SkyscraperCity Forum banner

Ottomare Suites | ZEYTİNBURNU | 29fl | Com

27976 Views 76 Replies 29 Participants Last post by  TayfunVural
Sinpaş ve Ülker grubu Katarlı ortakla 'yeşil bina' yapacak

BÜLENT YOLDAŞ
15.06.2009

Sinpaş GYO, Sağlam GYO ve Katarlı Barwa International, Zeytinburnu'nda 60 milyon dolarlık yatırımla otel ve rezidans projesi gerçekleştirecek. Proje yeşil bina konseptinde olacak Acıbadem'de yapımına başlanan Acıbadem Akasya projesinin ana ortaklarından Sinpaş ve Ülker grupları Zeytinburnu'nda yeni bir proje geliştirme hazırlığında. Katarlı Gayrimenkul Şirketi Barwa İnternational, Ülker Grubu şirketlerinden Sağlam GYO ve Sinpaş GYO'nun ortak olduğu Ottoman Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Çelik, "Eylül 2007'de 87 milyon TL + KDV bedelle Emlak GYO'dan satın aldıkları 15 bin 500 metrekarelik arsa üzerine otel, ofis ve rezidanstan oluşan karma bir proje hayata geçireceklerini söyledi.

YEŞİL BİNA KONSEPTİ

Çelik, burada yapılacak projeye ilişkin konsept projeler üzerine çalıştıklarını belirterek, Türkiye'den Mimarlık Limited AŞ ve Gökhan Avcıoğlu - GAD Mimarlık Ofisi ile Mısırlı mimar Mehtat Abuzeid'in Ech Egypt Consulting ofisine ve Dubaili bir mimarlık ofisine ikişer tane konsept proje hazırlattıklarını belirtti. Çelik, projelerin değerlendirilmesi sonucu Mimarlar Ltd.'nin hazırladığı konsept projelerden birini seçtiklerini açıklayarak, imar planı yapma yetkisi Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda olan arsanın imar palanının netleşmesi ve konsept projenin bu plana uyması halinde projeye 2010 yılında başlayacaklarını kaydetti. Çelik, projelnin detayları hakkında da bilgiler vererek, apart otel, sosyal tesisler ve rezidanslardan oluşan projenin arsa maliyeti hariç yaklaşık 60 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirileceğini belirtti. 29 katlı projenin üzerinde helikopter pistinin de yer aldığını ifade eden Çelik, Türkiye'de ilk kez Acıbadem Akasya projesinde uygulanacak her katta bahçe uygulamasını Zeytinburnu projesinde de uygulayacaklarını, kat bahçelerinde gerçek toprak, ağaç ve çimlerin kullanılacağını söyledi.

TOBB İMAR PLANINI BEKLİYOR

OTTOMAN Gayrimenkul'un Zeytinburnu'ndaki arsasının hemen yanında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin de (TOBB) 73 bin metrekarelik arsası bulunuyor. Arsayı, Eylül 2007'de Emlak GYO'dan 392 bin TL + KDV'ye satın alan TOBB, burada bir proje geliştirmek için Kültür veTurizm Bakanlığı'nın bölge ile ilgili yapacağı imar planı revizyonunu tamamlamasını bekliyor.
Sabah

A Sinpas+Ulker+Barwa Int. (a Qatar Company) cooperation plans to build 29 fl. project in Zeytinburnu Istanbul..a Green project...real soil, tree and grass are planned to be used in the gardens of flats..

pic:http://i.sabah.com.tr/2009/06/15/41217919-1785-41bc-ae3e-c2022a398fcd.jpg
See less See more
1 - 20 of 77 Posts


Very nice indeed :eek:kay:
See less See more
I think Jakob posted some pics of it before?!?!?


The project is called Ottomare Suites. It is located right next to Novotel/Ibis hotels. Project will be launhced in December.

Source http://www.konuttimes.com/ottomare_suiteste_msi_7_bin_200_tl_on_talep_toplaniyor-5799
"Ottomare Suites'te m²'si 7 bin 200 TL! Ön talep toplanıyor!
08 Kasım 2010, Pazartesi 16:26:52
Sinpaş Yapı'nın yeni projesi Zeytinburnu'nda inşa edilecek. 'Ottomare Suites' adı verilen projede metrekare birim fiyatları 7 bin 200 TL ile 7 bin 800 TL arasında…
Zeytinburnu'nda inşa edilecek olan Ottomare Suites projesi için ön talep toplama süreci başladı. Sinpaş Yapı'nın hayata geçireceği proje Aralık ayında resmi olarak satışa çıkarılacak.

Ottomare Suites'te konutların alanları 69 metrekare ile 260 metrekare arasında değişiyor. Konut tipleri 1+1'den 5+1'e kadar farklılık gösteriyor. En düşük metrekare satış fiyatı 7 bin 200 TL. En pahalı dairelerin metrekare satış fiyatı ise 7 bin 800 TL. En üst katlardaki konutlar 5+1 tipindeki dubleks kaptan suitleri...

Ottomare Suites zemin üstü 29 kattan oluşuyor. Zemin altında 3 kat daha bulunuyor. Kat bahçeli konutların bulunduğu Ottomare Suites'te her daire deniz manzaralı konumda. Ottomare Suites, Zeytinburnu sahil hattındaki en lüks proje olma özelliğine sahip. Projenin yapımı 2012 yılının Aralık ayında tamamlanacak.

http://ottomaresuites.com/ "
See less See more
^^ Yes, it's called Ottomare suites. But the official homepage doesn't show more details. In my point of view, the design showed in the little picture looks terrible!

The location of the project would be here:

Let's not forget GAD Architercure's fantastic project, also located in Zeytinburnu:

SNP Zeytinburnu is a mixed-use project, consisting of both a residential & commercial component. Initially, three solutions were developed for the project- an ‘organic’ proposal, a ‘shifting’ proposal, and a ‘cracking’ proposal. The organic scheme was selected, and continued to be developed.
The concept was to address the inherent contradiction present in designing a residential tower, which is to find a solution that would be both dense and urban while also providing a comfortable residential atmosphere. This led to an approach that took advantage of a façade that would step & terrace as it ascended to the top of the tower, providing large terraces and floor gardens at each floor. Another important concept was the desire to provide the maximum orientation towards the sea view, while maintaining privacy for each of the units. This desire was also addressed in this proposal.
The SNP Zeytinburnu project descends at the rear of the tower, providing 4 private villas located at the garden level. By stepping the floor levels down to the garden, most of the floors take advantage of an intimate relationship to these gardens. GAD explored a number of alternatives for providing a large variety in the minimum requested unit areas. While the majority of units are 2+1 and 1+1 units, there are also 3+1 and 4+1 units to provide more diversity. The commercial & retail spaces are located along the front façade looking onto, and accessible from, the main avenue. The roof terrace of the ground level retail space is used as a garden. Furthermore, gardens and pools are accessible to the public in the common areas at street level.And there's also the Zeytinburnu Seaport project!
See less See more
6
Let's not forget GAD Architercure's fantastic project, also located in Zeytinburnu:

This is the project that is going to be built right?

Proje kayitlandi

http://www.ihalenet.com/proje.html?K1=hepsi

İstanbul Ottomare Suites Zeytinburnu (Otel-Residence) Projesi 60.000.000 14.11.2010
See less See more
Dün önünden geçtim.Proje detaylarını ve renderlarını inşaat alanına koymuşlardı.
Bu arada komsusu olan hastane görünümlü oteller facia!!
Sahil yolundaki lüks, 266 suiti sattırdı

Bakırköy Sahil yolundaki Ottomare Suites, Aralık 2012’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Lüks segmentte konumlanan projede tüm daireler suit şeklinde tasarlanırken, deniz limuziniyle ulaşım da bir başka ayrıcalık olarak konumlandırıldı
02:30 | 11 Nisan 2011

Tebernüş Kireçci - EMLAK

Merkezi İstanbul’un yeni trend bölgelerinden biri olarak ortaya çıkan Zeytinburnu’nda Bakırköy Sahil yolunda konumlanan Ottomare Suites’in yüzde 75’i satıldı. Sinpaş ve Barwa şirketlerinin işbirliğiyle gerçekleştirilen projenin temelleri Aralık 2010 tarihinde atılmıştı. Kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenen Zeytinburnu’nda bu yöndeki ilk çalışma olarak ortaya çıkan proje, 13 bin 500 metrekare alanda 355 suit olarak projelendirildi. Aralık 2012’de kapıları açmaya hazırlanan projedeki fiyatlar ise 700 bin TL ile 4 milyon 132 bin 500 TL arasında değişiyor.
Projenin konumuna dikkat çeken Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, Ahırkapı’ya ve tarihi Yarımada’ya yakın konumda yer alan Ottomare Suites’in kesintisiz deniz manzarasına sahip nadir projelerden biri olarak yükseldiğini kaydetti. Çelik, “Projenin en güçlü özelliklerinden biri 56 farklı plan tipinde yer alan suitlerde tüm odaların denizi görmesi. Manzara evin her yerinden izlenebiliyor” dedi.

Yüzde 12 indirim

Projenin bir diğer temel unsuru olarak suitlerde canlı bitki örtüsü kullanılmasını gösteren Çelik, Ottomare’da yer alan kat bahçelerinin yedi metrekareden başladığını ve 96 metrekareye kadar ulaşabildiğini belirtti.
Tüm özellikler bir araya geldiğinde Ekim 2010’da ön satışlarına başlanan projede bugün yüzde 75’lik orana ulaşılmasını doğal bir süreç olarak nitelendiren Çelik, ödeme sistemleri hakkında ise şöyle konuştu: “Peşin ve banka kredili ödemelerde yüzde 12 oranında indirim yapılıyor. Ayrıca, şirket bünyesinde 48 aya varan sabit ödeme seçeneği bulunuyor. 120 aya kadar özel koşullarda banka kredisi de bir başka avantaj.”

TRAFİK MÜSAİT DEĞİLSE DENİZ LİMUZİNİ HAZIR

Ottomare Suites’teki bir diğer özellik deniz limuzini. Ahmet Çelik’in verdiği bilgilere göre, bu hizmet, Türkiye’de ilk kez bir konut projesinde hayata geçiriliyor. Tamamen lüks segmentte konumlanan proje, böylece İstanbul’un yoğun trafiğinde zaman kaybetmek istemeyenler için konforlu bir deniz yolculuğu yaptıracak.

355 SUİT İÇİN SEKİZ FARKLI KONSEPT

Ahmet Çelik, projede yer alan 355 suiti 56 farklı tipte dizayn etmelerinde yaptıkları araştırmaların etkili olduğunu kaydetti. Ottomare’yi hayata geçirdemeden önce yaptıkları araştırmanın sonuçlarından yola çıkarak 56 farklı tasarım yaratıldığını vurgulayan Çelik, 1+1’den 5+1’e kadar bölümlendiren suitlerin büyüklüklerinin ise 73 metrekare ile 366 metrekare arasında değiştiğini kaydetti.
Ayrıca projedeki 355 suiti sekiz farklı temayla tasarladıklarına dikkat çeken Çelik, bunları şu sözlerle anlattı:

* Captain’s Suite: Gökyüzünde bir köşk temasıyla tasarlandı.
* Sky Suite: Deniz manzarasını özel bir açıdan görüyor.
* Terraca Suite: Müstakli bir ev hissi vermek fikrinden yola çıkıldı.
* Dublex Suite: Bahçe, teras ve deniz temaları bir araya getirildi.
* Limited Suite: Sadece dört adet yapıldı.
* Panaromic Suite: Gün doğumu ve gün batımı manzarası seyretmek için özel konumlandırıldı.
* Blue Suite: Panaromic’de olduğu gibi günün doğumu ve batımını farklı açılardan görüyor.
*Unique Suite: Kişiye özel farklılaştırılabilme esnekliğiyle yola çıkıldı.
Milliyet

Can we change the title please?
See less See more
harika ötesi bir proje değişiklik olmassa son zamanlarda gördüğüm en güzel rezidans projelerinden
Müthiş.
Nice but I feel like Zeytinburnu is too close to the historic peninsula but I'm sure they won't decrease the height if they let the ugly and out of place towers get built in Bomonti so close to Nisantasi and clearly visible from all the historic areas.

I don't understand why there isn't a strictly enforced height limit everywhere except Levent, Atasehir, Ümraniye, Maslak and the extremely far away subrubs like Büyükçekmece.
See less See more
Oradaki komşu oteller Novotel ve Ibis, gayet iyiler, asıl problem diğer taraftaki fayanslı apartmanlar
Ufak göle ne oldu oradaki :D
O göl; daha önceden kazılmış olan temele dolan su idi! Aslında güzel duruyordu orda..
oralarda daha cok marinalar, cruise liman, avm'ler, eglence merkezleri, plaj falan olmasi lazim ...

belediye biraz daha doldursun sahili...sonra satsin.... metro yapimini finanse eder ....
zaten doldura doldura bihal oldular..bi iki kilometre daha eklesinler, belediyeye gelir olur...
O göl; daha önceden kazılmış olan temele dolan su idi! Aslında güzel duruyordu orda..
Vay hadi ya :) Teşekkürler bilgi için. Gerçekten iyidi ya :)
  • Like
Reactions: 1
1 - 20 of 77 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top