SkyscraperCity banner

1 - 20 of 119 Posts

·
Banned
2,292 Posts
Discussion Starter #1
Mam wielka nadzieje ze nikt nie zrobil juz podobnego watku.

Z tego co wiem ma powstac w 2005 (rozpoczecie [?] zakonczenie[?])
Z renderow wyglada na duza.

·
Registered
627 Posts
Czy wszystkie filharmonie i podobne tego typu obiekty budowane w Polsce to klocki?? Czy moze mi sie tylko tak wydaje? Niemowie ze ta jest brzydka tylko..ehhh, moze by tak troche wiecej wyobrazni?

·
Your brain controller
8,334 Posts
Myślę, że przewodnik mryterium sądu konkursowego jest cena. Zakłąmanie ludzie nie ma granic. Lansują tanią oszczędna architekturę pod pozorem, że jest to ta najwłaściwsza i najlepsza.

·
Ralph
906 Posts
^^ jak na olsztyn to taka filharmonia to max. Projekt nie jest taki zły. Nie oszukujmy się, miasto wielkości Olsztyna nie postawi mega filharmonii. A co do więzienia w centrum to wielka porażka. Kolejną sprawą jest potworek Dukat (głównie dlatego że o niego nie dbali)

·
Registered
7,276 Posts
http://www.filharmonia.olsztyn.pl/index1.php?id=1&idd=29

W dniu 16 października 2006r. miało miejsce doniosłe wydarzenie dla naszej Filharmonii – nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę siedziby Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego

Na wstępie uroczystości Dyrektor Naczelny Filharmonii Janusz B.Lewandowski przypomniał historię powstawania planów, pomysłów budowy siedziby filharmonii i podziękował wszystkim osobom, które przez lata zabiegały o wskrzeszenie idei i realizację tychże planów.

Po wizualnej prezentacji projektu, w wykonaniu autorów z firmy „CONSULTOR” Spółka z o.o. w Poznaniu – Panów Pawła Jeśko i Michała Kapturczaka, dostojni goście przystąpili do ceremonii składania podpisów na akcie erekcyjnym.

·
Registered
8,832 Posts
Na budowę nowej filharmonii zostanie przeznaczonych 13,64mln euro z RPO, według jednej z iławskich gazet.

·
Registered
5,893 Posts
Podobno... Ciekawe gdzie, jak w tym miejscu sa bloki mieszkalne calkiem nowe :-\ Wizualki sa w "Naszym Olsztyniaku" na ostatniej stronie
Nie przy Kościuszki, ale w miejscu dzisiejszego parkingu na zapleczu Szkoły Muzycznej, tj. na osi ul. Głowackiego. Zaplanowano też przedłużenie "na wschód" północnej części ul.Głowackiego, tak aby stykała się z ul.Kościuszki)

Konkurs wygrali młodzi architekci z Poznania. Głównym atutem projektu była jego realność;)
Zdaje się że wszystko ugrzęzło w wyborczych obietnicach. Wszag w naszym mieście ważniejsze są estakady niż sens jego istnienia.

·
Registered
1,294 Posts
Co dalej z Filcharmonią???

Podobno jedna firma miała wykonać parking podziemny,który o ile dobrze mi sie wydaje zaczęto a inna miała bydować samą filcharmonię.Jakaś tajemnicza cisza na ten temat?

Quote:
Nie przy Kościuszki, ale w miejscu dzisiejszego parkingu na zapleczu Szkoły Muzycznej, tj. na osi ul. Głowackiego. Zaplanowano też przedłużenie "na wschód" północnej części ul.Głowackiego, tak aby stykała się z ul.Kościuszki)

A co z przedłużeniem ul.Kajki do ul.Kościszki w miejsce parkingu przy Manchatanie ,czyżby ten pomysł też upadł.

poz.

·
Registered
1,294 Posts
Oto pare fotek z placu budowy.

Jak widać niewiele się dzieje!!!

widok od strony ul.Głowackiego -front

a teraz z małej skarpy przy osiedlu

jeszcze jedno ,w tle szkoła muzyczna

wylali tylko jakieś fundamenty

to na tyle

poz.

·
Registered
345 Posts
Kto skończy budować nową filharmonię?
mart2008-08-08, ostatnia aktualizacja 2008-08-08 19:56

Olsztyńscy muzycy ogłosili przetarg na budowę drugiego etapu nowego obiektu filharmonii.
- Do tej pory robotnicy przełożyli wszystkie sieci kolidujące z budową, np. energetyczne, telefoniczne - podsumowuje pierwszy etap Krzysztof Marzewski, dyrektor do spraw administracyjnych filharmonii. - Wylali też fundamenty, które są jednocześnie ścianami nośnymi podziemnych kondygnacji.

Co dalej? - Ogłoszony przetarg jest dwuetapowy - dodaje Marzewski. - Najpierw sprawdzimy firmy, które złożą oferty wstępne. Wykonawców, którzy spełnią nasze wymagania zaprosimy do udziału w drugiej części postępowania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, robotnicy najpóźniej w listopadzie wkroczą na plac budowy.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 3 września. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 18 miesięcy na przygotowanie budynku pod klucz.

Nowa siedziba filharmonii będzie się mieściła przy ul. Kościuszki, tuż obok szkoły muzycznej, gdzie do tej pory występują filharmonicy. Muzycy chcą organizować w niej duże widowiska, np. opery czy operetki. W gmachu ma powstać sala koncertowa z widownią dla 500 osób i parkingiem podziemnym dla 160 aut.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 55 mln zł, z czego 85 proc. pieniędzy da Unia Europejska. Prace nad nową siedzibą mają się zakończyć w 2010 r.

Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn

·
Registered
1,294 Posts
Dobre wieści mam nadzieję ,że szybko i bez komplikacji rozstrzygną przetarg i ruszy budowa bo teraz dobrze to nie wygląda :eek:hno:
Szkoda tylko ,ze sam gmach zlokalizowany jest jakby z boku ,gdyby był przy Kościuszki lepiej by się prezentował(wiem, wiem ,że to nie realne)
ale z drugiej strony jak będzie taki przelot z Głowackiego w Kościuszki to okolica może się ożywić .Przydałby się remont albo przebudowa samej Szkoły Muzycznej tak ,żeby współgrała z Nową Filharmonią.
poz.

1 - 20 of 119 Posts