SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 22 Posts

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Było wspomniane na http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=62470361 ale może warto zrobić osobny wątek.

Władzom Opatowa udało się zdobyć z Unii Europejskiej 4 miliony złotych dofinansowania na pięć różnych inwestycji. Modernizacja stadionu i nowy dach amfiteatru to niektóre z nich.Po niedzieli rozpocznie się pierwszy etap rewitalizacji - jak nazywa to burmistrz Krystyna Kielisz - miejskich obiektów. Pierwszy obejmuje tak zwaną termomodernizację przedszkola i wykonanie ogrodzenia stadionu.

Trzyetapowa inwestycja pochłonie łącznie 6 milionów złotych. Skąd pieniądze? 4 miliony pochodzą z Unii Europejskiej, natomiast gmina wyłoży 2 miliony swoich pieniędzy. Unia daje tylko 60 procent inwestycji. Aby zdobyć 2 miliony, gmina zaciągnęła kredyt.OGRODZENIE I BRAMY

Wydanie unijnej kasy podzielono na etapy, w zasadzie na trzy lata. W tym roku, jak mówi Krystyna Kielisz, remontu doczeka się opatowski stadion, a raczej jego otoczenie, które w środy zamienia się w miejskie targowisko.

- Wymienimy ogrodzenie - zapewnia pani burmistrz. - Będą nowe bramy i wejścia dla kibiców. Za rok wykonamy trybuny z zadaszeniem, pojawi się skatepark, wielofunkcyjne boisko, bieżnia lekkoatletyczna, parkingi, nowe oświetlenie.
Kolejną, tegoroczną inwestycją będzie tak zwana termomodernizacja przedszkola. Nowe będą okna, drzwi i budynek zostanie ocieplony.

Koszt modernizacji stadionu i przedszkola wyniesie ponad 2 miliony złotych.
Tymczasem za rok do zapowiadanego od co najmniej kilku lat remontu pójdzie amfiteatr Opatowskiego Ośrodka Kultury. Fachowcy wymienią zadaszenie, przebudują scenę i garderobę. Pojawią się nowe ławki i od strony ulicy Kopernika ekrany dźwiękochłonne. Nad bezpieczeństwem będą czuwały kamery. Koszt modernizacji obiektu kulturalnego to ponad milion złotych.

- W 2012 roku gmina wybuduje tereny rekreacji dziecięcej i sportowej na Kani, czyli w miejscu nieczynnego kąpieliska odkrytego - chwali się pani burmistrz. - Uporządkujemy teren, zrobimy boiska, będą lampy, parking, monitoring.

PARK

Duże zmiany szykują się też w parku miejskim - choć jeszcze nie zaczęto tam robót, a miejsce od kilku lat jest źródłem dyskusji. Tutaj przed wojną był żydowski cmentarz - kirkut. Gmina w parku planuje modernizację ścieżek spacerowo-rowerowych, wykonanie placu zabaw i utworzenie miejsca pamięci - lapidarium. Zmiany w miejscu dawnego pochówku mogą okazać się niemożliwe. Odgrodzenia terenu byłego cmentarza żądają przedstawiciele strony żydowskiej, którzy dążą do odzyskania kilkuhektarowego placu.

Władze Opatowa z władzami województwa świętokrzyskiego na dofinansowanie już dawno podpisały tak zwaną preumowę.
- Pieniądze praktycznie mamy już w kieszeni. Podpisanie preumowy pozwala na organizowanie przetargów i rozpoczynanie prac - wyjaśnia.
Łączny koszt trzyletniej inwestycji wyniesie 6,2 milionów złotych.

Pozostaje mieć nadzieje że to nie przedwyborcze obietnice :)
 

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Kilka inwestycji jest na ukończeniu:

- Szpital, niektóre oddziały już przyjmują pacjentów

Uploaded with ImageShack.us

- Kolejny etap budowy osiedla przy ul. 1-go Maja- Stacja paliw przy wylocie na SandomierzRenowacja kamienic na rynku:Mieszkaniówka przy ul. Szerokiej:Sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i 1-go Maja
ps. zachowajcie ostrożność skręcając z Kilińskiego w lewo - to nie jest skrzyżowanie bezkolizyjne.

 

·
Registered
Joined
·
289 Posts
Potrzebna jest jak najszybciej obwodnica Opatowa, projekt już jest tylko kasa po zmianach w rządowym programie budowy dróg. Zresztą po co obwodnica Opatowa, lepiej obudować kiece ze wszystkich stron dwupasmówkami, a reszta...
 

·
Registered
Joined
·
4,045 Posts
^^ Z tą renowacją kamienic w centrum, to was kosmicznie skrzywdzili.
 

·
Registered
Joined
·
167 Posts
Kamienice na pewno nie są przedwojenne, bo nawet po wojnie były tam parterówki. Remont faktycznie bez rewelacji, ale w porównaniu do tego co było to nie jest to diametralna zmiana. Tylko dachówek szkoda( jak znajdę fotę to wrzuce)
 

·
inżynier macgyver
Joined
·
85 Posts
Rada Miejska w Opatowie jednogłośnie podjęła uchwałę o zagospodarowaniu za 450 tysięcy złotych akwenu wodnego w Zochcinku, chociaż opracowany projekt nie jest najlepszy. Samorząd nie chciał stracić 350 tysięcy złotych dofinansowania.
Reszta tutaj
 

·
inżynier macgyver
Joined
·
85 Posts
Nowe targowisko w rejonie Sempołowskiej.

Około 6 hektarów będzie prawdopodobnie zajmować przyszłe targowisko, które jest planowane w rejonie ulicy Sempołowskiej w Opatowie. Niezbędne inwestycje mają być wsparte środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

W tym rejonie gmina posiada działkę o powierzchni pół hektara, na której znajduje się budynek w dobrym stanie technicznym, o dużej powierzchni, nadający się na hurtownię lub stoiska handlowe. - Chcemy tę nieruchomość połączyć ze znajdującą się po drugiej stronie rzeki działką, która rozpościera się do ulicy Sienkiewicza, do Sandomierskiej – mówi burmistrz Andrzej Chaniecki. - W tym rejonie mamy też możliwość wykupienia 3 ha od prywatnych właścicieli, na co mamy już ich wstępną zgodę. To byłoby razem około 6 ha

Samorząd chce, by cały teren jak najszybciej uporządkować, wyrównać nierówności, usunąć dzikie wysypiska. Planuje także niezbędne inwestycje, połączenie mostowe przez rzekę, a także kładkę dla pieszych. Chce zmodernizować istniejący tam budynek, wybudować w nim ścianki wewnętrzne. Do remontu przeznaczona jest także wiata, która znajduje się na działce od strony ulicy Sempołowskiej. Należy także zadbać o oświetlenie, utwardzenie terenu, kanalizację, odwodnienie, sanitariaty i oczywiście połączenie komunikacyjne od ulicy Sienkiewicza, zaraz za mostem. Taką koncepcję samorząd chce przedstawić dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych i Autostrad w Kielcach, Ewie Sayor. Drugi wjazd znajdowałby się zaraz za posesją pana Rusaka, gdzie jest 14-metrowej szerokości grunt skarbu państwa. Z tej strony wjeżdżałyby pojazdy od strony miasta, z kierunku Ożarowa - od ulicy Sempołowskiej. To byłoby najlepsze rozwiązanie komunikacyjne.

Miejsce pod przyszłe targowisko jest widoczne, znajduje się blisko miasta. – Chcemy, by jak najszybciej, w ciągu dwóch lat, pierwsi handlowcy sprzedawali tam swoje towary – dodaje burmistrz Andrzej Chaniecki. – To byłby z prawdziwego zdarzenia, przez cały tydzień handel hurtowy, ale także ciężki, płodami rolnymi, zbożem.

Burmistrz Andrzej Chaniecki ma nadzieję, że otrzyma pieniądze z RPO, Działania 2.4 na przygotowanie terenów pod inwestycje, by utworzyć nowe miejsca pracy. Maksymalnie może uzyskać do 85 proc. środków. Jednak otrzymanie 60 proc. już byłoby zadowalające.
Obecny teren targowiska przy ulicy Partyzantów, tak zwana targowica zwierzęca, byłby podzielony na działki rodzinne i sprzedany mieszkańcom jeszcze może pod koniec tego roku. Pozostała część, wybrukowana, naprzeciw Powiatowego Urzędu Pracy, jest przeznaczona pod budownictwo wyższe. Podział na działki tego terenu byłby możliwy po uchwaleniu nowego planu zagospodarowania przestrzennego, co planowane jest we wrześniu.
źródło
 

·
inżynier macgyver
Joined
·
85 Posts
Przy ul 16 Stycznia zaraz przy "schodkach" zaczęto budowę zespołu obiektów usługowo mieszkaniowych. Na zdjęciu fragment:Ciąg dalszy budowy kamienicy przy ulicy Szerokiej.I tu ciekawe. Lokalizacja przyszłego targowiska??

Bliżej dworca...


czy może bardziej na wschód w stronę starostwa (Wąworkowa)??:
 

·
Registered
Joined
·
167 Posts
^^
Troche się pomyliłeś z lokalizacją tego targowiska. Planowane tereny pod inwestycję to działki sąsiadujące z oczyszczalnią ścieków( tereny za dawnym PSSesem i wulkanizacją), dobrze widoczne z mostu na "sandomierce".
 

·
Registered
Joined
·
167 Posts
Daj spokój, niech te chaszcze wdłuż Opatówki rosną jeszcze ze sto lat, za to centrum miasta przydałoby się w końcu ogarnąć. Rynek, Wąska, Szeroka - normalnie ugór jak na wsi:eek:hno:.
 

·
Registered
Joined
·
7,800 Posts
Tereny rekreacyjne na Kanii w Opatowie zostaną zagospodarowane – ustalili radni gminy Opatów podczas ostatniej sesji.
Łezka w oku się kręci, ...ścia lat temu byłem tam częstym gościem.


na rynku budują jakiś budynek usługowo-medyczny(?) bardzo starte napisy na tablicy informacyjnej już były. Miejsce super. Oby to była jakaś ładna 'plomba' :) zdjęcie słabiutkie ale jest:
to od strony Wąskiej? Jeśli tak, to to miejsce długo czekało na zagospodarowanie. Kilka innych nadal czeka. Nie ma żadnej wizki?
 

·
inżynier macgyver
Joined
·
85 Posts
Jest przetarg na roboty budowlane w ramach inwestycji:

Opatów: Budowa terenu rekreacyjnego przy zbiorniku wodnym w Zochcinku gm. Opatów Numer ogłoszenia: 242962 - 2012; data zamieszczenia: 10.07.2012

Oferty do 25 lipca. Poniżej fragment dokumentacji dostępnej tutaj

mapa inwestycji
 
1 - 20 of 22 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top