SkyscraperCity banner

101 - 119 of 119 Posts

·
Registered
1,294 Posts
Kilka nowych fotek z budowy

zaczynamy od strony Kościuszki

Z głowackiego widok na front budynku

stały punkt programu

sala koncertowa

pomieszczenia zaplecza

poz.

·
rychtyczny Warnijok!
2,379 Posts
Zobacz, jak powstaje warty 55 milionów złotych nowy budynek filharmonii

Warta prawie 55 milionów złotych nowa siedziba filharmonii pnie się coraz wyżej. Niedawno robotnicy postawili ścianę sali koncertowej. Gotowe, choć w stanie surowym, są także dwa podziemne poziomy, gdzie znajdą się parkingi. Ostatnio został zakończony montaż dźwigara dachowego.

Umowa na budowę nowej siedziby olsztyńskiej filharmonii została podpisana 15 lipca 2009 r. Wykonawcą jest konsorcjum, na którego czele stoi firma Mostostal Warszawa. Za kwotę prawie 55 milionów złotych brutto konsorcjum postawi budynek nowej siedziby Filharmonii.

1 maja elementy dźwigaru dachowego wykonane przez olsztyńską firmę zostały zamontowany. Jeden element takiej konstrukcji waży 16 ton.

reszta zdjęć:
http://olsztyn.wm.pl/Zobacz--jak-powstaje-warty-55-milionow-zlotych-nowy-budynek-filharmonii,95163?img_id=16&pg=1

:cheers:

·
Registered
1,294 Posts
^^jednak nie zawsze jesteś nie zadowolony;)

Kilka moich fotek z poprzedniej soboty

przepraszam za brak opisów.

·
Olsztynianin
1,835 Posts
wm.pl :

Buduje się filharmonia, miasto zbuduje do niej drogę
Miasto zbuduje drogę dojazdową do powstającego właśnie budynku olsztyńskiej filharmonii. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie ogłosił właśnie przetarg na tę szacowaną na 2,5 miliona złotych inwestycję.

Dojazd do filharmonii będzie się odbywał od strony ulicy Kołobrzeskiej. Dojazdówka będzie więc ślepo zakończonym odcinkiem ulicy Głowackiego. Obecnie to miejsce jest wykorzystywane jako parking m.in. dla petentów olsztyńskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych.

— Projekt nowej ulicy zakłada, że wzdłuż budynku powstanie 25 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Będą też dwie zatoki przeznaczone do parkowania autobusów — mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić 12 lipca. Jeśli obędzie się bez niespodziewanych przygód, nowa ulica będzie gotowa w listopadzie.

W styczniu przyszłego roku do użytku ma zostać oddana nowa siedziba olsztyńskiej filharmonii. Jej najważniejszą częścią będzie oczywiście sala koncertowa o powierzchni 876 metrów kwadratowych z widownia na pół tysiąca osób. Zmotoryzowani melomani będą mogli liczyć na podziemny parking.

·
Olsztynianin
1,835 Posts
Nie wiem czy ktoś z Was był ostatnio w okolicach budowy ale widziałem w sobotę, że wygląda to dość konkretnie - widać już zarysy elewacji + robią dojście z prawdziwego zdarzenia do nowego budynku od ulicy Kościuszki.

Zdjęć niestety nie mam.

·
Olsztynianin
1,835 Posts
Witam
Przy budynku nowej siedziby filharmonii jak i w jej okolicach naprawdę dużo się dzieje :cheers: Postanowiłem wybrać się tam dzisiaj i pokazać Wam parę zdjęć.

Budowana jest droga dojazdowa do budynku od strony ul. Głowackiego :

Uploaded with ImageShack.us

Wygląda to całkiem porządnie - kostka chyba granitowa na miejscach parkingowych:

Dojście od strony Kościuszki :

Sam budynek :

Tylna elewacja od strony wieżowców przy Kołobrzeskiej 14 - całkiem przyzwoity piaskowiec :)

·
Olsztynianin
1,835 Posts
MOSTOSTAL nawet dość szybko się uwinął... Nie wiem tylko czy czasem nie wywalili tych błyszczących organ (?) od strony ul. Kościuszki..

·
Registered
409 Posts
Wątek upadł a 19 marca szykuje się otwarcie nowego gmachu Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej. Zerknijcie na zdjęcie, mi tam się podoba. Co prawda dzisiaj byłem w okolicy Kościuszki i jak na razie (chyba) budynek w żaden sposób nie jest oświetlony - przypadkowy przechodzień raczej nie zauważy całkiem przyzwoitego gmachu.
Ogólnie dobrze,że coraz więcej inwestycji jest (będzie) w centrum - starczy tych pustych przestrzeni w Olsztynie.
http://www.filharmonia.olsztyn.pl/nowa_filharmonia/wyswietl_wiadomosc/648/fotografie_z_budowy_nowej_siedziby_filharmonii_z_dnia_25_01_2011r_.html

·
Registered
5,893 Posts
Zupełnie nieźle to wyszło. Dla mnie ten budynek jest dowodem wyższości projektów wyłanianych w konkursach nad tą szmirą serwowaną przez dyrektorów MZDiM i Piekarskiego.

·
L'homme d'erable
2013 GT
1,690 Posts
Korzystajac zsobotnich dni otwartych zrobilem kilka fotek i musze powiedziec, ze budynek bardzo fajnie zrobiony od zewnatrz jak i wewnatrz :)

Zewnetrze:

Hol glowny:

Hol na pietrze:

Pokoje hotelowe dla artystow:

widok z okna na 2 pietrze ;)

"mikser"

Sala koncertowa:

·
Registered
12,099 Posts
bez jaj z tym telewizorem, skąd oni go w ogóle wzięli, są jeszcze w sprzedaży czy ktoś przyniósł stary z domu :lol:

Sam budynek Filharmonii świetny, mam nadzieję, że podobnie solidnie zrobią nam taką w Krakowie i nie skończy się drugą Operą ;)

·
Registered
189 Posts
Czemu nikt jeszcze nie zrobił porządnych zdjęc i nie wrzucił do miss polski? Ten budynek jest wspaniały, widziałem prezentację w Architekturze-Murator sprzed paru miesięcy.

101 - 119 of 119 Posts