SkyscraperCity banner

1 - 20 of 903 Posts

·
Registered
1,314 Posts
Discussion Starter #1
Autobusni kolodvor Osijek

Za početak dugo očekivane izgradnje novog autobusnog kolodvora napokon je određen konkretan datum, a to je 7. travnja, kada počinju radovi na 24 milijuna eura vrijednom projektu. Tako će u ponedjeljak početi izgradnja kolodvora na površini 1.400 četvornih metara, a koji će biti smješten na prostoru između Vinkovačke, Čevapovićeve i Kačićeve ulice. Projekt je podijeljen u dvije faze, a u prvoj će biti izgrađena sama zgrada kolodvora s pratećim sadržajima kao što su podzemna garaža i ugostiteljsko-trgovački prostori. Rok za završetak prve faze radova je 16 mjeseci pa se može očekivati da će u ljeto iduće godine Osječani napokon imati autobusni kolodvor kojega se neće morati sramiti.

Novi će autobusni kolodvor imati 16 perona za autobuse i podzemnu garažu s 250 mjesta za osobne automobile pa će i problemi s parkiranjem time biti riješeni.

U drugoj fazi radova, uz sam kolodvor, gradit će se hotel s pripadajućim novim parkirališnim prostorom, a još se ne zna kada bi hotel trebao biti gotov.
Podsjetimo, cijeli projekt ostvarit će se u suradnji Grada Osijeka, koji ustupa zemljište, i Osijek-koteksa, koji će izgrađenim objektom gospodariti idućih 30 godina. U svakom slučaju, obnovom Trga Lavoslava Ružičke i izgradnjom novog autobusnog kolodvora ovaj će dio grada zasjati u potpuno novom svjetlu. Kako bi se obnova prostora oko kolodvora zaokružila, potrebna je još i realizacija dugo najavljivane izgradnje novog mosta preko pruge uz željeznički kolodvor.

·
Registered
1,492 Posts
Svaka ti dala :D

Jese to meni čini ili su oni još pod zemljom na kolodvoru?

I da... da mi jeznat di ide ta nova cesta :D

·
Registered
1,314 Posts
Discussion Starter #10
Koliko sam ja danas skužio, mislim da će ići preko nadvožnjaka na Vinkovačkoj...

·
Registered
573 Posts
Baš mi je drago da se konačno krenulo s ovim. Stvarno je sramotno na što liči osječki kolodvor, išla sam u Osijek više puta autobusom, i ono je stvarno strava. Konačno da i Osijek dobije kolodvor kakav zaslužuje :cheers:

·
.
1,252 Posts
Nije Splitski nesto posebno, normalan kolodvor. Al Osjecki nema kokurencije:lol: odvratan je. Ovaj novi sa hotelom ce nam biti idealan:cheers:

·
Lega
2,413 Posts
Ma bit će odličan samo mi neide u glavu lokacija... Previše je uskih uličica okolo kroz koje se autobusi jedva provlače, a djelomično uništavaju i ceste... Neznam Mogli su nać i neku bolju lokaciju... Šta vi mislite ?!

·
Registered
1,492 Posts
Ma bit će odličan samo mi neide u glavu lokacija... Previše je uskih uličica okolo kroz koje se autobusi jedva provlače, a djelomično uništavaju i ceste... Neznam Mogli su nać i neku bolju lokaciju... Šta vi mislite ?!
Da, naravno da su mogli naći bolju lokaciju.

Ova lokacija gdje ga sada grade je u najmanju ruku neprimjerena.

Ali očito su htjeli da bude u bizini željezničkog kolodvora pod svaku cijenu.

1 - 20 of 903 Posts