SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 578 Posts

·
Registered
Joined
·
3,773 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
nie znalazłem tego wątku, mam nadzieje, że sie nie powtarza:)

Miasto chce zabrać 3 mln zł ze stadionu Odry

Prezydent Ryszard Zembaczyński chce zabrać 3 mln zł przeznaczone na modernizację stadionu Odry Opole i wydać je na remonty dróg.

Trzy tygodnie temu prezydent Ryszard Zembaczyński przedstawił plany budowy nowego kompleksu treningowo-sportowego: stadionu na 15 tys. osób, dwóch boisk treningowych, hali sportowej, ośrodka rekreacyjnego i parkingu. Jednocześnie zapowiedział wstrzymanie inwestycji w stadion przy ul. Oleskiej; miała tam powstać podgrzewana murawa za trzy miliony zł. - Mam nadzieję, że radni nie będą chcieli tych pieniędzy wydać na inny cel. Teraz musimy już kumulować środki na planowane inwestycje sportowe - przekonywał trzy tygodnie temu prezydent Zembaczyński.

Teraz jednak sam złożył projekt przesunięcia tych pieniędzy na remont dróg. Dlaczego zmienił zdanie? - Przekonała mnie siła argumentów Miejskiego Zarządu Dróg. Teraz wszystko zależy od tego, jak będą głosować radni - mówi Zembaczyński.

Dodał, że nie należy się spodziewać, by w przyszłym roku ruszyła budowa kompleksu, inwestycja pozostanie prawdopodobnie na etapie projektowym. Jeśli projekt prezydenta przejdzie, ucieszą się kierowcy i mieszkańcy kilku ulic, którzy doczekają się w końcu remontów dróg.

Przewodniczący rady Sławomir Brzeziński jest przeciwny zabraniu pieniędzy przeznaczonych na inwestycje w obiekty sportowe. - Przy działaniu w taki sposób nowy stadion nie powstanie nigdy, nie posuniemy się ani o krok do przodu - mówi Brzeziński.

Projekt korekty budżetu będzie głosowany na najbliższej sesji pod koniec czerwca.

źródło: GW Opole
 

·
przytul króliczka
Joined
·
565 Posts
czy to takie trudne nadać odpowiednie formy postom, czy wyciętym art. z prasy?
skądś te informacje w końcu masz, sam ich nie wymyśliłeś, więc wklejaj linka do strony + autora


http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35087,4231921.html

Miasto chce zabrać 3 mln zł ze stadionu Odry
Arkadiusz Kuglarz2007-06-18, ostatnia aktualizacja 2007-06-17 20:46
Prezydent Ryszard Zembaczyński chce zabrać 3 mln zł przeznaczone na modernizację stadionu Odry Opole i wydać je na remonty dróg.
....
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=13785015&postcount=422 tutaj zresztą już ten temat jest poruszany
 

·
Registered
Joined
·
3,773 Posts
Discussion Starter · #3 ·
no fakt przepraszam ze nie podałem źródła , ale dziwni jestescie Opolanie :D wiekszosc miast w ktorym mowi sie o nowym stadionie ma odsobny wątek a nie że jest umiejscowiony w jakichs inwestycjach poddaje sie pod wole admina niech on rozsądzi czy powinien ten wątek istnieć dalej
 

·
przytul króliczka
Joined
·
565 Posts
to nie wynika z naszego dziwactwa, tylko znajomości podejścia naszego prezydenta;
tyle już się obiecywało, że powoli nikt już nie wierzy w te bajki, jakoby coś miało się zmienić
 

·
Registered
Joined
·
3,773 Posts
Discussion Starter · #5 ·
ale ok w Łodzi też nie wierzą a zobaczcie jak się rozpisują na temat nowego stadionu mimo iż nie zapadły własciwie zadne konkrety a jego obiecywanki tez juz coraz mniej sa brane na powaznie.
 

·
przytul króliczka
Joined
·
565 Posts
możliwe,
ale osób wypowiadających się w tamtym poście jest o wiele więcej,
osoby, które cokolwiek wypisują w kwestiach opolskich policzysz bardzo szybciutko na paluchach
zresztą możesz przyjrzeć się tym postom- jest to jedynie wyścig kto prędzej wklei coś ze strony www.nto.pl lub www.gazeta.pl


moim zdaniem w Opolu jest wiele ważniejszych tematów niż stadion,

takie obiecywanie i cofanie obietnic tylko rodzi niesmak
 

·
Banned
Joined
·
1,877 Posts
dudu21: Zapraszam na mecz, moze zmienisz zdanie, czy sa pilniejsze potrzeby ;)

Stadion w Opolu musi powstac. W sumie tyle wystarczy na ten temat. Ja i znajomi zwiazani ze Stowarzyszeniem Sympatykow Odry Opole i strona oleska51.com od dawna juz postulujemy budowego nowego stadionu. Albo likwidujemy zawodowa pilke w tym miescie, albo godzimy sie z wydatkami na nowy stadion na najblizsze lata. Budzet naszego miasta, to ponad 700mln zl, mowienie, ze nie stac nas jest niepowazne. Stac nas, ale brak politykow ktorzy te decyzje polityczne beda w stanie podjac, smutne, ale prawdziwe.

A jak informuje "dzisiejsza" GwO, za dwa lata festiwal odbedzie sie... na stadionie Odry, bo tak przewiduje umowa z TVP jesli do tego czasu amfiteatr nie zostanie wyremontowany, bo w 2009 inwestycja sie MOZE dopiero zacznie...

Plakac sie po prostu chce... Wstyd mi, bo sam glosowalem na Zembaczynskiego i wrecz pomagalem mu w kampanii, a przez 6 lat ktore rzadzi zbudowano basen letni i pol stadionu lekkoatletycznego z ktorego nikt nie korzysta. Brak slow.

Jedno jest pewne, my, kibice pilkarscy, tak tego nie zostawimy ;)
 

·
przytul króliczka
Joined
·
565 Posts
dudu21: Zapraszam na mecz, moze zmienisz zdanie, czy sa pilniejsze potrzeby ;)
....
Stac nas, ale brak politykow ktorzy te decyzje polityczne beda w stanie podjac, smutne, ale prawdziwe
Jedno jest pewne, my, kibice pilkarscy, tak tego nie zostawimy ;)
na meczu nieraz byłam,

co do polityków: już wiemy na kogo nie głosować ;)
obecni polityci spowodowali stan lekkiej senności w mieście, a z tego trzeba się wreszcie wybudzić


info z dzisiejszej prasy:
http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,4234544.html
Policja nie chce meczów ekstraklasy w Opolu
Arkadiusz Kuglarz
2007-06-18, ostatnia aktualizacja 2007-06-18 20:30
Na stadionie Odry nie będzie spotkań ekstraklasy Fot. Kamil Broszko / AG
Komenda Miejska Policji w Opolu poinformowała ratusz, że obowiązujące przepisy nie pozwalają na rozgrywanie meczów Orange Ekstraklasy na stadionie przy ul. Oleskiej. Grać na nim chciała pierwszoligowa Polonia Bytom

Działacze Polonii Bytom przyjadą dziś do Opola rozmawiać z policją i władzami miasta na temat rozgrywania na stadionie przy ul. Oleskiej swoich spotkań w Orange Ekstraklasie. Na temat szczegółów bytomianie nie chcą mówić, bo twierdzą, że to delikatna sprawa.

Przypomnijmy, że Polonia awansowała do OE, ale stadion w Bytomiu nie spełnia wymagań licencyjnych, więc wśród działaczy Polonii narodził się pomysł, by mecze pierwszej rundy w I lidze rozgrywać na wyjeździe do czasu, aż ich stadion będzie gotowy. Wybór padł na Opole.

Optymistycznie ten pomysł przyjęli opolscy kibice, którzy mieliby okazję zobaczyć mecze ekstraklasy, nie bez znaczenia jest też fakt, że kibice Odry i Polonii żyją w zgodzie.

Jednak wiceprezydent Opola Arkadiusz Karbowiak ma wątpliwości: - Opinia policji jest bardzo ważna, a z rozmów z nią wynika, że negatywnie zaopiniuje pomysł rozgrywania meczów przez Polonię na stadionie w Opolu. Prezydent może wbrew negatywnej opinii policji wydać zgodę na organizację imprez masowych, ale nie sądzę, by w tym przypadku było to możliwe. Mecze ekstraklasy niosą ze sobą duże ryzyko, po drugie: dla nas to impreza zewnętrzna, bo nie bierze w niej udział drużyna z naszego miasta - mówi Karbowiak.

Komendant miejski policji Krzysztof Sochacki całą sytuacją jest trochę zaskoczony. - Zgodnie z przepisami organizator imprezy masowej powinien zwrócić się do nas z oficjalnym pismem. Na razie takiego nie otrzymaliśmy. Jednak w prasie czytamy, że klamka w tej sprawie zapadła i mecze Polonii w Opolu będą. Dlatego wysłaliśmy pismo do władz Opola z informacją, że:

* zgodnie z przepisami mecze nie mogą być rozgrywane dalej niż 50 km od siedziby klubu, a z Opola do Bytomia jest znacznie dalej

* stadion przy ul. Oleskiej nie spełnia wymogów do rozgrywania na nim meczów ekstraklasy

* mecze Polonii i Odry spowodowałyby, że znacznie wzrosłaby liczba imprez o podwyższonym ryzyku, na których zabezpieczenie musimy wysyłać dodatkowe siły; tych funkcjonariuszy nie będzie np. w patrolach.

To dla nas kłopot - wyliczył komendant Sochacki. Zaznacza on, że nie jest to oficjalne stanowisko policji, ponieważ takowe wydane zostanie po tym, gdy wniosek w tej sprawie przyśle organizator imprezy.


Źródło: Gazeta Wyborcza Opole
 

·
Banned
Joined
·
1,877 Posts
Nic policja do tego nie ma, wtraca sie brzydko w nie swoje kompetencje. Ladnie sie wpisuje w traktowanie pilki przez prezydenta Opola. Nie zebym sam byl wielkim zwolennikiem tej idei, ale tak tej sprawy zalatwiac nie nalezy.
 

·
Registered
Joined
·
3,773 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Stadion Odry do poprawki

- Dziś stadion w Opolu nie zostałby zakwalifikowany do rozgrywania na nim meczów piłkarskiej ekstraklasy. Być może jednak po wykonaniu kilku prac to się zmieni - uważa Zdzisław Czarnecki, delegat PZPN, który w niedzielę wizytował stadion przy ul. Oleskiej.

Czarnecki przyjechał do Opola wraz z innymi członkami komisji licencyjnej PZPN Andrzejem Binkowskim i Ewą Szydłowską. Zadaniem komisji było ocenienie, czy opolski obiekt nadaje się do rozgrywania spotkań w I lidze. Takie zamiary zdradza beniaminek ekstraklasy - Polonia Bytom. Jej obiekt zupełnie się do tego nie nadaje, bo przez lata nikt w niego nie inwestował.

W Opolu stadion jest w o wiele lepszym stanie, choć i tak nie spełnia wszystkich wymogów przewidzianych dla Orange Ekstraklasy.

Główne cztery zastrzeżenia, jakie mieli działacze piłkarskiej centrali, to: brak podgrzewanej murawy, zadaszenia na co najmniej 1000 miejsc (na Oleskiej jest ich 500), odpowiedniej mocy oświetlenia oraz miejsc dla niepełnosprawnych.

Poprawić w Opolu na razie można tylko dwa. W tym tygodniu rozpocznie się remont jupiterów, maja być też poprawione warunki dla osób niepełnosprawnych. Podgrzewanej murawy i zadaszenia na 1000 miejsc na pewno jednak nie będzie. - "Po rozmowach z komisją wiem, że to nie dyskwalifikuje naszego obiektu i nadal jest szansa, że Polonia tu zagra. Trzeba pamiętać o tym, że PZPN jest nieco bardziej pobłażliwy dla beniaminków" - twierdzi Maciej Płuska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. - "Z wizyty przedstawicieli piłkarskiej centrali wynikają też korzyści na przyszłość. Okazało się, że stadion nie wygląda tak źle i za rok, gdyby Odra awansowała do ekstraklasy, miałaby gdzie rozgrywać spotkania. Wprowadzenie poprawek, na które zwróciła uwagę komisja, nie byłoby aż tak kosztowne, oczywiście w dłuższej perspektywie" - dodaje Płuska.

Po niedzielnej wizytacji zostanie sporządzony raport, który trafi do PZPN-u. W oparciu o niego przyznawana będzie licencja na grę w I lidze. - "Proszę jednak pamiętać, że infrastruktura na stadionie jest tylko jednym z elementów, które trzeba spełnić. Najprawdopodobniej jednak wrócimy do Opola, by zobaczyć, czy odpowiednie prace zostały wykonane" - zapowiadał w niedzielę Czarnecki. - "Chyba że Polonia zaproponuje inny obiekt, na którym zechce grać" - dodaje delegat. Na to się jednak nie zanosi. - "Jesteśmy zdeterminowani, by występować w Opolu. Tak naprawdę nie mamy innej alternatywy" - podkreślał Cezariusz Zając, dyrektor bytomskiego klubu.

We wtorek działacze Polonii będą rozmawiać z komendantem wojewódzkim opolskiej policji. To mogą być kluczowe negocjacje, od których zależeć będzie zgoda na rozgrywanie spotkań w Opolu. Dlatego przedstawiciele bytomskiego klubu chcą przywieźć ze sobą zastępcę komendanta śląskiej policji. Ten ma przekonać kolegów z Opola, by jednak wyrazili zgodę na rozgrywanie meczów ekstraklasy w naszym mieście.

Także we wtorek na stadionie przy Oleskiej pojawią się przedstawiciele stacji Canal Plus, która transmituje rozgrywki Orange Ekstraklasy. Pierwszy mecz sezonu Polonia Bytom ma rozegrać u siebie, czyli w Opolu 28 lipca, z Jagiellonią Białystok.

źródło: Gazeta pl
 

·
Registered
Joined
·
3,773 Posts
Discussion Starter · #12 ·
^^ jestem na 100% pewny ze to jest mozliwe ale musi byc spelniony choc jeden warunek: zaangażowanie władz.. bez tego wam sie nie uda.. Opole to chyba wieksze miasto niz Kielce a zobaczcie co tam sie udalo zrobic gdybyscie mieli jeszcze sponsora takiego jak np kolporter moglibyscie nawet myslec o UEFA:D hehh ale wydaje mi sie ze wasze obecne wladze niestety nie prezentuja takich chęci :(
 

·
Registered
Joined
·
3,773 Posts
Discussion Starter · #14 ·
^^ faktycznie mają az o 80tys mniej ludnosci.. no to macie problem:D bo obecnie OE sie umacnia i odzysują swe pozycje te najwieksze miasta ale coż 120tys miasto rowniez spokojnie moze znalezc tam swe miejsce dobry przyklad to zaglebie lubin gdzie 80 tys miasto jest mistrzem i do tego juz prawie pewna jest budowa 20k. stadionu :) no ale oni mają bogatego sponsora..
 

·
Registered
Joined
·
257 Posts
Kiedys w Opolu napewno powstanie stadion - ale nie teraz! Musimy na to jeszcze troche poczekac. Pozytyw to to, ze moze to jeszcze nastapic za naszego zycia! ;)
 

·
Registered
Joined
·
3,773 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Opole: Stadion piłkarski chce zbudować prywatna firma

Budową nowego stadionu w Opolu zainteresowana jest holenderska firma. - Ale prezydent Zembaczyński ignoruje jej poważną ofertę - oskarża radny PiS Arkadiusz Szymański. - To nieporozumienie i walka polityczna - odpowiada ratusz.

Budowy stadionu w Opolu chce się podjąć holenderska firma De Laeck Reale Estate. Od kilku lat działa na polskim rynku i właśnie mocno zainwestowała w Opole. Chce wybudować Osiedle Tulipanów przy Wrocławskiej, na którym znajdzie się 1600 mieszkań. Budowa ma ruszyć pod koniec tego roku. Cała inwestycja będzie kosztować kilkaset milionów złotych, a za sam teren Holendrzy zapłacili 15 mln zł.

Jak się dowiedzieliśmy, szef tej firmy chce też zbudować w Opolu nowy stadion. - "Był umówiony z prezydentem na spotkanie tydzień temu. Pan prezydent jednak na tym spotkaniu się nie pojawił. Jeżeli tak się u nas traktuje inwestorów, to nie możemy liczyć na rozwój miasta. O nowym stadionie już nie mówiąc" - zuważa Szymański.

Ryszard Zembaczyński przyznaje, że jest szansa na to, by nowy stadion powstał w oparciu o kapitał publiczno-prywatny. Jednak oskarżenia o ignorowanie inwestorów stanowczo odrzuca. - "Rzeczywiście było umówione takie spotkanie, jednak prezydent nie mógł w nim uczestniczyć, bo w tym samym czasie odbywało się bardzo ważne spotkanie u wojewody dotyczące pozyskiwania unijnych funduszy" - tłumaczy Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta.

Podkreśla, że wyznaczono już drugi termin spotkania na 16 lipca. - "I to nie jest tak, że nie chcemy rozmawiać. Co więcej - z przedstawicielem tej firmy prezydent rozmawiał już wielokrotnie. Koncepcja zbudowania stadionu powstała zupełnie niedawno. Dlatego właśnie odbędzie się kolejne spotkanie" - dodaje Pietrucha.

Radny Szymański, który zapewnia, że zna plany inwestora, uważa, iż jak najszybciej należy dogadać z nim szczegóły. - "Ratusz chce ogłosić konkurs na projekt stadionu. Inwestor jest jednak zainteresowany budową stadionu, ale pod warunkiem że wokół niego powstanie też strefa biznesowa. To firma, która ma już projekty stadionów, a w ratuszowym konkursie właśnie powstanie takiej strefy może nie być brane pod uwagę. I wtedy inwestor się wycofa" - mówi Szymański.

Przyznaje też, że firma jest zainteresowana terenami, na których dziś znajduje się stadion Odry i Okrąglak, i w zamian za nie chce właśnie wybudować kompleks sportowy na Malinie.

- "Mamy swoje propozycje dla inwestora, dlatego chcemy się z nim spotkać" - odpowiada Pietrucha. -" Oczywiście stworzenie wokół stadionu strefy, w której będą znajdować się sklepy czy restauracja, jest jak najbardziej możliwe. Tak się dzieje wokół wielu stadionów na świecie, więc i nasz projekt będzie to zakładał "- dodaje.

źródło: stadiony.net
 

·
Banned
Joined
·
1,877 Posts
[Opole] Stadion Odry - Trybuna Północna

OGŁOSZENIE o przetargu nieograniczonym na: „OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANEGO I WYKONAWCZEGO PRZEBUDOWY TRYBUNY PÓŁNOCNEJ STADIONU MIEJSKIEGO PRZY UL. OLESKIEJ 51 W OPOLU”.

(...)

1. Zamawiający:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu, ul. Barlickiego 13

(...)

7. Termin wykonania zamówienia:
Po podpisaniu umowy do 31.08.2009r.

(...)

10. Miejsce i termin składania ofert:
Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Barlickiego 13, 45-083 Opole do dnia 03 listopada 2008 do godz. 10:00

(...)

W zakresie projektu należy uwzględnić trybunę zadaszoną z widownią do 5000 miejsc siedzących oraz następujące pomieszczenia funkcyjne:
1. 4 szatnie sportowe:
a/ szatnia dla drużyny gospodarzy z węzłem sanitarnym ok. 100 m2
b/ szatnia dla drużyny gości z węzłem sanitarnym ok. 80 m2
c/ 2 szatnie z wspólnym węzłem sanitarnym min. 100 m2
2. Pomieszczenia medyczne
3. Pomieszczenia kontroli antydopingowej
4. Pomieszczenia sędziów z węzłem sanitarnym min. 40 m2
5. Pomieszczenia trenerów z węzłem sanitarnym min. 40 m2
6. Gabinet odnowy z oddzielnym węzłem sanitarnym ok. 150 m2
a/ sauna
b/ basen solankowy i hydromasaż
c/ basen chłodzący
d/ pomieszczenie wypoczynku
e/ pokój zabiegowy i masażu
7. Sala konferencyjna ok. 70 m2
8. Sala odpraw ok. 40 m2
9. Sala rozgrzewkowa z przyrządami do ćwiczeń ok. 150 m2
10. Pokój monitoringu i ochrony
11. Portiernia
12. Magazyn sprzętu sportowego ok. 60 m2
13. Magazyn sprzętu technicznego ok. 100 m2
14. Pralnia z suszarnią
15. Pomieszczenia klubowe
16. Pomieszczenia socjalne
17. Pomieszczenie dla obsługi
18. pomieszczenie techniczne
19. Kawiarnia
20. 2 – 4 punkty przeznaczone na catering z dojściem od strony widowni
21. Węzły sanitarne ogólnodostępne
Ponadto:
- Uwzględnić przebudowę płyty boiska – system odprowadzenia wody, automatyczny system zraszania i system podgrzewania murawy
- Uwzględnić przebudowę istniejącego oświetlenia płyty boiska
- Przebudowę drogi dojazdowej i chodników prowadzących do trybuny północnej
- wyszczególnić na trybunie 3 samodzielne loże dla VIP z zapleczem jadalnym i węzłem sanitarnym
- Uwzględnić stanowiska dla osób niepełnosprawnych oraz przystosować projekt do potrzeb osób niepełnosprawnych
- Uwzględnić loże prasowe w środkowej części trybuny
- Uwzględnić optymalne punkty ustawienia nagłośnienia
Projekt powinien spełniać wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczące organizacji meczów ligowych i międzypaństwowych w oparciu o wymogi UEFA i FIFA, ponadto wymogi Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Policji.

PIERWOTNA WIZUALIZACJA: 

·
Neen, man!
Joined
·
3,848 Posts
Wypada chyba się ucieszyć, iż miasto decyduje się na kontynuację modernizacji stadionu... Mam nadzieję, iż na trybunie północnej się zakończy w odniesieniu do powyższej (oby nieaktualnej!) wizualizacji. Chciałbym jeszcze by ktoś pomyślał nad kwestią zadaszenia trybuny południowej, wątpię by blacha falista na tak krótkim odcinku była planem pierwotnym. Sądzę, iż jest to raczej nagła zmiana w planie spowodowana cięciami kosztów. Nie wiem jakimi sumami dysponuje inwestor, czyli miasto, jednak dwie identyczne trybuny na łącznie 11 200 (2 x 5600) z rozsądnym zadaszeniem to już coś jak na opolskie warunki. :)
 

·
Registered
Joined
·
3,773 Posts
Discussion Starter · #19 ·
W wizualizacji najbardziej mi się podoba materiał dachu (tego przezroczystego), chociaż i tak nie będzie on taki jaki powstanie w rzeczywistości. Natomiast bezsensowna wydaje sie byc koncepcja oddalenia trybun od boiska glownego. Trybuny za bramkami wygladaja bardzo karkołomnie i niepraktycznie. Dobrze, ze to wstepna koncepcja i taką pozostanie :)
 

·
Registered
Joined
·
1,946 Posts
Ale po co te łuki? :eek:hno: przecież widoczność będzie tam "niezadowalająca".
 
1 - 20 of 578 Posts
Status
Not open for further replies.
Top