SkyscraperCity Forum banner

[Płock] Infrastruktura drogowa

63233 Views 267 Replies 31 Participants Last post by  djmonteiro
7
Drogowa rewolucja - jak zmienią się skrzyżowania

Łącznie 11 skrzyżowań na głównych drogach Płocka idzie tego lata do przebudowy. Wiele z nich mogło być zmodernizowanych w większym zakresie, ale Miejski Zarząd Dróg zaznacza: będzie to tylko korekta za kilka mln zł. Tam gdzie koszty z powodu - np. konieczności przełożenia światłowodów sięgają setek tys. zł - drogowcy unikali przebudowy. Ale i tak miasto zmieni się nie do poznania. Najpierw czekają nas korki z powodu prac. Za to potem - komfortowa jazda!


Przebudowa skrzyżowania al. Kobylińskiego z ul. ŁukasiewiczaSkrzyżowanie al. Kobylińskiego z ul. Łukasiewicza
Korekta ma ułatwić jazdę głównie płocczanom, którzy kierują się do Orlenu i wracają z pracy w kombinacie. Dla jadących do PKN-u aleją Kobylińskiego zmienia się prawoskręt. Pas do skrętu w ul. Łukasiewicza zostanie wydłużony.
Zmieni się też ul. Łukasiewicza. Wjeżdżający w nią (w kierunku Orlenu) będą mieli do dyspozycji zwężoną jezdnię. Dzięki temu dla wyjeżdżających powstaną cztery pasy: do skrętu w prawo, jazdy na wprost i dwa do skrętu w lewo. Dziś funkcjonują tu tylko trzy pasy dla wyjeżdżających, środkowy łączy kierunek do jazdy prosto i skrętu w lewo.
Trzecia zmiana dotyczy trzech pasów ruchu w al. Kobylińskiego dla samochodów, które minęły cmentarze i dojechały do ul. Łukasiewicza. Dziś także są tu trzy pasy, ale nie mają pełnych wymiarów, jest ciasno i wielu kierowców nie zachowuje się w tym miejscu pewnie. Zmiana będzie polegała na "ucięciu" fragmentu wyspy rozdzielającej jezdnie al. Kobylińskiego i poszerzeniu pasów do pełnych rozmiarów.
Bolączką pozostanie jeden pas do jazdy na wprost al. Kobylińskiego w kierunku Winiar. Ale zaraz za skrzyżowaniem z ul. Łukasiewicza aleja zamienia się w dwupasmową drogę, jej poszerzenie do czterech pasów jest teoretycznie możliwe, ale niesie ze sobą konieczność przebudowy infrastruktury, a więc także konieczność poniesienia olbrzymich kosztów.

Przebudowa skrzyżowania al. Kobylińskiego z ul. Bielską i al. JachowiczaSkrzyżowanie al. Kobylińskiego z ul. Bielską i al. Jachowicza
Dużo się zmieni obok budynku po dawnym hotelu Petropol. Także i tu pojawią się lewoskręty w ul. Bielską zarówno z al. Jachowicza, jak i z al. Kobylińskiego.
Zmieni się też ul. Bielska. Dla kierowców, którzy dojadą do tego skrzyżowania ze Starego Miasta, będą czekały przed krzyżówką trzy pasy. Jeden do skrętu w lewo i kolejny do jazdy na wprost. Przybędzie prawoskręt, który będzie zaczynał się w miejscu zatoczki autobusowej na wysokości Petropolu.
Z drugiej strony skrzyżowania też nastąpią zmiany. Przesunięta zostanie wysepka rozdzielająca pasy ruchu. Kierowcy opuszczający aleje będą wjeżdżać na jeden, węższy niż obecnie pas ruchu. Kierowcy, którzy będą z Bielskiej wyjeżdżać na aleję, będą mieli do dyspozycji aż cztery pasy ruchu (teraz są trzy). Prawoskręt, pas do jazdy na wprost i dwa pasy do skrętu w lewo, w al. Jachowicza. Te cztery pasy ruchu będą zaczynać się już na wysokości budynku nadleśnictwa.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza z ul. Obrońców Westerplatte i Nowym RynkiemSkrzyżowanie al. Jachowicza z ul. Obrońców Westerplatte i Nowym Rynkiem
Pojawią się tu dwa lewoskręty: jeden dla skręcających z al. Jachowicza w ul. Obrońców Westerplatte, drugi dla jadących - z przeciwnej strony - na Nowy Rynek.
Ten ostatni może okazać się najbardziej efektywny, bo dziś przed hotelem Płock cztery auta skręcające w kierunku placu i Tumskiej całkowicie blokują przejazd na wprost lewym pasem. Ale też będzie bardzo kosztownym przedsięwzięciem, bo jego budowa oznacza konieczność przełożenia węzła telekomunikacyjnego.
Poszerzona zostanie ul. Obrońców Westerplatte, będą na niej dwa pasy dla aut wyjeżdżających na aleję. Nie będzie poszerzany zaś wyjazd z Nowego Rynku, ale drogowcy wykorzystają szerokość ulicy i wyrysują tu trzy zamiast dwóch pasów, jak to jest obecnie. Opuszczający plac będą mieli wydzielony lewoskręt.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza z ul. 11 ListopadaSkrzyżowanie al. Jachowicza z ul. 11 Listopada
Drogowcy zbudują w tym miejscu dwa lewoskręty. Jeden dla kierowców, którzy nadjadą od Politechniki, drugi dla przeciwległego kierunku.
Nowością będzie również to, że od skrzyżowania al. Jachowicza z ul. 1 Maja aleja w kierunku Międzytorza i Podolszyc będzie drogą trzypasmową.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza z al. Kilińskiego i ul. Dworcową.Skrzyżowanie al. Jachowicza z al. Kilińskiego i ul. Dworcową
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że w kierunku Międzytorza i Podolszyc prowadzić będą po zmaianch trzy pasy ruchu. Dołącza do prawoskręt w al. Kilińskiego.
Na al. Jachowicza (pod gmachem Politechniki) wydłużony zostanie też lewoskręt w al. Kilińskiego, po przebudowie będzie sięgał prawie ul. Otolińskiej.
I jeszcze jedna zmiana: wyjeżdżający z al. Kilińskiego i skręcający w lewo w al. Jachowicza też będą mieli dwa pasy do dyspozycji.

Przebudowa skrzyżowania al. Piłsudskiego i ul. OtolińskiejSkrzyżowanie al. Jachowicza z ul. Otolińską
Po przebudowie pozostają trzy pasy ruchu w kierunku Podolszyc i lewoskręt z al. Jachowicza w ul. Otolińską. Na końcu tej ostatniej ulicy drogowcy wybudują dwa lewoskręty wprowadzające ruch w al. Piłsudskiego (dziś jest tylko jeden).

Przebudowa skrzyżowania ul. Wyszogrodzkiej z al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej (obok Mazovii)Skrzyżowanie ul. Wyszogrodzkiej z al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej (obok Mazovii)
Najważniejsza zmiana polega na poszerzeniu ul. Wyszogrodzkiej. Kierowcy dojeżdżający dziś do Podolszyc mają do dyspozycji jeden pas do skrętu w prawo, jeden lewokskręt, jeden pas do jazdy na wprost w kierunku Imielnicy oraz jeden łączony: do jazdy prosto i skrętu w lewo. Bardzo często ten ostatni nie spełnia swojej roli i kierowcy jadący do Mazovii szybko blokują ruch tym, którzy chcieliby jechać prosto.
Zmieni się też ul. Wyszogrodzka pod Mazowią. Dojeżdżający do tego miejsca kierowcy będą mieli jeszcze prawy pas do jazdy na wprost (dziś jest on tylko prawoskrętem i pozostaje niewykorzystany).
Bardzo przebudowana zostania al. Jana Pawła II. Na pewnym odcinku będzie drogą sześciopasmową, rozdzieloną wyspą (z barierkami, które uniemożliwią pieszym przebieganie). Dwupasmowa droga poprowadzi od skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką do skrzyżowania z ul. Czwartaków, które zostanie przebudowane i będzie rondem. Dal wyjeżdżających z al. Jana Pawła będą cztery pasy: dwa lewoskręty i dwa do jazdy prosto. Z jednego z tych ostatnich będzie można też skręcać w prawo.
Zmieni się też al. Armii Krajowej, będzie miała dwa zamiast jednego pasa do jazdy na wprost, właśnie w dwupasmową już al. Jana Pawła II. Pod McDonald'sem zaś przybędzie pas do bezkolizyjnego włączenia się do ruchu w ul. Wyszogrodzką w kierunku do centrum.
Na ul. Wyszogrodzkiej (między Mazovią, a Auchan) pojawi się też nawrotka dla tych, którzy opuszczą Agatę czy PERN, a będą chcieli zawrócić do Imielnicy. Dzięki temu nie zablokują lewoskrętu z ul. Wyszogrodzkiej w al. Jana Pawła.

źródło: Gazeta wyborcza Płock
See less See more
21 - 40 of 268 Posts
PAP 25-05-2012, 17:16

Płock dostanie kasę na remont drogi krajowej


Ul. Bielska w Płocku (fot.wikipedia.org)

Ponad 1,6 mln zł dofinansowania z ministerstwa transportu otrzyma Płock na remont ul. Bielskiej, przez którą przebiega droga krajowa nr 60 Kutno-Ciechanów. Koszt inwestycji - zaplanowanej na dwa lata - to 4 mln zł.

Jak poinformował w piątek Urząd Miasta Płocka, plan tegorocznej przebudowy ul. Bielskiej zakłada remont jezdni na odcinku ponad 1,7 km do granic administracyjnych miasta.

To część drogi krajowej nr 60, z której najczęściej korzystają przejeżdżający tranzytem przez Płock, w tym samochody ciężarowe. Dofinansowanie resortu transportu, które ma zostać przekazane w sierpniu, pochodzi ze środków rezerwy subwencji ogólnej.

Do końca lipca Pracownia Projektowa Euro-Alians z Gdańska ma wykonać kompletną dokumentację projektową inwestycji. W ramach tego przedsięwzięcia na przyszły rok przewidziano m.in. budowę wzdłuż trasy chodnika i ścieżek rowerowych oraz wykonanie oświetlenia ulicznego.
http://www.portalsamorzadowy.pl/
See less See more
Rozpoczął się remont mostu na ul. Szpitalnej
red 01.06.2012 , aktualizacja: 01.06.2012 10:19 A A A Drukuj

Miejski Zarząd Dróg informuje, że rozpoczął się remont mostu nad rzeką Brzeźnicą na ul. Szpitalnej. W związku z prowadzonymi pracami mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu do 10 czerwca.

Prace przed mostem są związane z uzupełnieniem wypłukanego nasypu pod chodnikiem. Zostanie także odtworzony uszkodzony chodnik. Na samym moście zostaną naprawione kapy chodnikowe a także nawierzchnie z żywic na chodnikach oraz urządzenia dylatacyjne i balustrady. W okresie do 10 czerwca mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu w obrębie mostu na ul. Szpitalnej. Prace w ramach bieżącego utrzymania obiektów mostowych prowadzi firma Altus z Maszewa.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...nt_mostu_na_ul__Szpitalnej.html#ixzz1wWnH80t9
2
Ministerstwo Transportu dofinansuje remont ulicy w Płocku
data dodania: 2012-05-28 08:33:45
źródło: Rynek Infrastruktury

Płock otrzymał 1 mln 640 tys. zł na tegoroczny remont ulicy Bielskiej ze środków pochodzących z rezerwy subwencji ogólnej. Odnowę ulicy dofinansuje Ministerstwo Transportu i są to kolejne środki zewnętrzne, dzięki którym zostaną dofinansowane tegoroczne płockie inwestycje drogowe.

fot. Krzysztof Lisocki, commons.wikimedia.org, GNU FL


Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (630)
W lutym prezydent Andrzej Nowakowski wystąpił z wnioskiem do ministra transportu o wsparcie przedsięwzięcia, którego łączny koszt wyniesie 4 mln zł. Ministerstwo Finansów właśnie poinformowało, że w sierpniu przekaże miastu 1 mln 640 tys. zł na remont ulicy Bielskiej.

Plan MZD dotyczący tegorocznej przebudowy ul. Bielskiej zakłada remont jezdni na odcinku ponad 1,7 km – od skrzyżowania z ul. Jędrzejewo do granic administracyjnych miasta – o powierzchni około 12000 m2. W przyszłym roku zaplanowane są do realizacji: budowa chodnika o powierzchni ok. 4.600 m2 i ścieżek rowerowych o powierzchni ok. 10.000 m2 oraz wykonanie oświetlenia ulicznego.


Większy widok mapy

Remont nawierzchni jezdni ma być prowadzony w systemie weekendowym. Do końca lipca Pracownia Projektowa EURO-ALIANS z Gdańska ma czas na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz dokonanie zgłoszenia robót budowlanych właściwemu organowi administracji budowlanej, a o ile zajdzie taka konieczność, uzyskania pozwolenia na budowę.

Opracowywana obecnie dokumentacja projektowa dotyczy kompleksowej przebudowy ul. Bielskiej od skrzyżowania Al. Jachowicza/Al. Kobylińskiego (z jego wyłączeniem), do granicy miasta (w rejonie skrzyżowanie z drogami powiatowymi 5203W i 5202W).

Przebudowane zostaną również następujące skrzyżowania ulic: Bielska – Tysiąclecia – Mickiewicza - z uwzględnieniem ulicy Tysiąclecia i skrzyżowania ulic: Tysiąclecia – Przemysłowa oraz ulicy Mickiewicza i skrzyżowania ulic: Mickiewicza – Obrońców Westerplatte; Bielska – Gwardii Ludowej – Chopina; Bielska – Wiadukt Bielska – Sierpecka; Bielska z drogą powiatową 5201W (droga na Sierpc); Bielska z drogami powiatowymi 5203W i 5202W.
See less See more
2
Uwaga kierowcy, zaczął się remont mostu
15:42, 31.05.2012 | MR, MZD Płock


Drogowcy rozpoczęli remont mostu nad Brzeźnicą, niedaleko szpitala na Winiarach.

Jak poinformował rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, zaczął się remont mocno zniszczonego już mostu nad Brzeźnicą przy ul. Szpitalnej. - Prace przed mostem są związane z uzupełnieniem wypłukanego nasypu pod chodnikiem - poinformował Konrad Kozłowski. - Zostanie także odtworzony uszkodzony chodnik. Na samym moście zostaną naprawione kapy chodnikowe, a także nawierzchnie z żywic na chodnikach oraz urządzenia dylatacyjne i balustrady.

Prace prowadzi firma Altus z Maszewa. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do 10 czerwca. Drogowcy apelują o ostrożną jazdę.
See less See more
Po Wyszogrodzkiej jeździmy już trzema pasami
hw 14.06.2012 , aktualizacja: 14.06.2012 13:02 A A A Drukuj

Drogowcy zdjęli w czwartek ogrodzenia na prawym pasie południowej jezdni ul. Wyszogrodzkiej. Obok Zakładu Energetycznego znów jeździmy trzema pasami.

Fot. Irek Cieslak / Agencja Gazeta

Po Wyszogrodzkiej można już jeździć trzema pasami. Nieprzejezdny pozostaje tylko wjazd na budowaną stację paliw BP

Jeden z pasów ul. Wyszogrodzkiej został zajęty przez płockie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które na zlecenie BP budowało wjazd na powstającą obok salonu samochodowego Hyundaia stację paliw.

Jego budowa trwała od 30 kwietnia, czyli przez półtora miesiąca! Dla porównania: potężny remont niekrótkiej przecież ul. Kolegialnej potrwa miesiąc. Tymczasem wielokrotnie widać było, że za ogrodzeniem na budowanym wjeździe przy ul. Wyszogrodzkiej nic się nie dzieje.


Dlaczego tak się stało i czy nie można było w tej sytuacji zrobić tego wjazdu szybciej?

Więcej - wkrótce


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...jezdzimy_juz_trzema_pasami.html#ixzz1xn9MW500
See less See more
Na Wyszogrodzkiej koniec z wąskim gardłem
Hubert Woźniak 18.06.2012 , aktualizacja: 18.06.2012 20:25 A A A Drukuj

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa skrzyżowania obok Zakładu Energetycznego. Potrwa do końca wakacji. Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że drogowcy nie zamkną wjazdu w starą Wyszogrodzką. Zła - że utrudnień nie da się jednak całkowicie uniknąć.

Fot. Fot Irek Cieslak / Agencja Gazeta

Wjazd w starą Wyszogrodzką (z prawej jest Zakład Energetyczny) - teraz są tu dwa pasy ruchu, już niedługo będą trzy

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na przebudowę skrzyżowania ul. Granicznej, Wyszogrodzkiej i al. Piłsudskiego - 29 czerwca otwiera oferty. Planuje, że pod koniec wakacji będziemy już jeździć po nowej krzyżówce.

Inwestycja jest konieczna, wynika z faktu budowy samej ul. Granicznej, która właśnie przestaje być drogą gruntową. Przygotowany jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu projekt jej modernizacji całkowicie pomijał skrzyżowanie z Wyszogrodzką.

Tymczasem pozostawienie go w takiej wersji jak teraz doprowadziłoby do bardzo dużych utrudnień w ruchu. Krótko mówiąc - żaden kierowca tira nie byłby w stanie wyjechać z Granicznej i skręcić w lewo, w kierunku nowego mostu, bez zablokowania naczepą Wyszogrodzkiej.

Prowadzący przebudowę ul. Granicznej pełnomocnik prezydenta Płocka ds. strategicznych inwestycji drogowych Jacek Terebus uzupełnił więc przedsięwzięcie o projekt nowego skrzyżowania.

Zakłada on poszerzenie wylotu z Granicznej w Wyszogrodzką. Następnie powstanie nowa dwupasmowa droga, która łukiem przetnie pas zieleni Wyszogrodzkiej i poprowadzi samochody w kierunku nowej przeprawy. Trzecim krokiem będzie poszerzenie wlotu w starą ul. Wyszogrodzką.

Dziś wystarczy, że wjedzie w nią jeden pojazd, którego kierowca postanowi skręcić w lewo do Zakładu Energetycznego i natychmiast zatrzymuje ruch pozostałych. W godzinach szczytu bywa, że tworzy się sznur kilku samochodów, które skutecznie uniemożliwiają opuszczenie skrzyżowania.

Zmieni się to całkowicie - po przebudowie będą dwa pasy wprowadzające ruch w starą Wyszogrodzką. Skręcający do Zakładu Energetycznego skorzystają z wydzielonego lewoskrętu, jadący do centrum dostaną prawoskręt. Dodatkowo będzie on na tyle szeroki, że kierowcy autobusów Komunikacji Miejskiej spokojnie skręcą w Wyszogrodzką bez obawy, że przodem "zahaczą" o przeciwległy pas.

Zmodernizowane skrzyżowanie na pewno zyska po przebudowie na przepustowości. Wcześniej jednak czekają nas utrudnienia.

- Postaramy się, by roboty były jak najmniej uciążliwe. Jeśli będziemy wyłączać jakiś pas ruchu, to jedynie, gdy będzie to konieczne i na jak najkrótszy czas - powiedział Jacek Terebus.

Z jego wyjaśnień wynika, że chciałby przebudować skrzyżowanie w ciągu dwóch miesięcy. Drogowcy zaczną prace od zmodernizowania wylotu z Granicznej (obok salonu samochodowego Hondy i Volvo). W tym miejscu nie należy się spodziewać większych utrudnień. Trochę gorzej będzie, gdy zaczną budować nową drogę (do skrętu w kierunku nowego mostu) przecinającą pas zieleni.

Prawdziwym wyzwaniem będzie natomiast poszerzenie wlotu w starą Wyszogrodzką bez wyłączania tu ruchu i zamykania ulicy. Ale na tym etapie prac utrudnienia są już nieuniknione.

W ratuszu zapewniają, że postarają się modernizację skrzyżowania zrobić na tyle szybko, by wyprzedzić Miejski Zarząd Dróg, który również zaczyna w tym roku przebudowę kilku innych krzyżówek.

Modernizacja skrzyżowania Granicznej z Wyszogrodzką zbiegnie się w czasie z innymi przedsięwzięciami drogowymi. Właśnie kończy się przebudowa ul. Targowej, trwa przebudowa Otolińskiej i powoli kończy się budowa Granicznej. Prawdopodobnie zaraz po wakacjach kierowcy będą mogli już skorzystać z arcywygodnego skrótu: wjadą z nowego skrzyżowania w Graniczną, pojadą po asfalcie do nowego łącznika, który krzyżuje się z Otolińską i "wpada" w światło Targowej. I dalej nowym asfaltem można będzie dojechać aż do Bielskiej.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...ej_koniec_z_waskim_gardlem.html#ixzz1yBDknm6y
See less See more
2
Remont mostu już zakończony
08:11, 18.06.2012 | MS, MZD


Miejski Zarząd Dróg wyremontował niedawno most nad rzeką Brzeźnicą na ul. Szpitalnej. Prace wykonała firma Altus z podpłockiego Maszewa.

Roboty w obrębie mostu polegały na uzupełnieniu wypłukanego nasypu pod chodnikiem oraz odtworzeniu uszkodzonego chodnika. Na samym moście wyremontowano kapy chodnikowe, a także nawierzchnie z żywic na chodnikach oraz urządzenia dylatacyjne.

Zostały także naprawione i pomalowane balustrady, co nie tylko poprawiło bezpieczeństwo użytkowników, ale także podniosło estetykę obiektu na ul. Szpitalnej - mówi Konrad Kozłowski, specjalista ds. informacji publicznej w MZD.

fot. MZD
http://www.portalplock.pl/pl/glowna
See less See more
Otolińska zostanie całkowicie zamknięta na wakacje

Modernizacja ul. Otolińskiej to gigantyczne przedsięwzięcie. Zaczęła się od budowy kolektora deszczowego, który przez ul. Targową musiał być poprowadzony aż do ul. Bielskiej. Ten kanał już jest gotowy, całkowicie na nowo zbudowana jest ul. Targowa, prace trwają teraz m.in. na odcinku przed "pałacem cudów". A także na samej ul. Otolińskiej.

Pierwotne założenia były takie, że do końca roku od ronda w Boryszewie do skrzyżowania z ul. Chopina remont będzie prowadzony odcinkami. Ruch w miejscu remontu miał się odbywać wahadłowo lub objazdem po tymczasowo ułożonych płytach.- Przecież oznacza to non stop korki. Wyobraźmy sobie, że tiry jeżdżą po takich objazdach obok głębokich wykopów na remontowanej ulicy. Naturalne, że Otolińska stanie się momentalnie nieprzejezdna. Tym bardziej że między tymi samochodami będą poruszać się jeszcze ciężarówki i maszyny budowlane obsługujące plac budowy. I wszystko to będzie tak trwało do końca roku - tłumaczy prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Dlatego racjonalne wydało się nam, że lepiej będzie na dwa miesiące całkowicie zamknąć dla ruchu ul. Otolińską i szybko ją wyremontować. Wyjdzie to krócej, bezpieczniej i jakość nowej drogi będzie lepsza.

Nadzorujący budowę pełnomocnik prezydenta ds. strategicznych inwestycji drogowych Jacek Terebus odebrał od wykonawcy deklarację, że w przypadku całkowitego zamknięcia ul. Otolińskiej jest on w stanie do końca wakacji drogę odbudować. Drogowcy byli gotowi już teraz zamykać Otolińską na odcinku od ronda w Boryszewie do skrzyżowania z ul. Chopina. - Poczekamy jednak do 9 lipca, kiedy to zostanie otwarty przejazd ul. Kolegialną - dodaje prezydent Andrzej Nowakowski.

To przesunięcie w czasie jest ważne, bo miasto zbyt mocno by się korkowało. Nawet jeśli Otolińska zostanie zamknięta dopiero po otwarciu Kolegialnej, po Płocku i tak ciężko będzie się jeździło. Bo Miejski Zarząd Dróg zaczyna w tym roku przebudowę ośmiu skrzyżowań na głównej arterii komunikacyjnej Płocka (ul. Wyszogrodzkiej i w alejach Piłsudskiego, Jachowicza oraz Kobylińskiego), a pełnomocnik prezydenta ds. strategicznych inwestycji drogowych będzie przebudowywał skrzyżowanie Wyszogrodzkiej z al. Piłsudskiego i budowaną ul. Graniczną.

A jakby tego było mało, to - przypomnijmy - drogowcy wrócą jeszcze asfaltować całą ul. Sienkiewicza oraz wezmą się za Dobrzykowską i będą je zamykać na całe weekendy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Płock
See less See more
Kierowcy, uwaga, utrudnienia na Mazowieckiej
red 26.06.2012 , aktualizacja: 26.06.2012 09:24 A A A Drukuj

Fot. Irek Cieslak / Agencja Gazeta

Remont ul. Kolegialnej

Jak informuje MZD, we wtorek 26 czerwca będą występowały na terenie miasta miejscowe utrudnienia w ruchu związane z naprawą nawierzchni jezdni oraz naprawą nawierzchni asfaltowej ścieżki rowerowej:
Naprawy ścieżki rowerowej:

ul. Łukasiewicza

Naprawy nawierzchni jezdni:

ul. MazowieckaPrzypominamy, także o remoncie ul. Kolegialnej.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...trudnienia_na_Mazowieckiej.html#ixzz1yszB0d6r
See less See more
4
Skarpy nad dojazdami do mostu znów się osunęły
Milena Orłowska, Hubert Woźniak 28.06.2012 , aktualizacja: 28.06.2012 21:54 A A A Drukuj

Mijasz most Solidarności, mijasz rondo i zbliżasz się do wiaduktu. Spójrz w lewo. Na odcinku 40 metrów... znów osypują się skarpy nad naszym dojazdem. Te same, przez które droga ta była przez prawie rok zamknięta, a Płock stracił w pewnym momencie 50 mln zł unijnej dotacji. Te, które miały być już naprawione.

Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Gazeta

Wiceprezydent Cezary Lewandowski: - Jest tylko problem właśnie z tym jednym odcinkiem, ok. 40-metrowym, gdzie woda perforuje grunt wyjątkowo głęboko. Ale Polimex wchodzi tam z pracami zabezpieczającymi

Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Gazeta

Podobno nie ma powodów do dramatu, choć ten widok mówi co innego...

Na początek małe przypomnienie: ostatni etap budowy dojazdu do drugiej przeprawy (szosa z Tokar do Ciechomic) powinien być gotowy pod koniec 2008 roku. Miał kosztować 60 mln zł, Płock mógł liczyć na 50 mln zł dotacji unijnej.

W trakcie budowy doszło jednak do konfliktu między wykonawcą a inwestorem. Ten pierwszy - Polimex - zasygnalizował, że projektant nie uwzględnił wód gruntowych i otaczające drogę skarpy nie utrzymają się. Ratusz zlekceważył jednak ostrzeżenia wykonawcy. Trasę otwarto. A wylewająca się z przeciętych cieków wodnych woda zniszczyła skarpy otaczające trasę. Zaś po zimie 2009/2010 okazało się, że uszkodziła także drogę, która się pofałdowała. Prawie gotowa droga stała rok zamknięta, a płocczanie nazwali ją najdroższą ścieżką rowerową, bo korzystali z niej tylko cykliści. Przedłużający się spór ratusza z wykonawcą spowodował, że Płock nie tylko miał nieskończoną drogę, ale stracił także obiecane 50 mln zł unijnej dotacji.


Po wyborach samorządowych i zmianie władzy udało się ratuszowi porozumieć z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Stanęło na tym, że jeśli Polimex dokończy skarpy według nowego projektu, a droga odzyska nośność, Płock może otrzymać część dotacji.

Naprawa skarp, a właściwie budowa nowego, potężnego systemu odwodnienia, miała być lekiem na całe zło. I wydawało się, że wszystko idzie dobrze. Jeszcze na etapie prac ziemnych, gdy odwodnienie zaczynało działać - także droga zaczęła schnąć i, ku radości ratusza, odzyskiwać nośność. W pewnym momencie skarpa przestała płynąć, droga odzyskała wymagane parametry. A Płock odzyskał prawie 37 mln zł pieniędzy z UE.

Tylko że teraz przez cztery dni padało. I część skarpy - ok. 40 m przy drodze prowadzącej z Tokar do Ciechomic - znowu się osunęła. Jak na dłoni widać tam wielką wyrwę, w jej środku zaś czarną ziemię poprzecinaną żłobieniami, gdzie płynie woda.

- Skarpy nad dojazdami zostały zabezpieczone zgodnie z naszym porozumieniem z Polimeksem - komentuje Cezary Lewandowski, wiceprezydent Płocka odpowiedzialny za miejskie inwestycje. - Jest tylko problem właśnie z tym jednym odcinkiem, ok. 40-metrowym, gdzie woda perforuje grunt wyjątkowo głęboko. Ale Polimex wchodzi tam z pracami zabezpieczającymi i mam nadzieję, że niebawem wyrwy już nie będzie. Nie ma powodu, by panikować, kontrolujemy sytuację. Nie ma także mowy o tym, abyśmy stracili unijną dotację.

Lewandowski nie pozostawia jednak złudzeń - skarpy nad dojazdami zawsze będą wymagały monitoringu. Chodzi o to, że są jak gąbka, która ściąga wodę z całego terenu. Kiedyś, dziesiątki lat temu, była w okolicy cała sieć rowów melioracyjnych. Powstawały tu jednak domy, osiedla, drogi i większość z nich została zasypana. Woda nie ma się gdzie podziać.

- Problem dotyczy nie tylko skarp, niedawno uczestniczyłem w spotkaniu z mieszkańcami ul. Ciechomickiej. Ich sytuacja jest dramatyczna, po każdym większym deszczu są zalewani - opowiada wiceprezydent. - Dlatego właśnie nasze działania polegają w tym momencie na odtworzeniu układu rowów melioracyjnych.

Tak więc możliwe jest, że to nie ostatnia wyrwa na skarpie. Jak podkreśla Lewandowski - przy stanie obecnej technologii chodzi o to, by zagrożenie minimalizować.

- Nie trzeba tu szukać winnego, większość naszych zabezpieczeń funkcjonuje dobrze, problem jest tylko z tym jednym małym odcinkiem - zgadza się prezydent Andrzej Nowakowski. - I problem ten trzeba rozwiązać.

Miasto jeszcze nie odebrało skarp od Polimeksu. Jak ocenia Cezary Lewandowski, będzie to możliwe w połowie lipca.

Wiceprezydent Cezary Lewandowski: - Jest tylko problem właśnie z tym jednym odcinkiem, ok. 40-metrowym, gdzie woda perforuje grunt wyjątkowo głęboko. Ale Polimex wchodzi tam z pracami zabezpieczającymiWięcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568..._do_mostu_znow_sie_osunely.html#ixzz1zAguomj9
See less See more
2
Ulica Otolińska całkowicie zamknięta od poniedziałku!
hw 04.07.2012 , aktualizacja: 04.07.2012 15:56 A A A Drukuj


Mapa objazdu remontowanej ul. Otolińskiej

Miejski Zarząd Dróg oficjalnie zakomunikował, że w poniedziałek o godz. 5 rano drogowcy całkowicie planują zamknąć ul.Otolińską aż na dwa miesiące.


Remontowana ul. Otolińska
Powodem jest remont tej ulicy. W ratuszu zdecydowali, że lepiej będzie zamknąć ją na czas robót całkowicie i "przemęczyć się" dwa miesiące niż zachować częściową przejezdność tej drogi i patrzeć jak korkuje się do końca roku

Więcej - wkrótce


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...zamknieta_od_poniedzialku_.html#ixzz1zgl0USKp
See less See more
wybitny specjalista wymyślił ten "objazd" z mapki, jeżeli ktoś by jechał do Płocka z Góry to jedzie normalnie DW567 skręca w Ciółkowie na DW568 na Goślice i dojeżda do DK60 ten objazd wydłuża drogę o 5km a nie o 50 km jak to sobie zaplanował autor objazdu ;)
Płock: Zmiany w organizacji ruchu w związku z przebudową ulicy Otolińskiej
data dodania: 2012-07-05 09:54:35
źródło: Rynek Infrastruktury

Miejski Zarząd Dróg w Płocku wprowadza czasową organizację ruchu w związku z rozbudową ulicy Otolińskiej. Od 9 lipca przez dwa miesiące będą obowiązywać zmiany na odcinku ulicy Otolińskiej od granic administracyjnych miasta do skrzyżowania z ulicą Chopina.


Ruch tranzytowy pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton, które jeżdżą drogami DK-60 i DW-567 przez Płock będzie skierowany na objazdu drogami krajowymi nr 10, 50 i 62 na węzłach Drobin – Płońsk – Wyszogród – Płock.

Zgodnie z czasową organizacją ruchu ruch tranzytowy dla pojazdów powyżej 16t jadących drogą krajową nr 60 i drogą wojewódzką nr 567 przez Płock w obu kierunkach zostanie skierowany od poniedziałku 9 lipca objazdem z węzła Drobin (skrzyżowanie dróg krajowych nr 10 i nr 60), drogą krajową nr 10 do Płońska, z węzła Płońsk drogą krajową nr 50 do węzła Wyszogród (skrzyżowanie dróg krajowych nr 50 i 62), z węzła Wyszogród drogą krajową nr 62 do węzła Płock (rondo Wojska Polskiego) i przez Most Solidarności drogami krajowymi nr 60 i 62 w kierunku na Kutno i Włocławek.

Dzięki rozbudowie ulicy Otolińskiej Płock zyska atrakcyjny ciąg komunikacyjny, zapewniający płynność ruchu, bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Sam projekt obejmuje rozbudowę ulicy wraz z brakującą infrastrukturą na odcinku od alei Piłsudskiego do granicy miasta. Jest to odcinek o długości 2235 m. Głównym założeniem inwestycji jest usprawnienie komunikacji drogowej i poprawa bezpieczeństwa drogowego w mieście.

W ramach inwestycji przewiduje się prace budowlane – drogowe, sanitarne i elektryczne. Przebudowane zostaną chodniki (9911 m2), wybudowane 4363 m2 ścieżki rowerowej o utwardzonej nawierzchni i odbudowane 1630 mb ul. Targowej – drogi powiatowej. Projekt zakłada też budowę 4195 mb kanalizacji deszczowej. Poza tym przebudowanych będzie osiem skrzyżowań oraz wykonane zostaną: wyspa dzieląca, zieleń, zatoki autobusowe, parkingi, a także oświetlenie.
See less See more
jeżeli ktoś by jechał do Płocka z Góry to jedzie normalnie DW567 skręca w Ciółkowie na DW568 na Goślice i dojeżda do DK60
W artykule powyżej podano, że objazd ten dotyczy samochodów ciężarowych ponad 16 ton, ponieważ dla takich pojazdów obowiązuje zakaz wjazdu do centrum przez DK60. Osobówki będą oczywiście mogły pojechać tak jak napisałeś.
4
Otolińska została zamknięta. Są utrudnienia w ruchu
hw 09.07.2012 , aktualizacja: 09.07.2012 09:46 A A A Drukuj

Uwaga kierowcy! Przypominamy, że od godz. 5 rano całkowicie zamknięty jest przejazd ul. Otolińską, na odcinku od skrzyżowania z ul. Chopina do ronda w Boryszewie Nowym.


Korkujący się wjazd do Płocka ul. Bielską

Modernizowana droga została zamknięta na dwa miesiące. Objazdy dla tirów i samochodów z ładunkami z PKN Orlen niebezpiecznymi prowadzą przez Płońsk i Wyszogród. Lżejsze pojazdy (poniżej 16 ton) mogą jechać przez Nowe Boryszewo do ul. Bielskiej lub przez ul. Żyzną w kierunku Podolszyc Północ.

Z rana w mieście nie było dużych utrudnień. Choć kierowcy, którzy jechali do pracy np. do CNH, czy Budmatu na godz. 7 i przez ul. Chopina chcieli dostać się do ul. Bielskiej, zatrzymywali się w korku już na wysokości dworca PKP.


Jak informuje Krzysztof Piasek z Miejskiej Komendy Policji w Płocku - do drogówki nie wpłynęły żadne skargi na organizację ruchu i nie pojawiła się też potrzeba ręcznego sterowania ruchem.

Zakorkowana ul. Chopina - objazd do ul. Bielskiej

Zamknięta ul. OtolińskaWięcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...ta__Sa_utrudnienia_w_ruchu.html#ixzz207BCWr8V
See less See more
Ulica Kolegialna już otwarta, ale są utrudnienia
hw 09.07.2012 , aktualizacja: 09.07.2012 08:19 A A A Drukuj

Można już normalnie jeździć po płockim śródmieściu. Z samego rana drogowcy otworzyli przejazd ul. Kolegialną, na stare trasy wróciły autobusy Komunikacji Miejskiej.

Hubert Woźniak

Na Kolegialnej zostało jeszcze trochę bałaganu, jakieś stare znaki, ale ruch odbywa się po niej już normalnie. Również autobusy KM wróciły na stare trasy.

Skończył się w ten sposób niezbędny, ale uciążliwy i trwając aż pięć tygodni remont jednej z najważniejszych dróg komunikacyjnych w Płocku. Jazda ulicą Kolegialną nie przypomina już w niczym toru, na którym można było testować trwałość zawieszenia samochodów.

Z rana trzeba jeszcze tylko uważać na pierwszym odcinku Kolegialnej (w pobliżu pałacu ślubów), ponieważ drogowcy robią tu drobne poprawki przy studzienkach kanalizacyjnych i na chodnikach.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...twarta__ale_sa_utrudnienia.html#ixzz207BoCUm2
See less See more
2
W czwartek drogowcy zamykają ul. Sienkiewicza. Już są utrudnienia
hw 09.07.2012 , aktualizacja: 09.07.2012 11:30 A A A Drukuj

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wróciło w poniedziałek na ul. Sienkiewicza. Drogowcy pracują na razie przy wyrównaniu studzienek. W czwartek całkowicie zamkną pierwszy fragment ulicy, od al. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Misjonarską.


Pierwsze prace przy remoncie ul. Sienkiewicza

Będzie więc jak przed dwoma miesiącami, kiedy ul. Kolegialna była przejezdna, a na kilku fragmentach ul. Sienkiewicza toczyły się roboty, które przejazd całkowicie uniemożliwiały.

Regulacja studzienek i kratek wlotowych do infrastruktury kanalizacyjnej potrwa do środy. W czwartek 12 lipca o godz. 7 rano drogowcy całkowicie zamkną przejazd ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Misjonarską. Będą układać nowy asfalt do niedzieli 15 lipca. Naturalne, że zapowiedziany harmonogram prac mogą zakłócić opady deszczu.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...kaja_ul__Sienkiewicza__Juz.html#ixzz209qeSjMx
See less See more
4
Otolińska zamknięta. Wszędzie tiry i korki!
Hubert Woźniak 10.07.2012 , aktualizacja: 10.07.2012 18:04 A A A Drukuj


Tir zjeżdża z Otolińskiej w osiedlową uliczkę

Tiry na osiedlowych uliczkach, kierowcy osobówek, którzy odstawiają barierki zagradzające wjazd na ulicę i mkną sobie dalej - na zamkniętej Otolińskiej i w okolicach rozpętało się drogowe piekło.


Tiry na ul. Bielskiej

Najtrudniej jest pracownikom CNH, Budmatu i okolicznych firm, którzy do pracy mogą dojechać tylko przez ul. Bielską i Targową. Z dotarciem na miejsce jeszcze jakoś sobie radzą, choć ul. Bielska korkuje się już od rana. Ale z wyjechaniem jest już gorzej. Kiedy po godz. 14 kończy pracę pierwsza zmiana - nie idzie wyjechać na samą ul. Targową. W jej rozładowaniu nie pomaga nawet patrol straży miejskiej, który od poniedziałku pracuje na skrzyżowaniu Targowej z ul. Bielską.

Płocki radny i pracownik CNH Lech Latarski zainterpelował we wtorek do władz miasta o ustawienie na skrzyżowaniu ul. Targowej i Bielskiej tymczasowej sygnalizacji świetnej.


Bielska pozostaje zakorkowana przez cały dzień i na całej długości, od granicy miasta, aż po skrzyżowane z ul. Gwardii Ludowej. Choć dziwi fakt, że wielu kierowców nie korzysta z wygodnego skrótu przez ul. Wiadukt i Przemysłową, który pozwala uniknąć zatoru na Bielskiej (dzięki tej drodze nie stoi się także, gdy opadają szlabany na przejeździe kolejowym).

Jeszcze bardziej zdumiewa zachowanie kierowców - także tych zawodowych - którzy całkowicie ignorują znaki informujące o zamknięciu ul. Otolińskiej i jadą ulicą jak gdyby nigdy nic. We wtorek niektórzy kierowcy aut osobowych uwaga - odstawiali barierki zagradzające wjazd na Otolińską - i próbowali dojechać do biurowca Wectry.

Kierowcy tirów także szaleją. Wczoraj mieliśmy okazję widzieć dwa tiry, których kierowcy wjechali w Otolińską, dojechali do zagradzających drogę w poprzek barierek i dopiero wtedy zaczęli kombinować. W końcu zdecydowali się wjechać 40-tonowymi pojazdami w... osiedlową uliczkę. Jeden by zawrócić, drugi - by pojechać dalej.

Najlepsze jest to, że ciężkich pojazdów w Płocku - np. na ul. Bielskiej - w ogóle nie powinno być. Bo objazdy dla nich zostały wytyczone przez Płońsk i Wyszogród.

Pełnomocnik prezydenta Płocka ds. strategicznych inwestycji drogowych Jacek Terebus przyznaje, że liczba tych pojazdów jest zastanawiająca. Dlatego poprosił już Inspekcję Transportu Drogowego o interwencję i sprawdzenie, czy tiry w Płocku to element lokalnego ruchu (dostawy do naszego miasta), czy po prostu za kierownicami tych wozów siedzą ludzie, którzy mają w nosie zakazy.

My obstawiamy raczej to drugie. Chyba że Płock jest czołowym importerem towarów z Rosji i Bułgarii - bo we wtorek na Bielskiej widzieliśmy masę tirów na rejestracjach z tych właśnie krajów.

Modernizacja zamkniętej Otolińskiej potrwa dwa miesiące. Potem drogowcy zamkną skrzyżowanie Otolińskiej z Chopina i odcinek ulicy, które je łączy z al. Piłsudskiego.

Tiry na ul. Chopina


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...ta__Wszedzie_tiry_i_korki_.html#ixzz20FjNi0lr
See less See more
Podwieszana ścieżka dla rowerzystów na moście
Aleksandra Dybiec 10.07.2012 , aktualizacja: 10.07.2012 19:57 A A A Drukuj

Radny Marcin Flakiewicz ujmuje się za rowerzystami, którzy nie mają ścieżki na starym moście. Proponuje podwiesić ją pod ciąg dla pieszych.

Rowerzysta na moście. Ale to Nowy Jork, nie Płock
Koncepcja nie jest nowa. Było o niej głośno już osiem lat temu przy okazji planowanego remontu przeprawy. Renowacja zakładała m.in. budowę ścieżki rowerowej "przyczepionej" do konstrukcji nieco z boku mostu. Miała mieć 2,4 m szerokości, co pozwoliłoby tędy przejechać np. karetce pogotowia w razie zakorkowania mostu.

Z budowy tej drogi nic jednak nie wyszło. Poszło o koszty. Po dwóch nierozstrzygniętych przetargach, ówczesne władze miasta doszły do wniosku, że jeśli zrezygnują ze ścieżki za ok. 5 mln zł, to koszt renowacji się zmniejszy i roboty wreszcie ruszą. Tak też się stało.

W tej chwili jedyną drogą rowerową, która łączy obydwa brzegi Wisły, jest ścieżka na nowym moście. Po starej przeprawie co prawda jeździć rowerem wolno, ale tylko po i tak wąskiej jezdni. Po ciągu dla pieszych - jak informuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek - rowerzysta ma się prawo przemieszczać tylko wtedy, gdy są bardzo złe warunki pogodowe. Np. silny wiatr, śnieg, gołoledź. W innych przypadkach, będąc na tej dróżce, powinien zejść z pojazdu i go prowadzić.

Radny PO Marcin Flakiewicz postanowił więc ująć się za fanami jednośladów. Zainterpelował do władz miasta o budowę podwieszanej ścieżki na starym moście. "Rozwiązanie takie (...) zapewniłoby właściwą komunikację pomiędzy dwoma brzegami Wisły, a przede wszystkim w dużym stopniu poprawiłoby bezpieczeństwo w czasie pokonywania przeprawy mostowej" - argumentuje.

W rozmowie z "Gazetą" dopowiada, że oprócz poprawy bezpieczeństwa, ważny jest też komfort jazdy. Poza tym ścieżka na moście wpisywałaby się w program budowy dróg rowerowych w całym mieście.

- Po trzypasmowej al. Piłsudskiego też mogę jeździć rowerem, ale przecież przy takim podejściu znika idea budowy ścieżek - przekonuje. I dodaje: - Wiem, że już kiedyś taki pomysł wypłynął. Ale może warto po raz kolejny przeprowadzić analizę i wpisać ścieżkę w plany miasta? Po to mówię o tym "dziś", żeby zrobić to "jutro", poszukać choćby środków zewnętrznych na ten cel.

Flakiewiczowi chodzi o ścieżkę poniżej ciągu dla pieszych, która, z racji swojej szerokości, z pewnością wystawałaby nieco za ten ciąg. Według radnego droga dla rowerów mogłaby być częścią planowanego na przyszły rok remontu nawierzchni mostu.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski twierdzi, że w tej chwili budowa podwieszanej ścieżki na starym moście jest nierealna. Chodzi o koszty. Nie wyklucza jednak powrotu do podwieszanej drogi w przyszłości.

- Mamy ścieżkę na nowym moście i na jej bazie Płock zostanie połączony drogą rowerową z gminą Łąck - mówi Nowakowski. - Będziemy zresztą dążyć do tego, by miasto co roku uzyskiwało tego typu połączenie z jedną gminą. Po Łącku przyjdzie czas na Słupno.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568..._dla_rowerzystow_na_moscie.html#ixzz20FkW1hUZ
See less See more
21 - 40 of 268 Posts
Top