SkyscraperCity banner

1 - 20 of 67 Posts

·
Registered
Joined
·
4,208 Posts
Discussion Starter #1
Wątek wybitnie potrzebny, bo to pierwsza takiego pokroju inwestycja w naszym mieście.

wklejam artykuł:

Pierwszy czterogwiazdowy hotel stanie w Opolu
Nowoczesną szklaną elewację hotelu uzupełnią drewniane elementy, które jednocześnie będą chronić wnętrze przed słońcem.

Hotel Ostrówek stanie na Pasiece tuż obok kamienicy, gdzie działa restauracja Starka. Wybuduje go firma Atlant 2.

Na wyspie powstanie pierwszy w Opolu hotel czterogwiazdkowy. Do tej pory Opole było jednym z ostatnich miast wojewódzkich, które takiego obiektu nie miały.

- Zapotrzebowanie na taki rodzaj usług jest, powstanie obiekt kameralny ale luksusowy - przekonuje Mariusz Wójcicki, współwłaściciel firmy Atlant 2, która zbuduje obiekt.

Autorem projektu budynku jest Mirosław Palej, z którym współpracowali Hubert Boryka i Dariusz Raut. Cała trójka podjęła się bardzo trudnego zadania.

Nie dość, że działka ma zaledwie 350 m kw., to jeszcze jej zabudowę utrudnia mur przeciwpowodziowy.

- Myślę, że sobie poradziliśmy, ale spodziewam się, że projekt wywoła różne opinie - przyznaje architekt. - Został jednak zaakceptowany przez konserwatora zabytków i myślę, że dobrze wpisuje się w istniejącą zabudowę.

Nowoczesną szklaną elewację hotelu uzupełnią drewniane elementy, które jednocześnie będą chronić wnętrze przed słońcem.

Według właściciela hotelu elewacja niejednemu przypominać będzie klawisze fortepianu.

- Mimo że drewna będzie sporo, to zadbaliśmy także, aby widok z hotelu na rzekę był znakomity nie tylko dla osób korzystających z tarasu - podkreśla Palej.

W części podziemnej powstanie pub, parter pomieści kuchnię i pomieszczenie gospodarcze. Na pierwszym piętrze zaplanowano restaurację z tarasem, a drugie i trzecie piętro zajmie 10 pokoi. Wnętrza mają być utrzymane w stylu art deco (lata 20.-30. ubiegłego wieku). W hotelu będzie też panoramiczna winda.

Budowa już się rozpoczęła. Inwestor nie podał dokładnych kosztów inwestycji, ale na pewno taki hotel to wydatek kilku milionów złotych.

Obiekt ma być gotowy pod koniec 2011 r.

[/QUOTE]

Inwestycja już się rozpoczęła. Na budowie postawiono żurawia. Mam nadzieję, że kolega Scareface zachwyci nas swoimi zdjęciami, bo widok z okna będzie miał przedni :)
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
No, no, jest to pierwszy dobry projekt Pana Paleja, bowiem do tej pory z jego blatu kreślarskiego schodziły raczej bardzo słabe propozycje.
Budowa rzeczywiście się rozpoczęła ale chyba na razie tylko tej mniejszej części, gdzie inwestorem jest właściciel Starki Krzysztof Cebula. Czy ta większa część, która jest na wizualizacjach wyżej też będzie realizowana przez tą samą osobę, bo w artykule pojawia się inne nazwisko?
 

·
Registered
Joined
·
314 Posts
Clash_tekin chyba Ciebie poniosło z tym wątkiem jak będzie budowany kiosk ruchu tez zrobisz oddzielny wątek to nie hotel na 100-200 pokoi lub większy
 

·
Registered
Joined
·
4,208 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
Spodziewałem się takiej reakcji. Niewielki hotel budowany na Włodkowica we Wrocławiu ma swój osobny wątek więc nie widzę żadnych przeciwskazań by i Opole miało takowy. A tak poza tym:
- to będzie pierwszy hotel 4 gwiazdkowy w Opolu.
- architektoniczne projekt jest bardzo poprawny i godny uwagi.
- to ważna inwestycja dla poprawy estetyki miasta. Hotel wypełni przestrzeń, którą zajmuje aktualnie dziki parking.

Dziwne masz rozumowanie. Możliwość założenia wątku oceniasz poprzez pryzmat wielkości inwestycji choćby w tym przypadku ilości pokoi. Jest jeszcze parę innych sensownych czynników. Czasem małe inwestycje są o wiele ważniejsze. Dla mnie np. budowa tego hotelu jest zdecydowanie bardziej istotna aniżeli budowa kolejnego blaszanego centrum handlowego - Turawa Park.
 

·
Registered
Joined
·
1,369 Posts
popieram przedmówcę, inwestycja bardzo mała, ale też bardzo ważna, dlatego w ramach wyjątku warto mu poświęcić osobny wątek.
wątek albo będzie żywy jeśli będziemy aktywni albo umrze śmiercią naturalną jeśli nie będzie zainteresowania.

a propos tematu, z wizualek zamieszonych na głownym wątku inwestycji opolskich wynika że będą dwa hotele obok siebie.
nikt tego nie zaprzeczył ani nie potwierdził.
 
1 - 20 of 67 Posts
Top