jesteśmy w trakcie przygotowań do ogłoszenia przetargu na projekt osobnego budynku - wyjaśnia dyrektor. - Będzie on zawierał między innymi blok operacyjny, centralną sterylizatornię, oraz poradnie przyszpitalne. Istnieje szansa, że w nowo wybudowanym pawilonie zostanie umieszczona także nocna i świąteczna opieka zdrowotna gwarantując lepsze warunki oczekiwania na udzielenie pomocy lekarskiej. Czy to możliwe? Wicestarosta Piotr Karasek przyznaje, że do zarządu trafiły koncepcje dyrekcji szpitala i zostały one zaakceptowane. - Jesteśmy w początkowej fazie. Na teraz muszą się znaleźć pieniądze na projekt - mówi. - Potem będziemy się zastanawiać, jak przedsięwzięcie zrealizować, gdzie szukać dofinansowania. O jakich kwotach mowa? Wstępnie o 18 mln zł. - To nie jest nasz wymysł, to konieczność, bo sala operacyjna w takim wymiarze jak dziś nie może docelowo funkcjonować - mówi Karasek.
http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/powieksza-szpital-w-olesnicy-bedzie-rozbudowa,13187359/
 

·
Registered
Joined
·
271 Posts
Jesienią w pobliżu dawnego węzła Dąbrowa trasy S8 pojawi się pierwsza w powiecie oleśnickim restauracja sieci McDonald's. Obiekt będzie miał 460 mkw powierzchni użytkowej.
McDonald's jest jedną z największych na świecie sieci restauracji szybkiej obsługi. Przypomnijmy, jeszcze kilka lat temu sieć chciała postawić swoją restaurację przy trasie S8 w pobliżu Jenkowic, jednak plany nie doszły do skutku.
W marcu informowaliśmy na łamach portalu MojaOlesnica.pl, że do Starostwa Powiatowego w Oleśnicy wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę restauracji McDonald’s, która ma zostać wybudowana od strony oleśnickich Rataj, w pobliżu dawnego węzła Dąbrowa trasy S8.
Roboty rozpoczęły się z końcem lipca
- Tak, wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę restauracji McDonald’s w pobliżu węzła drogowego w Dąbrowie Oleśnickiej. Powierzchnia zabudowy – 521,68 m2. Powierzchnia użytkowa – 460,51 m2. Wysokość 4,80 m. Będzie to budynek 1 kondygnacyjny, typowy dla McDonald’sa z zagospodarowaniem terenu. Działka nr 4/2 arkuszu mapy 5, obręb Rataje. Terminu powstania nie znamy, ale od chwili ostatecznej decyzji firma ma 3 lata na rozpoczęcie - poinformowało starostwo.
Na budowie pracuje ok. 50 osób
Prace już się rozpoczęły. Nowa restauracja będzie mieściła się przy ul. Dobroszyckiej. Prognozuje się, że inwestycja mogłaby zakończyć się jesienią tego roku.
http://mojaolesnica.pl/25437,ruszyla-budowa-restauracji-mcdonalds.php
 

·
wartości
Joined
·
17,872 Posts
Ostatnio pierwszy raz w życiu byłem w Oleśnicy, bo z synem zwiedzamy zamki, a z Wrocławia jest blisko. Liczba wież robi wrażenie, szkoda, że na żadną z nich nie można wejść, by podziwiać panoramę miasta. Słyszałem o planach udostępnienia wiezy zamkowej, ale z tego co widzę, to jeszcze daleko do ich realizacji. Na pewno jeszcze tam wrócimy, bo pół dnia zwiedzania (z małymi dziećmi) to trochę mało.
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Na początku października br. rozpoczęto prace budowlane związane z rozbudową zakładu OLE2 GKN Driveline Polska Sp. z o.o.

Zakład ten rozpoczął działalność w czerwcu 2016 r. Wówczas w ramach pierwszej fazy projektu inwestycyjnego wartego 68 mln złotych, oddano do użytku halę o powierzchni 14,3 tys. m2.

Teraz jego powierzchnia zostanie podwojona, ponieważ hala produkcyjno-magazynowa powiększona zostanie o 16,5 tys. m2 oraz dodatkową powierzchnię biurową (1 340 m2).
[..]
Wartość inwestycji, która zostanie oddana do użytku we wrześniu przyszłego roku to 56 mln złotych. - Przewidywany wzrost zatrudnienia o około 40 osób jest wartością szacunkową, gdyż finalnie będzie on zależeć od nowych projektów - zaznacza Mariusz Karolewski.
http://www.automotivesuppliers.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19834&Itemid=53
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #7 ·

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #8 ·
http://olesnica.naszemiasto.pl/arty...wlascicielem-dzialki,5089719,art,t,id,tm.html

Firma GKN Driveline Polska nabyła od miasta działkę leżącą na terenie specjalnej strefy przemysłowej w Oleśnicy przy ul. Strefowej. Grunt o powierzchni blisko 22 ha jest przeznaczony pod działalność produkcyjną, składową lub magazynową. W przetargu wzięły udział dwie firmy: GKN Driveline Polska i Lidl Polska. Ostatecznie grunt nabyła firma GKN. Wylicytowana kwota netto to 26,4 mln zł (brutto 32,5 mln zł) - informował wówczas magistrat.
Spora ta działka
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #9 ·
https://olesnicainfo.pl/wydarzenia/kolejna-dzialka-w-olesnickiej-podstrefie-sprzedana/27116/

Sycowska firma Eurologis II z Sycowa kupiła działkę w oleśnickiej podstrefie przemysłowej.
https://olesnicainfo.pl/wydarzenia/...-podejscie-do-dobroszyckiej-za-tydzien/22490/

Budowa obwodnicy ruszy latem. Podejście do Dobroszyckiej za tydzień

[..]

Z naszych informacji wynika, że już w przyszłym tygodniu DSDiK ogłosi kolejny przetarg na modernizację Dobroszyckiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego. Rozwiązanie to ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa kierowców. Kilka ostatnich przetargów unieważniono. Wysokość ofert składanych przez zainteresowane firmy zawsze przekraczała możliwości inwestora. W przyszłym tygodniu przetarg ma być ogłoszony ponownie. Do połowy kwietnia powinniśmy wiedzieć, czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę.

Sytuacja z obwodnicą klarowna

Dużo szybciej udało się rozstrzygnąć postępowanie przetargowe w przypadku wschodniej obwodnicy Oleśnicy. Trasa ta ma odciążyć ulice Klonową, Sudoła i Krzywoustego i wyprowadzić ruch tranzytowy w stronę Bierutowa i Kluczborka z miasta. Prace te zrealizuje – za 26,6 mln zł – firma Budimex. Roboty rozpoczną się latem i potrwają dwa lata. Budowa tej drogi to także niejako koniec oleśnickiego lotniska, bo po fali protestów (pierwsze ustalenia zakładały, że co najmniej kilkadziesiąt ogrodów działkowych zostanie przejętych pod budowę nowej drogi, a ta przechodzić będzie także blisko nowego osiedla domków jednorodzinnych) stworzono jej nowy przebieg, właśnie przez część lotniska. Na trasie obwodnicy pojawią się ronda – na ul. Strefowej, Wileńskiej i Warszawskiej.
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #10 ·
http://olesnica.naszemiasto.pl/arty...tce-w-naszym-miescie,5087699,art,t,id,tm.html

Miasto przygotowuje się do kilku dużych inwestycji. Niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową placu Zwycięstwa. Na ten rok planowane są także pierwsze prace przy budowie nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Oleśnicy. Zakład Budynków Komunalnych ogłosił przetarg na ich wykonanie. Oferenci mogą zgłaszać się do 24 kwietnia. Szacuje się, że pochłoną 7-8 mln zł.
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Będzie remont ul. Dobroszyckiej w Oleśnicy!

Jest niemal pewne, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę przebudowy ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy. Podpisanie umowy z firmą Eurovia ma nastąpić jeszcze w lipcu!


Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu unieważniała poprzednie przetargi na modernizację ulicy Dobroszyckiej (w tym budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego) w Oleśnicy, przez którą przebiega droga wojewódzka nr 340. Jednostka przyznawała, że nie miała tyle pieniędzy, ile chcieli oferenci.
[..]

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc, która za wykonanie zadania zaoferowała kwotę 10,624 mln złotych i udzieli 10-letniej gwarancji na wykonane prace.
[..].
https://mojaolesnica.pl/30883,bedzie-remont-ul-dobroszyckiej-w-olesnicy.php

- Minął niecały tydzień od uruchomienia systemu OLbike. Statystyki pokazują, że mieszkańcy chętnie korzystają z systemu. Do dnia dzisiejszego zostało wypożyczonych 931 rowerów, które łącznie przejechały 2358 km w czasie 330 godzin - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.
https://mojaolesnica.pl/31120,tyle-osob-skorzystalo-z-roweru-miejskiego.php
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510165244-N-2019 z dnia 07-08-2019 r.
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu: Modernizacja ul. Dobroszyckiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 340 od ul. Wojska Polskiego do węzła Dąbrowa drogi S8. CPV 45000000-7

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: EUROVIA POLSKA S.A., Bielany Wrocławskie
Cena wybranej oferty/wartość umowy 10624147.16 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #13 ·
https://mojaolesnica.pl/34284,co-powstaje-przy-gesiej-gorce-obok-s8-pytanie.php

Co powstaje przy Gęsiej Górce obok S8?

Odpowiedź uzyskaliśmy w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy. - Na terenie obejmującym 14 działek ewidencyjnych (57/20-57/39) projektowana jest budowa hali magazynowej o pow. zabudowy 52.975,44 m kw. wraz z budynkiem portierni, pompownią p.poż., zbiornikiem p.poż. i zbiornikiem retencyjnym. Inwestor uzyskał decyzję o pozwoleniu na budowę Nr I-36/2020 z dnia 17 stycznia 2020 r. Działki pod zabudowę posiadają powierzchnię 109.513 m kw - informuje Dawid Samulski, pełnomocnik starosty ds. kontaktu z mediami.

Obiekt stawia prywatny inwestor. Jak się dowiedzieliśmy, będzie to centrum logistyczne z magazynami pod wynajem.
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #14 ·

Dwa ważne ciągi komunikacyjne w powiecie oleśnickim doczekały się nowej nawierzchni.
[..]
Cały zakres inwestycji na drodze 1920D, zrealizowanej w latach 2019 – 2020, to odcinek drogi Oleśnica (Osada Bystre) – Piszkawa (granica powiatu oleśnickiego) o łącznej długości 7,4 km, której koszt wykonania to blisko 2 800 000 zł. Dofinansowanie całej inwestycji przez gminę Oleśnica wyniosło 700 000 zł. W trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, po obu stronach miejscowości Bystre zostały zamontowane dwa radarowe wyświetlacze prędkości.

Remont drogi poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej nr 1920D (etap 2 – Krzeczyn, Bystre)
Umowa na realizację tego zadania została podpisana 7.05.2020 r. z terminem realizacji do 7.10.2020 r. Wykonawcą była firma STRABAG Infrastruktura Południe. Wartość kontraktu wyniosła 2 068 115, 44 zł brutto + 5 043,00 zł (umowa - Inspektor Nadzoru Inwestorskiego). Łącznie dało to kwotę 2 073 158, 44 zł brutto. Dofinansowanie ze strony Gminy Oleśnica wyniosło 500 000 złotych. Wykonano odcinek o długości 5 400 m.

Remont drogi poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej nr 1470D (etap 2 – Drogoszowice, Sosnówka)
Umowa na realizację zadania została podpisana 23.04.2020 r. z terminem realizacji do 23.07.2020 r. Wykonawcą była firma COLAS Polska. Wartość kontraktu wyniosła 1 899 665, 58 zł brutto + 5 907,00 zł (umowa - Inspektor Nadzoru Inwestorskiego). Łącznie to 1 905 569, 58 zł brutto. Gmina Twardogóra wsparła inwestycję kwotą 500 000 zł. W ramach zadania wykonano odcinek o długości 5 170 m.
 

·
Registered
Joined
·
1,880 Posts
Discussion Starter · #15 ·

W powiecie oleśnickim pojawił się nowy, duży inwestor. W Gęsiej Górce zainwestuje jeden z największych producentów mebli w Polsce – firma Mirjan24, która podjęła decyzję o ulokowaniu w tej miejscowości zlokalizowanej tuż przy granicy z Oleśnicą swojego głównego centrum magazynowo-dystrybucyjnego na Polskę i Niemcy. Pracę znajdzie w nim na początek kilkadziesiąt osób.
 
1 - 18 of 18 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top