SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
41 - 60 of 4006 Posts

·
Moderator
16,750 Posts
E to bi sad tako nekako trebalo biti, još samo promenada centar i bijela lađa. Al ugl imamo kartu da se vidi gdje je šta! :eek:kay:

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Živila nova stara dretva ! Mislim da se Osijek tek sad probudio iz zimskog sna i da će se odsad veliki projekti realizirati svakih 2-3 godine i zbog tog svi trebaju biti sretni.Nadam se samo da će grad nastaviti s uređenjem i izgradnjom centra grada.

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Pa zamislite samo prije 5 godina kakvo je stanje bilo ! Bili smo sretni sa svakom zgradom višom od 2-3 kata,a sad veliki projekti idu kao na tekućoj vrpci.

·
Moderator
16,750 Posts
^^ A i to što kazes. Vladalo je mrtvilo. Nije se ama baš nista radilo. Eo sad se napokon radi i gradi. I mislim da ce tako i ostati. Jer nemože sve stajati kao sto je prije bilo. Gradovi se jednostavno moraju razvijati.

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Autoput,autobusni kolodvor,sveučilišni kampus i eurodom uz radna mjesta u trgovini će sigurno Osijeku dati zamah.

Mislim da je žalosno da nama trebaju izbori da bi se Slavoniji obećalo ono što je već odavno trebala dobiti.Naš administrativni model je živa katastrofa.Gledam primjer Srbije - Vojvodina ima svoju autonomnu pokrajinsku vladu koja uvijek automatski dobiva svoj dio iz državnog proračuna Srbije,a onda se novac dalje pravedno dijeli jer su u toj pokrajinskoj vladi zastupljeni svi veći gradovi.Pogledajte tablu o izgradnji bazena u Subotici.Kad sam to vidio odmah sam pomislio da od našeg administrativnog ustrojstva i stupnja centraliziranosti države nema većeg idiotizma.Sve ovisi o osobnim prijateljstvima lokalnih političara sa Sanaderom i još par ljudi u Zagrebu.Struka zapravo ne odlučuje o ničem važnom.

·
Moderator
16,750 Posts
Pa kak sam i ja rekao, neodlucuje struka sta ce se graditi,gdje i kako, nego političari u vecini slucajeva.

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Jedva čekam smjenu generacija naših političara.Ove sadašnje gledamo već 20 godina i očito ih samo vrijeme može skloniti s pozicija moći.Koliko još trebamo čekati ???

·
Registered
643 Posts
Još što Vlada treba dati Slavoniji je kanal Dunav-Sava umjesto Pelješkog mosta i ja bi bio prezadovoljan,ja mislim da bi Slavonija koja to zaslužuje,koja je dala najviše branjenika,blago rečeno procvala,i počela bi se rapidno razvijat,još sad nam je i autoput došao,mogli bi samo mi u Slavoniji hraniti cjelu Hrvatsku i još i više

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Sori na OT ali vlada se ponaša kao da Požega doslovno nepostoji i kako onda da stvari krenu nabolje ??? Samo trava raste sama od sebe,ali ne i životni standard.

·
Registered
643 Posts
Sori na OT ali vlada se ponaša kao da Požega doslovno nepostoji i kako onda da stvari krenu nabolje ??? Samo trava raste sama od sebe,ali ne i životni standard.
Pa ponaša se kad nije njezina garnitura na vlasti u gradu,ali ja bi volio osim svog grada za cjelu Slavoniju da se podigne,nemože se reći da nejde,ide samo jako sporo u odnosu na neke druge krajeve Hrvatske,a niko negovori da ih ta napačena Slavonija hrani,i zato me žal spopadne da smo mi Slavonci svima drugima zadnja rupa na svirali,jebote kad je Sanader bio u Slavoniji osim sad kad je otvarao autocestu i kad je Vlada imala zasjedanja iz svih gradova,a to je uveo samo zbog tog da nekaže se da nije nikad bio u Slavoniji,kad bi inače došao?..Nikad..jer nema razloga,,,puca mu ona stvar za Slavoniju,kad smo odvojeni od ostatka Hrvatske,,Nek mi dokažu nekim konkretnim primjerom da se bore i za Slavoniju...Moja Požega je izolirana od svih puteva...a oni prave brze ceste za Bjelovar,Vrbovec i ko te pita koga ne,Pa nek nama dovedu u Zlatnu dolinu brzu cestu do autoceste(Lužana) ili (Starog Petrovog Sela) da nebudemo izolirani,onda ču mu nazdraviti u čast!!!

·
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!
3,159 Posts
^^ OT ali nema veze. Sve ovo gore lijepo je još daaaavno opisao Kozarac... Mrtvi Kapitali :eek:hno:

Dobro jutro Slavonijio!

·
LEGA LEGA!
24,879 Posts
poljoprivredna škola nije n azelenom polju, već na filipovici, iza bosutskog, na zelenom poju je ugostiteljska škola.....

i da nitko tri strane nije reagirao na ovo :bash::bash::bash:
čitam jedno i pišem drugo..al zato si ispravio...

41 - 60 of 4006 Posts
Status
Not open for further replies.