SkyscraperCity Forum banner

[Płock] Infrastruktura drogowa

63240 Views 267 Replies 31 Participants Last post by  djmonteiro
7
Drogowa rewolucja - jak zmienią się skrzyżowania

Łącznie 11 skrzyżowań na głównych drogach Płocka idzie tego lata do przebudowy. Wiele z nich mogło być zmodernizowanych w większym zakresie, ale Miejski Zarząd Dróg zaznacza: będzie to tylko korekta za kilka mln zł. Tam gdzie koszty z powodu - np. konieczności przełożenia światłowodów sięgają setek tys. zł - drogowcy unikali przebudowy. Ale i tak miasto zmieni się nie do poznania. Najpierw czekają nas korki z powodu prac. Za to potem - komfortowa jazda!


Przebudowa skrzyżowania al. Kobylińskiego z ul. Łukasiewicza



Skrzyżowanie al. Kobylińskiego z ul. Łukasiewicza
Korekta ma ułatwić jazdę głównie płocczanom, którzy kierują się do Orlenu i wracają z pracy w kombinacie. Dla jadących do PKN-u aleją Kobylińskiego zmienia się prawoskręt. Pas do skrętu w ul. Łukasiewicza zostanie wydłużony.
Zmieni się też ul. Łukasiewicza. Wjeżdżający w nią (w kierunku Orlenu) będą mieli do dyspozycji zwężoną jezdnię. Dzięki temu dla wyjeżdżających powstaną cztery pasy: do skrętu w prawo, jazdy na wprost i dwa do skrętu w lewo. Dziś funkcjonują tu tylko trzy pasy dla wyjeżdżających, środkowy łączy kierunek do jazdy prosto i skrętu w lewo.
Trzecia zmiana dotyczy trzech pasów ruchu w al. Kobylińskiego dla samochodów, które minęły cmentarze i dojechały do ul. Łukasiewicza. Dziś także są tu trzy pasy, ale nie mają pełnych wymiarów, jest ciasno i wielu kierowców nie zachowuje się w tym miejscu pewnie. Zmiana będzie polegała na "ucięciu" fragmentu wyspy rozdzielającej jezdnie al. Kobylińskiego i poszerzeniu pasów do pełnych rozmiarów.
Bolączką pozostanie jeden pas do jazdy na wprost al. Kobylińskiego w kierunku Winiar. Ale zaraz za skrzyżowaniem z ul. Łukasiewicza aleja zamienia się w dwupasmową drogę, jej poszerzenie do czterech pasów jest teoretycznie możliwe, ale niesie ze sobą konieczność przebudowy infrastruktury, a więc także konieczność poniesienia olbrzymich kosztów.

Przebudowa skrzyżowania al. Kobylińskiego z ul. Bielską i al. Jachowicza



Skrzyżowanie al. Kobylińskiego z ul. Bielską i al. Jachowicza
Dużo się zmieni obok budynku po dawnym hotelu Petropol. Także i tu pojawią się lewoskręty w ul. Bielską zarówno z al. Jachowicza, jak i z al. Kobylińskiego.
Zmieni się też ul. Bielska. Dla kierowców, którzy dojadą do tego skrzyżowania ze Starego Miasta, będą czekały przed krzyżówką trzy pasy. Jeden do skrętu w lewo i kolejny do jazdy na wprost. Przybędzie prawoskręt, który będzie zaczynał się w miejscu zatoczki autobusowej na wysokości Petropolu.
Z drugiej strony skrzyżowania też nastąpią zmiany. Przesunięta zostanie wysepka rozdzielająca pasy ruchu. Kierowcy opuszczający aleje będą wjeżdżać na jeden, węższy niż obecnie pas ruchu. Kierowcy, którzy będą z Bielskiej wyjeżdżać na aleję, będą mieli do dyspozycji aż cztery pasy ruchu (teraz są trzy). Prawoskręt, pas do jazdy na wprost i dwa pasy do skrętu w lewo, w al. Jachowicza. Te cztery pasy ruchu będą zaczynać się już na wysokości budynku nadleśnictwa.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza z ul. Obrońców Westerplatte i Nowym Rynkiem



Skrzyżowanie al. Jachowicza z ul. Obrońców Westerplatte i Nowym Rynkiem
Pojawią się tu dwa lewoskręty: jeden dla skręcających z al. Jachowicza w ul. Obrońców Westerplatte, drugi dla jadących - z przeciwnej strony - na Nowy Rynek.
Ten ostatni może okazać się najbardziej efektywny, bo dziś przed hotelem Płock cztery auta skręcające w kierunku placu i Tumskiej całkowicie blokują przejazd na wprost lewym pasem. Ale też będzie bardzo kosztownym przedsięwzięciem, bo jego budowa oznacza konieczność przełożenia węzła telekomunikacyjnego.
Poszerzona zostanie ul. Obrońców Westerplatte, będą na niej dwa pasy dla aut wyjeżdżających na aleję. Nie będzie poszerzany zaś wyjazd z Nowego Rynku, ale drogowcy wykorzystają szerokość ulicy i wyrysują tu trzy zamiast dwóch pasów, jak to jest obecnie. Opuszczający plac będą mieli wydzielony lewoskręt.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza z ul. 11 Listopada



Skrzyżowanie al. Jachowicza z ul. 11 Listopada
Drogowcy zbudują w tym miejscu dwa lewoskręty. Jeden dla kierowców, którzy nadjadą od Politechniki, drugi dla przeciwległego kierunku.
Nowością będzie również to, że od skrzyżowania al. Jachowicza z ul. 1 Maja aleja w kierunku Międzytorza i Podolszyc będzie drogą trzypasmową.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza z al. Kilińskiego i ul. Dworcową.



Skrzyżowanie al. Jachowicza z al. Kilińskiego i ul. Dworcową
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że w kierunku Międzytorza i Podolszyc prowadzić będą po zmaianch trzy pasy ruchu. Dołącza do prawoskręt w al. Kilińskiego.
Na al. Jachowicza (pod gmachem Politechniki) wydłużony zostanie też lewoskręt w al. Kilińskiego, po przebudowie będzie sięgał prawie ul. Otolińskiej.
I jeszcze jedna zmiana: wyjeżdżający z al. Kilińskiego i skręcający w lewo w al. Jachowicza też będą mieli dwa pasy do dyspozycji.

Przebudowa skrzyżowania al. Piłsudskiego i ul. Otolińskiej



Skrzyżowanie al. Jachowicza z ul. Otolińską
Po przebudowie pozostają trzy pasy ruchu w kierunku Podolszyc i lewoskręt z al. Jachowicza w ul. Otolińską. Na końcu tej ostatniej ulicy drogowcy wybudują dwa lewoskręty wprowadzające ruch w al. Piłsudskiego (dziś jest tylko jeden).

Przebudowa skrzyżowania ul. Wyszogrodzkiej z al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej (obok Mazovii)



Skrzyżowanie ul. Wyszogrodzkiej z al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej (obok Mazovii)
Najważniejsza zmiana polega na poszerzeniu ul. Wyszogrodzkiej. Kierowcy dojeżdżający dziś do Podolszyc mają do dyspozycji jeden pas do skrętu w prawo, jeden lewokskręt, jeden pas do jazdy na wprost w kierunku Imielnicy oraz jeden łączony: do jazdy prosto i skrętu w lewo. Bardzo często ten ostatni nie spełnia swojej roli i kierowcy jadący do Mazovii szybko blokują ruch tym, którzy chcieliby jechać prosto.
Zmieni się też ul. Wyszogrodzka pod Mazowią. Dojeżdżający do tego miejsca kierowcy będą mieli jeszcze prawy pas do jazdy na wprost (dziś jest on tylko prawoskrętem i pozostaje niewykorzystany).
Bardzo przebudowana zostania al. Jana Pawła II. Na pewnym odcinku będzie drogą sześciopasmową, rozdzieloną wyspą (z barierkami, które uniemożliwią pieszym przebieganie). Dwupasmowa droga poprowadzi od skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką do skrzyżowania z ul. Czwartaków, które zostanie przebudowane i będzie rondem. Dal wyjeżdżających z al. Jana Pawła będą cztery pasy: dwa lewoskręty i dwa do jazdy prosto. Z jednego z tych ostatnich będzie można też skręcać w prawo.
Zmieni się też al. Armii Krajowej, będzie miała dwa zamiast jednego pasa do jazdy na wprost, właśnie w dwupasmową już al. Jana Pawła II. Pod McDonald'sem zaś przybędzie pas do bezkolizyjnego włączenia się do ruchu w ul. Wyszogrodzką w kierunku do centrum.
Na ul. Wyszogrodzkiej (między Mazovią, a Auchan) pojawi się też nawrotka dla tych, którzy opuszczą Agatę czy PERN, a będą chcieli zawrócić do Imielnicy. Dzięki temu nie zablokują lewoskrętu z ul. Wyszogrodzkiej w al. Jana Pawła.

źródło: Gazeta wyborcza Płock
See less See more
1 - 8 of 268 Posts
Chcą uciszyć dwie ulice w centrum Płocka
Hubert Woźniak 08.05.2012 , aktualizacja: 07.05.2012 20:06 A A A Drukuj

Badania natężenia hałasu zaczną się w tym tygodniu na ul. Sienkiewicza i Kolegialnej. Odpowiedzą na pytanie, czy opłacalne jest układanie cichego asfaltu.

Fot. Piotr Augustyniak / Agencja

Czy po remoncie Sienkiewicza stanie się cichą ulicą?

W sobotę drogowcy całkowicie zamykają przejazd ul. Sienkiewicza na trzy tygodnie, potem przeniosą się na Kolegialną, która pozostanie nieprzejezdna przez pięć kolejnych tygodni. W tym czasie wymieniona zostanie część infrastruktury podziemnej. Na koniec będzie ułożony nowy asfalt.

Ma to być tzw. cicha nawierzchnia, czyli taka, która chłonie hałas wytwarzany przez opony pojazdów (choć nie będzie to jeszcze asfalt z gumą). Od jakiegoś czasu stosuje się ją w Polsce dużych miastach, które starają się o zminimalizowanie ulicznego zgiełku.


Już w tym tygodniu fachowcy po raz pierwszy zbadają poziom hałasu najpierw na ul. Sienkiewicza, potem na Kolegialnej. Po raz drugi w tych samych miejscach pojawią się już po ułożeniu nowej, w założeniu cichszej nawierzchni. Porównanie wyników obu badań wykaże, na ile jest to sensowna inwestycja.

Jak podkreśla dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Piotr Gryszpanowicz, w MZD chcą mieć sto procent pewności, że cichy asfalt się sprawdza. A przy okazji dają wyraźny sygnał, że "nie myślą tylko o zmotoryzowanych mieszkańcach Płocka, ale o wszystkich płocczanach".

Jeśli badania wykażą, że nowy asfalt w zdecydowany sposób wycisza ulicę, to drogowcy będą go stosować na kolejnych płockich drogach. I to mimo że jest droższy od dotąd stosowanych w mieście nawierzchni.

Drogowcy sami nie zamierzają wyznaczać punktów pomiarowych hałasu, postanowili zdać się na wiedzę i doświadczenie firmy, którą wynajęli.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...wie_ulice_w_centrum_Plocka.html#ixzz1uGfFYT6A



Swietny pomysł z założeniem osobnego wątku,mozna powiedziec nareszcie
Długo się nosiłem z takim zamiarem aż wreszcie czas pozwolił :)

Co do Sienkiewicza i kolegialnej to jest jeszcze drugi artykuł i materiał video

Sienkiewicza i Kolegialna - będzie remont i utrudnienia

Remont całej ulicy Sienkiewicza oraz połowy ul. Kolegialnej zapowiedział w poniedziałek Miejski Zarząd Dróg. Przejazd pierwszą z tych ulic drogowcy chcą zamknąć już 12 maja - za niecałe trzy tygodnie. Utrudnienia potrwają aż osiem tygodni.

W Miejskim Zarządzie Dróg zastrzegają wprawdzie, że data ta - z różnych nieprzewidzianych powodów technicznych - może jeszcze ulec zmianie, ale nie przesunie się bardzo.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie drogowcy zamkną przejazd ul. Sienkiewicza w sobotę 12 maja. Podkreślmy: przejazd od al. Kilińskiego do ul. Bielskiej. Roboty planują skończyć do 3 czerwca.

Dzień później, 4 czerwca, zamkną przejazd ul. Kolegialną, nad odnowieniem której chcą pracować do 8 lipca. Roboty zaczynają na odcinku za skrzyżowaniem z ul. Tumską.

Co ważne (bo to zapewne spowoduje największe utrudnienia w ruchu oraz spowoduje zmiany tras wielu autobusów Komunikacji Miejskiej) - po zamknięciu ul. Sienkiewicza, Kolegialna pozostanie ulicą jednokierunkową. Podobnie będzie również po rozpoczęciu robót na Kolegialnej. Sienkiewicza pozostanie jednokierunkowa.

Oznacza to zmianę tras m.in. tak popularnych linii KM oznaczonych numerami: 7, 8, 19, 20, czy 22 łącznie aż na osiem tygodni! Jak się trasy te zmienią? W KM jeszcze nie wiedzą, czekają na dokumentację dotyczącą remontu i czasu jego trwania. Zamieszanie będzie jednak nieliche.

W trakcie poprzednich remontów w tym rejonie (na Kwiatka czy na Kolegialnej), ulicą Sienkiewicza jeździliśmy w dwóch kierunkach.

Policja i MZD są jednak zdania, że wprowadzanie takiej organizacji ruchu na trzy tygodnie (czyli dwukierunkowej jazdy na Kolegialnej na czas remontu Sienkiewicza) i na pięć tygodni (czyli dwukierunkowej jazdy na Sienkiewicza, na czas remontu Kolegialnej), wywoła za dużo zamieszania. Tym bardziej, że wielu kierowców jeździ na pamięć.

Utrudnione życie będą mieli także mieszkańcy ul. Sienkiewicza i Kolegialnej. W MZD obiecują, że postarają się zachować dojazd do każdej posesji, ale momentami fizycznie może to być niemożliwe. Może zdarzyć się, że ciepłownicy będą wymieniać swoje instalacje na środkowym odcinku Sienkiewicza, a MZD wymieniać w tym czasie będzie asfalt na fragmencie ulicy miedzy al. Kilińskiego i Misjonarską, uruchamiając maszyny na cały weekend. Wtedy nie będzie przejazdu od Kilińskiego aż do Zakładu Karnego.

Mieszkańcy tych ulic muszą uważnie śledzić komunikaty drogowców z informacją o pracach, inaczej jakieś auto może zostać na podwórku, na dwa czy trzy dni odcięte od wyjazdu.

Z utrudnieniami muszą się liczyć też płocczanie z okolic, bo asfaltowanie Sienkiewicza czy Kolegialnej oznacza także czasowe zamknięcie skrzyżowań tych ulic z Gradowskiego, Misjonarską oraz 1 Maja.

Remont Sienkiewicza i Kolegialnej MZD poprowadzi wspólnie z Fortum i Wodociągami Płockimi. Ta pierwsza spółka będzie układać ciepłociąg, druga - remontować stary wodociąg. Pierwsza dołoży do remontu 700 tys. zł, druga - 250 tys. - Dzięki tej współpracy za znaczną część kosztów remontu ul. Kolegialnej zapłacą właśnie te firmy, a nie MZD - podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Współpracę taką wymusiło ubiegłoroczne zarządzenie prezydenta Nowakowskiego, który podniósł standardy naprawiania ulic. Bolesny jest przykład ul. Dobrzykowskiej na Radziwiu, która najpierw została wyasfaltowana, gdy nieistniejąca już Wojewódzka Dyrekcja Dróg Miejskich przygotowała ją jako objazd na czas remontu starego mostu. Potem, budując kanalizację, zrył ją samorząd. Odtworzona nawierzchnia dziś się zapada.

Sytuacja taka współcześnie już nie zaistnieje. Wykonawca kanalizacji musiałby dziś odtworzyć cały pas ruchu. Dlatego Fortum i Wodociągom Płockim opłacało się zgrać w czasie z planami drogowców.

Prace nad wymianą infrastruktury pomijają rozdział kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Jest to bardzo kosztowna operacja, Wodociągi Płockie od lat starają się o pieniądze na jej przeprowadzenie. Dlatego też płoccy drogowcy od lat zwlekali z remontem Sienkiewicza i Kolegialnej, by nie "pruć" wyremontowanej drogi i w rezultacie doprowadzili je do rozpaczliwego stanu.

- Nie chcę powiedzieć, że nie da się tam już jeździć, ale jest naprawdę źle - tłumaczy prezydent Andrzej Nowakowski. - Kanalizację ogólnospławną musimy na początek rozdzielić w okolicy ul. Polnej. Samorząd będzie stać na jej rozdzielenie w rejonie Sienkiewicza i Kolegialnej najwcześniej za 10 lat. Świadomie więc decydujemy się na wyremontowanie tych ulic - dodaje.

- Przepraszamy z utrudnienia, ale mamy nadzieję, że wyremontowane ulice je zrekompensują - mówi szef MZD Piotr Gryszpanowicz.

Dodał, że wprawdzie remont obejmie tylko wymianę asfaltu, ale nowa nawierzchnia będzie cichym asfaltem, jaki stosuje się dziś w dużych miastach, które walczą z hałasem. No i jest dobra wiadomość dla kierowców, którzy od lat domagali się zrobienia trzech pasów ruchu na końcu ul. Sienkiewicza i jej skrzyżowaniu z Bielską. W końcu powstaną.
źródło: Gazeta Wyborcza Płock

See less See more
Rondo turbinowe w Płocku:


Kładka dla pieszych: 4 lokalizacje


źródło: http://www.mzd-plock.eu/

KorkoNET rozpoczął walkę z zatłoczonymi ulicami

Zastanawiasz się, którędy wracać z pracy w centrum miasta do mieszkania na Podolszycach? Gdzie złapie cię korek i stracisz czas? Teraz wystarczy, że przed wyjazdem zerkniesz na stronę Miejskiego Zarządu Dróg i sprawdzisz obraz z kamer obserwujących newralgiczne skrzyżowania.

- Jeśli potwierdzi się zainteresowanie, które towarzyszyło próbnemu etapowi wprowadzania tego systemu, to może on się okazać bardzo pomocnym narzędziem dla wszystkich użytkowników dróg - zapowiada prezydent Andrzej Nowakowski.

Od środy płockie ulice filmują 32 kamery umieszczone głównie przy najbardziej zatłoczonych w trakcie porannego i popołudniowego szczytu skrzyżowaniach. Można więc zobaczyć, co dzieje się na rondzie Wojska Polskiego (czyli popularnym dzwonie), na skrzyżowaniach alei z ul. Bielską czy al. Kilińskiego. Niektóre z urządzeń filmują też środkowe odcinki ulic w centrum.

Wszystkie jednak mają pokazać to, co dzieje się w najbardziej newralgicznych punktach. Na jednej z kamer można na przykład zobaczyć jak po południu sznur samochodów wydłuża się na al. Jachowicza (wysokości biurowca ZUS), przed jej skrzyżowaniem z al. Kilińskiego. Widząc jak w tym miejscu przejazd się korkuje, możemy szybko sprawdzić na sąsiednim obrazie, że luźno jest na skrzyżowaniu ul. Kolegialnej z ul. 1 Maja i pl. Obrońców Warszawy, i wybrać właśnie tę drogę, jako alternatywny i szybszy przejazd.

Obraz z kamer można zobaczyć na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg (www.mzd-plock.eu), dostęp do niego jest ogólnodostępny.

Każdy z 32 punktów składa się z kamery cyfrowej oraz sprzętu transmisyjnego. Widok jest prezentowany z prędkością około 12,5 klatki na sekundę z każdego urządzenia, co daje złudzenie płynnego obrazu. W ciągu dnia możemy zobaczyć obraz kolorowy, w nocy będzie on czarno-biały. Są dwa warianty korzystania z systemu dla osób posiadających "wolny" i "szybki internet".

A jego budowanie zaczęło się niewinnie. Na początku kadencji samorządu obecny szef MZD, Piotr Gryszpanowicz, zainteresował się tym, dlaczego jego jednostka musi płacić 100 tys. zł rocznie za eksploatację dwóch kamer monitorujących to, co dzieje się na nowym moście, a nie ma na niego podglądu. Bo kamerami pracującymi na płockich ulicach zajmuje się ratuszowy wydział zarządzania kryzysowego. Negocjacje z Urzędem Miasta stopniowo doprowadziły do tego, że drogowcy otrzymali kilka kamer, z których obraz w ubiegłym roku udostępnili płocczanom. Nie był to doskonały przekaz - czasem kamery zacinały się, czasami w ogóle nic nie pokazywały. Ale jednak umożliwiały rzecz szalenie ważną: sprawdzenie przed wyjazdem do lub z pracy, czy na tych monitorowanych skrzyżowaniach nie ma korków.

Piotr Gryszpanowicz przyznaje, że strona MZD, na której udostępnione były obrazy z kamer, była oblegana. I często z tego powodu się wieszała. Rzecznik MZD Konrad Kozlowski dodaje, że notowała ona rekordową oglądalność sięgającą średnio około 100 tysięcy odwiedzin w miesiącu.

I to właśnie zmobilizowało płockich drogowców do zbudowania systemu monitoringu wizyjnego KorkoNET. Obsługuje go firma Petrotel (kamery są od niej dzierżawione, bo jest to tańsze rozwiązanie niż ich zakup). Za całość MZD będzie teraz płacić 120 tys. zł rocznie.
źródło: Gazeta Wyborcza Płock

Link KORKONET PŁOCK: http://www.mzd-plock.eu/static/index/84

See less See more
2
Przejście podziemne również powinno być na wysokości skrzyżowania koło Galerii Mazovia i Auchan. Na dzień dzisiejszy dochodzi tam do wielu niebezpiecznych sytuacji gdy chcąc wyjechać z Podolszyc Północ w stronę Warszawy zielone światło mają również piesi którzy ten przejazd blokują przez co samochody nie mogą zjechać z w/w skrzyżowania. Po chwili zielone światło zapala się dla wyjeżdżających z Podolszyc Południe i natrafiają oni na auta które jeszcze przepuszczają pieszych i tym samym blokują ruch.



Od soboty ul. Sienkiewicza częściowo zamknięta

Będą utrudnienia, zwłaszcza że Kolegialna pozostanie jednokierunkowa. Zmienią się trasy dziesięciu linii Komunikacji Miejskiej.
Miejski Zarząd Dróg zamyka przejazd ul. Sienkiewicza i najpierw oddaje drogę fachowcom z Fortum, którzy będą pracować nad swoimi ciepłociągami. Kiedy skończą, drogowcy ułożą nowy asfalt na całej długości ulicy - od skrzyżowania z al. Kilińskiego po ul. Ostatnią. Nie oznacza to, że na Sienkiewicza nie da się całkiem wjechać. Bo prace zostały podzielone na trzy etapy.



W pierwszym ul. Sienkiewicza zamknięta będzie między skrzyżowaniami z Misjonarską i Tumską. Pozostanie nieprzejezdna na tych odcinkach aż do 31 maja. Ale przez skrzyżowania Sienkiewicza-Misjonarska oraz Sienkiewicza-1 Maja można będzie przejechać. To ostatnie zostanie całkowicie zamknięte tylko na weekend 18-20 maja.

Od 25 do 27 maja poszerzy się zamknięta część Sienkiewicza. W tym drugim etapie drogowcy wkroczą z pracami na odcinek od al. Kilińskiego do Misjonarskiej. Nieprzejezdne będzie wtedy skrzyżowanie z ul. Gradowskiego.

W ostatnim trzecim etapie, który potrwa od 1 do 3 czerwca, nie pojedziemy ul. Sienkiewicza od skrzyżowania z Misjonarską do ul. Ostatniej. Nieprzejezdne wtedy będą wszystkie skrzyżowania z przecinającymi Sienkiewicza poprzecznymi ulicami: Misjonarską, 1 Maja, Tumską, Kaczmarskiego i Bielską.

W czasie robót na ul. Sienkiewicza autobusy wielu popularnych linii Komunikacji Miejskiej pojadą objazdem przez al. Kilińskiego i Jachowicza. Zmiany dotyczą tras oznaczonych numerami: 7, 8, 19, 20, 21, 22, 29, 30, 33 i 101. Od soboty, przez trzy tygodnie, będą skręcać z ul. 4 Pułku Strzelców Konnych w al. Kilińskiego, a potem w Jachowicza. Zatrzymają się na przystankach naprzeciwko poczty oraz Petropolu. Potem wrócą na swoje stare trasy. Pojazdy linii objętych objazdem oznakowane zostaną specjalnymi tablicami informacyjnymi. Dodajmy, że bilety okresowe zachowają ważność na trasie objazdu.

Po zakończeniu remontu ul. Sienkiewicza drogowcy zamkną na pięć tygodni ul. Kolegialną. W trakcie remontu Sienkiewicza Kolegialna pozostanie jednokierunkowa. Po zamknięciu tej drugiej także po Sienkiewicza będziemy poruszać się w jednym kierunku.

Dopuszczeniu ruchu dwukierunkowego na tych ulicach mocno sprzeciwiła się policja. Odwołała się do złych doświadczeń z lat, kiedy remontowana była ul. Kwiatka i pierwszy odcinek Kolegialnej. Kierowcy gubili się na skrzyżowaniach z poprzecznymi ulicami, przyzwyczajeni, że od lat skręcają tylko w jednym kierunku. Było wiele kolizji i wypadków. Jeden z nich, na skrzyżowaniu Sienkiewicza z ul. Misjonarską, zakończył się śmiercią kierowcy osobowego auta, które wjechało pod autobus.
źródło: Gazeta Wyborcza Płock
See less See more
10
Kilka zdjęć z remontu Otolińskiej i Granicznej

Otolińska





Wjazd w nową Graniczną (skrzyżowanie z Targową)

Dalej Otolińska w stronę Płońska



Wjazd z Otolińskiej w starą Graniczną

Otolińska

Graniczna (widok na północ)

Graniczna (widok na południe)
See less See more
Otolińska zostanie całkowicie zamknięta na wakacje

Modernizacja ul. Otolińskiej to gigantyczne przedsięwzięcie. Zaczęła się od budowy kolektora deszczowego, który przez ul. Targową musiał być poprowadzony aż do ul. Bielskiej. Ten kanał już jest gotowy, całkowicie na nowo zbudowana jest ul. Targowa, prace trwają teraz m.in. na odcinku przed "pałacem cudów". A także na samej ul. Otolińskiej.

Pierwotne założenia były takie, że do końca roku od ronda w Boryszewie do skrzyżowania z ul. Chopina remont będzie prowadzony odcinkami. Ruch w miejscu remontu miał się odbywać wahadłowo lub objazdem po tymczasowo ułożonych płytach.



- Przecież oznacza to non stop korki. Wyobraźmy sobie, że tiry jeżdżą po takich objazdach obok głębokich wykopów na remontowanej ulicy. Naturalne, że Otolińska stanie się momentalnie nieprzejezdna. Tym bardziej że między tymi samochodami będą poruszać się jeszcze ciężarówki i maszyny budowlane obsługujące plac budowy. I wszystko to będzie tak trwało do końca roku - tłumaczy prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Dlatego racjonalne wydało się nam, że lepiej będzie na dwa miesiące całkowicie zamknąć dla ruchu ul. Otolińską i szybko ją wyremontować. Wyjdzie to krócej, bezpieczniej i jakość nowej drogi będzie lepsza.

Nadzorujący budowę pełnomocnik prezydenta ds. strategicznych inwestycji drogowych Jacek Terebus odebrał od wykonawcy deklarację, że w przypadku całkowitego zamknięcia ul. Otolińskiej jest on w stanie do końca wakacji drogę odbudować. Drogowcy byli gotowi już teraz zamykać Otolińską na odcinku od ronda w Boryszewie do skrzyżowania z ul. Chopina. - Poczekamy jednak do 9 lipca, kiedy to zostanie otwarty przejazd ul. Kolegialną - dodaje prezydent Andrzej Nowakowski.

To przesunięcie w czasie jest ważne, bo miasto zbyt mocno by się korkowało. Nawet jeśli Otolińska zostanie zamknięta dopiero po otwarciu Kolegialnej, po Płocku i tak ciężko będzie się jeździło. Bo Miejski Zarząd Dróg zaczyna w tym roku przebudowę ośmiu skrzyżowań na głównej arterii komunikacyjnej Płocka (ul. Wyszogrodzkiej i w alejach Piłsudskiego, Jachowicza oraz Kobylińskiego), a pełnomocnik prezydenta ds. strategicznych inwestycji drogowych będzie przebudowywał skrzyżowanie Wyszogrodzkiej z al. Piłsudskiego i budowaną ul. Graniczną.

A jakby tego było mało, to - przypomnijmy - drogowcy wrócą jeszcze asfaltować całą ul. Sienkiewicza oraz wezmą się za Dobrzykowską i będą je zamykać na całe weekendy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Płock
See less See more
Roboty na ul. Granicznej, na razie - bez utrudnień



Zaczęły się pierwsze prace na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z Graniczną i al. Piłsudskiego, między Zakładem Energetycznym a salonem samochodowym hondy.
Do końca miesiąca nie będzie dużych utrudnień, ale we wrześniu drogowcy zamkną przejazd Wyszogrodzką.

Przebudowa skrzyżowania związana jest z trwającą już budową ul. Granicznej - dotychczas polnej drogi. Po zmodernizowaniu Granicznej ruch może na niej wzrosnąć. Pozostawienie więc nieprzebudowanych krzyżówek groziłoby zakorkowaniem ulic w tym rejonie Płocka.

Do końca miesiąca drogowcy będą poszerzać wlot w Graniczną i budować pas dla samochodów skręcających w kierunku nowego mostu. We wrześniu zaś zaczną poszerzać wlot w tzw. Starą Wyszogrodzką i zamkną przejazd tą ulicą. Objazdy poprowadzą al. Piłsudskiego i ul. Spółdzielczą.

źródło: Gazeta Wyborcza Płock
See less See more
1 - 8 of 268 Posts
Top