SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 92 Posts

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
zaczynamy wątek o inwestycjach w Opalenicy :banana:

na początek hotel dla piłkarzy na euro 2012
15.07.2009
część pokojowa:część restauracyjno-apartamentowa, sale konferencyjnebasen, salon odnowy biologicznej, gabinety masażu itd.parking(kostka granitowa)


hotel z bliska i z daleka około 600-700m:)

 

·
Live Fast, Die Never
Joined
·
3,017 Posts
Położona niespełna 40 kilometrów od Poznania Opalenica z roku na rok staje się coraz prężniejszym ośrodkiem piłkarskim. Obiekt, należący do klubu Remes Promień, dysponuje aż 16 pełnowymiarowymi boiskami. W sierpniu odbywa się tutaj jeden z największych w Europie turniejów piłkarskich dla młodzieży, w którym bierze udział kilka tysięcy uczestników.

"Obecnie trwa budowa hotelu. Będzie miał 70 pokoi, łącznie 136 miejsc noclegowych i spełni wszystkie wymogi UEFA. Na pewno dużym atutem jest bliskość hotelu od bazy treningowej. Piłkarze na dobrą sprawę będą mogli wyjść na trening w klapkach" -opowiada Paweł Wujec, rzecznik Remesu. Hotel ma zostać oddany do użytku w czerwcu 2009 roku.

Wujec dodał, że nie martwi się o wykorzystanie ośrodka po mistrzostwach. "Już dziś mamy zapytania od klubów z Ukrainy, Białorusi, czy Szwecji o możliwość przeprowadzenia zgrupowania" - podkreśla.

http://www.zw.com.pl/artykul/8,240286_Pilkarze_zamieszkaja_we_Wronkach__Grodzisku__i_Opalenicy_.html
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #6 ·
W Opalenicy mimo kryzysu wciąż się inwestuje, ciągłe remonty ulic chodników i placów. Wreszcie coś sie dzieje w tym mieście, niedługo ma sie zacząć modernizacja ulicy Parkowej czyli dojazdu do Hotelu Remes ulica ta jest w strasznym stanie, ma tam zostać zmodernizowane oświetlenie, odwodnienie oraz nawierzchnia ulicy i chodniki:) będe wstawiał zdjęcia z tej inwestycji. Również niedługo ma ruszyć budowa wiaduktu kolejowego ale niestety termin nie został ogłoszony.
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #7 ·
jutro oficjalnie rozpoczyna się remont ulicy parkowej (głownego dojazdu do hotelu REMES - jak już wcześniej wspomniałem)
cytat ze strony internetowej miasta :
"Przebudowa obejmie m.in. wykonanie ścieżki ruchu pieszo - rowerowego, wjazdów do posesji i zatok postojowych wykonanych z kostki betonowej."
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #10 ·
(powrót do tematu)

Prace remontowe w Szkołach Podstawowych.

W Szkole Podstawowej w Rudnikach 14 lipca rozpoczął się remont elewacji budynku od strony ulicy. Poza tym wyremontowane zostaną schody wejściowe do budynku szkoły od strony ulicy oraz podwórza. Przewidywany termin zakończenia prac remontowych – 28.08.2009 r. Koszt remontów 37.000,00 zł brutto.


W Szkole Podstawowej w Kopankach na początku sierpnia br. rozpocznie się remont dachu na budynku na podwórzu szkolnym i na budynku od strony ulicy. Zakończenie prac planuje się na 15 sierpnia br. Przewidywany koszt remontu 7.000,00 zł brutto.


W Opalenicy w budynku zwanym „małą szkółką”, położonym przy ulicy 3 Maja 24, 10 lipca br. rozpoczęto prace związane z adaptacją pomieszczeń przeznaczonych na potrzeby przedszkola. Zakres prac obejmuje roboty instalacyjne WOD - KAN. i CO, prace malarskie, posadzkowe, wykładzinowe itp. Pomieszczenia zostaną oddane do użytku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2009/2010. Koszt remontów 36.000,00 zł brutto.


Od sierpnia br. rozpoczną się prace remontowo – malarskie, związane z odnowieniem sal lekcyjnych, w Szkole Podstawowej w Opalenicy. Koszt robót przewidziany jest na 10.000,00 zł brutto.
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Kanalizacja sanitarna w rejonie ulicy Szkolnej w Opalenicy.

W trakcie realizacji jest kanalizacja sanitarna na ul. Niegolewskich, Szkolnej, Zielonej, Łąkowej, Kolejowej, Kwiatowej i części ul. 27 Grudnia w Opalenicy. Całkowita długość kanalizacji z przyłączami jest równa 1.496,5 m. Planowany termin zakończenia prac to sierpień 2009r.

Między innymi na te inwestycje Gmina złożyła wniosek preselekcyjny o przyznanie dotacji w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wniosek został umieszczony na liście rezerwowej wniosków preselekcyjnych do wstępnego dofinansowania.
 

·
Registered
Joined
·
5,199 Posts
Fajne miasteczko. :) Mam trochę znajomych z Opalenicy (prawie że przy granicy z miasta, od strony Wojnowic; w tym były burmistrz tego miasteczka - A.A. ;)). Opalenica zawsze chyba była dość bogatym miastem i cieszę się, że się rozwija. :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #13 · (Edited)
Miasteczko może fajne, bo nie ma takiego tłoku na ulicach ale brakuje tu miejsc dla ludzi aby mogli w spokoju spędzać wolny czas np. na rynku nie ma żadnej porządnej Kafejki aby wypić kawę czy zjeść ciastko, brakuje również basenu miejskiego, który podobno w zeszłym roku miał być oddany do użytku może miasto nie jest gwarne ale nie zachęca innych ludzi aby przyjechali, a ruch na ulicach jest spory bo DW 307 jest alternatywą drogą dla autostrady A2 na odcinku Buk-Nowy Tomyśl w stronę NT, budowa obwodnicy się ślimaczy ale może kiedyś wybudują :)
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #14 ·
W Opalenicy montowany jest monitoring. Na razie kamer jest sześc (dwie obrotowe i 4 stacjonarne), docelowo ma ich być dwadzieścia. Kamery te będą monitorować centrum miasta oraz skrzyżowania drogowe najbardziej narażone na wypadki.
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Rozpoczęto prace nad opalenickim ORLIK-iem.

Burmistrz Opalenicy informuje, że 8 września br. rozpoczęto prace budowlane kompleksu sportowego położonego przy ul. Gimnazjalnej w Opalenicy w ramach programu MOJE BOISKO – ORLIK 2012. Zgodnie z harmonogramem prace mają zostać zakończone do końca października 2009r. Wykonawcą jest firma PANORAMA II Sp. z o.o. z Gdyni. Wykonanie prac ziemnych główny wykonawca powierzył firmie GRAEB, Grzegorz Graeb z Pniew. 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Rozpoczęcie kolejnych robót.

W dniu 21 września 2009r. zostaną rozpoczęte roboty drogowe - remont chodników w ciągach dróg powiatowych w miejscowościach: Jastrzębniki, Kozłowo, Łagwy, Uścięcice i Urbanowo. Prace te są finansowane ze środków Gminy Opalenica i Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu. Wykonanwcą jest DROGOPAL Zakład Robót Drogowych w Opalenicy. Remonty chodników będą wykonywane wg następującej kolejności: Urbanowo, Jastrzębniki, Kozłowo, Uścięcice, Łagwy.
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Realizacja zadań na drogach powiatowych w Gminie Opalenica.

Gmina Opalenica wraz ze Starostwem Powiatowym w Nowym Tomyślu uczestniczy w realizacji zadań na drogach powiatowych poprawiających bezpieczeństwo pieszych. W miejscowościach: Urbanowo, Jastrzębniki, Kozłowo, Uścięcice i Łagwy zostaną wyremontowane odcinki chodników o łącznej długości ok. 1 056m, a na ten cel Gmina Przeznaczyła 197 000,00 zł, a Starostwo Powiatowe – 35 000,00 zł.


Remonty chodników w Jastrzębnikach.

Rozpoczęto remont chodnika w ciągu drogi powiatowej na długości ok. 289mb. Nawierzchnia chodnika i zjazdów do posesji zastanie wykonana z kostki betonowej na pasie ok. 350m2. Roboty wykonuje firma DROGOPAL Zakład Robót Drogowych w Opalenicy.


Zakończenie prac w Urbanowie.

Zakończono remont chodnika w ciągu drogi powiatowej na długości ok. 221 mb. Chodnik i wjazdy wykonano z kostki betonowej o powierzchni ok. 388m2. Wartość wykonywanych robót wynosi ok. 53 300,00 zł brutto. Roboty wykonała firma DROGOPAL Zakład Robót Drogowych w Opalenicy.


Rozpoczęcie prac w Opalenicy.

Rozpoczęto budowę parkingu dla samochodów osobowych przy ulicy Gimnazjalnej. Zostaną wykonane 32 stanowiska postojowe od strony ulicy oraz droga manewrowa. Miejsca postojowe zostaną wykonane z płyt betonowych typu MEBA o powierzchni 422m2, a droga manewrowa z kostki betonowej o powierzchni ok. 427m2. Roboty wykonuje Zakład Robót Inżynieryjno-Ogólno-Budowlanych z Nowego Tomyśla.


Przy ulicy Mickiewicza w Opalenicy zakończono budowę zatoki postojowej dla samochodów osobowych o 13 stanowiskach. Przebudowano także chodnik w pasie drogowym tej ulicy. Nawierzchnia zatoki postojowej o powierzchni 164,6 m2 i chodników o powierzchni 129,4 m2 zastały wykonane z kostki betonowej. Wartość robót wyniosła ok. 46 500,00 zł brutto. Roboty wykonała firma DROGOPAL Zakład Robót Drogowych w Opalenicy.
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Zakończono przebudowę kolejnych ulic w Opalenicy.

Zakończono przebudowę kolejnych ulic w Opalenicy. Przebudowane zostały ulice: Przybyszewskiego 477m, część ulicy Kasprowicza 109m oraz część ul. Szkolnej 279m. Ulice te miały utwardzony jeden pas ruchu szerokości 3,0m płytami betonowymi wielootworowymi. Obecnie w niczym nie przypominają tych sprzed przebudowy. Nawierzchnie jezdni, chodników, zjazdów zostały wykonane z kostki betonowej. Łącznie powstało 859m nowych dróg o pow. 6 608 m2, w tym:

1.

ul. Przybyszewskiego

- jezdnia 2 450 m2

-chodniki i zjazdy 1 058 m2
2.

cz. ul. Kasprowicza

- jezdnia 545m2
3.

cz. ul. Szkolnej

- jezdnia 1 604m2

- chodniki i zjazdy 846m2

- zatoka postojowa 105m2 ( 13 stanowisk postojowych )

Na ulicy Szkolnej oraz między ul. Szkolną i Moniuszki dodatkowo wybudowano kanalizację deszczową długości 246m. Łączna wartość robót drogowych i kanalizacyjnych wyniosła

975 115,21 zł brutto.

Roboty wykonywała firma DROGOPAL Zakład Robót Drogowych w Opalenicy.
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Ulica Parkowa oddana do użytku.

Zakończono przebudowę ul. Parkowej w Opalenicy o długości 650m na odcinku od ul. Poznańskiej do zjazdu w kierunku stadionu. W ramach tego przedsięwzięcia wykonano następujące elementy:

a) nową nawierzchnię bitumiczną – 4 287 m2,

b) nowe chodniki o pow. 983,45 m2,

c) ciąg pieszo-rowerowy o pow. 837,85m2,

d) nowe zjazdy do posesji o pow. 1 016,90,

e) powstały zatoki postojowe dla samochodów osobowych o pow. 344,3 m2 oraz dwa

skrzyżowania z przyszłymi ulicami o pow. 129 m2,

f) wbudowano 2 982,7 m krawężników i obrzeży,

g) przebudowano 12 studzienek deszczowych i około 70m przykanalików,

h) dokonano wymiany 14 słupów i opraw oświetlenia drogowego na nowe.


Roboty wykonała firma DROGOPAL Zakład Robót Drogowych w Opalenicy.

Wartość robót 1 019 609 zł brutto.
 
1 - 20 of 92 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top