SkyscraperCity banner

Twoja ocena:

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 41 Posts

·
inwestycje.plock.org.pl
272 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Data rozpoczęcia budowy: XII 2007
Data zakończenia budowy: IV 2010

Galeria Mazovia z blisko 55000 m2 powierzchni całkowitej rozlokowanej na trzech kondygnacjach naziemnych oraz z parkingiem podziemnym na 700 miejsc, jest największą i najnowocześniejszą galerią handlową w Płocku. W Mazovii na wynajem przeznaczono 28000 m2 powierzchni handlowej dla łącznie 110 marek. Głównym najemcą strategicznym jest Media Markt, który sprzedaje na 4500 m2, oraz największy w mieście klub fitness i kids play.

Charakterystycznym architektonicznie elementem jest półokrągły narożnik z kopułą, stanowiący wejście główne do Mazovii. Do środka można dostać się również od strony biurowca PERN-u. Elewacja wykończona została wysokiej jakości kamieniem, płytkami klinkierowymi, panelami aluminiowymi oraz szkłem.

Inwestorem jest płocka firma Lewandpol, autor projektu architektonicznego to pracownia Królikowski i Jaworski, a komercjalizację przeprowadził Cushman & Wakefield i Mallson. Koszt inwestycji to ok. 180 mln zł.

Wizualizacje:

Zdjęcia obiektu:

·
Registered
68,002 Posts
Coś Płock NIE ma szczęścia ostatnio w Miss ;) - najpierw Galeria Wisła, teraz to... No, znacznie lepsze, ciekawsze od Wisły - z zewnątrz, wnętrza standardowe, ale po kilku obiektach - ikonach w polskiej - tego typu - architekturze, moje i nie tylko pewnie moje wymagania się zmieniły, zwiększyły... :D

Brzydkie to nie jest :|, psują obraz rzecz jasna szyldy, ale za to informują - coś za coś, urozmaicona elewacja – nie jednolity (choć ładny) kamień też na plus - no, do ikon architektury temu obiektowi daleko – ale poznańskiej Malcie też za urozmaiconą elewację dałem 7 (finalnie 8,5, ale to już inna historia :D) tak więc to 7/10 dam, może trochę na wyrost. Takie obiekty – w śródmieściu już tak nie szpecą.

Aaaa – nie wypatrzyłem podjazdu dla wózków (dziecięcych czy inwalidzkich) przy głównym wejściu – jest coś takiego, taka możliwość? Do odpowiedzi wstrzymam się z wystawianiem oceny.

·
Registered
387 Posts
W porównaniu ze Szczecińskim Galaxy to bym dał nawet i 10 :D Ale Galaxy ma ciekawsze wnętrze :D Tak obiektywnie patrząc. Podoba mi się ta część oszklona, jednak na wizce prezentowała się bardziej okazale i monumentalnie. Kopuła jakaś taka mniejsza :p Takie naciągane 6.

·
Registered
68,002 Posts
^^
Zaraz po spojrzeniu na ten obiekt - skojarzyło mi się szczecińskie Galaxy i jak wsponiał Kolega MarioPolice w korelacji to nawet i 10 możnaby było dać :|.

Galaxy sobie jakoś radzi - 18! dzesiątek, 17! - ósemek, można... :crazy:

Winda dla niepełnosprawnych znajduje się na lewym końcu schodów przy wejściu głównym (słabo widoczne na powyższych zdjęciach ale da się wypatrzyć).
^^
Aaaa, to już jestem spokojny - Centrum jak centrum - szału nie ma, zwykły blaszak to też nie jest, kamień fajny, jak już wspominałem - urozmaicona elewacja, szklany dach - nad cześcią - to się wszystkim podoba :| - to są jednak tanie chwyty, nic szególnego... Myślałem nad 6 jednak dam 6,5/10 - może trochę na wyrost (sam w sobie jest nawet fajny - z zewnątrz, w środku niestety już na wskroś nijako a w korelacji z innymi - czasem ikonami wypada już bladziej).

Wyszedł może, jest ten taras z drugiej wizualizcji? Fajna rzecz :|.

·
...
4,563 Posts
Wrzućcie więcej zdjęć np. z innej perspektywy (z tym tarasem; nie widać też jak koresponduje z otoczeniem).

·
Registered
388 Posts
^^

Nie tylko, one są w dodatku prawie dokładnie w tym samym miejscu (tj po dwóch stronach ulicy, na skos :D).

A niedługo dojdzie trzecia podobna, z podobną ofertą tylko w innej części miasta :D.

·
Registered
48 Posts
Czy mam dobre wrażenie czy mi się pomyliło, że wybudowali u was w zasadzie dwie nomen omen identycznie beznadziejne galerie handlowe, w których pewnie jest też dokładnie to samo ?
Co Ty widzisz identycznego w tych galeriach ? Elewacja wykonana z zupelnie innych materialow. Sklepy tez nie sa identyczne. Tych samych sklepow jest pare: spozywczy i z butami. Reszta sa inne. Duze fajniejsze i "normalniejsze" cenowo niz w Wisle. Uwazam , ze wyglad zarowno w srodku jak i na zewnatrz o klase lepszy niz w tej drugiej. Co w niej jest takiego beznadziejnego? To jest galeria proporcjonalna do wielkosci miasta.

·
Nie(bo) Szczecin
10,428 Posts
Standardowe centrum handlowe jakich pełno, o niewyróżniającej się, kiepskiej architekturze. Architekci muszą mieć chyba jakiś program typu Random Mall Generator®, albo coś w tym stylu. ;)

4/10

·
Pilanin
3,874 Posts
Standardowe centrum handlowe jakich pełno, o niewyróżniającej się, kiepskiej architekturze. Architekci muszą mieć chyba jakiś program typu Random Mall Generator®, albo coś w tym stylu. ;)

4/10
Może to jest pomysł na opatentowanie dochodowego programu komputerowego ? :D

·
...
12,158 Posts
Słabiutkie, nie słabiutkie (chociaż szczerze mówiąc, to te pierwsze ;) )
ale pierwszy raz widzę wizualizacje centrum handlowego, które zostaje w takiej samej formie wybudowane, zawsze lecą po taniości ;)

5/10

·
Registered
68,002 Posts
Zastanawia mnie to "znielubienie" CH w Polsce - kiedyś był to szał, dziś dla co poniektórych - koszmar :?. A to zwykła, pospolita infrastruktura użytkowa, byliśmy/jesteśmy krajem kościołów - staniemy się krajem CH - ot, zmiana/postęp (tak wiem - zaraz ktoś mi napisze, że to żaden postęp, że takiego postępu nie chce, ale nie w tym rzecz). Niektóre Centra są w lepszej/ciekawszej formie, inne to zwykłe blaszaki, są jeszcze średnie realizacje - nie wybitne, ale i nie szpecące za bardzo. Mam wrażenie, że na co poniektórych określenie CH działa jak czerwona płachta na byka ;).

·
Registered
68,002 Posts
^^
No, dobra - nie podoba się, bywa... ALE blaszak??? Gdzie??? Kamień na elewacji, sporo szkła, przestrzeń otwarta na zewnątrz (z wizualizacji - taras), a tu "zwykły blaszak". Cóż - ja tam od Tesco widzę różnicę - niskie oceny powinny być (wg mnie) uzasadnione - bo można to potraktować jak spam.

1 - 20 of 41 Posts
Status
Not open for further replies.