SkyscraperCity Forum banner

[Płock] Infrastruktura drogowa

63238 Views 267 Replies 31 Participants Last post by  djmonteiro
7
Drogowa rewolucja - jak zmienią się skrzyżowania

Łącznie 11 skrzyżowań na głównych drogach Płocka idzie tego lata do przebudowy. Wiele z nich mogło być zmodernizowanych w większym zakresie, ale Miejski Zarząd Dróg zaznacza: będzie to tylko korekta za kilka mln zł. Tam gdzie koszty z powodu - np. konieczności przełożenia światłowodów sięgają setek tys. zł - drogowcy unikali przebudowy. Ale i tak miasto zmieni się nie do poznania. Najpierw czekają nas korki z powodu prac. Za to potem - komfortowa jazda!


Przebudowa skrzyżowania al. Kobylińskiego z ul. ŁukasiewiczaSkrzyżowanie al. Kobylińskiego z ul. Łukasiewicza
Korekta ma ułatwić jazdę głównie płocczanom, którzy kierują się do Orlenu i wracają z pracy w kombinacie. Dla jadących do PKN-u aleją Kobylińskiego zmienia się prawoskręt. Pas do skrętu w ul. Łukasiewicza zostanie wydłużony.
Zmieni się też ul. Łukasiewicza. Wjeżdżający w nią (w kierunku Orlenu) będą mieli do dyspozycji zwężoną jezdnię. Dzięki temu dla wyjeżdżających powstaną cztery pasy: do skrętu w prawo, jazdy na wprost i dwa do skrętu w lewo. Dziś funkcjonują tu tylko trzy pasy dla wyjeżdżających, środkowy łączy kierunek do jazdy prosto i skrętu w lewo.
Trzecia zmiana dotyczy trzech pasów ruchu w al. Kobylińskiego dla samochodów, które minęły cmentarze i dojechały do ul. Łukasiewicza. Dziś także są tu trzy pasy, ale nie mają pełnych wymiarów, jest ciasno i wielu kierowców nie zachowuje się w tym miejscu pewnie. Zmiana będzie polegała na "ucięciu" fragmentu wyspy rozdzielającej jezdnie al. Kobylińskiego i poszerzeniu pasów do pełnych rozmiarów.
Bolączką pozostanie jeden pas do jazdy na wprost al. Kobylińskiego w kierunku Winiar. Ale zaraz za skrzyżowaniem z ul. Łukasiewicza aleja zamienia się w dwupasmową drogę, jej poszerzenie do czterech pasów jest teoretycznie możliwe, ale niesie ze sobą konieczność przebudowy infrastruktury, a więc także konieczność poniesienia olbrzymich kosztów.

Przebudowa skrzyżowania al. Kobylińskiego z ul. Bielską i al. JachowiczaSkrzyżowanie al. Kobylińskiego z ul. Bielską i al. Jachowicza
Dużo się zmieni obok budynku po dawnym hotelu Petropol. Także i tu pojawią się lewoskręty w ul. Bielską zarówno z al. Jachowicza, jak i z al. Kobylińskiego.
Zmieni się też ul. Bielska. Dla kierowców, którzy dojadą do tego skrzyżowania ze Starego Miasta, będą czekały przed krzyżówką trzy pasy. Jeden do skrętu w lewo i kolejny do jazdy na wprost. Przybędzie prawoskręt, który będzie zaczynał się w miejscu zatoczki autobusowej na wysokości Petropolu.
Z drugiej strony skrzyżowania też nastąpią zmiany. Przesunięta zostanie wysepka rozdzielająca pasy ruchu. Kierowcy opuszczający aleje będą wjeżdżać na jeden, węższy niż obecnie pas ruchu. Kierowcy, którzy będą z Bielskiej wyjeżdżać na aleję, będą mieli do dyspozycji aż cztery pasy ruchu (teraz są trzy). Prawoskręt, pas do jazdy na wprost i dwa pasy do skrętu w lewo, w al. Jachowicza. Te cztery pasy ruchu będą zaczynać się już na wysokości budynku nadleśnictwa.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza z ul. Obrońców Westerplatte i Nowym RynkiemSkrzyżowanie al. Jachowicza z ul. Obrońców Westerplatte i Nowym Rynkiem
Pojawią się tu dwa lewoskręty: jeden dla skręcających z al. Jachowicza w ul. Obrońców Westerplatte, drugi dla jadących - z przeciwnej strony - na Nowy Rynek.
Ten ostatni może okazać się najbardziej efektywny, bo dziś przed hotelem Płock cztery auta skręcające w kierunku placu i Tumskiej całkowicie blokują przejazd na wprost lewym pasem. Ale też będzie bardzo kosztownym przedsięwzięciem, bo jego budowa oznacza konieczność przełożenia węzła telekomunikacyjnego.
Poszerzona zostanie ul. Obrońców Westerplatte, będą na niej dwa pasy dla aut wyjeżdżających na aleję. Nie będzie poszerzany zaś wyjazd z Nowego Rynku, ale drogowcy wykorzystają szerokość ulicy i wyrysują tu trzy zamiast dwóch pasów, jak to jest obecnie. Opuszczający plac będą mieli wydzielony lewoskręt.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza z ul. 11 ListopadaSkrzyżowanie al. Jachowicza z ul. 11 Listopada
Drogowcy zbudują w tym miejscu dwa lewoskręty. Jeden dla kierowców, którzy nadjadą od Politechniki, drugi dla przeciwległego kierunku.
Nowością będzie również to, że od skrzyżowania al. Jachowicza z ul. 1 Maja aleja w kierunku Międzytorza i Podolszyc będzie drogą trzypasmową.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza z al. Kilińskiego i ul. Dworcową.Skrzyżowanie al. Jachowicza z al. Kilińskiego i ul. Dworcową
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że w kierunku Międzytorza i Podolszyc prowadzić będą po zmaianch trzy pasy ruchu. Dołącza do prawoskręt w al. Kilińskiego.
Na al. Jachowicza (pod gmachem Politechniki) wydłużony zostanie też lewoskręt w al. Kilińskiego, po przebudowie będzie sięgał prawie ul. Otolińskiej.
I jeszcze jedna zmiana: wyjeżdżający z al. Kilińskiego i skręcający w lewo w al. Jachowicza też będą mieli dwa pasy do dyspozycji.

Przebudowa skrzyżowania al. Piłsudskiego i ul. OtolińskiejSkrzyżowanie al. Jachowicza z ul. Otolińską
Po przebudowie pozostają trzy pasy ruchu w kierunku Podolszyc i lewoskręt z al. Jachowicza w ul. Otolińską. Na końcu tej ostatniej ulicy drogowcy wybudują dwa lewoskręty wprowadzające ruch w al. Piłsudskiego (dziś jest tylko jeden).

Przebudowa skrzyżowania ul. Wyszogrodzkiej z al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej (obok Mazovii)Skrzyżowanie ul. Wyszogrodzkiej z al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej (obok Mazovii)
Najważniejsza zmiana polega na poszerzeniu ul. Wyszogrodzkiej. Kierowcy dojeżdżający dziś do Podolszyc mają do dyspozycji jeden pas do skrętu w prawo, jeden lewokskręt, jeden pas do jazdy na wprost w kierunku Imielnicy oraz jeden łączony: do jazdy prosto i skrętu w lewo. Bardzo często ten ostatni nie spełnia swojej roli i kierowcy jadący do Mazovii szybko blokują ruch tym, którzy chcieliby jechać prosto.
Zmieni się też ul. Wyszogrodzka pod Mazowią. Dojeżdżający do tego miejsca kierowcy będą mieli jeszcze prawy pas do jazdy na wprost (dziś jest on tylko prawoskrętem i pozostaje niewykorzystany).
Bardzo przebudowana zostania al. Jana Pawła II. Na pewnym odcinku będzie drogą sześciopasmową, rozdzieloną wyspą (z barierkami, które uniemożliwią pieszym przebieganie). Dwupasmowa droga poprowadzi od skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką do skrzyżowania z ul. Czwartaków, które zostanie przebudowane i będzie rondem. Dal wyjeżdżających z al. Jana Pawła będą cztery pasy: dwa lewoskręty i dwa do jazdy prosto. Z jednego z tych ostatnich będzie można też skręcać w prawo.
Zmieni się też al. Armii Krajowej, będzie miała dwa zamiast jednego pasa do jazdy na wprost, właśnie w dwupasmową już al. Jana Pawła II. Pod McDonald'sem zaś przybędzie pas do bezkolizyjnego włączenia się do ruchu w ul. Wyszogrodzką w kierunku do centrum.
Na ul. Wyszogrodzkiej (między Mazovią, a Auchan) pojawi się też nawrotka dla tych, którzy opuszczą Agatę czy PERN, a będą chcieli zawrócić do Imielnicy. Dzięki temu nie zablokują lewoskrętu z ul. Wyszogrodzkiej w al. Jana Pawła.

źródło: Gazeta wyborcza Płock
See less See more
41 - 60 of 268 Posts
Od czwartku znowu remont na Sienkiewicza
hw 10.07.2012 , aktualizacja: 10.07.2012 19:46 A A A Drukuj

Uwaga kierowcy! W czwartek drogowcy ponownie zamykają ul. Sienkiewicza. Będą wymieniać asfalt na odcinku od skrzyżowania z al. Kilińskiego po ulicę Misjonarską. Roboty potrwają do niedzieli.

A to remont Sienkiewicza, który niedawno dobiegł końca

Ponad miesiąc temu Fortum i Wodociągi Płockie pracowały nad swoją infrastrukturą i z tego powodu ruch na Sienkiewicza był wyłączony. Drogowcy nie zdążyli wtedy przygotować specjalnej, cichej mieszanki asfaltu.

Dlatego teraz - po zakończeniu prac na ul. Kolegialnej - wracają na ul. Sienkiewicza. Będą układać nową nawierzchnię do skrzyżowania z Misjonarską (samo skrzyżowanie pozostanie przejezdne, będzie więc można np. Padlewskiego dojechać do Misjonarskiej i Sienkiewicza). Mieszkańcy z pierwszego odcinka Sienkiewicza powinni pamiętać o zabraniu na czas prac samochodów z garaży.Autobusy Komunikacji Miejskiej znów pojadą objazdami przez al. Jachowicza.

Przypomnijmy, że po zakończeniu prac, w niedzielę, 15 lipca drogowcy nie opuszczą ul. Sienkiewicza. Zostanie ona ponownie zamknięta w kolejne dwa weekendy, kiedy to drogowcy będą wymieniać asfalt na kolejnych jej fragmentach.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...owu_remont_na_Sienkiewicza.html#ixzz20FknrKAy
See less See more
Około dwóch miesięcy bez Dobrzykowskiej. Remont
la 10.07.2012 , aktualizacja: 10.07.2012 11:24 A A A Drukuj

To już pewne - dziurawa jak szwajcarski ser ulica Dobrzykowska zostanie w tym roku wyremontowana gruntownie, a nie tylko sama nawierzchnia. RZGW zdecydowało się bowiem uczestniczyć w kosztach. Roboty powinny zacząć się już we wrześniu i potrwają ok. dwóch miesięcy.


Dobrzykowska jak jest, każdy widzi. Pewne jest, że najwyższa pora naprawić tę drogę wylotową z Płocka

O planach dotyczących Dobrzykowskiej pisaliśmy w maju. Miejski Zarząd Dróg informował wówczas, że chce odcinek tej ulicy od ronda 19 pp Oddsieczy Lwowa do granicy z gminą Gąbin przebudować tak, by była bezpieczna na wypadek ewentualnej powodzi i mogła stanowić drogę ewakuacyjną oraz dogodny dojazd dla służb ratowniczych. Dlatego na odcinku, gdzie w czasie wielkiej wody w 2010 roku usypany został w poprzek ulicy wał z piachu, mający powstrzymać rozlewającą się szeroko Wisłę i uratować Radziwie, zaplanowano znaczące podwyższenie drogi. Teraz jest tam niewidoczne na co dzień zagłębienie terenu.

Wszystko - jak zwykle - rozbijało się o pieniądze. MZD o współfinansowanie tej inwestycji wystąpił do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie i od jego decyzji uzależniał zakres prac. O ile nie uzyskałby dofinansowania, w tym roku zamierzał tylko naprawić - w systemie weekendowym - podziurawioną, nierówną i po prostu niebezpieczną nawierzchnię.

Nasz tekst przeczytała posłanka Julia Pitera (PO) i wczoraj do redakcji nadszedł list od niej. Posłanka informuje, że wystąpiła w sprawie złego stanu nawierzchni ul. Dobrzykowskiej i uzyskała pozytywną odpowiedź od RZGW. Dyrektor RZGW Leszek Bagiński napisał: "(...)Potwierdzam, że w marcu 2012 r. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Płocku zwrócił się do mnie z prośbą o rozstrzygnięcie możliwości dofinansowania (...). Zarząd WFOŚiGW w Warszawie wyraził zgodę na dofinansowanie zadania w formie dotacji. (...) Jeśli nie wystąpią nieprzewidziane zdarzenia, to przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do końca 2012 r.".

O szczegóły zapytaliśmy więc rzecznika MZD. Konrad Kozłowski odpowiedział nam: - Mamy decyzję RZGW, że inwestycja zostanie dofinansowana w kwocie 350 tys. zł ze środków celowych na działania przeciwpowodziowe. Aktualnie MZD przygotowuje dokumentację projektową i przetargową, trwają procedury formalno-prawne. Prace na ul. Dobrzykowskiej powinny rozpocząć się w III kwartale tego roku i potrwają około 1,5-2 miesięcy.

Trzeba się więc przygotować na całkowite zamknięcie dla ruchu tego odcinka ulicy. Jak powiedział Kozłowski, dla pojazdów poruszających się drogą wojewódzką Płock-Kamion zostaną przygotowane objazdy.

Jaki będzie ostateczny zakres prac? Rzecznik MZD wylicza:

- podniesienie drogi na odcinku o długości około 350 m - zostanie wykonany nasyp o objętości około 3700 m sześc., który zabezpieczy osiedla Pradolina Wisły i Radziwie od strony Dobrzykowa przed zalaniem; po tak wykonanym wale będzie przebiegała przebudowana ul. Dobrzykowska,

- wykonanie nowej wzmocnionej nawierzchni jezdni od ronda 19pp Odsieczy Lwowa do granic administracyjnych miasta wraz z urządzeniami poprawiającymi bezpieczeństwo ruchu drogowego,

- wykonanie prac związanych z regulacją posadowienia latarni ulicznych i napowietrznych linii energetycznych średniego i niskiego napięcia.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...bez_Dobrzykowskiej__Remont.html#ixzz20LzySLxx
See less See more
Przypominamy: ul. Sienkiewicza zamknięta przez cztery dni
hw 11.07.2012 , aktualizacja: 11.07.2012 20:10 A A A Drukuj

Od czwartku Sienkiewicza znów będzie nieprzejezdna, a autobusy Komunikacji Miejskiej jadące do centrum wracają na objazd prowadzący aleją Jachowicza. Przez najbliższe cztery dni drogowcy będą ulicę asfaltować.


Przygotowania do remontu ul. Sienkiewicza trwają już od kilku dni

Nie powinno dojść do ponownego zamknięcia ul. Sienkiewicza. Pierwotne plany Miejskiego Zarządu Dróg zakładały, że w czasie, gdy Fortum i Wodociągi pracowały ponad miesiąc temu nad infrastrukturą położoną w ul. Sienkiewicza - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych miało przygotować nową nawierzchnię. MZD wymagało jednak, by był to cichy asfalt. Ale na etapie przetargu okazało się, że przygotowanie receptury odpowiedniej mieszanki przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów zajmie kilka tygodni.

Dlatego PRD dopiero teraz wraca na Sienkiewicza. Od czwartku do niedzieli zamknięty i asfaltowany będzie pierwszy odcinek tej ulicy, między skrzyżowaniem z al. Kilińskiego a ul. Misjonarską. Nieprzejezdne będzie skrzyżowanie Sienkiewicza z Gradowskiego, przejedzie natomiast ul. Misjonarską.


Podpowiadamy więc, że na Sienkiewicza łatwo można się dostać przez ul. Warszawską, pl. Dąbrowskiego i Misjonarską lub przez ul. Padlewskiego.

W przyszły weekend drogowcy wrócą asfaltować kolejny odcinek ul. Sienkiewicza - od skrzyżowania z Misjonarską do Tumskiej (deptak pozostanie przejezdny). Najgorszy będzie weekend od 27 do 29 lipca. Z ruchu zostanie wyłączony przejazd Sienkiewicza od Tumskiej, aż po ul. Ostatnią. Przez jakiś czas zamknięte będzie także skrzyżowanie tej ulicy z Bielską.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...cza_zamknieta_przez_cztery.html#ixzz20M0NqE3e
See less See more
Raport drogowców. Roboty tylko na Sienkiewicza i Otolińskiej
red 12.07.2012 , aktualizacja: 12.07.2012 09:49 A A A Drukuj

W czwartek w Płocku nie będzie utrudnień w ruchu związanych z bieżącymi naprawami jezdni i chodników. Oczywiście, trzeba się liczyć z problemami na remontowanych od dłuższego czasu ulicach Sienkiewicza i Otolińskiej.

Ul. Sienkiewicza od godziny 7 została częściowo zamknięta dla ruchu do niedzieli - na odcinku od al. Kilińskiego do ul. Misjonarskiej.

Zamknięta dla ruchu jest także ul. Otolińska na odcinku od granic miasta do skrzyżowania z ul. Banacha. Dojazd do firm i urzędów zlokalizowanych w rejonie ul. Targowej i Otolińskiej jest możliwy wyłącznie od ul. Bielskiej.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...Sienkiewicza_i_Otolinskiej.html#ixzz20OcK35we
Wylotówka z Płocka do remontu
data dodania: 2012-07-12 12:17:15
źródło: Gazeta Wyborcza

Ulica Dobrzykowska w Płocku zostanie w tym roku gruntownie wyremontowana. Roboty powinny zacząć się już we wrześniu i potrwają ok. dwóch miesięcy – informuje „Gazeta Wyborcza”.


Jak powiedział „GW” rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, inwestycja uzyskała dofinansowanie z RZGW w wysokości 350 tys. zł ze środków celowych na działania przeciwpowodziowe. Aktualnie MZD przygotowuje dokumentację projektową i przetargową, trwają procedury formalno-prawne. „GW” pisze, że prace na ul. Dobrzykowskiej powinny rozpocząć się w III kwartale tego roku i potrwają około 1,5-2 miesięcy. Dla pojazdów poruszających się drogą wojewódzką Płock-Kamion zostaną przygotowane objazdy.

„Gazeta Wyborcza” wylicza zakres prac: podniesienie drogi na odcinku o długości około 350 m - zostanie wykonany nasyp o objętości około 3700 m sześc., który zabezpieczy osiedla Pradolina Wisły i Radziwie od strony Dobrzykowa przed zalaniem; po tak wykonanym wale będzie przebiegała przebudowana ul. Dobrzykowska; wykonanie nowej wzmocnionej nawierzchni jezdni od ronda 19pp Odsieczy Lwowa do granic administracyjnych miasta wraz z urządzeniami poprawiającymi bezpieczeństwo ruchu drogowego i wykonanie prac związanych z regulacją posadowienia latarni ulicznych i napowietrznych linii energetycznych średniego i niskiego napięcia.
See less See more
Asfalt w centrum nie jest cichy, ale będzie
Hubert Woźniak 16.07.2012 , aktualizacja: 16.07.2012 22:21 A A A Drukuj

Zadziwiające, ale położony na ul. Kolegialnej i Sienkiewicza asfalt, wbrew zapowiedziom, nie jest cichy - alarmują płocczanie. Faktycznie, w aucie słychać go bardziej niż starą dziurawą nawierzchnię.


Remont ul. Sienkiewicza
Trochę zaczynają się rozmijać z rzeczywistością oczekiwania kierowców co do efektów remontu w centrum. Miała być to szybka naprawa weekendowa, po której powinniśmy otrzymać ulice nie tylko nowe, ale również idealnie równe i ciche. Tymczasem położona na Kolegialnej i na pierwszym odcinku Sienkiewicza nawierzchnia hałasuje bardziej niż stara. Furii można też dostać na widok studzienek kanalizacyjnych na Kolegialnej - co trzecia nie została wyrównana z asfaltem. Na pierwszy rzut oka wygląda to na partactwo.

Można mieć też wątpliwości co do sposobu organizacji pracy. Miejski Zarząd Dróg zapowiadał, że wymiana nawierzchni będzie się odbywała w systemie weekendowym, tymczasem drogowcy zaczynają pracę w czwartek, a nie w piątek. W dodatku podają informacje, które wprowadzają kierowców w błąd. Tak było z remontem pierwszego odcinka ul. Sienkiewicza, która w ostatni weekend miała być remontowana na odcinku od Kilińskiego do Misjonarskiej, ale skrzyżowanie z tą ostatnią ulicą miało pozostać przejezdne. Niestety, nie było - w sobotę w południe Przedsiębiorstwo Robót Drogowych zamknęło przejazd i zaczęło układać asfalt.


Rzecznik prasowy MZD Konrad Kozłowski wyjaśnia, że w przypadku nierównych studzienek kanalizacyjnych i cichego asfaltu powinniśmy być spokojni. MZD nie zaakceptowało sposobu wykonania studzienek, wszystkie nierówne zostaną poprawione zaraz po tym, jak skończy się remont ul. Sienkiewicza.

Także nawierzchnia powinna się wyciszyć.

Konrad Kozłowski zapewnia, że został ułożony asfalt SMA8 (dotychczas układany był asfalt SMA11). - Przez około dwa tygodnie może utrzymywać się taki efekt, że będzie się nam wydawało, że jest głośno. W tym czasie musi się wytrącić tzw. emulsja i efekt zniknie. Dopiero wtedy wykonamy też termoplastyczne oznakowanie poziome. Pozostajemy w kontakcie z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów, który wszystkie próbki bada i potwierdza, że droga została wykonana zgodnie z przygotowaną recepturą - zapewnia Kozłowski.

Rzecznik MZD potwierdza też, że zmianie uległ harmonogram prac. Drogowcy od poniedziałku do środy poprawiają studzienki na kolejnym odcinku Sienkiewicza - od Misjonarskiej do Tumskiej, a w czwartek zamkną go całkowicie, łącznie ze skrzyżowaniem z Tumską. Przejezdne będzie za to już zrobione skrzyżowanie z Misjonarską.

- Faktycznie, wbrew zapowiedziom zostało ono zamknięte w sobotę, ale taką decyzję na miejscu podjął nasz inspektor nadzoru. Przepraszamy za zamieszanie - dodaje Konrad Kozłowski.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...nie_jest_cichy__ale_bedzie.html#ixzz20oxIgWBo
See less See more
2
Płock: Przegląd Mostu Solidarności
data dodania: 2012-07-18 09:37:23
źródło: Rynek Infrastruktury

W Płocku Miejski Zarząd Dróg planuje przeprowadzenie przeglądu systemu podwieszenia Mostu Solidarności. W związku z zaplanowaniem działań na czwartek pojawią się utrudnienia w ruchu na zachodniej jezdni przeprawy.

fot. Rommullus, commons.wikimedia.org, GNU FDL


Przegląd systemu podwieszania wynika z instrukcji eksploatowania i użytkowania Mostu Solidarności. Przeglądu dokona firma Freyssinet Polska. Zbada ona stan zewnętrznych i wewnętrznych części dolnych zakotwiczeń mostu.

Przeglądy Mostu Solidarności wynikają z „Instrukcji eksploatacji i konserwacji want podwieszających konstrukcje mostu głównego oraz tłumików drgań want” oraz z „Instrukcji monitorowania pracy i wymiany cięgien w moście przez rzekę Wisłę w Płocku”. Są to rutynowe czynności o charakterze konserwacyjno-naprawczym.Most Solidarności w Płocku zbudowano w ciągu dwóch dróg krajowych: DK-60 i DK-62. Jest on częścią Trasy ks. Jerzego Popiełuszki, a jego budowa pochłonęła 190 mln zł.
See less See more
Od czwartku Sienkiewicza będzie zamknięta
mo 18.07.2012 , aktualizacja: 18.07.2012 14:41 A A A Drukuj

Miejski Zarząd Dróg w Płocku przypomina o pracach związanych z wymianą nawierzchni jezdni na ul. Sienkiewicza.

Sienkiewicza - od Misjonarskiej do Tumskiej zamkną w czwartek o godz. 7. Skrzyżowanie Sienkiewicza - Misjonarska pozostanie przejezdne, skrzyżowanie Sienkiewicza - 1 Maja będzie od czwartku do soboty okresowo wyłączane z ruchu na 2-3 godziny w związku z frezowaniem i układaniem nowej nawierzchni. Ruch w obrębie skrzyżowania będzie kierowany ręcznie.

Skrzyżowanie Sienkiewicza - Tumska będzie od czwartku do soboty okresowo wyłączane z ruchu, tu także można spodziewać się utrudnień w ruchu pieszym i dla pojazdów uprawnionych do wjazdu w ul. Tumską.


Remontowany odcinek ul. Sienkiewicza będzie wyłączony z ruchu do niedzieli. MZD zaznacza, że okres wyłączenia jest uzależniony od warunków atmosferycznych, w przypadku deszczu może ulec zmianie.

Autobusy Komunikacji Miejskiej, które maja przystanki na ul. Sienkiewicza pojadą objazdami.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...nkiewicza_bedzie_zamknieta.html#ixzz2109Z0aog
See less See more
Zbliża się przebudowa wiaduktu w Nowym Trzepowie
red 19.07.2012 , aktualizacja: 19.07.2012 12:02 A A A Drukuj

Prace rozpoczną się w ostatnich dniach lipca i powinny zakończyć wraz z ostatnim dniem listopada tego roku.

Starostwo uprzedza - przebudowa wiaduktu, który znajduje się w ciągu drogi powiatowej nr 5205 Płock - Draganie - Proboszczewice, wymusi wprowadzenie objazdów, które od strony Proboszczewic będą przebiegały przez Nowe Draganie, Nowe Trzepowo do drogi krajowej nr 60.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...wiaduktu_w_Nowym_Trzepowie.html#ixzz214FnikvW
Remont na Jachowicza, autobusy znów na Sienkiewicza
rk/MZD 23.07.2012 , aktualizacja: 23.07.2012 07:52 A A A Drukuj


Al. Jachowicza (Fot. Dominik Dziecinny / Agencja Gazeta)


Miejski Zarząd Dróg informuje o naprawie chodnika na Kobylińskiego, modernizacji sieci ciepłowniczej na Jachowicza, zamknięciu Otolińskiej dla ruchu i przywróceniu autobusów na Sienkiewicza.
Na ulicy Kochanowskiego prowadzona jest naprawa chodnika. W alei Jachowicza z kolei trwają prace związane z modernizacją sieci ciepłowniczej - w związku z tym na odcinku od ul. Nowy Rynek do skrzyżowania z ul. 11 listopada występują utrudnienia w ruchu pieszych. Planowany termin zakończenia prac przez Fortum to 14 sierpnia.

Ponadto zamknięta dla ruchu jest ul. Otolińska - na odcinku od granic miasta do skrzyżowania z ul. Banacha. Dojazd do firm i urzędów zlokalizowanych w rejonie ul. Targowej i Otolińskiej jest możliwy wyłącznie od ul. Bielskiej. Na stronie inetrnetowej Miejskiego Zarządu Dróg można sprawdzić objazdy.

MZD przypomina też, że od poniedziałku na ul. Sienkiewicza wracają autobusy Komunikacji Miejskiej.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...obusy_znow_na_Sienkiewicza.html#ixzz21WyaAaEn
See less See more
MZD oświetli miejsca dla pieszych
rk/MZD 23.07.2012 , aktualizacja: 23.07.2012 09:02 A A A Drukuj


Sygnalizacja świetlna (fot. Piotr Augustyniak / AG)
Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg nieograniczony na wykonania doświetlenia jedenastu przejść dla pieszych w Płocku. To kolejny element programu "Jasno i bezpiecznie" realizowanego na terenie miasta.Zakres prac obejmuje budowę aktywnego oznakowania wraz z doświetleniem przejść dla pieszych zlokalizowanych przy: Kobylińskiego w rejonie skrzyżowania ze Skłodowską; Dobrzyńskiej w rejonie skrzyżowania z Kredytową; Dobrzyńskiej w rejonie skrzyżowania z Maszewską/Traktową; Dobrzyńskej w rejonie skrzyżowania ze Zglenickiego; Bielskiej w rejonie parkingu przy siedzibie starostwa powiatowego; Przemysłowej w rejonie Galerii Mosty (przejście dwuetapowe); Dworcowej w rejonie skrzyżowania z Lasockiego (dwa przejścia); Dobrzykowskiej w rejonie pętli autobusowej Tokary; placu Dąbrowskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Zacisze (przejście dwuetapowe); Kolegialnej pomiędzy Misjonarską i Gradowskiego; Sienkiewicza w rejonie skrzyżowania z ul. Kaczmarskiego.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,12174832,MZD_oswietli_miejsca_dla_pieszych.html#ixzz21WyqFkDV
See less See more
4
Nie wymienią fatalnych chodników na ul. Sienkiewicza
la 24.07.2012 , aktualizacja: 24.07.2012 08:38 A A A DrukujChodnika na Sienkiewicza nie polecamy osobom pchającym dziecięce wózki (Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Gazeta)
Poniszczone, wyszczerbione, popękane na kilka kawałków płyty chodnikowe wyglądają przy nowej jezdni jak potłuczone talerze na świeżym obrusie. Nie tylko o estetykę jednak chodzi, a o zwykłe bezpieczeństwo przechodniów
Na Sienkiewicza poszliśmy we wtorek, żeby sprawdzić, jakiej krzywdy doznało drzewo rosnące przy skrzyżowaniu z Misjonarską. Czytelnik przysłał bowiem dość dramatycznego maila: "W czwartek 19 lipca po godzinie 7 rano odcięto od stuletniego wiązu dwa wielkie konary w Płocku na rogu ulicy Sienkiewicza i Misjonarskiej. Dziwne jest to, że przez dwa miesiące robót drogowych dużymi maszynami konary nie przeszkadzały, a 19 lipca już tak. Kto pozwolił na niszczenie pomnika przyrody. Czy w Płocku jest tak wiele starych wiązów?".

Na miejscu okazało się, że na szczęście nikomu nie przyszło do głowy, by drzewo - jak to jest w płockim zwyczaju - pozbawić większej części korony, a po odciętych konarach nie ma nawet rażącego śladu, rany zostały zabezpieczone.


Rzecznik MZD wyjaśnił, że w przypadku przydrożnych drzew odcina się wielkie gałęzie w sytuacji, kiedy mogłyby one zagrozić bezpieczeństwu, np. te zwieszone nad jezdnią. Taki obłamany przez silny wiatr konar łatwo mógłby komuś zrobić krzywdę.

Przy okazji sprawdzania stanu wiązu mieliśmy jednak wątpliwą przyjemność pokonać pieszo sporą część ulicy Sienkiewicza. Zwłaszcza ta naprzeciw więzienia, bo obu stronach, to odcinek specjalny. Płyty chodnikowe są w fatalnym stanie, przypominają bardzo kiepską złożoną mozaikę. Z kawałków, które marnie do siebie pasują, wystają lub się zapadają. W dodatku prawdopodobnie po jeszcze niezakończonych pracach drogowych pozostały całe wyrwane fragmenty.

Z taką trasą zmagają się ludzie w każdym wieku i wszystkim sprawia to problem. Koła dziecięcych wózków albo klinują się w szczelinach, albo wpadają w dołki. Rowerzysta też nie miał lekko, tuż przed przejściem zawisł nad wyrwaną płytą jak nad krawędzią przepaści.

Wydawałoby się, że naturalną kolejną rzeczy powinniśmy się wkrótce doczekać remontu chodnika. Niestety, Miejski Zarząd Dróg poinformował jedynie poprzez swojego rzecznika Konrada Kozłowskiego: "Przypominam, że wielokrotnie informowaliśmy środki masowego przekazu i opinię publiczną, że inwestycja związana z weekendową naprawa nawierzchni jezdni ulic Sienkiewicza i Kolegialnej dotyczyć będzie wyłącznie jezdni, bez remontu chodników. MZD planuje remont chodników w obrębie ul. Sienkiewicza w wieloletnim planie inwestycyjnym, jednak termin realizacji jest uzależniony od zarezerwowania środków na ten cel w budżecie Gminy-Miasta Płock".

U zbiegu ul. Sienkiewicza i Misjonarskiej. Dziurawy chodnik to pułapka na rowery

Chodnik na Sienkiewicza jest jak tor przeszkód

Stary wiąz, rany po odciętych konarach zostały zabezpieczone

Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...dnikow_na_ul__Sienkiewicza.html#ixzz21Wz7gEIK
See less See more
Nie idźcie tą ulicą! Nasza zmora - zdezelowane chodniki
Rafał Kowalski 24.07.2012 , aktualizacja: 24.07.2012 20:21 A A A Drukuj


Ul. Gradowskiego. Zdezelowany chodnik (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

Z wózkiem ze śpiącym dwulatkiem postanowiłem przedostać się z Padlewskiego na przystanek u zbiegu Kolegialnej i Gradowskiego. Przeżyłem koszmar.
Z punktu A do B wybrałem się najkrótszą drogą, ulicą Gradowskiego właśnie. Jak się okazało, na własne i dziecka nieszczęście. Spacer obliczony na spokojnych 10 minut, zamienił się w rejs statkiem po wzburzonym oceanie. Nie przesadzam.

Ledwie w Gradowskiego wjechałem, mijając narożną kwiaciarnię, wózek wpadł w pierwszą dziurę. Przedstawicielkę bardzo licznej dziurawej rodziny z Gradowskiego, którą miałem potem wątpliwy zaszczyt poznać. Wózek chwilę później o mało nie wywrócił się gdzieś na wysokości przychodni Intermed, a przecież pokonałem zaledwie jedną trzecią drogi.


Dziecko obudziło się, zanim dotarłem do Sienkiewicza, czując się jak narciarz zjazdowy uważający, by nie staranować tyczek. Jak się domyślacie, człowiek wyrwany nagle z drzemki nie tryska radością, szczególnie ten najmłodszy. Zwłaszcza że właściwie jedyny cywilizowany fragment tamtejszego chodnika uświadczyłem przy siedzibie Wodociągów. To był jednak wyjątek potwierdzający regułę, niestety.

I nie był to koniec tej odysei, bo kilka dziurawych niespodzianek czekało jeszcze między Sienkiewicza a Kolegialną, w okolicach Obwodowego Urzędu Miar.

Aha, nie wspomniałem jeszcze o wysokich krawężnikach, przez które dziecko słabiej przymocowane do wózka mogłoby z niego zwyczajnie wypaść.

I na koniec finał, przykry jak cały mój spacer.

Otóż na ulicy Gradowskiego chodnik w takim stanie jest od dobrych kilku lat i najwyraźniej mało kogo to obchodzi. Mnie jednak obchodzi, bo jestem mieszkańcem tego miasta i płacę podatki po to choćby, żeby móc chodzić po równej nawierzchni.

Przecież nie chodzi mi o gwiazdkę z nieba.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...ora___zdezelowane_chodniki.html#ixzz21ZjzClO0
See less See more
2
Kochamy drzewa, ale nie te "wchodzące" pod nogi!
la 24.07.2012 , aktualizacja: 24.07.2012 14:17 A A A Drukuj


Zarośla wtargnęły na ul. Mostową (Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Gazeta)


Drzewa i krzewy mają te cechę, że lubią się rozrastać ponad miarę i wchodzić w kolizję np. z pieszymi. - Jak np. przejść ulicą Mostową w górę pod zoo, skoro gałęzie zawłaszczyły chodnik? - pytają ludzie.
Rzeczywiście, tylko bardzo małe dziecko mogłoby przejść tamtędy wyprostowane. Dorosły właściwie powinien się czołgać pod gałęziami. Mama na spacerze z malcem w wózku jest bez szans, powinna zejść na jezdnię, żeby przebyć niektóre odcinki. O tym, jakie to stwarza niebezpieczeństwo, nawet nie trzeba pisać.

- Ale zaraz, zaraz! - zastopował nas w krytyce Henryk Łebkowski z ratuszowego zespołu zajmującego się zielenią miejską. - Proszę zauważyć, że ten chodnik jest wyłączony z użytkowania i na wysokości zoo jest bardzo wyraźna informacja o tym. Choć prawda, że sam też widziałem nawet rowerzystę, który po nim jechał.


Łebkowski dodaje, że jakieś dwa tygodnie temu pięknie przycięte zostały krzewy przy chodniku po drugiej stronie jezdni, tym, po którym można jak najbardziej chodzić.

Tyle że krzewy po drugiej stronie przeszkadzają nie tylko niesubordynowanym pieszym, ale także kierowcom. - Prawda, że nadmiernie się rozrosły, wczoraj byłem tam i to zauważyłem - odpowiedział Henryk Łebkowski. - Już jest zaplanowane ich przycięcie, nastąpi to w najbliższych dniach.

Z kolei Miejski Zarząd Dróg jest odpowiedzialny za drzewa rosnące w pasach drogowych. - Usuwamy wszystkie odrosty od korzeni i z pnia - wyjaśnia rzecznik MZD Konrad Kozłowski. - Już takie prace przeprowadziliśmy na ul. Zglenickiego, Obrońców Westerplatte, Wyszogrodzkiej i Jana Pawła II. W tym tygodniu dzikie odrosty będą usuwane z drzew wzdłuż całej ulicy Bielskiej.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...e_te__wchodzace__pod_nogi_.html#ixzz21ZkMVE2D
See less See more
Program udrożnienia Płocka zahamowany. "Nie możemy zamknąć miasta"
Hubert Woźniak 24.07.2012 , aktualizacja: 24.07.2012 20:31 A A A DrukujSkrzyżowanie Jachowicza i 11 Listopada. Dwa lewoskręty będą tu w tym roku (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

Przyznaję: rozbudziliśmy apetyty, prezentując program udrożnienia miasta. Zrealizujemy go, ale nie od razu - mówi wiceprezydent Cezary Lewandowski. Miasto nie przebuduje w tym roku 11 skrzyżowań, a jedynie trzy.

Były dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Piotr Gryszpanowicz "rozpędził" drogowe przedsięwzięcia do niespotykanej skali. Zaczął modernizacje ulic za pieniądze z zewnątrz, wprowadził wielofazową sygnalizację świetlną na trudnych skrzyżowaniach, uruchomił system KorkoNet i sekundniki, zaeksperymentował z tymczasowym rondem na Dobrzyńskiej, postawił bramę preselekcyjnego ważenia pojazdów, w końcu zapowiedział przebudowę i upłynnienie ruchu na kilkunastu krzyżówkach.

Ten program udrożnienia miasta miał przynieść odczuwalne efekty. Projektanci odwiedzający Płock nieraz podkreślali, że możliwości płockich ulic są duże, ale także w znacznym stopniu pozostają niewykorzystane.


Program udrożnienia miasta zakłada m.in. przebudowę obydwu skrzyżowań ul. Wyszogrodzkiej z al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej, całego szeregu skrzyżowań w alejach Kobylińskiego i Jachowicza - od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza po al. Kilińskiego i ul. Otolińską. Jest w nim też modernizacja skrzyżowań w ciągu Bielskiej - od Tysiąclecia przez Wiadukt po Sierpecką.

Aż 11 skrzyżowań - właśnie w al. Kobylińskiego i Jachowicza oraz w ul. Wyszogrodzkiej - miało być przebudowanych w tym roku. Zanim Piotr Gryszpanowicz odszedł z MZD (przyczyn odejścia do dziś nikt nie ujawnił), zapowiadał, że w tym roku kierowcy tak polubią sprawną jazdę alejami, że nie wybiorą innej drogi.

Czy miał rację - przekonamy się, ale dopiero za rok. Rzecznik prasowy MZD Konrad Kozłowski oficjalnie potwierdza, że drogowcy przebudują w tym roku tylko trzy skrzyżowania. Modernizacja czeka krzyżówki al. Jachowicza z ul. 11 Listopada oraz al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków, a także ul. Wyszogrodzką (obok Auchan i Mazovii).

Reszta? W przyszłym roku.

- Nie uważam tej sytuacji za porażkę - tłumaczy nadzorujący inwestycje wiceprezydent Płocka Cezary Lewandowski. - Bardzo wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę, narzuciliśmy szalone tempo pracy i okazało się, że ludzie narzekają na zamknięte wszędzie ulice. Całkowicie zamknięta jest przecież Otolińska, trwa budowa Granicznej, co weekend zamykamy fragment ul. Sienkiewicza.

Wiceprezydent przypomina, że za chwilę zaczną się utrudnienia związane z przebudową skrzyżowania Granicznej z Wyszogrodzką, przebudowywane będzie skrzyżowanie Targowej z Bielską, aż do granic miasta remont czeka ulicę Dobrzykowską, a także Bielską na odcinku od Jędrzejewa po granice Płocka. Dochodzą do tego jeszcze takie ulice jak modernizowana od podstaw Obrońców Płocka, zamknięta właśnie ul. Piękna, czy Lachmana i Banacha, których remont zacznie się w sierpniu. A we wrześniu wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek Otolińskiej.

- Nie możemy jednocześnie zamknąć całego miasta, mieszkańcy muszą w jakiś sposób się po nim poruszać - dodaje Lewandowski.

Z jego wyjaśnień wynika, że na zmęczenie płocczan remontami nałożyły się trudne warunki, jakie postawili właściciele infrastruktury, którą MZD musi przenieść przy okazji modernizacji skrzyżowań. Oznacza to, że budżet na program udrożnienia miasta skurczył się. Doszły do tego opóźnienia w przygotowaniu dokumentacji przez projektanta. Dlatego w ratuszu zdecydowali: czas sfolgować.

Co będzie przebudowane

- - Skrzyżowanie al. Jachowicza z ul. 11 Listopada. Powstaną dwa lewoskręty: dla kierowców, którzy przyjadą z obydwu kierunków al. Jachowicza.

- - Skrzyżowanie Wyszogrodzkiej z al. Jana Pawła II i Armii Krajowej (obok Mazovii). Dla kierowców nadjeżdżających z centrum powstanie pięć pasów: dwa lewoskręty, dwa do jazdy prosto i prawoskręt w al. Jana Pawła II. Jadący do centrum będą mieli trzy pasy jazdy na wprost, z prawego skręcą też w al. Armii Krajowej. Wyjeżdżający z al. Jana Pawła będą mieli po dwa pasy do skrętu w lewo i dwa do jazdy prosto. Z jednego z nich skręcą w prawo. Wyjeżdżający z al. Armii Krajowej i skręcający w prawo, w kierunku centrum, otrzymają nowy dodatkowy pas (pod McDonald'sem) do włączenia się do ruchu.

- - Skrzyżowanie al. Jana Pawła II i Czwartaków. Drogowcy zbudują nieduże rondo.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3568...ka_zahamowany___Nie_mozemy.html#ixzz21Zkt51Jd
See less See more
W czwartek znów zamkną ul. Sienkiewicza
hw 25.07.2012 , aktualizacja: 24.07.2012 20:29 A A A Drukuj

Remont ul. Sienkiewicza (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

Od dwóch dni pracownicy Przedsiębiorstwa Robot Drogowych wymieniają na Sienkiewicza studzienki kanalizacyjne (trzeba uważać, bo momentami ulica się korkuje, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z Bielską). Wczwartek o godz. 7 rano całkowicie zamkną przejazd na odcinku od skrzyżowania z Tumską do Ostatniej.
Sfrezują stary asfalt i ułożą nowy. W trakcie prac nieprzejezdne jakiś czas będzie skrzyżowanie Sienkiewicza z Bielską. - Postaramy się zachować je przejezdne tak długo, jak tylko będzie to możliwe. Ale na czas frezowania i układania nowej nawierzchni będziemy musieli je zamknąć - informują w Miejskim Zarządzie Dróg.

Oznacza to, że czasowo zmienią się wszystkie trasy autobusów Komunikacji Miejskiej, które jadą przez śródmieście. Linie kursujące ul. Sienkiewicza pojadą objazdem przez al. Kilińskiego oraz Jachowicza. A pojazdy jadące Kobylińskiego, Bielską, Kwiatka i Kolegialną ominą aleje i do Kwiatka dojadą ul. Łukasiewicza oraz Nowowiejskiego (obok Ekonomika).Trzeba pamiętać też, że ciasno będzie na ul. Kaczmarskiego - popularnym przechodniaku między Królewiecką a Sienkiewicza. Przez pewien czas nie będzie z niego wyjazdu na tę ostatnią ulicę.

Weekend zapowiada się pogodny, więc można spodziewać się, że w niedzielę po południu drogowcy skończą uciążliwy remont ul. Sienkiewicza. Wrócą jednak na Kolegialną poprawiać nierówne studzienki kanalizacyjne.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...ow_zamkna_ul__Sienkiewicza.html#ixzz21iWxkI3W
See less See more
Kierowcy, uwaga, utrudnienia na drogach
red 25.07.2012 , aktualizacja: 25.07.2012 09:42 A A A DrukujRemontowana ul. Sienkiewicza (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)
Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, w środę 25 lipca nie będą występowały na terenie miasta miejscowe utrudnienia w ruchu związane z naprawami bieżącymi jezdni i chodników.
Jednocześnie przypominamy o remontach planowych:

W al. Jachowicza trwają prace związane z modernizacją sieci ciepłowniczej, w związku z czym na odcinku od ul. Nowy Rynek do skrzyżowania z ul. 11-go listopada występują utrudnienia w ruchu pieszych. Planowany termin zakończenia prac przez Fortum - 14 sierpnia. Ul. Piękna w dniach 24-27 lipca będzie nieprzejezdna.

Na ul. Sienkiewicza do środy 25 lipca na odcinku od ul. Tumskiej do ul. Ostatniej będą trwały prace związane z montażem studni, w związku z czym miejscowo mogą występować nieznaczne utrudnienia w ruchu.

Zamknięta dla ruchu jest ul. Otolińska na odcinku od granic miasta do skrzyżowania z ul. Banacha. Dojazd do firm i urzędów zlokalizowanych w rejonie ul. Targowej i Otolińskiej jest możliwy wyłącznie od ul. Bielskiej.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...ga__utrudnienia_na_drogach.html#ixzz21iXGSZoR
See less See more
Korki i rozgardiasz. Płocczanie nabici w obietnice
Anna Lewandowska, Hubert Woźniak 25.07.2012 , aktualizacja: 25.07.2012 20:49 A A A DrukujRemont ul. Sienkiewicza wszystkim już dał się solidnie we znaki (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

Mieszkańcy czują się oszukani i tracą cierpliwość. Bo zapowiadano szumnie rewolucję i weekendowe naprawy ulic, a tymczasem remonty zaczynają się w połowie tygodnia i dezorganizują cały ruch w mieście

- Kto to wszystko wymyślił? Naprawy Tumskiej i Kolegialnej ciągną się jak nie wiem co, przez pół tygodnia nic się nie dzieje, a potem człowiek nadziewa się na zamkniętą ulicę. Oszaleć można! - wścieka się taksówkarz pan Krzysztof, a inni mu wtórują. - Gdzie te weekendowe naprawy? Od kiedy w czwartek zaczyna się weekend?


- Panie, gdzie pan jedziesz? - właśnie od czwartku słychać w autobusach np. linii nr 19. - Co, znowu objazd? Panie, ja muszę tu wysiąść!

Weekendowe naprawy dróg zapowiedział były już dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Piotr Gryszpanowicz. Tłumaczył, że takie zorganizowanie prac jest korzystne dla wykonawców, bo mogą spokojnie pracować na zamkniętej ulicy, a także dla kierowców, którzy tylko przez weekend muszą szukać objazdów.

Tak naprawiają ulice drogowcy w dużych miastach, m.in. w Warszawie. Stołeczny zarząd dróg organizuje weekendowe naprawy w ten sposób, że na pięć dni przed rozpoczęciem prac wykonawca stawia tablice z informacją o utrudnieniach. Wymianę nawierzchni zaczyna w piątek po godzinach popołudniowego szczytu. Pracuje non stop do poniedziałku do godz. 4 rano. - Kończymy o tej porze, by zdążyć przed porannym, poniedziałkowym szczytem i nie zakorkować miasta - tłumaczy Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

W Płocku to się nie udało. Płockie Przedsiębiorstwo Robot Drogowych, które wygrało przetarg na wymianę nawierzchni na ul. Kolegialnej i Sienkiewicza, prowadziło prace w zupełnie inny sposób. Przez pierwsze trzy dni tygodnia, do środy, przygotowywało fragment ulicy do wymiany nawierzchni i dopiero od czwartku do soboty wymieniało asfalt. W niedzielę przeważnie trwało już tylko sprzątanie i od południa można było jechać.

Kierowcy regularnie czuli się zdezorientowani, a pracownicy Komunikacji Miejskiej "przyzwyczaili się" do tego, że w środę wieczorem wyłączają szereg przystanków z użytku i organizują tymczasowe. Kierowcy autobusów nawet nie wyjmowali z kabin tablic z informacją o zmianie trasy, które co rusz musieli zatykać za szybą swoich pojazdów.

Dlaczego tak się stało? Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Konrad Kozłowski w oficjalnej odpowiedzi zasłania się technologią układania asfaltu: czwartek - frezowanie, piątek - układanie warstwy wiążącej, w sobotę - ścieralnej. Potem zaś przychodzi czas na obowiązkowe odparowanie. Tylko co ma technologia do dnia tygodnia? Żadna na świecie nie zabrania pracy od piątku do niedzieli.

- Inicjatywa przesunięcia początku napraw weekendowych na czwartek wyszła od PRD, a MZD wyraził na to zgodę - mówi nam Kozłowski

- Istniało ryzyko, że gdybyśmy zaczynali w piątek, moglibyśmy do poniedziałku nie zdążyć - tłumaczy z kolei Rafał Wereszczyński z PRD.

Nieoficjalnie jednak wiadomo, że PRD nie poczuwało się w ogóle do pracy w niedziele, za które musiałoby swoim robotnikom płacić wyższe stawki. Po prostu wymóg weekendówek nie był stawiany w przetargu, a dopiero po jego rozstrzygnięciu MZD zaczęło z wykonawcą ustalać szczegóły. A wówczas wykonawca powiedział: zaraz, zaraz, mnie obowiązuje tylko data zakończenia kontraktu, wyznaczona na 6 sierpnia. I przedstawił swój harmonogram wymiany nawierzchni, niemający nic wspólnego z weekendowymi naprawami. A na chaos związany z przetargiem na remont ul. Kolegialnej i Sienkiewicza nałożyła się rezygnacja Piotra Gryszpanowicza z funkcji szefa Miejskiego Zarządu Dróg. No i wyszedł z tego wielki pasztet.

- Jesteśmy gotowi do napraw ulic w systemie weekendowym, ale trzeba pamiętać, że ideą takiej naprawy jest rzucenie wszystkich sił na kilka dni i poniesienie wysokich kosztów po to, by ograniczyć koszty społeczne - tłumaczy wiceprezydent Płocka Cezary Lewandowski. - W przypadku Kolegialnej i Sienkiewicza pojawiły się dodatkowe roboty przy wymianie infrastruktury prowadzone przez Fortum i Wodociągi Płockie. Dlatego po prostu zrezygnowaliśmy z typowych weekendówek i wymienialiśmy nawierzchnię według innego harmonogramu, bo tak jest taniej - dodaje.

W czwartek drogowcy po raz ostatni zamykają ul. Sienkiewicza, tym razem na odcinku od Tumskiej do ul. Ostatniej. Momentami nieprzejezdne będzie skrzyżowanie Sienkiewicza z Bielską. Dlatego na ten "długi weekend" od czwartku do niedzieli zmieniają się trasy autobusów KM nie tylko nadjeżdżających z Podolszyc, ale także jadących w kierunku tych osiedli.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...cczanie_nabici_w_obietnice.html#ixzz21iXYPQao
See less See more
2
Sienkiewicza zamknięta. Zdezorientowani kierowcy i korki
hw 26.07.2012 , aktualizacja: 26.07.2012 09:59 A A A DrukujRemont Sienkiewicza (Fot. Hubert Woźniak)O godzinie 6 rano drogowcy zaczęli remont ostatniego odcinka ul. Sienkiewicza. Po raz kolejny wielu kierowców zaskoczyła ta sytuacja. Są korki, zwłaszcza na ul. Bielskiej
Wyłączony z ruchu jest odcinek Sienkiewicza między ul. Tumską i Ostatnią. Nieprzejezdne rano stało się skrzyżowanie z ul. Bielską, na którym zaczęło się frezowanie starego asfaltu. Od rana autobusy Komunikacji Miejskiej jeżdżą objazdami.

Wielu kierowców całkowicie zignorowało jednak znaki ostrzegające o pracach i nakazujące poruszanie się objazdem, i utknęło pod barierami zagradzającymi wjazd na ul. Sienkiewicza.


Remont ostatniego odcinka tej ulicy potrwa do niedzieli.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571...Zdezorientowani_kierowcy_i.html#ixzz21iXoyRsf
See less See more
Nadchodzi przebudowa skrzyżowania Granicznej z Wyszogrodzką
hw 26.07.2012 , aktualizacja: 26.07.2012 08:14 A A A Drukuj


Za półtora tygodnia rozpocznie się przebudowa skrzyżowania na Wyszogrodzkiej (Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Gazeta)

Uwaga, kierowcy! Za kilka tygodni mogą pojawić się pierwsze utrudnienia związane z przebudową skrzyżowania ul. Granicznej z Wyszogrodzką w rejonie Zakładu Energetycznego i salonu samochodowego Hondy oraz Volvo
Budowa nowej, utwardzonej ul. Granicznej trwa od ubiegłego roku. Przedsięwzięcie to nie uwzględniało jednak przebudowy skrzyżowania tej ulicy z Wyszogrodzką.

Już po rozpoczęciu prac na Granicznej ratusz zlecił wykonanie projektu tej krzyżówki. Zakłada on m.in. zbudowanie nowej drogi - lewoskrętu dla samochodów opuszczających Graniczną i skręcających w kierunku nowego mostu. Przetnie on pas zieleni między istniejącymi jezdniami ul. Wyszogrodzkiej.


Według tych planów poszerzony zostanie także wjazd w tzw. starą Wyszogrodzką. Przybędzie tu dodatkowy pas, dzięki któremu pojazdy skręcające w kierunku biurowca Zakładu Energetycznego nie będą blokować ruchu. Ma być na tyle szeroko, że także autobusy KM nie powinny mieć kłopotów z wjechaniem w starą Wyszogrodzką.

Ratusz wybrał właśnie wykonawcę tej przebudowy. Oferty były trzy. Płockie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych proponowało wykonanie prac za 2,9 mln zł, konsorcjum kilku firm z gostynińskim PRD na czele - za nieco ponad dwa. Wygrała propozycja przedsiębiorstwa Kobylarnia za nieco ponad 1,9 mln zł.

Powinno zacząć ono prace za mniej więcej 1,5 tygodnia. Roboty potrwają do trzech miesięcy.


Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,3571..._Granicznej_z_Wyszogrodzka.html#ixzz21iYA8FN2
See less See more
41 - 60 of 268 Posts
Top