SkyscraperCity banner

1 - 20 of 49 Posts

·
Registered
278 Posts
Discussion Starter #1
Witam

czasami tu zagladalem i powiem za bardzo podoba mi sie to forum :)
dzis postanowilem dac cos od siebie, bo temat Płocka chyba sie tu nie pojawial poza jednym tematem o pomniku nad Wisla (czytaj: nowy most ;)

bede tu wrzucal co jakis czas nowe foty

na poczatek troche ujec kombinatu Orlenu:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

i troche nowego mostu:

11.

12.

13.

·
Registered
2,441 Posts
^^
moozg666 - fajne industrialne zdjęcie. Kiedyś pracowałe w firmi, która była tam częstym gościem, ale nie udało mi się odwiedzić Petrochemii i na żywo obejrzeć :(

·
hræddur köttur
4,215 Posts
Drugie zdjęcie jest doskonałe! Siódme natomiast charaterystycznie przerażające - ten widok zawsze wywoływał we nie mieszane odczucia.
PS.
czy to nowe cudo jest już przejezdne, czy trzeba jeszcze czekać na drogi dojazdowe? A czy tak, to jadąc od strony Gostynina na Bielsk opłaca się nadłożyć drogi, czy lepiej jechać po staremu?

·
Registered
64 Posts
jak dla mnie to 13-ste jest bombowe.
tak jakby Ktos z gory chcial pokazac - patrzcie jaki macie fajny most. zrobcie cholera do niego drogi dojazdowe....

·
Registered
278 Posts
Discussion Starter #9
14. Wzgórze Tumskie - Katedra i Zamek Książąt Mazowieckich

15. Hotel Starex

16. Główny deptak - ul. Tumska

17. Płocki Rynek

18. Nowy amfiteatr

19. Osiedle Radziwie

20. Nowy budynek PERN-u

21. Most im. Legionów Piłsudskiego

22.

23. Widok na płocką skarpę z Radziwia

24. Wisła i Radziwie w deszczu - widoczne zabudowania stoczni rzecznej i stary silos

25. Stocznia rzeczna

26. Wisła i Radziwie widziane ze skarpy

27. Okolice dworca PKP

28. droga dojazdowa do nowego mostu

drogi juz sa ale jeszcze nie ma mozliwosci wjazdu na most, aktualnie trwa przebudowa odcinka ul. Wyszogrodzkiej, gdzie bedzie skrzyżowanie z droga dojazdowa do mostu

drogi w sumie stoja, ale ciekawe jak dlugo - nasypy nie zostaly solidnie zabezpieczone i tak od zimy woda co kawalek podmywa droge i robi wyrwy w nasypie :/

z Gostynina do Bielska lepiej starym

·
Registered
2,142 Posts
WIĘCEJ FOT ORLENU!

Zawsze chciałem jechać do Płocka i przy okazji słynnego mostu, zoo, amfiteatru zawsze chciałem zwiedzić chodź z zewnątrz dawną Petrochemię. Niestety dotychczas widziałem jedynie zoo i most, ale kiedyś do Was wpadnę na wycieczkę :)

^^ Kocham takie klimaty :). Ogólnie Płock wymiata. Nie wiem, dlaczego Wy tyle narzekacie :|

·
Registered
278 Posts
Discussion Starter #16
dawno nic nie wrzucalem bo i w Plocku coraz rzadziej bywam, wiec musialem odgrzebac stare plyty ze zdjeciami :)

Ulica Tumska - główny deptakt, swiezo wyremontowany

Fontanna afrodyta przed Ratuszem na Starym Rynku

Bazylika Katedralna

Wieża zegarowa na Zamku Książąt Mazowieckich

Kościół Farny

widok ze skarpy na plaze gdzie w ciagu lata niemalze co tydzien odbywaja się wieksze imprezy

Panoramy:

ze Wzgórza Tumskiego na południe

z Radziwia na skarpę

Zbiorniki paliwa w Cekanowie pod Plockiem

·
Registered
41 Posts
SUPER ! dzięki, Płocka Rafineria to najważniejszy i strategiczny obiekt w Polsce, tym bardziej fajnie że udało Ci się zrobić takie fotki :)

·
Registered
1,679 Posts
No widzisz! Jak dobrze, że zacząłeś tu zaglądać. Możemy obejrzeć naprawdę piekne foty, a inaczej, gniłyby u Ciebie na płytach.
Płock, to takie miasto, gdzie nie bywa sie jak nie masz przymusu, albo rodziny, bo w powszechnym obiegu funkcjonuje matryca Płock - Petrochemia - trucizna. Więc po co tam, skoro jest wiele innych pięknych miejsc na P.
Masz przed sobą prawie misję - pokazać urodę i piękno tych okolic, przełamując stereotyp, a robisz to z wielkim powodzeniem. Zdjęcia przepiękne, przemyślane, a nie pstrykane to tu, to tam. Pełen sukces premierowy.

1 - 20 of 49 Posts