SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1002 Posts

·
Wrocławski konserwatysta
2,101 Posts
Dobry pomysł. Kolejny odtworzony fragment miasta. :banana:

·
bezrobotny
7,166 Posts

Dało się to zrobić lepiej.
Zmienili proporcje okien i niektóre detale. Przez to, że chcą odbudować tylko dwa skrzydła, nie będzie porządnego frontu wodnego*, i od tej strony to już luźna twórczość (choć przed przebudową nie prezentował się zbyt okazale).

A wiadomo jak wyglądał od strony katedry po przebudowie? Ta górka to gruzowisko?

*Jak powiedzieć po polsku waterfront? front od wody, front wodny?

Edit: jeszcze takie znalazłem:

Co wiele tłumaczy

·
Registered
290 Posts
Mam nadzieję, że oryginalny portal, który się zachował i dziś jest przystawiony do głównych plastikowych drzwi PWT :D , wróci na swe miejsce! Bo na wizkach jest jakiś taki inny...

·
bezrobotny
7,166 Posts
Nie wiem po co te rowki na elewacji? Nie kojarzę, czegoś takiego na barokowych budynkach.
Mam też zastrzeżenia do opasek okiennych, które różnią się od oryginalnych

·
Registered
3,006 Posts
Nie wiem po co te rowki na elewacji? Nie kojarzę, czegoś takiego na barokowych budynkach.
jak co i po co ?
to charakterystyczne wrocławskie płyty z tynku.

całość niestety sprawia trochę wrażenie karykatury.
proporcje to jednak ważna rzecz :)

·
Registered
5,230 Posts
To był chyba mój ulubiony skwer w centrum miasta. Jego likwidacja to bardzo duża strata i argument przeważający za tym by na Ostrowie się już nie pojawiać, bo i po co...

·
bezrobotny
7,166 Posts
Też lubiłem. No ale skwer ma wrócić, więc może nie będzie źle

·
Registered
3,302 Posts
To był chyba mój ulubiony skwer w centrum miasta. Jego likwidacja to bardzo duża strata i argument przeważający za tym by na Ostrowie się już nie pojawiać, bo i po co...
Ostrów Tumski to coś więcej niż ten jeden skwer.

·
Registered
1,533 Posts
^^
No z punktu widzenia okolicznych mieszkańców, ten skwer to był główny punkt spacerowy. Mam nadzieję, że ten ładny ogród/parczek to nie jest tylko fatamorgana. Myślę też, że jakiś platan by na tej górce nie zaszkodził. Może użytkowników Alumnatu prędzej czy później znudzi mocne południowe słońce i coś tam zasadzą. W porównaniu do poprzedniego stanu wygląda to trochę łyso...

·
Registered
5,230 Posts
Ostrów Tumski to coś więcej niż ten jeden skwer.
Dla turysty owszem. Ala dla mnie, jako mieszkańca Wrocławia, to właśnie ten skwer był przyciągający.

·
Administrator
39,104 Posts
Dla mnie likwidacja skwerka jest pozytywna, w odróżnieniu od zamknięcia przestrzeni publicznych, wyremontowanych za publiczne pieniądze – Ogrodów Biskupich.

1 - 20 of 1002 Posts