SkyscraperCity Forum banner

[Ostrowiec Świętokrzyski] Hala widowiskowa i nowe trybuny KSZO

74403 Views 177 Replies 49 Participants Last post by  skejl
Wybrali projekt hali
Ostrowiec Świętokrzyski zyska nowoczesny obiekt sportowy


We wtorek rozstrzygnięto konkurs na projekt budowy hali sportowej i przebudowę trybuny stadionu przy ulicy Świętokrzyskiej. 24 stycznia ogłoszono konkurs w tej sprawie. Miesiąc później powołano Sąd Konkursowy pod przewodnictwem inżyniera Janusza Jaworskiego. W skład gremium weszli, także:wiceprezydent miasta Jarosław Bąchorek, przewodniczący Rady miasta Wojciech Kotasiak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotr Węglewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Dariusz Staruch, radny Rady Miasta Jerzy Białas oraz architekci Grzegorz Chodkowski i Paweł Czaplicki.

Ostatecznie na konkurs wpłynęło 5 prac. Wszystkie miały nadany trzycyfrowy kod. Zwycięzców poznaliśmy dopiero po odtajnieniu kopert. Najlepszy okazał się projekt Zespołu Autorskiego pod przewodnictwem dr inż. Janusza Pachowskiego. W pracach nad powstaniem projektu uczestniczyli: Ewa Pachowska, Maja Chodorowska, Anna Frączkowska, Katarzyna Mazur- Paduch, Magdalena Wasilewska, Andrzej Pachowski, Joanna Wudarczyk, Dariusz Kwiatkowski. Zwycięzcy otrzymali 14 tysięcy złotych nagrody. Drugie miejsce i 7 tysięcy złotych przyznano zespołowi ATJ Architekci Sp. z o.o. w składzie: Jacek Kwieciński, Tomasz Kosma, Piotr Pachowski.

- Poziom projektów był bardzo wysoki - mówi przewodniczący Sądu Konkursowego Janusz Jaworski. – Szczególnie wyróżniały się dwie prace, w których zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań. Decyzję podjęliśmy jednomyślnie. Przypomnijmy, przy ulicy Świętokrzyskiej powstanie hala widowiskowo- sportowa z widownią na 3,5 tysiąca miejsc. Będzie ona połączona z przebudowaną trybuną od strony ulicy Świętokrzyskiej. Dzięki temu znacznie zwiększy się pojemność ostrowieckiego stadionu. W późniejszym okresie planuje się zwiększenie pojemności trybuny od strony ulicy Traugutta. Inwestycja ma szansę rozpocząć się w 2007 roku, jej zakończenie planowane jest na rok 2008.

- Ostrowiec Świętokrzyski zyska wspaniały obiekt wielofunkcyjny – mówi prezydent Jan Szostak. – Będą się mogły na nim odbywać imprezy o randze międzynarodowej. Poprawi się także infrastruktura tej części naszego miasta. Co ważne istnieje możliwość etapowania inwestycji.

Powierzchnia zabudowy hali wyniesie 3980 m2 , natomiast pomieszczeń 9290m2. Trybuna główna zajmie 1931 m2, kubatura hali 65000m3,a kubatura pomieszczeń zamkniętych trybuny głównej 4950m3. Halę zaprojektowano na 2515 miejsc stałych i 636 teleskopowych. Maksymalnie pomieści ona 3583 widzów. Projektanci przewidzieli 191 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 12 dla autokarów.

Warto dodać, że w nowoczesnym obiekcie widowiskowo - sportowym znajdzie się, także zespół restauracji, bufetów. Będzie on funkcjonował niezależnie od hali i stadionu. Co niewątpliwie zwiększy atrakcyjność kompleksu sportowego. Koszt inwestycji szacuje się na około 40 milionów złotych.See less See more
1 - 20 of 178 Posts
Jak będzie coś więcej wiadomo to daj znać,projekt wydaję się całkiem,całkiem :cheers:
@ hal: :D
Swietnie to wszystko wygląda. Znaczy sie przybeda dwie nowe trybuny, które zastąpiał trybuny wzdłuż boiska. Te za bramkami pozostaną bez zmian. Stadion pomieście wtedy pewnie ze 12-15 tys widzów. Obecnie 8500.
Obecne zdjęcie
See less See more
trybuny przy bramkach śa swietne pownniini raczej budowac takie łsnie wzdłuż linni
rzeczywiście niepotrzebnie uzyłem słowa raczej, chciałem użyć słowa "włąsnie". chciałem wyrazić swe zadowolenie że powieksza te trybuny:)przepraszam:)
decapitated said:
Obecne zdjęcie

W maju w Ostrowcu tyle śniegu jest? :D
fajny bedzie kompleksik
To byl pierwszy na pierwszy rzut oka porzadny stadion w III RP :) Dobrze ze teraz trybuny wzdluz boiska beda tej wysokosci co za bramka tylko oby nie uzyli techniki takiej jak wlasnie w przypadku trybun za bramka ktore w gruncie rzeczy sa konktrkucja lekka - caly szkielet jak i schody (trybuny) z zelaza i blachy. Tylko kilka pierwszych stopni jest betonowe. Zaplecze pod jedna z trybun za bramka skolei wyglada jak wcisniety na sile barak :)
Szkoda ze na wizualce widzimy jedna, ale oby druga byla blizniacza bez zaplecza a nie kopia tych za bramka.
Bliźniacza, a raczej trojaczą nie będzie na 100% zobacz, że obie nowe mają proste dachy;) I inna wazna informacja: koszt budowy: ok. 40 milionów. Czyli na dwie trybuny plus hale wychodzi mniej więcej tyle co za stadion Korony. Więc nie sciskaj tyłka z nerwów rcube i wypij ze mna za nowy stadion :cheers:
decapitated said:
Bliźniacza, a raczej trojaczą nie będzie na 100% zobacz, że obie nowe mają proste dachy;)
Te za bramka tez maja takie same dachy ale trybuny sie od srodka roznia (ale nie jakoscia wykonania ) glownie przez idiotyczna szpare ;)
w Kaliszu też podobną budują :) z tym że na 3050 miejsc stałych a ile teleskopowych to nie mam pojęcia :) Do użytku będzie oddana prawdopodobnie pod koniec września br :) Już jest gotowe z jakieś 70% :)
1 - 20 of 178 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top