SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 261 Posts

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Postanowiłem wydzielić wątek o przebudowie stadionu piłkarskiego na ul. 3 Maja (obecnie gra tam IV ligowy Sokół) oraz "o żywieniu" Parku Collisa (zespół parkowy przekazany miastu przez wdowę po radcy Collisie, założony pod koniec XIX wieku przez znanego twórcę ogrodów Ernsta Larassa. W parku znajdują się ponad stuletnie drzewa różnych gatunków a także wieża Bismarcka oraz kamień plebiscytowy z 1920r.za / www.ostrodaonline.pl)


Ostróda stara się o bycie centrum treningowym dla jednej z drużyn grających w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej w 2012r (wg. przekazywanych informacji jest w czołówce kandydatów).


Zdjęcia stadionu z 2008 roku.

Obecnie trybuny stadionu mogą pomieścić 1 500 widzów z czego 800 może usiaść na krzesełkach. Stadion nie ma oświetlenia.


widok z lotu ptaka. zródło: www.ostrodaonline.pl


wchodzimy na stadion od strony jeziora Drwęckiego.


kasa


trybuna główna


trybuna od ulicy dojazdowej do Park Hotelu


budynek przy trybunie głównej, na górze są miejsca noclegowe, niżej biura, bar pokoje trenerskie, szatnia dla sędziów, na samym dole są pomieszczenia gospodarcze, szatnie dla piłkarzy i WC.


piaskowe boisko bocznefot. Laskowski
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Już jesienią bądź wczesną wiosną przyszłego roku ruszy przebudowa miejskiego stadionu w Ostródzie, na którym swoje mecze rozgrywa obecnie drużyna Sokoła. Planowany jest remont płyty głównej, zainstalowanie podgrzewanej murawy, zadaszenie trybun, które przewidziano na 5 tys. osób (z możliwością dostawienia). Priorytetem jest także powstanie płyty ze sztuczną nawierzchnią oraz oświetlenia.

- Stadion ma być wizytówką Warmii i Mazur - kontynuuje Dąbrowski. - Zostanie nam na wiele lat, chcielibyśmy, żeby później odbywały się na nim nawet mecze międzypaństwowe. Mistrzostwa to pewnego rodzaju gra wojenna, gdzie sztab szkoleniowy przygotowuje taktykę ataku. Potrzebny jest w tym czasie spokój, który jesteśmy im w stanie zapewnić. Koszt inwestycji wynosi około 25 milionów złotych. Mam tylko nadzieję, że władze województwa w ciągu najbliższych lat otworzą lotnisko w Szymanach, które zagranicznym gościom znacznie ułatwiłoby komunikację z Ostródą.

www.sport.pl
/ lipiec 2008

Pierwsze plany wyglądu stadionu ukazały się w materiale promocyjnym zamieszczonym na stronie Condohotels

sreeny:

Trybuna główna jak i budynek klubowy to nic innego jak przekopiowanie projektu stadionu przy ul. Wyszyńskiego oraz stojącego obok hotelu Platinum.
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. 3 Maja w Ostródzie wygrało Architektoniczne Biuro Projektowe Nowak i Podonowski S.C z Kalisza.
Była to jedyna praca jaka wpłyneła na konkurs.

Architektoniczne Biuro Projektowe wykonało też projekt przebudowy stadionu przy ul. Wyszyńskiego
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Kolejne informacje dotyczące stadionu oraz nowe wizualizacje.

Ostróda poczyniła kolejne kroki zmierzające do przyznaniu miastu statusu centrum pobytowo-treningowego dla drużyn piłkarskich podczas piłkarskich Mistrzostw Europy w roku 2012. Jednymi z kryteriów przyznania statusu centrum pobytowego jest infrastruktura sportowa i baza hotelowa. W ostatnim czasie zarówno miasto Ostróda jak i inwestor prywatny, firma Condohotels Group, złożyli do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego wnioski o dofinansowanie obiektów budowanych z myślą o EURO 2012.
Po II etapie weryfikacji nasze miasto zostało jednym z 44 kandydatów do tego tytułu, z których w maju br. specjalna komisja UEFA ma wyłonić 20 ośrodków. Teraz Ostróda musi sprostać wymaganiom UEFA stawianym centrom pobytowym i treningowym. Jest to ważne nie tylko dla miasta, ale całego regionu. Tej szansy nie można zmarnować, innej alternatywy centrum pobytowego dla województwa już nie ma.

1. Wniosek na kompleks sportowo-rekreacyjny złożony przez Urząd Miejski w Ostródzie
2 grudnia 2008 r. Urząd Miejski w Ostródzie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-2013, złożył wniosek na „Przebudowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy 3 Maja”. Kompleks zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmuje teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa.
W skład projektowanych elementów kompleksu wchodzą obiekty wypoczynku i rekreacji turystycznej oraz zespół sportowy wraz z towarzyszącą infrastrukturą socjalno-techniczną. Proponowane rozwiązania stadionu sportowego zaprojektowano zgodnie z wymogami PZPN oraz FIFA dla centrów pobytowych zespołów piłkarskich w związku z rozgrywkami EURO 2012.

Stadion piłkarski
W jego skład wchodzą boisko główne do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy naturalnej z podgrzewaną murawą o wymiarach 68x105 mb, boisko treningowe o nawierzchni z trawy syntetycznej o wym. 65x90 mb oraz budynek dwukondygnacyjny z zadaszonymi trybunami na 4232 miejsc. Cały kompleks boisk sportowych będzie posiadał sztuczne oświetlenie. W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, sale konferencyjne z tarasami widokowymi. Obiekt położony będzie nad samym jeziorem, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i tłocznych ulic.

Urządzenia rekreacyjno-sportowe
Bezpośrednio w rejonie stadionu piłkarskiego przewidywana jest lokalizacja boisk do gry w tenisa (w tym 2 korty zadaszone), odkryte, całoroczne sztuczne lodowisko, ścianka wspinaczkowa, rampa skateboardowa. W ramach 2 obiektu turystyczno-rekreacyjnego, tzn. w Parku Collisa zaprojektowano szereg placów i kompleksów urządzeń rekreacyjnych. Znajdą się tam m.in. ścieżki zdrowia, mini-golf, linarium i skałki wspinaczkowe, siłownia plenerowa, stoły do ping-ponga, boisko do siatkówki i koszykówki. Park zostanie dodatkowo odrestaurowany z odtworzeniem stylizowanego wyposażenia (meble, oświetlenie, rzeźby parkowe) i nasadzeniem nowych roślin.

Całość wniosku opiewa na kwotę ponad 38.500.000 zł, z czego środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 26.800.000 zł.

„Dzięki tej inwestycji Ostróda zyska niezbędną infrastrukturę, wymaganą dla centrów pobytowo-treningowych dla reprezentacji narodowych w czasie Euro 2012. Kompleks ten będzie również wizytówką Warmii i Mazur. Służyć ma wiele lat, zarówno turystom, sportowcom, jak i mieszkańcom. Będziemy starali się organizować tutaj nawet mecze międzynarodowe. Traktujemy EURO 2012 jako środek do celu, a nie cel sam w sobie” – podsumowuje Z-ca Burmistrza Ostródy Olgierd Dąbrowski.

Starania miasta o uzyskanie statusu centrum pobytowego nie byłyby możliwe gdyby nie inwestycje prywatne, przede wszystkim w zaplecze hotelowe. Inwestorem strategicznym w tej dziedzinie w Ostródzie jest firma Condohotels
Group.

www.ostrodaonline.pl


 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #5 ·
O przyznaniu dofinansowania.

JEST PONAD TRZYDZIEŚCI MILIONÓW NA BUDOWĘ OBIEKTÓW SPORTOWYCH
Piękna hala widowiskowa z krytą pływalnią w Olecku, wyczekiwany basen kryty w Braniewie, inwestycje w bazę sportową w Ełku i Wilkasach — te cztery projekty otrzymają pieniądze w unijnym konkursie. Taką decyzję podjął w poniedziałek Zarząd Województwa, który znajdzie też ekstra kasę na budowę centrum pobytu Euro 2012 w Ostródzie.


— Będziemy mieli najpiękniejszą wielofunkcyjną halę widowiskową z krytą pływalnią w tej części regionu! — Wacław Olszewski, burmistrz Olecka, nie kryje radości po tym, jak na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Województwa przyznał miastu 17 mln zł dofinansowania na sportową inwestycję. — Co prawda chcieliśmy dostać 22 mln zł na inwestycję wartą 46 mln zł, ale brakujące 5 mln zł postaramy się zdobyć w Ministerstwie Sportu. Resztę sfinansujemy z emisji obligacji. Wkrótce wybieramy wykonawcę inwestycji i ruszamy z budową — zapewnia Olszewski.

Powody do radości z decyzji Zarządu Województwa mają też inne samorządy. — Mieszkańcy czekają na basen praktycznie od zawsze — mówi Jerzy Maziarz, wiceburmistrz Braniewa. — I będą go wreszcie mieli. Na inwestycję wartą 17,8 mln zł otrzymamy 10 mln zł unijnego dofinansowania. Zarząd Województwa rozdzielił wczoraj prawie 34 mln zł w konkursie unijnym na budowę oraz modernizację obiektów sportowo-rekreacyjnych. Oprócz Olecka i Braniewa pieniądze dostanie też Ełk, który za 5,8 mln zł zmodernizuje obiekty sportowo-rekreacyjne przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (unijna dotacja wyniesie tutaj 3,9 mln zł). Kolejne 3 mln zł na rozbudowę infrastruktury sportowej otrzyma też AZS Wilkasy (wartość całej inwestycji to 7,5 mln zł).

— Decyzja o podziale pieniędzy nie była łatwa — mówi Urszula Pasławska, wicemarszałek województwa. — W konkursie był też projekt budowy centrum pobytowego na Euro 2012 w Ostródzie, ale gdybyśmy jemu przyznali dofinansowanie, to reszta samorządów byłaby bez szans na realizację swoich ambitnych planów. Uznaliśmy, że projekt Ostródy jest wyjątkowy i strategiczny dla regionu, bo praktycznie tylko poprzez niego będziemy mieli styczność z mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012. Dlatego projekt z Ostródy będzie wpisany na listę projektów kluczowych i otrzyma unijne wsparcie poza konkursem.

Olgierd Dąbrowski, wiceburmistrz Ostródy, uważa, że Zarząd Województwa podjął mądrą decyzję. — To szczęście w dwójnasób, bo pieniądze na ciekawe inwestycje dostaniemy zarówno my, jak i inne samorządy — mówi Dąbrowski i zapowiada, że pierwsza łopata pod centrum sportowo-rekreacyjne dla uczestników Euro 2012 zostanie wbita we wrześniu. — W naszym centrum pobytowym Polsce i całej Europie będzie mógł się pokazać cały region. Nie zawłaszczamy tego dla siebie.

Jacek Niedźwiecki / Gazeta Olsztyńska
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #6 ·
OGŁOSZENIE O WYNIKU POSTĘPOWANIA


Gmina Miejska Ostróda reprezentowana przez Burmistrza Miasta Ostróda, Urząd Miejski w Ostródzie, 14 – 100 Ostróda, ul. A. Mickiewicza 24 informuje o wyniku postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:
* pełnienie funkcji Inżyniera Projektu nad wykonaniem zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. 3 Maja w Ostródzie”.

Za najkorzystniejszą uznano ofertę Przedsiębiorstwa Usługowo-Budowlanego „INSPEC” Sp. z o.o. 10-526 Olsztyn, ul. Partyzantów 26.
Wybrana oferta została złożona jako jedyna w niniejszym przetargu, spełniła wszystkie wymogi formalne i merytoryczne określone dla postępowania i w przyjętym do przetargu kryterium oceny ofert „najniższa cena” oferta uzyskała najwyższą ilość punktów 10.

BIP UM Ostróda
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Prawdopodobnie 14 września 2009r, poznamy firme, która przebuduje kompleks sportowo - rekreacyjny przy ul. 3 Maja. Nowy stadion oraz okoliczna baza noclegowa być może w 2012 r. będzie ośrodkiem pobytowym jednej z drużyn grającej w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Inwestcja szacowana jest na blisko 40 mln zł, z czego 75% kwoty pochodzić będzie z Unii Europejskiej. Cała inwestycja gotowa ma być na 30 września 2011r

W zakres prac wchodzą:

1) Kompleks sportowo - rekracyjny
* Roboty rozbiórkowe i przygotowanie terenu
* Stadion piłkarski, w skład którego wchodzą dwa boiska, budynek socjalno - techniczny oraz trybuny:
- boisko główne do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy naturalnej, z podgrzewaną murawą, o wym. 68,0m x 105,0m oraz boisko treningowe do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej o wym. 65,0m x 90,0m
- budynek dwukondyknacyjny socjalno - techniczny a trybuny nr 1,2,3,4 i 5.
* Dwa korty zadaszone do gry w tenisa, całoroczne o nawierzchni poliuretanu o wym. 38,0m x 18,0m
* Sztuczne lodowisko całoroczne o wym. 30,0m x 20,0m wraz z budynkiem socjalnym
* Ścianka wspinaczkowa
* Rampa skateboardowa
* 116 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych (w tym 4 dla samochodów przewożących osoby niepełnosprawne oraz 7 miejsc postojowych dla autobusów.

2) Park Coliossa
* Roboty rozbiórkowe przygotowawcze
* Place do kontemplacji ozdobnych wnętrz parkowych
* Polany do plażowania i gimnastyki chińskiej
* Placyki do gier planszowych
* Ścieżki zdrowia i boisko dla dzieci młodszych
* Zespół torów do mini - golfa
* Stoły do ping - ponga
* Linearium i ścianki wspinaczkowe
* Siłowinia plenerowa
* Tor przeszkód
* Trawiaste boisko do siatkówki

www.bipostroda.24.pl
przetarg
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #8 ·
http://www.sokol-ostroda.cba.pl/
W piątek, 2 października 2009r. o godz. 10.00 upłynął termin nadsyłania ofert na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ostródzie, którego najważniejszą częścią będzie nowoczesny stadion piłkarski przy ul. 3 Maja. Komisja przetargowa natychmiast przystąpiła do pracy. Po otwarciu wszystkich sześciu ofert okazało się, że nasz reprezentacyjny obiekt najtaniej chce wybudować jedna z warszawskich firm. Jej oferta to 32 miliony 150 tysięcy złotych. Pozostałe propozycje cenowe mieściły się w przedziale od 32.500.000 do 39.500.000 złotych. Wszystkie zatem były znacznie niższe cenowo od przewidywanej przez projektantów kwoty 38.500.000 złotych, ale to normalne zjawisko w czasie kryzysu ekonomicznego, który właśnie przeżywamy. Ostateczny zwycięzca przetargu zostanie ogłoszony za około dwa tygodnie po skrupulatnym przejrzeniu każdej z ofert. Potem nastąpi, przewidziany przez prawo, czas na składanie przez przegranych uczestników przetargu protestów. Oby ich nie było, bo one zawsze opóźniają rozpoczęcie inwestycji. Są duże szanse, że w listopadzie ruszy wreszcie budowa stadionu naszych marzeń.

Ta druga dobra wiadomość, to ta, że 20 października br. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisze z Zastępcą Burmistrza Ostródy umowę na współfinansowanie całego kompleksu. Miasto wyda na stadion 30 procent wartości budowy, a pozostałe 70 procent pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli z pieniędzy Unii Europejskiej. Jest zatem się z czego cieszyć.
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Kolejna wizualizacja stadionu, która jest obecnie realizowana.W stosunku to poprzedniej zmienił się układ trybun oraz to że od strony starego tartaku nie będą one zadaszone. Nie będzie też trybun za bramka, a
przydałyby się tyle że odwrócone w stronę boiska treningowego.


OSTRÓDA BUDUJE KOMPLEKS NA EURO 2012

W piątek w ostródzkim zamku podpisana zostanie umowa o dofinansowanie projektu dotyczącego „przebudowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w tym - budowy nowego stadionu piłkarskiego”.

Tę największą w powojennej historii Ostródy inwestycję samorządową w 70 procentach wspierać będzie Regionalny Program Operacyjny.Przedsięwzięcie ma ścisły związek z przygotowaniami miasta do pełnienia roli centrum pobytowego podczas EURO 2012.

Historyczny dokument otwierający Ostródzie i Regionowi bramę do uczestnictwa w tej wielkiej imprezie podpisze Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas z Gminą Miejską Ostróda.

Więcej o inwestycji:
Kompleks sportowo-rekreacyjny zostanie usytuowany tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i uciążliwych ulic. To miejsce zapewni ekipie piłkarskiej gości intymność i bezpieczeństwo. Kompleks zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa. Jego najważniejszą, centralną częścią będzie stadion piłkarski. Zaprojektowano go zgodnie z wymogami PZPN oraz przepisami FIFA, określającymi standardy centrów pobytowych Euro 2012. Obiekt składać się będzie z boiska głównego o nawierzchni z trawy naturalnej i wymiarach 68 na 105 m, która, z podgrzewaną w razie niesprzyjającej aury płytą, otoczonego zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów. Sztuczne oświetlenie boiska głównego spełniać będzie wszystkie wymogi transmisji telewizyjnych. Obok powstanie boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wymiarach 65 na 90 m, również oświetlone. W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i dla sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi.
W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboardową. W drugim obiekcie turystyczno-rekreacyjnym, tzw. Parku Collisa zaprojektowano wiele miejsc z urządzeniami rekreacyjnymi, m.in. ścieżki zdrowia, mini-golf, linarium i skałki wspinaczkowe, siłownię plenerową, stoły do ping-ponga, a także boisko do siatkówki i koszykówki. Zabytkowy park zostanie odrestaurowany i wzbogacony stylowymi meblami ogrodowymi, oświetleniem, rzeźbami oraz obsadzony nowymi roślinami.

Cały kompleks ma kosztować ok. 39 mln. zł, a ukończenie jego budowy przewidziane jest w 2011 roku. Równolegle do sportowego, w Ostródzie rozwija się zaplecze hotelowe. Prywatny inwestor Condohotels Group zrealizował już budowę dwóch obiektów o standardzie czterogwiazdkowym na ok. 200 osób łącznie. Obecnie w budowie jest kolejny czterogwiazdkowy hotel, w najbliższych planach inwestora znajduje się inwestycja obiektu pięciogwiazdkowego.

Wszystkie wymienione hotele zapewnią łącznie ok. 800 luksusowych miejsc noclegowych, spełniających wszystkie surowe wymagania UEFA. Pozwolą one zapewnić komfort goszczącym piłkarzom oraz towarzyszącym im działaczom, sponsorom i dziennikarzom, a także kibicom.

Gazeta Ostródzka październik 2009r.
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Ponad miesiąc od ostatecznego terminu składania ofert na zadanie Przebudowa kompleksu sportowo - rekreacyjnego przy ul. 3 Maja w Ostródzie został wyłoniony wykonawca.

za najkorzystniejszą ofertę uznano:

Konsorcjum firm:
- „Przemysłówka” Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding Sp. z o.o. – Lider, 10-508 Olsztyn, ul. Mickiewicza 21/23,
- Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „EKOBUD” Sp. z o.o. – Partner,14-100 Ostróda, ul. Przemysłowa 8
- Sportsystem Grzegorz Łukasz Grygołowicz – Partner, 10-745 Olsztyn, Heweliusza 24/3.


W przetargu brało udział 6 ofert:
1. Konsorcjum firm:
- HOCHTIEF Polska Sp. z o.o. – Lider, 01-737 Warszawa, ul. Elbląska 14
- HOCHTIEF Construction AG – Partner, Opernplatz 2, D-45128 Essen

2. Konsorcjum firm:
- Mostostal Warszawa S.A. – Lider, 02-673 Warszawa, ul. Konstruktorska 11A
- Fortuna Communication Sp. z o.o. – Partner, 52-131 Wrocław, ul. Buforowa 4 C

3. Konsorcjum firm:
- Martifer Konstrukcje Sp. z o.o. - Lider, 44-109 Gliwice, ul. Wyczółkowskiego 16,
- Martifer ConstruÇốes Metalomecanicas S.A. Zona Industrial, - Partner, Apartado 17, 3684-001 Oliveira de Frades, Portugalia

4. Konsorcjum firm:
- EIFFAGE Budownictwo MITEX S.A. – Lider, 02-676 Warszawa, ul. Postępu 5a
- POLCOURT S.A. – Partner, 01-510 Warszawa, ul. Gen. Zajączka 11 lok. C7.

5. Konsorcjum firm:
- „Przemysłówka” Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding Sp. z o.o. – Lider, 10-508 Olsztyn, ul. Mickiewicza 21/23,
- Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „EKOBUD” Sp. z o.o. – Partner, 14-100 Ostróda, ul. Przemysłowa 8 i
- Sportsystem Grzegorz Łukasz Grygołowicz – Partner, 10-745 Olsztyn, Heweliusza 24/3


6. Konsorcjum firm:
- OPB Holding Ireneusz Słowik – Lider, 14-100 Ostróda, ul. Czarnieckiego 19B,
- TAMEX Obiekty Sportowe S.A. – Partner, 00-355 Warszawa, ul. Tamka 38
- MASTERS Sp. z o.o. – Partner, 70-383 Szczecin, ul. Mickiewicza 21.


www.bipostroda.24.pl
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Problemy z podpisaniem umowy

protesty wniosły:
Konsorcjum: Hochtief Polska Sp. z o.o., Hochtief Construction AG Warszawa
(przyjętym do przetargu kryterium oceny ofert „najniższa cena” uzyskała - 9,58 punkta - druga najkorzystniejsza oferta)

oraz
Konsorcjum: Eiffage Budownictwo Mitex S.A., POLCOURT S.A. Warszawa
(oferta odrzucona w powodu błędów w ofercie)

Urząd Zamówień Publicznych

BIP UM Ostróda


--

Jak się okazuje Hochtief wniósł protest w sprawie dotyczącej atestu FIFY dla murawy.

--

Powtórzenie czynności przetargu nieograniczonego na przebudowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. 3 Maja w Ostródzie.

--

BIP UM Ostróda

Ponownie za najkorzystniejszą ofertę w zamówieniu Przebudowa kompleksu sportowo - rekreacyjnego przy ul. 3 Maja w Ostródzie. uznano konsorcjum firm: Przemysłówka, Ekobud i Sportystem.
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #12 ·
W piątek 9 kwietnia 2010 w Urzędzie Miasta doszło do podpisania umowy na budowę stadionu, który będzie zapleczem treningowym dla jednej z drużyn grających podczas Euro 2012. Wykonawcą jest firma Przemysłówka Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding Sp. z o.o. z Olsztyna. Wielomilionowa inwestycja to nie tylko obiekt na Euro 2012, to również realna szansa na powiększenie oferty dla mieszkańców i przyjezdnych oraz rozwój związany ze sportem.
Zastępca burmistrza Olgierd Dąbrowski po podpisaniu umowy mówił, że było to możliwe dzięki decyzji Krajowej Izby Odwoławczej, która w piśmie skierowanym do Urzędu Miasta wyraziła zgodę na podpisanie umowy z wykonawcą mimo trwających procedur odwoławczych. Uzasadniono to ważnym interesem społecznym, dodał zastępca burmistrza.

Przekazanie placu budowy nastąpi pod koniec przyszłego tygodnia. Wbicie symbolicznej pierwszej łopaty nastąpi 23 kwietnia podczas pikniku. Przedstawiciele wykonawcy zapowiadają zakończenie budowy stadionu w III kwartale 2011 roku. We wrześniu 2011 nastąpi oddanie płyty stadionu co pozwoli zachować terminy określone przez organizatora Euro 2012.

Kompleks zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa.
Obiekt składać się będzie z boiska głównego o nawierzchni z trawy naturalnej i wymiarach 68 na 105 m, która, z podgrzewaną w razie niesprzyjającej aury płytą, otoczonego zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów. Sztuczne oświetlenie boiska głównego spełniać będzie wszystkie wymogi transmisji telewizyjnych. Obok powstanie boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wymiarach 65 na 90 m, również oświetlone.
W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboardową. W drugim obiekcie turystyczno-rekreacyjnym, tzw. Parku Collisa zaprojektowano wiele miejsc z urządzeniami rekreacyjnymi, m.in. ścieżki zdrowia, mini-golf, linarium i skałki wspinaczkowe, siłownię plenerową, stoły do ping-ponga, a także boisko do siatkówki i koszykówki. Zabytkowy park zostanie odrestaurowany i wzbogacony stylowymi meblami ogrodowymi, oświetleniem, rzeźbami oraz obsadzony nowymi roślinami.
www.ostrodaonline.pl
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Piątek 23.04.2010 r. będzie historycznym dniem w kalendarzu Ostródy. Przy ul. 3 maja rusza budowa najnowocześniejszego na Warmii i Mazurach kompleksu sportowego. Centralnym elementem przedsięwzięcia będzie stadion piłkarski, powstający z myślą o piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku. Koszt inwestycji ma wynieść ponad 32 mln. złotych. Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego przebudowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego nastąpi o godz. 16:00.
Akt erekcyjny zostanie podpisany przez marszałka województwa, Jaceka Protasa oraz wiceburmistrza Ostródy, Olgierda Dąbrowskiego. Zostanie on później uroczyście wkopany na terenie największej jak dotąd inwestycji sportowej w regionie.

Podpisaniu towarzyszyć będzie Parada Św. Jerzego połączona z Paradą Smoków. W Paradzie weźmie udział około 20 specjalnie na tą okazję przygotowanych smoków, które wezmą udział w konkursie na najlepszego smoka. Parada przejdzie ulicami Piłsudskiego, Czarnieckiego, nabrzeżem Jez. Drwęckiego, ul. 3 Maja i skończy na Stadionie OKS Sokół, na którym nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na smoka.

Kompleks będzie usytuowany w malowniczej okolicy, tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i uciążliwych ulic. Zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa. To miejsce zapewni każdej ekipie piłkarskiej intymność i bezpieczeństwo.

Centralny obiekt będzie się składał z boiska głównego z podgrzewaną płytą o wymiarach 68 na 105 m, otoczonego zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów i oświetleniem spełniającym wymogi transmisji telewizyjnych. Obok powstanie również oświetlone boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wymiarach 65 na 90 m.

W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi.
W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboardową.

Dodatkowo w Parku Collisa zaprojektowano m.in. ścieżki zdrowia, mini-golf, linarium, skałki wspinaczkowe, siłownię plenerową, stoły ping-pongowe, a także boisko do siatkówki i koszykówki. Zabytkowy park zostanie odrestaurowany i wzbogacony stylowymi meblami ogrodowymi, oświetleniem, rzeźbami oraz obsadzony nowymi roślinami.

Ukończenie kompleksu przewidziano w 2011 roku. Równolegle do sportowego, w Ostródzie rozwija się zaplecze hotelowe. Prywatny inwestor Condohotels Group zrealizował już budowę dwóch obiektów o standardzie czterogwiazdkowym na ok. 200 osób łącznie. Obecnie w budowie jest kolejny czterogwiazdkowy hotel, a w najbliższych planach inwestora znajduje się inwestycja obiektu pięciogwiazdkowego.

Hotele zapewnią łącznie ok. 800 luksusowych miejsc noclegowych, spełniających wszystkie surowe wymagania UEFA. Pozwolą one zapewnić komfort goszczącym piłkarzom oraz towarzyszącym im działaczom, sponsorom i dziennikarzom, a także kibicom.
www.ostrodaonline.pl
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Pierwsza relacja z placu budowy 28 kwiecień 2010okna niedawno były wymieniane no to się na coś przydadzą ;)


końcówka rozbiórki trybuny przy budynku klubowym


demontaż ogrodzenia przy drugiej trybunie, za jakiś czas będzie to trybuna główna zadaszona


fot. Laskowski
 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #15 ·
29 kwiecień 2010

zdjęcia pochodzą ze strony www.budowastadionu.cba.pl :banana: Na stronie więcej zdjęć.budynek klubowy


była sobie trybuna główna


trybuna od strony parku
bonus filmik

 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #16 ·
5 maj 2010

W najbliższych dniach powinna ruszyć rozbiórka budynku hotelowego.
W kolejnych etapach powstawać będą nowe trybuny oraz boisko treningowe. 

·
Registered
Joined
·
4,145 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Na stadionie powstają fundamenty pod trybunę

Po jednej stronie głębokie wykopy. Z drugiej powstają już fundamenty pod część zachodniej trybuny stadionu przy ul. 3 Maja w Ostródzie. A budynek klubowy, bez drzwi i okien, czeka na zburzenie.

Na murawie stadionu Sokoła przy ul. 3 Maja, jak przed tygodniem, dominują koparki i ciężarówki. Połowę murawy zajmuje piaskowa góra, na której koparka podaje piasek z lewej na prawą stronę. A po zachodniej stronie stadionu pojawiły się ciężarówki z betonem, z których w jednym z wykopów podawany jest beton pod fundamenty.

Największy przestój po stronie wschodniej stadionu, gdzie póki co zniknęła tylko trybuna. Budynek, jak przed tygodniem, bez drzwi i okien czeka na skuteczne zburzenie.
Marcin Tchórz / Gazeta Ostródzka, 13.05
 
1 - 20 of 261 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top