SkyscraperCity banner

41 - 60 of 119 Posts

·
rychtyczny Warnijok!
Joined
·
2,379 Posts
Już wiadomo jakie firmy budowlane się zgłosiły, jest ich chyba 6...(?)
Między innymi najtańszy z nich: Mostostal Warszawa chce wybudować za około 55 mln i Warbud- najdroższy za ok. 73mln.

Na pewno wybiorą Mostostal ze względu na cenę.
Budowa ma trwać do początku 2011r.
Oprócz 0,5 tysięcznej sali koncertowej, mają być parkingi podziemne, a także apartamenty dla gości!

łoho, tu strona: http://www.filharmonia.olsztyn.pl/index1.php?id=16
 

·
Olsztynianin
Joined
·
1,835 Posts
Dobry wybór ,bo Mostostal to solidna firma. Budynek wygląda z zewnątrz imponująco ale szkoda ,że budują go na "zapleczu" .
 

·
Registered
Joined
·
5,893 Posts
Dobry wybór ,bo Mostostal to solidna firma. Budynek wygląda z zewnątrz imponująco ale szkoda ,że budują go na "zapleczu" .
Niezupełnie, cały projekt, jaki by nie był, ma dużą szansę spowodować że ulica Głowackiego stanie się normalną miejską ulicą, a nie tak jak sam napisałeś teraz ulicą "zaplecza". Tu widzę akurat bardzo pozytywny aspekt całej budowy. Także możemy być śwaidkiem utworzenia się fajnego ciągu od Filharmonii do Pl.Solidarności (Al.Piłsudzkiego).
 

·
Olsztynianin
Joined
·
1,835 Posts
Racja. Ulica Głowackiego - ulicą kultury - Teatr Lalek , Filharmonia , księgarnia . Bo sąsiednia ulica - Kołobrzeska to raczej ulica wielkopłytowców............
 

·
.::MADE IN EU::.
Joined
·
318 Posts
www.GazetaOlsztynska.pl
Filharmonia za 55 milionów?

Po kilkakrotnym przesuwaniu terminu otwarcia ofert w przetargu na budowę nowej siedziby olsztyńskiej filharmonii, komisja wreszcie zapoznała się z propozycjami firm.

— Wpłynęły oferty od sześciu wykonawców — mówi Krzysztof Marzewski, dyrektor administracyjny filharmonii. — Najtańsza z nich opiewa na około 55 milionów złotych, a najdroższa na prawie 74 miliony.

Głównym kryterium przy wyborze firmy, która wybuduje nową siedzibę filharmonii, będzie cena. Dlatego największym faworytem do otrzymania zlecenia wydaje się Mostostal Warszawa, który zaproponował najniższą cenę. Dyrektor Marzewski zapowiada, że rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić w ciągu miesiąca.

Jeśli nie będzie protestów innych wykonawców, to budowa nowej filharmonii powinna ruszyć w kwietniu lub maju. Pierwsze koncerty w nowej siedzibie filharmonii powinny odbyć się w I kwartale 2011 roku.

Po analizie ofert od wykonawców wiadomo, że środki zaplanowane na budowę filharmonii będą wystarczające. A może nawet zostanie trochę pieniędzy. Koszt inwestycji został oszacowany na 18,8 mln euro. Pieniądze te będą pochodzić z Regionalnego Programu operacyjnego "Warmia i Mazury 2007-2013".

W nowym gmachu filharmonii będzie sala koncertowa dla ponad pół tysiąca słuchaczy, podziemny parking, wygodne garderoby i apartamenty dla gości.
Po kursie 4 zł za 1 Euro to mają koło 80 mln zł więc spokojnie sobie jeszcze wyposażą filharmonie.
 

·
Registered
Joined
·
94 Posts
rozmawiałem z Sosakiem na zajęciach na temat filharmonii i mówił że też startował w tym konkursie, aż ciekawi mnie co wymyślił...
mówił że najbardziej z całego konkursu podobał mu się projekt Francuzów(!), którzy zaproponowali projekt przypominający rozcięte skrzypce.
ogólnie, jak większość z tu wypowiadających się, zjechał zwycięski projekt
 

·
Registered
Joined
·
903 Posts
rozmawiałem z Sosakiem na zajęciach na temat filharmonii i mówił że też startował w tym konkursie, aż ciekawi mnie co wymyślił...
mówił że najbardziej z całego konkursu podobał mu się projekt Francuzów(!), którzy zaproponowali projekt przypominający rozcięte skrzypce.
ogólnie, jak większość z tu wypowiadających się, zjechał zwycięski projekt
Zjechał.... czyli obecny projekt musi być naprawdę niezły:)
Zresztą mnie się on podoba.
 

·
Registered
Joined
·
1,294 Posts
Czy filharmonia będzie huczeć
Tomasz Kurs2009-04-16, ostatnia aktualizacja 2009-04-16 18:20

W połowie roku wreszcie ma ruszyć budowa siedziby Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Wcześniej jednak jej dyrekcja musi udowodnić, że klimatyzatory w nowym budynku nie będą zbytnio hałasować


Dwa lata temu wylano fundamenty. Ale od tego czasu wciąż pojawiają się przeszkody na drodze do zakończenia budowy filharmoniiNowy gmach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej ma powstać na tyłach szkoły muzycznej przy ul. Kościuszki. Będzie tu sala koncertowa z widownią na 500 widzów i parking podziemny dla 160 aut. Konkurs na projekt nowego budynku rozstrzygnięto już w 2005 r. Rok później urzędnicy wmurowali kamień węgielny pod budowę. W 2007 r. wykonane zostały nawet fundamenty. Ale od tego czasu pojawiają się wciąż nowe przeszkody na drodze do realizacji tej inwestycji. Dyrekcji filharmonii brakowało m.in. rozporządzeń ministerialnych niezbędnych do skorzystania z funduszy unijnych. Zmieniała się też interpretacja przepisów. Nie było np. wiadomo, czy projekty w dziedzinie kultury mogą liczyć na 85, czy jedynie 50 proc. dofinansowania.

Filharmonia zgromadziła wreszcie większość niezbędnej dokumentacji. Teraz jednak okazało się, że powinna przygotować jeszcze raport dotyczący oddziaływania inwestycji na środowisko. Bez tego budowa nie będzie mogła ruszyć. Chodzi o natężenie hałasu, ale nie tego, który mogą generować podczas koncertów muzycy, ale urządzenia klimatyzacyjne. - To my zleciliśmy przygotowanie takiego raportu, pamiętając m.in. o skargach okolicznych mieszkańców na zbyt głośne systemy wentylacyjne w hipermarkecie Tesco - potwierdza Barbara Olszewska, dyrektor wydziału ochrony środowiska Urzędu Miasta. - Planowany obiekt leży w ścisłej zabudowie. Urządzenia klimatyzacyjne mogą być więc uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Taki raport pozwoli uniknąć w przyszłości problemów.
Muzycy są przekonani, że nowy obowiązek nie wpłynie na terminy realizacji inwestycji. - Większy hałas dochodzi od ulicy Kościuszki, jednak dla świętego spokoju wykonamy takie opracowanie - mówi Krzysztof Marzewski, dyrektor administracyjny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. - Sądzę, że uporamy się z raportem w ciągu dwóch i pół tygodnia. Projektanci twierdzą, że nasz obiekt spełnia normy hałasu. W najgorszym wypadku zastąpimy jakiś wentylator na bardziej cichy.

A dlaczego taki dokument nie powstał wcześniej? - Nasi eksperci zapewniali, że przygotowanie oceny oddziaływania na środowisko nie będzie konieczne - wyjaśnia Marzewska.

Raport na temat hałasu to niejedyne zmartwienie filharmonii. Nadal nie ma pewności, kto będzie w ogóle budował gmach. Co prawda wyłoniono już w przetargu najtańszego wykonawcę. To konsorcjum firm na czele z firmą Mostostal Warszawa. Ten wybór został jednak oprotestowany przez innego oferenta. Filharmonia odrzuciła ten protest i teraz czeka, czy niezadowolona firma odwoła się do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Ma na to czas do 20 kwietnia. A to oznaczałoby dalszą, nawet kilkumiesięczną zwłokę. Krzysztof Marzewski pozostaje na razie optymistą: - Sądzę, że uda nam się dotrzymać terminów. Planujemy, że prace budowlane rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca tego roku. Otwarcie nowego budynku przewidywane jest na jesień 2010 r.

Cała inwestycja pochłonie w granicach 55 mln zł, 85 proc. kosztów ma pokryć Unia Europejska.

[email protected]


Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn
Już nie mogę czytać tych ciągłych info. o braku tego czy owego:bash:
 

·
Registered
Joined
·
1,294 Posts
^^Mostostal już pojawił się na placu budowy:cheers:
Ogrodzony teren jest większy
od strony Kościuszki

i Głowackiego

plac budowy

poz.
 

·
Registered
Joined
·
1,294 Posts
Na placu budowy pojawił się sprzęt i teraz będa usuwać tyś m3 piasku


 

·
Olsztyńskie Słoiki
Joined
·
69 Posts
z:
http://www.filharmonia.olsztyn.pl/przetargi/wyswietl_wiadomosc/158/wybor_najkorzystniejszej_oferty_w_postepowaniu_nr_zp_05_2008.html
Ciekawostka (śmierdząca sprawa):
W toku postępowania odrzucono 1 ofertę:
1. „WARBUD” S.A. Al.Jerozolimskie 162A, 02-342 Warszawa
Podstawa prawna: art.89 ust.1 pkt 2 ustawy PZP.
Uzasadnienie faktyczne: treść oferty nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający nie może tego uchybienia poprawić w trybie art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP.
Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia – w przedmiarze robót (w zakresie instalacji sanitarnych) – będącym załącznikiem do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wymagał dokonania wyceny – dostawy i montażu napowietrzacza dn75mm w ilości 1 sztuki. Wykonawca – „WARBUD” S.A. w złożonej ofercie - w kosztorysie ofertowym nie ujął wyceny ww. urządzenia.
http://www.archiwum.polskiinstalator.com.pl/artyk/2004-05/napowietrzacz.htm
 
41 - 60 of 119 Posts
Top