SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1582 Posts

·
Registered
Joined
·
4,210 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Atrium, powstające w dzielnicy Malinka. Atrium Malinka. Budynek wielorodzinny w niskiej zabudowie. Przy ulicy Bielskiej chce go zbudować firma Atlant 2. W sumie ma tam powstać 151 mieszkań.


Arkadia. Osiedle firmy International Development, która buduje już mieszkania przy ul. Partyzanckiej. Arkadia ma powstać przy ul. Rejtana, tuż obok dawnego wyrobiska cementowni Piast. Będzie tam 130 mieszkań w czterech budynkach.


Osiedle Bolko. Powstanie na terenie zamkniętej w końcu lat 70-tych cementowni. Budowa pierwszych budynków ruszyła. 58 mieszkań ulokuje się w dwóch trzykondygnacyjnych budynkach. W przyszłości prywatny właściciel cementowni chce zamienić silos cementowni w apartamentowiec.
Festiwal Park. Osiedle przy ul. Wrocławskiej (w pobliżu restauracji Mc Donald's). Osiem czterokondygnacyjnych budynków (90 mieszkań) postawi firma Harris & Loyd. Budowa ma ruszyć jeszcze w 2007 roku.Osiedle Tulipanów. Holenderski inwestor chce zbudować 1600 mieszkań przy ul. Północnej w dzielnicy Bierkowice. Wbicie pierwszej łopaty zaplanowano pod koniec 2007 roku. Wszystkie domy mają być gotowe do 2012-2013 roku - szacuje firm De Laeck Real Estate.Osiedle Przylesie. Ma być wybudowane przy ul. X Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. W sumie bloki pomieszczą 284 mieszkania. Budowa uzbrojenia ruszy w czerwcu, a pierwszych trzech budynków latem 2007 roku.


Zamiast starych hal Novemexu przy ulicy Katowickiej w Opolu, w 2008 roku zobaczymy luksusowy apartamentowiec ze 120 mieszkaniami.
 

·
Registered
Joined
·
257 Posts
No no! Nowy watek! Bardzo sie ciesze, ze w miecie nagle ruszylo budownictwo mieszkaniowe. Tylko jedna uwaga! Wydaje mi sie, ze wszystkie osiedla sa bardzo podobne. Na pierwszy rzut oka latwo pomylic Festiwal Park z Osiedlem Tulipanow. A co do samej architektury to nie powala. Cos w stylu moich dziel ;)
 

·
Registered
Joined
·
4,210 Posts
Discussion Starter · #5 ·
(Harris & Loyd Development) Za kilka miesięcy ruszą kolejne dwie inwestycje, w których wybudowanych zostanie 26 domów jednorodzinnych o powierzchni ok. 160 mkw. z kompleksem basenowym we Wrzoskach.
 

·
Registered
Joined
·
1,369 Posts
jesli chodzi o przylesie, inwestycje kk, to gdzies niecaly rok temu byly jeszcze zupelnie inne wizualizacje. moze ktos pamieta?

taki mocno przerosniety styl goralski.
ciesze sie ze jednak zmienili projekt na skromniejszy i ponadczasowy
 

·
Registered
Joined
·
2,648 Posts
I pomyśleć, że jeszcze w 2005 roku we Włocławku budowano 2x więcej mieszkań niż w Opolu.... No, ale widzę że Opole znów ruszyło do przodu :).
 

·
Registered
Joined
·
32 Posts
Powstaje osiedle mieszkaniowe na terenie byłej cementowni
Izabela Żbikowska
2007-06-21, ostatnia aktualizacja 2007-06-21 20:45

58 nowych mieszkań powstanie na terenie byłej cementowni w przyszłym roku. Potem rozpocznie się kolejna inwestycja - w silosie fabryki będą budowane apartamenty - tzw. lofty - pierwsze w Opolu
Inwestorem jest Grzegorz Włodarczyk, szef firmy budowlanej Tommi z 15-letnim stażem na rynku. - Lubię stare, zabytkowe budownictwo. Znam się na tym, bo wyremontowałem wiele obiektów w duchu XIX wieku w okolicy - zapewnia Włodarczyk, podkreślając, że jego doświadczenie powinno być gwarancją dla przyszłych lokatorów.

Dużo szkła i cegły

Inwestycja ruszyła w maju. Za cementownią powstają dwa trzykondygnacyjne budynki, gdzie będzie w sumie 58 mieszkań o powierzchni od 35 do 85 metrów, choć większość z nich ma mieć ok. 70 metrów kw. - Architektura nowych budynków jest prosta i nowoczesna. Dużo przeszklenia, solidne materiały, okna drewniane, a elewacje wykończone łupaną cegłą, by współgrało to z klimatem cementowni. Poszczególne segmenty będą dzielone przeszklonymi klatkami schodowymi, dzięki czemu powstanie wrażenie, że budynki składają się z drobniejszych elementów. Ten efekt widoczny będzie szczególnie wieczorem. Całość będzie miała kameralny charakter - wyjaśnia Małgorzata Adamowicz-Nowacka, która razem z Markiem Nowackim zaprojektowała osiedle Bolko.

Zakończenie budowy planowane jest na październik przyszłego roku, ale mieszkania można kupować już od tego piątku. Cena metra kwadratowego wahać się będzie od 4600 zł do 5 tysięcy.

Lofty w silosie

Natomiast w przyszłym roku, na działce obok, w silosie cementowni rozpocznie się budowa loftów, czyli apartamentów o wysokim standardzie, urządzanych w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych. - Ceglany budynek za cementownią, który służył jako magazyn, nie ma żadnych podziałów, dlatego chcemy stworzyć w nim mieszkania o dużych powierzchniach - wyjaśnia Adamowicz-Nowacka. Mieszkania będą miały od 80 do 120 metrów kwadratowych, a cena za metr kwadratowy wynosić będzie od 4800 do 5200 zł. Na terenie byłej fabryki jest jeszcze jedna pozostałość: ogromny ceglany komin. - Zostanie on wkomponowany w zagospodarowanie dziedzińca - mówi architekt.

Osiedle nad kamionką

Razem z nowymi budowlami powstanie infrastruktura osiedla, czyli parking na 86 samochodów, plac zabaw dla dzieci, a także sześć obiektów usługowych, które znajdować się będą na parterze budynków mieszkalnych. Natomiast w trzecim budynku, najbliżej kamionki, powstanie restauracja, z której będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla, jak i wypoczywający na Bolko. W jednym z obiektów inwestor planuje także zrobienie muzeum cementu czy techniki.

Cała inwestycja na osiedlu Bolko zakończy się za pięć lat, jej koszt to 18 mln złotych.

Oprócz specyficznego klimatu, w jakim będzie urządzone powstające osiedle Bolko, kolejnym jego atutem jest lokalizacja. Tuż obok do 2008 roku na działce należącej do gminy ma powstać centrum sportu i rekreacji. Gmina zamierza wybudować tam ścieżki rowerowe i ściankę wspinaczkową, a istniejące już kąpielisko na kamionce przekształcić w centrum sportów wodnych z wypożyczalnią kajaków i rowerów wodnych.

Osiedle Bolko to pierwsza inwestycja deweloperska Włodarczyka, ale już planowane są kolejne - w Lędzinach i Chmielowicach powstaną osiedla z zabudową jednorodzinną, ale te inwestycje ruszą dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza Opole
 

·
Registered
Joined
·
4,210 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Inwestycja już wiadoma, ale nieco przybliżona w tym artykule;)

W Opolu stanie nowe osiedle

Blisko 300 mieszkań powstanie przy ul. 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej w Opolu. Pierwsze bloki powstaną do końca przyszłego roku.
Inwestorem jest firma K&K Kośniewski Import Export z Opola. To pierwsza budowa deweloperska tej firmy, następną będzie osiedle w centrum Wrocławia.

W Opolu ma zostać wybudowanych dziewięć bloków, trzy-, cztero- i pięciokondygnacyjnych. Mieszkania będą miały od 34 do 104 metrów kwadratowych (w tej wersji salon będzie liczył 31 metrów kw., a oprócz tego będą trzy sypialnie). Cena za metr kwadratowy wyniesie ok. 5300 zł netto.

- Mieszkania na parterze będą miały ogromne tarasy, a reszta duże balkony - zapowiada inwestor Leszek Kośniewski, którego ambicją jest wybudowanie najładniejszego osiedla w mieście. - Chciałbym wybudować osiedle przyjazne. Przede wszystkim stawiam na komfort i bezpieczeństwo - wyjaśnia, dodając, że Przylesie w całości zostanie ogrodzone, będzie całą dobę chronione i monitorowane. Na osiedlu zatrudniony ma być portier i system interkomu, ułatwiający kontakt z mieszkańcami bez potrzeby wpuszczania osób z zewnątrz.

Kośniewski zaznacza, że mieszkania na jego osiedlu będą o podwyższonym standardzie. - Po pierwsze budowane z materiałów gwarantujących dobrą jakość, niewymagających ciągłych napraw. Po drugie mieszkania będą umożliwiały tańszą eksploatację, gdyż do każdego z nich przewidziano logotermę z miernikiem ciepła, umożliwiającą racjonalne gospodarowanie zużyciem energii cieplnej do ogrzewania mieszkań i zużyciem ciepłej wody - wylicza.

Kolejnym atutem ma być położenie osiedla, które znajduje się blisko centrum, a jednocześnie ma tonąć w zieleni. - Na trzech hektarach stanie dziewięć bloków, a to oznacza dużą przestrzeń, wystarczy miejsca również na duży plac zabaw. Poza tym z jednej strony osiedle graniczy z lasem, z drugiej z boiskiem, a z trzeciej strony powstanie małe centrum usługowo-handlowe, które od osiedla oddzielone będzie zalesionym wałem - opowiada. Na oszczędność miejsca wpłyną też garaże podziemne, znajdujące się pod każdym blokiem, gdzie zaprojektowano 162 miejsca parkingowe. Będzie też parking zewnętrzny na 138 miejsc, a wzdłuż ul. 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, przed wjazdem na osiedle, 12 miejsc parkingowych dla gości.

Osiedle budowane będzie etapami. Na razie rusza uzbrojenie terenu, latem powinno zostać wydane pozwolenie na budowę, wtedy też rozpocznie się pierwszy etap inwestycji. - Pierwsza część ukończona zostanie do końca przyszłego roku. Wybudujemy od trzech do sześciu bloków. Uzależnione to będzie od ilości chętnych - wyjaśnia inwestor. Cała inwestycja zakończy się za dwa i pół roku.


Źródło: Gazeta Wyborcza Opole
 
1 - 20 of 1582 Posts
Top