SkyscraperCity banner

1 - 20 of 77 Posts

·
Moderator
4,051 Posts
No całkiem fajnie sobie to wygląda :)

ps. mój brat cioteczny niespełna 10 lat temu była tam w wojsku i ponoć mieszkańcy nie przepadają tam za "zielonymi" - od razu bonili i bić chcieli ;)

·
Registered
1,570 Posts
oceniajac po zdjeciu z lotu ptaka , pozostaj jeszcze sporo do zrobienia , ale nie mozna zaprzeczyc ,ze juz teraz fajnie wyglada!!!

·
Registered
8,812 Posts
Powiem szczerze, że pochodząc z Iławy nigdy nie lubiłem Ostródy a tu niespodzianka. Naprawdę jestem zaskoczony rozwojem miasta tym bardziej że tam już dawno nie byłem. Brawo!

·
Banned
1,014 Posts
Discussion Starter #7
Ktos ostatnio podbija moje staaaaare watki :) Mam nadzieje ze w tym roku zawitam do Ostrody i zrobie jakies ciekawe zdjecia.

·
Registered
8,812 Posts
Jacek said:
Ktos ostatnio podbija moje staaaaare watki :) Mam nadzieje ze w tym roku zawitam do Ostrody i zrobie jakies ciekawe zdjecia.
Are you talking to me? :)

Przyjedź lepiej do Iławy. Może masz jakieś zdjęcia Iławy z lotu ptaka bo wątek chciałbym otworzyć. :)

·
Future expert
1,016 Posts
Ja Ilawe tylko kojarze z pociagu relacji Warszawa - Gdynia ( a raczej 2 stacje wczesniej ;) ) ale z okna dobrze sie przezentuje. To takie jeziorko z fontanna nad ktora kroluje zamek krzyzacki :rock:

·
Registered
3,564 Posts
Ja Ilawe tylko kojarze z pociagu relacji Warszawa - Gdynia ( a raczej 2 stacje wczesniej ;) ) ale z okna dobrze sie przezentuje. To takie jeziorko z fontanna nad ktora kroluje zamek krzyzacki :rock:
ojoj w Iławie nie ma zamku. to co króluje nad Małym Jeziorakiem to jest kosciół.

zapraszam do wątku o ostródzkich inwestycjach.
TUTAJ

·
Registered
44 Posts
Dawno zapomniany temat. Wrzucam parę fotek dla odświeżenia.

1 Zamek

2 Poczta Główna

3 Pasaż

4 Budynek z apartamentami i z knajpami na dole

5 Plaża

6 Jez Drweckie w tle molo

7 Hotel Drwęcki

·
Registered
166 Posts
Drwęca dodaje niesamowitego klimatu miastu. Ostróda idzie w dobrym kierunku ale jest jeszcze mnóstwo do zrobienia ;D

Niedaleko Placu Tysiąclecia:

·
Registered
3,815 Posts
Wyjechałem z Ostródy 14 lat temu i miasto się bardzo zmieniło na plus(myślę że jak większość miast w kraju), choć niestety jazda własnym samochodem do przyjemności tam nie należy. Ogólnie jednak jest to fajne miasto do spędzenia wakacji.

·
Registered
44 Posts
Masz racje miasto bardzo dużo się dużo zmieniło. Największym problemem pozostają komunikacja. Samochodów przybywa a ulic nie. Poza tym ten nieszczęsny przejazd w centrum miasta.

Wklejam jeszcze parę zdjęć:

Budynek przy skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego z Grunwaldzką

Fontanna przy pasażu

Pasaż od środka

Ul Jana Pawła II

Budynki przy skrzyżowaniu ul Czarnieckiego z Jana Pawła

Cmentarz radziecki

·
Registered
3,564 Posts
Cmenarz "Polska Górka"

Najstarszy cmentarz Ostródy z XVIII wieku. Niektóre zachowane nagrobki pochodzą z XIX wieku. Wśród szczególnie wartościowych można zobaczyć macewy żydowskie, nagrobek masoński, pomnik ostródzkiego pastora Gustawa Gizewiusza oraz bramę cmentarną z 1834 roku. Niestety większość mogił na cmentarzu Polska Górka w chwili obecnej jest zdewastowanych. Cmentarz jest objęty ochroną konserwatorską.
www.ostrodaonline.pl

(pow. ~ 3,5 h, główne wejście ul. Olsztyńska x Pułaskiego, w planach utworzenie jest ścieżki edukacyjnej, obecnie najczęściej można tam spotkać okolicznych meneli, w trakcie spaceru po cmentarzu towarzyszyła mi wrona - może jakaś uwięziona dusza ?? :eek:).

fot. Laskowski

główne wejście

pomnik pastora G. Gizewiusza - jest notorycznie dewastowany i rok w rok odnawiany

odziwo nikt jeszcze nie połasił się na te krzyże

fragment zachowanej bramy

spora cześć drzew "opanowana" jest przez pnącza

boisko przy SP2 powstałe na części cmenarza

żydowskie macewy

fragment nagrobku z 1952r.

na tabliczce widnieje data pochówku 1982r

kamień nagrobkowy z 1935(6??)r.

śmietnisko

1 - 20 of 77 Posts