SkyscraperCity banner
1 - 20 of 106 Posts

·
Registered
31,984 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Przymierzam się do tego wątku od 2 lat, ale miałem za mało zdjęć, zrobionych w lipcu 2007 roku. Teraz jest ich o wiele więcej, więc wątek czas zacząć:)

Na początku będzie kilkanaście zdjęć z 2007 roku, a potem zaczną się dokładniejsze fotorelacje z poszczególnych ulic:)

Opole to chyba jedyne miasto na Śląsku z dużą ilością przedwojennej zabudowy, w którym nie znalazłem ulic tak zaniedbanych, jak na legnickim Zakaczawiu, czy wrocławskim Nadodrzu.

linki do pozostałych wątków:
Pictures of Poland, wątek międzynarodowy w 2 części zdjęcia z różnych wątków z Forum Polskich Wieżowców
Poland by MarcinK, wątek międzynarodowy
Bielsko-Biała
Bydgoszcz, Toruń
Gdańsk, Gdynia, Sopot
Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Karpacz, Karkonosze
Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Mysłowice, Sosnowiec, Świętochłowice, Siemianowice Śl.,Tarnowskie Góry, Ruda Śląska
Kłodzko, Kudowa Zdrój
Kłodzko - wątek międzynarodowy
Kołobrzeg
Kraków
Legnica, Prochowice, Złotoryja
Legnica - wątek międzynarodowy
Lublin
Łódź
Łódź - wątek międzynarodowy
Opole
Poznań
Poznań - wątek międzynarodowy
Prochowice
Prochowice - znikający zamek
Przemyśl, Jarosław
Rzeszów
Słupsk
Stargard Szczeciński
Szczecin
Szczawnica, Krościenko, Sromowce Niżne, Pieniny
Świdnica, Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, Świebodzice
Świnoujście, Seebad Ahlbeck, Międzyzdroje
Warszawa
New Warsaw
Old Warsaw
Warsaw 2007 (100 pics)
Wrocław
Wrocław – wątek międzynarodowy
Zakopane i Tatry
Zamość i Chełm

1 ul.1 Maja niedaleko dworca

2

3 Mercure, czyli dawny Hotel Opole

4 Korfantego, krótka ulica pełna gmachów

5 Krakowska, główny deptak łączący dworzec z Rynkiem

6 Krakowska/Damrota

7

·
Neen, man!
3,440 Posts
Czasem ogarnia mnie swego rodzaju uczucie niemocy. Opole ma ogromny potencjał, mimo że to niewielkie miasto (ledwie ~120 000 mieszkańców). Jednak liczba konkretnych inwestycji, przede wszystkim w rejonie Śródmieścia i Starego Miasta to jedynie kropla w morzu potrzeb. Człowiek chciałby coś z tym zrobić, a nie ma możliwości. :no:

·
Registered
1,981 Posts
Piękny ten opolski dworzec, zarówno z zewnątrz, zachowując skalę, trochę przypomina mi ten gdański, jak i w środku, a jak na krajowe warunki, wnętrze wydaje się być dobrze utrzymane.

·
Registered
4,546 Posts
Na fotkach wygląda na ładne miasto.

Kamienica na zdjęciu nr 10 - świetna! :eek:

Kanał Młynówka na zdjęciu nr 14 - świetne! Kojarzy mi się z Wenecją lub Florencją - taki sam burdel kolorystyczny (w pozytywnym tego słowa znaczeniu)... ;)

1 - 20 of 106 Posts