Skyscraper City Forum banner
1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
9 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Przeglądając forum uznałem że powinien się pojawić wątek pokazujący i opisujący zieleń w naszym mieście. Ostatnimi czasy pojawiło się trochę nowości w zieleni miejskiej. Postaram się ten wątek na bieżąco uzupełniać zdjęciami i informacjami o aktualnie trwających inwestycjach.

Aktualnie trwa rewitalizacja wyspy Bolko.

Zakres rewitalizacji obejmował będzie:

- naprawę istniejących ścieżek, alei i dróg wewnętrznych
- wykonanie nowej nawierzchni ścieżki zdrowia wraz z remontem i doposażeniem urządzeń sportowych
- nowe tablice ścieżki przyrodniczej
- odtworzenie kładki nad Kanałem Wińskim
- utworzenie placu zabaw dla dzieci
- montaż nowych ławek parkowych oraz koszy na śmieci
- montaż koszy na zwierzęce odchody
- nowe tablice informacyjne
- oświetlenie terenu
- montaż monitoringu

A teraz trochę o istniejącej zieleni:

1. Jako pierwszy postanowiłem zaprezentować park Nadodrzański. Po rewitalizacji parku powstało wiele ścieżek chętnie uczęszczanych przez spacerowiczów, rowerzystów i osoby lubiące aktywnie spędzać czas. Park wyposażony został w skały wspinaczkowe, plac zabaw, siłownię, ławki psie toalety oraz tabliczki z informacjami o faunie i florze.

Widok na park z mostu prowadzącego na wyspę Bolko

Ścieżki i ławki w parku

Bezpłatna siłownia

Skałki wspinaczkowe

W parku odtworzono też postument po pomniku Junony. W przyszłości pomnik ma być odtworzony w całości. Dla przypomnienia historyczna fotografia obrazująca pomnik Junony

2. Politechnika Opolska - Wydział Budownictwa

Stawiając nowy budynek PO nie zapomniano o zieleni na dziedzincu. Założono trawniki oraz posadzono trochę roślin. Nie ma tego dużo, ale cieszy fakt że jest jakaś zieleń przy nowym budynku.

3. Kanał Młynówka

Nad kanałem przy nowych nasadzeniach wypoczywają kaczki

1 - 1 of 1 Posts