Skyscraper City Forum banner

Ocena

1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
744 Posts
Discussion Starter · #1 ·

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,130 Posts
Zbyt mało ekscytujący i ekscentryczny na dzieło sztuki samo w sobie. Żeby takie kontrasty - klasyczny budynek vs ekstrawagancki gmach - miały rację bytu, to obiekt musi być najwyższej jakości. Tutaj mamy tylko kontrast i nic poza tym. Bezpieczniejsze byłoby zrobienie współczesnego, spokojnego budynku, który lepiej komponowałby się*ze szkołą.

·
Registered
1,027 Posts
Wygląda trochę jak ekstrawagancki pawilon Społem. Mam problem z oceną tej budowli, gdyż z jednej strony budynek nie jest szablonowy, nie jest tanią realizacją, był na niego koncept. To niezwykle istotne w "Polsce powiatowej", bo takie coś jest rzadkością. Bardzo dobrze, że zdecydowano się stworzyć coś niespotykanego, to jest godne pochwały. Jednakże budynek nie jest do końca przemyślany, tak jak wspomnieli poprzednicy, jest na siłę kontrastujący z dawną zabudową. Powinni go bardziej stonować, zneutralizować lub postarać się o jakieś delikatne nawiązanie, oczywiście w granicach rozsądku. Tymczasem mamy to co mamy i mimo, iż społeczność lokalna się cieszy, to jednak wprawne oko zauważy ten zgrzyt estetyczny. Oceniam go na 6.5. 6 za budynek, a 0.5 na zachętę.

·
Registered
12,065 Posts
Trochę trzeba spojrzeć przez kontekst. W dużym, rozwiniętym mieście dostałoby z 7 - jako przyzwoita, ekonomiczna realizacja. Ale to są malutkie, prowincjonalne Owińska, tu mogli walnąć klocko-halę modułową z różowo-niebiesko-żółtej blachy trapezowej ;) To też blacha, ale jak widać jest zupełnie inaczej.

·
Registered
1,274 Posts
Mam podobny problem z oceną jak przedmówcy. Z jednej strony budynek ma braki, np. ciągle nie mogę się zdecydować czy lepsze były pasy z wizualizacji podkreślające krzywizny, czy zrealizowana w pełni biała kolorystyka idąca w czysty minimalizm. Z drugiej strony, pierwszą rzeczą jakiej byśmy się spodziewali po takiej inwestycji to prostokąt w kolorkach sąsiedniej szkoły, kryty dachem czterospadowym z czerwonej blachodachówki, tutaj jednak bezdyskusyjnie inwestorowi i projektantowi chciało się.
Ostatecznie postanowiłem dać 8/10, dość wysoko, ale jeśli to miałby być „poziom architektury powiatowej” to żylibyśmy w lepszym kraju.

1 - 12 of 12 Posts