SkyscraperCity banner

Zapraszam do głosowania

• Total voters
    82
1 - 20 of 24 Posts

·
AUSGELÖST
1,189 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego, Olsztyn, ul. Głowackiego.
Rok rozpoczęcia budowy: 2009
Rok zakończenia budowy: 2011
Wątek na SSC: [Olsztyn] Nowa Filharmonia

Wizualizacje:

Powyżej wizualizacje nowej siedziby Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii ze zwycięskiego projektu firmy "CONSULTOR" Spółka z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Skład zespołu autorskiego

*arch. Michał Kapturczak
*arch. Joanna Kapturczak
*arch. Sylwia Hudowicz Jeśko
*arch. Paweł Jeśko
Zdjęcia (09.2012):

Autor: stingu (09.2011)

Korzystajac zsobotnich dni otwartych zrobilem kilka fotek i musze powiedziec, ze budynek bardzo fajnie zrobiony od zewnatrz jak i wewnatrz :)

Zewnetrze:

Hol glowny:

Hol na pietrze:

Pokoje hotelowe dla artystow:

widok z okna na 2 pietrze ;)

"mikser"

Sala koncertowa:

·
AUSGELÖST
1,189 Posts
Discussion Starter #2
Ja się wstrzymam z oceną. Jestem przesiąknięty dennymi realizacjami obecnymi i dawniejszymi z Olsztyna więc ocena byłaby zbyt zawyżona. ;)

Budynek jak na Olsztyn bardzo dobry. Szkoda, że otoczenie jest słabe (bloki...), a sam budynek tak schowany i jest z boku. Chociaż dobrze, że jest na końcu osi widokowej wzdłuż ul. Głowackiego i ul. Kajki i widać go z daleka na tych ulicach. :) Jakbym miał oceniać to 8.5 dałbym.

·
Registered
Underground out of Voland.
7,731 Posts
Niestety, otoczenie sprawia wrażenie, jakby było integralną częścią właściwego obiektu... Przynajmniej na zdjęciach. Ale np. schody też nie zachwycają.
Mimo wszystko, 9, bo sam w sobie budynek jest świetny.

·
Registered
10,648 Posts
Budynek nie zachwycił mnie jakoś specjalnie. Szkoda trochę otoczenia, na zdjęciach wygląda jak centrum jakiegoś osiedla. Dam 6.

·
perfidus acutus
Cracovia Sedes Regia
34,316 Posts
f... otoczenie - od czegoś trzeba zacząć. bardziej wkurza ten wjazd do parkingu zaraz obok wejścia i ogólne utrzymanie przestrzenie publicznej...

natomiast sam budynek jak nie w Polsce. elegancki i bez tandety. nie silono się na "ikonę". 7,5

·
przestrzeń-ludzie-miasto
32,298 Posts
f... otoczenie - od czegoś trzeba zacząć. bardziej wkurza ten wjazd do parkingu zaraz obok wejścia i ogólne utrzymanie przestrzenie publicznej...
Hyhy, czyżbyś z czymś kojarzył? ;)

·
perfidus acutus
Cracovia Sedes Regia
34,316 Posts
mimo wszystko wjazd jest obok AudiMaxu, a nie przed nim...

·
przestrzeń-ludzie-miasto
32,298 Posts
mimo wszystko wjazd jest obok AudiMaxu, a nie przed nim...
Ale mi nie o Audimax chodzi, tam przecież wjazd jest schowany. Za to opera...;)

·
perfidus acutus
Cracovia Sedes Regia
34,316 Posts

·
tararam!
3,523 Posts
^^
Ale nawet tam nie jest aż tak chamsko na osi głównego wejścia :eek:
W ogóle, wygląda to trochę, jakby ktoś chciał, żeby było modnie, światowo, dekonstrukcja i hoho, tylko nie wiedział, jak się za to zabrać. No i czy nie było lepszego miejsca, niż skraj blokowiska? 6.5

·
Registered
64,717 Posts
Cóż, na mnie szału nie robi - front całkiem przyjemny, ale potem już coraz gorzej. Sala niewielka, scena prosta, wjazd kuriozalny, beton surowy...

Naciągane 6/10 - bo to obiekt kultury.

·
perfidus acutus
Cracovia Sedes Regia
34,316 Posts

·
Registered
1,589 Posts
ten kamień elewacyjny (?) mógłby być w innym odcieniu (np. szarym/ grafitowym) ogólnie przyjemne wrażenia - dobre 8!

·
Registered
1,859 Posts
^^
Mam to samo skojarzenie :) , tylko, że Teatr Wybrzeże powstał już laaaata temu.
Generalnie dość schludnie, ale bez wirtuozerii, a może nawet z lekkim fałszem.
6.5

·
Homo Skyscraperus
22,190 Posts
Zupełnie do mnie nie przemawia. Taki obiekt powinno się też stawiać w lepszym miejscu - naszą Filharmonię kocham właśnie za otoczenie (podobnie jak Operę).

Tutaj słabo z tym. Sam budynek też kiepski niestety.

·
AUSGELÖST
1,189 Posts
Discussion Starter #18
^^ No otoczenie nieszczególne, ale jak warunkiem budowy było połączenie z istniejącą Szkołą Muzyczną to tak a nie inaczej wyszło.

Ja jednak dałem te 8.5 - ale moim argumentem jest to, że jest to jedna z nielicznych inwestycji w Olsztynie którymi można się chwalić. ;)

·
Registered
63 Posts
Panowie, przed oceną wybierzcie się tam przed, w trakcie i po koncercie. To, co się tam wyprawia, woła o pomstę do nieba. A nie można moim zdaniem oceniać architektury w oderwaniu od otoczenia. Na zdjęciu w poście Gatsbyego widać schody i betonową ścianę. Zza tej ściany wyjeżdżają samochody z parkingu podziemnego. To jest fatalnie zaprojektowane, niebezpieczne miejsce. Pomijam ocenę całego układu komunikacyjnego w tym rejonie, bo to już za daleko od projektu samego budynku, ale rozwiązania komunikacyjne bezpośrednio związane z budynkiem są co najmniej nienajlepsze.

·
Registered
121 Posts
Dla mnie sam bydunek bardzo ładny, tylko problem z wkomponowaniem go w niezbyt sprzyjajace otoczenie. Jako bryła wygląda na prawdę dobrze. Mam nadzieję, że zoraz więcej budynków użyteczności publicznej zacznie teraz architekturą nawiązywać do wzorców współczesnych.

1 - 20 of 24 Posts