SkyscraperCity banner

81 - 100 of 285 Posts

·
ΔE = hv
Joined
·
893 Posts
Stejně nechápu proč ten obchodní dům musí být takhle uzavřený když je přímo v centru města a ne někde na okraji. Takhle mi to připomíná nějaký sklad nebo provizorní budovu. Vždyť se to dá vyřešit i jinak.

Pár příkladů jen tak pro zajímavost:

Almere - obchodní dům se čtvercovým půdorysem do kterého jsou vyryté dvě uličky. Zajímavě to vypadá i z výšky, protože střechy budov jsou porostlé trávou.Nijmegen - dvoupodlažní obchodní ulice, takže její kapacita asi bude slušná a přitom se pořád nakupuje na čerstvém vzduchu.

 

·
Registered
Joined
·
145 Posts
Discussion Starter #94
Přesně tak, Multidevelopment původně sliboval obchoďák rozdělený na několik menší částí a skrz naskrz průchozí 24 hodin denně. Teď místo toho máme podobné monstrum jako na Chodově. Dále slibovali lávku od Jiřičné, teď to začíná vypadat, že ta její lávka by byla pro mulťák moc drahá, tak se postaví nějaká obyčejná za pár kaček.
Aspoň, že ty rezidenční baráky vypadají s každou vizualizací lépe a lépe, nakonec možná budou to nejlepší co se na Karolině postaví...
 

·
Registered
Joined
·
191 Posts
Lávka na Karolině: místo skvostu jen napodobenina

Šperk, který měl být třešničkou na dortu výstavby Nové Karoliny - lávka od světoznámé architektky Evy Jiřičné - ji nakonec v navržené podobě zdobit nebude. Ostrava se musí spokojit s napodobeninou.
Unikátním propojením oblouků měla být výjimečná nová lávka na Karolině, kterou navrhla česká architektka světového jména Eva Jiřičná. Podle Luboše Kočího, šéfa české pobočky společnosti Multi Development, která novou ostravskou čtvrť staví, je však navržené křížení oblouků tak náročné, že společnost by potřebovala sto milionů korun navíc, aby most mohla takto postavit. Proto statici návrh Jiřičné upraví tak, aby byl ufinancovatelný.

"Troufnu si říct, že rozdíl lidé ani nepoznají. Podle projektu architektky Jiřičné se mostní oblouky měly potkat ve vzduchu, v upravené podobě se setkají níž," uvedl Kočí.

Původní návrh:


Upravený návrh:
zdroj: msdenik.cz
 

·
Registered
Joined
·
191 Posts
Nová Karolina za sklem

Dominantní objekt území po bývalé koksovně Karolině v centru Ostravy se mění ze železobetonového skeletu v budovu, která má v první polovině příštího roku začít sloužit nakupování a zábavě.

Část této budovy, nad kterou se tyčí vysoké jeřáby, už zakrývá skleněná fasáda. Další části Nové Karoliny se však bohužel tak rychle nestaví. Stále vázne třeba výstavba kancelářského objektu.
zdroj: msdenik.cz
 

·
Registered
Joined
·
191 Posts
Na Karolině se zasekla výstavba kanceláří

Nová Karolina roste před očima. Podle šéfa české pobočky společnosti Multi Development, která novou ostravskou čtvrť staví, Luboše Kočího se podle harmonogramu staví obchodně-zábavní centrum i objekt určený pro bydlení. Problém ale nastal při výstavbě kanceláří.

„Pro administrativní objekt v této chvíli nemáme nájemce. Dohoda s potenciálním nájemcem, který měl zájem o dvacet tisíc metrů čtverečních plochy, nakonec nedopadla. Přišli jsme o něj. Stavba kanceláří proto zatím stojí,“ vysvětlil Kočí s tím, že developer hledá alternativní řešení. „Máme ještě čas najít jiného nájemce, i když to v současné hospodářské situaci bude velmi těžké. Je možné, že budeme nakonec pracovat s nějakou jinou variantou,“ dodal Kočí.

Stavba Nové Karoliny byla po pauze vynucené hospodářskou krizí obnovena loni v březnu. První etapa má být dokončena příští rok na jaře. Obří obchodně-zábavní centrum staví jako investor společnost Multi Development, bytový dům dodavatelská firma celé stavby – Gemo Olomouc. Stavbu kancelářského objektu má na starosti společnost PasserInvest Group. Město Ostrava se podílí na infrastruktuře a proměně historického Dvojhalí na zastřešené centrum celé lokality.

zdroj: msdenik.cz
 

·
Everything is otherwise
Joined
·
351 Posts
"Troufnu si říct, že rozdíl lidé ani nepoznají. Podle projektu architektky Jiřičné se mostní oblouky měly potkat ve vzduchu, v upravené podobě se setkají níž," uvedl Kočí.
muhehe, no to je opravdu k nerozpoznání :lol:. Pan Kočí je veselá kopa.
 

·
Registered
Joined
·
335 Posts
Most

No tak rozdíl těch mostů je velký, současný návrh tuctovka, původní nevšední věc. Nicméně pokud opravdu byl rozdíl v nákladech 100 mega, tak to chápu. Na funkci to mít vliv nebude a 100 mega je 100 mega.

Co se týče zastřešení a nezastřešení, bohužel čeští zákazníci a hlavně obchodníci preferují více zastřešená centra. Je to pro ně pohodlnější. Pro provozovatele to znamená nemuset uklízet listí, sníh atd. Pro obchodníky možnost mít otevřené dveře do uličky (opravdu to má vliv na tržby, jsou na to i studie). Pro oba lepší kontrolu pohybu lidí a uzavřená varianta zajišťuje větší zabezpečení obchodů. Takže je vcelku jasné co nakonec developer vybere, byť třeba ty obchody na druhé fotce jsou moc pěkné.
 
81 - 100 of 285 Posts
Top