Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 178 Posts

·
FAN-AUDI
Joined
·
300 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Wybrali projekt hali
Ostrowiec Świętokrzyski zyska nowoczesny obiekt sportowy


We wtorek rozstrzygnięto konkurs na projekt budowy hali sportowej i przebudowę trybuny stadionu przy ulicy Świętokrzyskiej. 24 stycznia ogłoszono konkurs w tej sprawie. Miesiąc później powołano Sąd Konkursowy pod przewodnictwem inżyniera Janusza Jaworskiego. W skład gremium weszli, także:wiceprezydent miasta Jarosław Bąchorek, przewodniczący Rady miasta Wojciech Kotasiak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotr Węglewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Dariusz Staruch, radny Rady Miasta Jerzy Białas oraz architekci Grzegorz Chodkowski i Paweł Czaplicki.

Ostatecznie na konkurs wpłynęło 5 prac. Wszystkie miały nadany trzycyfrowy kod. Zwycięzców poznaliśmy dopiero po odtajnieniu kopert. Najlepszy okazał się projekt Zespołu Autorskiego pod przewodnictwem dr inż. Janusza Pachowskiego. W pracach nad powstaniem projektu uczestniczyli: Ewa Pachowska, Maja Chodorowska, Anna Frączkowska, Katarzyna Mazur- Paduch, Magdalena Wasilewska, Andrzej Pachowski, Joanna Wudarczyk, Dariusz Kwiatkowski. Zwycięzcy otrzymali 14 tysięcy złotych nagrody. Drugie miejsce i 7 tysięcy złotych przyznano zespołowi ATJ Architekci Sp. z o.o. w składzie: Jacek Kwieciński, Tomasz Kosma, Piotr Pachowski.

- Poziom projektów był bardzo wysoki - mówi przewodniczący Sądu Konkursowego Janusz Jaworski. – Szczególnie wyróżniały się dwie prace, w których zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań. Decyzję podjęliśmy jednomyślnie. Przypomnijmy, przy ulicy Świętokrzyskiej powstanie hala widowiskowo- sportowa z widownią na 3,5 tysiąca miejsc. Będzie ona połączona z przebudowaną trybuną od strony ulicy Świętokrzyskiej. Dzięki temu znacznie zwiększy się pojemność ostrowieckiego stadionu. W późniejszym okresie planuje się zwiększenie pojemności trybuny od strony ulicy Traugutta. Inwestycja ma szansę rozpocząć się w 2007 roku, jej zakończenie planowane jest na rok 2008.

- Ostrowiec Świętokrzyski zyska wspaniały obiekt wielofunkcyjny – mówi prezydent Jan Szostak. – Będą się mogły na nim odbywać imprezy o randze międzynarodowej. Poprawi się także infrastruktura tej części naszego miasta. Co ważne istnieje możliwość etapowania inwestycji.

Powierzchnia zabudowy hali wyniesie 3980 m2 , natomiast pomieszczeń 9290m2. Trybuna główna zajmie 1931 m2, kubatura hali 65000m3,a kubatura pomieszczeń zamkniętych trybuny głównej 4950m3. Halę zaprojektowano na 2515 miejsc stałych i 636 teleskopowych. Maksymalnie pomieści ona 3583 widzów. Projektanci przewidzieli 191 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 12 dla autokarów.

Warto dodać, że w nowoczesnym obiekcie widowiskowo - sportowym znajdzie się, także zespół restauracji, bufetów. Będzie on funkcjonował niezależnie od hali i stadionu. Co niewątpliwie zwiększy atrakcyjność kompleksu sportowego. Koszt inwestycji szacuje się na około 40 milionów złotych. 

·
Registered
Joined
·
4,114 Posts
Jak będzie coś więcej wiadomo to daj znać,projekt wydaję się całkiem,całkiem :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
3,227 Posts
@ hal: :D
Swietnie to wszystko wygląda. Znaczy sie przybeda dwie nowe trybuny, które zastąpiał trybuny wzdłuż boiska. Te za bramkami pozostaną bez zmian. Stadion pomieście wtedy pewnie ze 12-15 tys widzów. Obecnie 8500.
Obecne zdjęcie
 

·
Registered
Joined
·
3,227 Posts

·
Register User
Joined
·
1,688 Posts
rzeczywiście niepotrzebnie uzyłem słowa raczej, chciałem użyć słowa "włąsnie". chciałem wyrazić swe zadowolenie że powieksza te trybuny:)przepraszam:)
 

·
Registered
Joined
·
3,981 Posts
To byl pierwszy na pierwszy rzut oka porzadny stadion w III RP :) Dobrze ze teraz trybuny wzdluz boiska beda tej wysokosci co za bramka tylko oby nie uzyli techniki takiej jak wlasnie w przypadku trybun za bramka ktore w gruncie rzeczy sa konktrkucja lekka - caly szkielet jak i schody (trybuny) z zelaza i blachy. Tylko kilka pierwszych stopni jest betonowe. Zaplecze pod jedna z trybun za bramka skolei wyglada jak wcisniety na sile barak :)
 

·
Registered
Joined
·
3,227 Posts
Biorąc pod uwage wyglad projektu (szkalna elewacja) i fakt, ze pod główną trybuną będzie budynek klubowy chyba nie mamy co sie bać o jakość budowy i materiałów:)
 

·
Registered
Joined
·
3,981 Posts
Szkoda ze na wizualce widzimy jedna, ale oby druga byla blizniacza bez zaplecza a nie kopia tych za bramka.
 

·
Registered
Joined
·
3,227 Posts
Bliźniacza, a raczej trojaczą nie będzie na 100% zobacz, że obie nowe mają proste dachy;) I inna wazna informacja: koszt budowy: ok. 40 milionów. Czyli na dwie trybuny plus hale wychodzi mniej więcej tyle co za stadion Korony. Więc nie sciskaj tyłka z nerwów rcube i wypij ze mna za nowy stadion :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
3,981 Posts
decapitated said:
Bliźniacza, a raczej trojaczą nie będzie na 100% zobacz, że obie nowe mają proste dachy;)
Te za bramka tez maja takie same dachy ale trybuny sie od srodka roznia (ale nie jakoscia wykonania ) glownie przez idiotyczna szpare ;)
 

·
Registered
Joined
·
51 Posts
w Kaliszu też podobną budują :) z tym że na 3050 miejsc stałych a ile teleskopowych to nie mam pojęcia :) Do użytku będzie oddana prawdopodobnie pod koniec września br :) Już jest gotowe z jakieś 70% :)
 
1 - 20 of 178 Posts
Top