SkyscraperCity banner
1 - 13 of 13 Posts

·
3D
7,269 Posts
Hm.... fotki zapowiadaja sie ciekawie, miasto tez, ale nie ma to jak ogladac duze zdjecia, no wlasnie! Mam ostatnio problem z przegladarka i w tym przypadku tez. Klikam na zdjecie, a zamiast powiekszac wraca mi tam gdzie bylem.

Poza tym, wyslilbys sie troche :p Wkleil zdjecia <- wybral najciekawsze ( zeby nie bylo az tak duzo ) i poopowiadal troche. Same zdjecia nie przybliza az tak miasta jak komentarze + foty! ;)

·
Registered
99 Posts
twoj Nickname przypomina mi pewien norweski portal internetowy...:)
jak tam w Oslo? ja bede w czerwcu, moja mama mieszka w drammen, ja sam mieszkalem przez jakis okres w oslo...
hilsen

·
Registered
32 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Hugwawa mam nadzieje ze sie spotkamy kiedy bedziesz w Oslo.W Oslo OK .Mamy piekna pogode od dluzszego czasu wiec zrobilo sie bardzo zielono jak na ta pore roku.W Biørvika powoli zaczynaja budowac nowa Opere a oprocz tego rozpoczyna sie budowa przedluzenia Aker Brygge Po zakonczeniu tych inwestycji panorama Oslo z Fiordu zmieni sie nie do poznania.Oslo jest piekne zapraszam szybko z powrotem...Najchetniej w okresie 20-30 czerwiec bedzie mnostwo imprez zwiazanych ze swiatowym festiwalem G.. Pride

·
Registered
4,156 Posts
Pięknie wygląda Oslo na tych fotkach - pięknie i nowocześnie . Wierzę , że w rzeczywistośći jest jeszcze piękniejsze :)

·
Registered
99 Posts
Gaysir, wiem ze bedzie mnostwo imprez w tym okresie, dlatego przyjezdzam:)
Jesli chodzi o rozbudowe aker brygge to zapowiada sie to imponjaco, widzialem projekty, no i nowa opera na wodzie:)
hilsen og ha en fin dag!!!

·
SS-man: Semen Shedder
1,765 Posts
Bylem w Trondheim na wakacjach 10 lat temu. Oslo tez odwiedzilem. Ladne, zadbane miasto (jedno z najbardziej czystych miast) ale nudne jak flaki w oleju. Wole Sztokholm poniewaz jest bardziej multietniczne.

·
Registered
32 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Co masz na mysli nudne miasto?Ja sadze ze zadne duze miasto nie moze byc nudne ...np. w Oslo kazdy znajdzie wsrod ok 800 pubow restauracji klubow jakas rozrywke ... Nawet Youngs Str w Toronto moze byc nudne jesli sam czlowiek jest nudny....Up to U

·
Registered
8,887 Posts
Gaysir said:
Co masz na mysli nudne miasto?Ja sadze ze zadne duze miasto nie moze byc nudne ...np. w Oslo kazdy znajdzie wsrod ok 800 pubow restauracji klubow jakas rozrywke ... Nawet Youngs Str w Toronto moze byc nudne jesli sam czlowiek jest nudny....Up to U
Tak samo każda wiocha może być wesoła, jeśli sam człowiek jest wesoły :) Skandynawskie miasta zawsze wydawały mi się bardzo pruderyjne i nudne. Moja kuzynka mieszka w Bergen i potwierdza moje przypuszczenia. Oslo jest strasznie sztywnym i drętwym miastem ale sama architektura, układ urbanistyczny miasta, coś pięknego, miasto wręcz inealne IMO Ale jeśli się bawić w Europie to Skandynawię lepiej omijać szerokim łukiem. Nie ma to jak Amsterdam :cheers:

·
Registered
32 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Krzysiu przyjedz w lecie do Oslo i zaraz zmienisz zdanie o Oslo Zobaczysz ze Oslo pulsuje zyciem. Ta twoja kuzynka ocenia to miasto na podstawie jednej albo kilku krotkich wizyt.
Nie mozna oceniac miasta jesli sie w nim nie bylo albo wcale nie zna..... dla ciekawosci zaznacze tylko ze tutaj w lecie slonce zachodzi tylko za horyzont ok 01.am i noce sa zupelnie biale tak jasne jak w Polsce no.ok 21.00 pm w czerwcu!!!! Czy to nie wspaniale ?

·
Registered
8,887 Posts
Gaysir said:
Krzysiu przyjedz w lecie do Oslo i zaraz zmienisz zdanie o Oslo Zobaczysz ze Oslo pulsuje zyciem. Ta twoja kuzynka ocenia to miasto na podstawie jednej albo kilku krotkich wizyt.
Nie mozna oceniac miasta jesli sie w nim nie bylo albo wcale nie zna..... dla ciekawosci zaznacze tylko ze tutaj w lecie slonce zachodzi tylko za horyzont ok 01.am i noce sa zupelnie biale tak jasne jak w Polsce no.ok 21.00 pm w czerwcu!!!! Czy to nie wspaniale ?
Wiem o tym, podobnie jest w Holandii, może nie, aż tak, jak w Norwegii, ale w lecie zupełnie ciemno robi się dopiero po północy. To jest wspaniałe, tak samo Norwegia to wspaniały, piękny, czysty, bardzo bogaty, malowniczo położony kraj i to nie ulega wątpliwości ale jak to wszystko ma się do atmosfery jaka panuje w mieście. Bo norwegia to raczej tylko jedno miasto, Oslo. Wiem, że nie mi to oceniać, bo nigdy w Oslo nie byłem i nie oceniam tego miasta, mówię tylko to co mi się wydaje i co mówi moja kuzynka, która do Oslo jeździ bardzo często, bo jedynie tam w Norwegii można poczuć klimat wielkiej metropolii, znam ją dobrze i wiem, że mogę jej pod tym względem ufać :) ;)

·
hipp-E
11,123 Posts
Fotki super! W Oslo bylem tylko raz. Bardzo mi sie podobalo to eleganckie miasto, a pozniejsza podroz samochodem do Bergen przez gory i fiordy tez obfitowala w niesamowite wrazenia. Jednak gdy przyjezdza sie do Oslo z przeludnionego Beneluxu albo nawet ze Sztokholmu - to Oslo wydaje sie sztywne. Mialem wrazenie, ze jestem na koncu swiata.
To jest doskonale miasto dla ludzi, ktorzy chca sie wyciszyc i szukaja spokojnego, dostatniego zycia, ale nudne dla tych szukajacych mocnych wrazen. ;)
Tak samo jak napisal Marek Bielski, wole Sztokholm, bo tam czuc przynajmniej ten multikulturowy kogel-mogel, ktory bardzo lubie.
Nie podwaza to jednak faktu, ze Oslo jest naprawde pieknym, dobrze zaplanowanym miastem.

1 - 13 of 13 Posts