SkyscraperCity banner

1 - 20 of 59 Posts

·
Prawilnie kuhwa !
11,108 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Pierwsza dostawa Kent'ów 290LF skonsumowana w 50 %. Przyjrzyjmy się zatem z bliska temu cudowi:

Czekam na pierwsze opinie kolegów z Tarnowa no i pozostaje spoglądać na Białą Podlaską, w której najprawdopodobniej pojawią się kolejne takie wozy.
A więc "skyscraperzy"- zaczynamy ;)

·
Prawilnie kuhwa !
11,108 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Powiedz mi tylko, jaką to ma dokładnie kompletację napędu (że silnik MAN to wiem, ale jaki no i coś o automacie) i się coś napisze ;)

·
Registered
2,304 Posts
Autobusy „VECTIO” wyjechały na linie

W dniu 24.12.2010 r. na linie miejskie, podmiejskie i gminne na terenie Przemyśla i gmin ościennych wyjechało 12 szt. autobusów VECTIO 250 LE produkcji tureckiej firmy „Otokar”. Zakup autobusów został w 85% dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Podkarpackiego. Nowe autobusy będą obsługiwały linie miejskie, podmiejskie, a także obszar Gminy Żurawica. Planowane jest uruchomienie linii komunikacyjnej do Arboretum oraz Wyszatyc. W planie jest także uruchomienie połączeń na terenie Gminy Medyka, jednakże do dnia dzisiejszego Władze Gminy nie wyraziły zgody na zawarcie z Gminą Miejską Przemyśl porozumienia międzygminnego na obsługę Gminy, co jest elementem niezbędnym do uruchomienia w Medyce komunikacji miejskiej.
W wyniku realizacji w/w projektu zwiększy się komfort jazdy pasażerów, zmniejszy się natomiast oddziaływanie transportu publicznego na środowisko (autobusy posiadają ekologiczny silnik spełniający europejska normę EURO 5). Zakłada się też zwiększenie ilości pasażerów korzystających z komunikacji oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej mieszkańców obszarów podmiejskich i wiejskich z Miastem.
Autobusy VECTIO 250 LE posiadają 230-konny silnik MAN, automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację, system tzw. przyklęku przy zatrzymywaniu się na przystanku, są autobusami niskopodłogowymi.

http://www.mzk.przemysl.pl/serwis/index.php?start=12

·
Registered
1,236 Posts
Pierwsza dostawa Kent'ów 290LF skonsumowana w 50 %. Przyjrzyjmy się zatem z bliska temu cudowi:

Czekam na pierwsze opinie kolegów z Tarnowa no i pozostaje spoglądać na Białą Podlaską, w której najprawdopodobniej pojawią się kolejne takie wozy.
A więc "skyscraperzy"- zaczynamy ;)
a skąd masz zdjęcia aut z Tarnowa? Wydaje mi się że to ja je robiłem i komus podesłałem, ok, dobra, publikujmy, nie mam wyłączności :)

·
Registered
1,236 Posts
Co do auta, na ten moment nie mogę wiele powiedzieć, poza wizualem. Auta naprawdę robią wrażenie bardzo pozytywne! W realu lepiej jak na zdjęciach. Są smukłe, układ okien i tyłu sprawia wrażenie że auto jest wysokie. Nietypowy przód podkreślony żółtym malowaniem decyduje ze nie da się tego auta nawet z odległości pomylić z innym. Wnętrze poukładane, czyste, nie tylko ze nowe oczywiście, ale przestronne, doświetlone, trochę za szare. Tapicerka w tej dostawie szara, bez wzoru, stad żadnych kolorów, rozjaśnienia wnętrza, poza żółtymi rurami/uchwytami. A zatem za wygląd 9 na 10 pkt. co do właściwości jezdnych to jeszcze kilka dni. Aktualnie są doposażane, podobno od 2 czerwca w trasy. Mamy 4 sztuki, kolejne 4 za 2 miesiące

·
Moderator
25,599 Posts
Design całkiem ładny :) Ale przód bardziej odpowiada mi w malowaniu przemyskim. To z Tarnowa nadaje zbyt kanciasty wygląd żółtemu pasowi pod oknem. Ciekawe, jak będą się sprawowały :) Są dużo tańsze od zachodnich odpowiedników?
Mnie odwrotnie. A najlepiej wyglądałby w malowaniu jednolitym.

·
Prawilnie kuhwa !
11,108 Posts
Discussion Starter · #14 ·
W obydwu mordkach przesadzili z tą czernią... To strasznie wpływa na jej wygląd.
Są dużo tańsze od zachodnich odpowiedników?
"Katalogowe" ceny za podstawowe wersje:
Citaro -> ok. 1 032 200 zł
Conecto LF -> ok. 858 650 zł
Kent LF -> ok. 734 450 zł

·
Registered
1,236 Posts
W obydwu mordkach przesadzili z tą czernią... To strasznie wpływa na jej wygląd.

"Katalogowe" ceny za podstawowe wersje:
Citaro -> ok. 1 032 200 zł
Conecto LF -> ok. 858 650 zł
Kent LF -> ok. 734 450 zł
Ta czerń jak mówisz to oryginalne wykończenie z tworzywa przedniej ściany. Oczywiście wszystko da się pomalować, ale po co??
Najważniejsze że przód i nie tylko nie naśladuje niczego na rynku. Jest jedyny, charakterystyczny,a z tym malowaniem, bardzo, bardzo widoczny, jakby podkreślony!
Poza tym, wreszcie ktoś nie mówi, ale mercedes, ale solaris, ale... po prostu otokar, a do tego ładny, ciekawy, nowoczesny

·
Registered
1,236 Posts
co do malowania, to pewien standard w naszych autach, cytrynowy żółty, z niebieskim. To zresztą barwy narodowe Tarnowa, żółty księżyc z gwiazdą na niebieskim tle. Jak rozumię koledzy mówią aby inaczej, czyli nie pasy, podkreślenia, a coś innego. Myślę że można pomyśleć, czyli zachować kolorystykę, a jedynie zmienić układ. Co do przodu, oczywiście, można namalować wszystko, ale układ paneli, reflektorów juz niejako narzuca podziały. Co do przemyskich, to tam mamy inne auto i inny przód. Ale popieram, moze ktoś wrzuci jakieś propozycje na grafice

1 - 20 of 59 Posts