SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 186 Posts

·
Registered
314 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
[Opole] Kaskada Sky Tower 143m 37p

Opole > Sky Tower - zobacz najwyższy budynek w mieście​
Kaskada Sky Tower ma mieć 143 metry wysokości i 37 pięter. W wysokościowcu zaplanowano biura oraz luksusowy hotel.
Gdy we wtorek (26 lutego) ujawniliśmy pomysł budowy wieżowca tuż obok domu handlowego Kaskada rozgorzała publiczna dyskusja. Kontrowersje wzbudziła wysokość (dla porównania najwyższy budynek w mieście to wieże katedry wysokie "tylko" na 73 metry), a także lokalizacja tak blisko centrum miasta.

Inwestor dopiero w środę zgodził się pokazać projekt wieżowca, którym niebawem zajmie się także komisja urbanistyczna, opiniująca ważne inwestycje w mieście.

- Pomysł na budowę wieżowca to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. W Polsce trwa boom gospodarczy i wieżowce pojawiają się nie tylko w Warszawie, ale także we Wrocławiu, gdzie nikogo już nie dziwią - tłumaczy Jerzy Kwiatkowski, właściciel warszawskiego biura projektowego DFP Design. - Koncepcja jest przemyślana przez zagranicznego inwestora, który ocenił, że zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe i usługi hotelarskie będzie rosnąć.

- Zdaję sobie sprawę, że ten projekt wywołał dyskusje i znajdą się osoby, którym on nie będzie pasował. To naturalne, nie można przecież zadowolić wszystkich - dodaje Kwiatkowski.

Architekt podkreśla, że inwestor jest gotowy do dyskusji nad projektem.

http://www.nto.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=NO&Date=20080227&Category=AKTUALNOSCI&ArtNo=916469785&Ref=AR&MaxW=580&border=0&title=1
Mam nadzieje ze sie doczekamy foto relacji z budowy. :)

·
Registered
957 Posts
Bardzo ładny, ale nazwa nie pasuje tylko dlatego że już podobny budynek budowany jest w Wrocławiu :)

Architektonicznie super :)

·
Beuthener
2,762 Posts
143 metry to sporo jak na Polskę, a szczególnie w skali Opola. Nieszczęsna jest jednak ta nazwa "Sky Tower", bo ciężko będzie wygrać konkurencję z LC Corp o rozpoznawalność inwestycji. Myślę, że jeśli dojdzie do budowy, to nazwa wcześniej, czy później się zmieni.

Tym, co się śmieją, że to będzie jedyny wysokościowiec w Opolu, przypomnę najnowszą historię Dubaju - tam cały boom również zaczął się od jednego wieżowca na środku pustyni. Poza Warszawą i Katowicami inne polskie miasta nie mogą poszczycić się dużą liczbą drapaczy, dlatego nie wiem skąd te żarty. Wrocław ze swoim Sky Tower nie będzie miał dużo okazalszego skyline...

·
Wroclaw
3,977 Posts
(...)Tym, co się śmieją, że to będzie jedyny wysokościowiec w Opolu, przypomnę najnowszą historię Dubaju - tam cały boom również zaczął się od jednego wieżowca na środku pustyni.
Jakim "tym co się śmieją"? Nie umiesz liczyć? Śmiała się jedna osoba, a nazwa jest faktycznie niezbyt szczęśliwa, zważywszy dodatkowo niewielką odległość Opola od Wrocławia.

(...)Wrocław ze swoim Sky Tower nie będzie miał dużo okazalszego skyline...
Przez kilka najbliższych lat i owszem - potem to się zacznie BARDZO zmieniać.

·
Registered
1,369 Posts
nie za wczesnie na to zeby zakladac watek o wiezowcu, ktory narazie jest tylko w sferze marzen ??
nie, to forum ma to do siebie że zakłada się wątki pod gorące temty wymagające dyskusji. a czy ten sky tower powstanie to już inna sprawa, mam nadzieję że jednak powstanie

·
Beuthener
2,762 Posts
Jakim "tym co się śmieją"? Nie umiesz liczyć? Śmiała się jedna osoba
Co się tak spinasz? Znam to forum i wiem, że jest tu wiele osób, które tylko czekają, by coś wyśmiać. Uprzedziłem po prostu przyszłe komentarze.

Przez kilka najbliższych lat i owszem - potem to się zacznie BARDZO zmieniać.
Ale obecnie poza Kredką i Ołówkiem, to Wrocław niewiele wystaje ponad 50 metrów. Perspektywy rzeczywiście są bajeczne, ale na chwilę obecną, to wysokościowcami nie możecie się pochwalić. Z Opolem może być podobnie, tylko że jego czas nadszedł później. Nie twierdzę jednak, że pewne jest powstanie ładnego skyline w tym mieście.

nie za wczesnie na to zeby zakladac watek o wiezowcu, ktory narazie jest tylko w sferze marzen ??
To też miałem napisać jak pierwszy raz zobaczyłem ten wątek, ale zapomniałem.

·
Registered
16,823 Posts
Fajny, macie jakies fotki miejsca gdzie to ma powstac?

Gdyby sie udało, no to cały Śląsk od Wrocka przez Opole po Katowice ładnie nam będzie rósł. :cheers:

·
Registered
505 Posts
Projekt jest prymitywny - po prostu szklane pudlo z troche poprzesuwanymi segmentami. Mam nadzieje, ze kolejna wersja bedzie o wiele lepsza. Nie musi byc zreszta 100% szkla - mozna kombinowac szklo z innymi materialami.

(Moglby ktos uzupelnic lokalizacje na Google Map?)

·
Wroclaw
3,977 Posts
Co się tak spinasz? Znam to forum i wiem, że jest tu wiele osób, które tylko czekają, by coś wyśmiać. Uprzedziłem po prostu przyszłe komentarze.
Od prewencji to jest moderator - nie zakładaj z góry, że dany wątek czytają tylko określone osoby, bo jak widać wcale śmiechów nie było. A ja się nie spinam, ale nie lubię jak ktoś stara się mnie z góry zaszufladkować.

Ale obecnie poza Kredką i Ołówkiem, to Wrocław niewiele wystaje ponad 50 metrów. Perspektywy rzeczywiście są bajeczne, ale na chwilę obecną, to wysokościowcami nie możecie się pochwalić. Z Opolem może być podobnie, tylko że jego czas nadszedł później. Nie twierdzę jednak, że pewne jest powstanie ładnego skyline w tym mieście.
Ilość nie znaczy jakość i wcale duża liczba wieżowców nie oznacza, że miasto ma niezły skyline.
Twoja wypowiedź "Wrocław ze swoim Sky Tower nie będzie miał dużo okazalszego skyline..." nie odnosi się do teraźniejszości, więc dziwi mnie, że się nią teraz starasz podpierać.

·
Registered
867 Posts
Dajcie spokoj z Wroclawiem to watek o Opolskim "sky Tower"!
No dla mnie bomba. Jak na opole to swietna bryla. Pytanie brzmi czy jest realne powstanie tego budynku. Czy w opolu jest zapotrzebowanie na tak duze powierzchnie biurowe i na hotel?? Jak ktos w temacie niech udzieli odp.:)
A i jeszcze jedno kim jest inwestor??

Swoja droga troche ten wierzowiec bedzie tam pasowal jak piesc do ...:) Ale co tam...

1 - 20 of 186 Posts
Status
Not open for further replies.