SkyscraperCity banner
1 - 20 of 58 Posts

·
Registered
4 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam wszystkich bardzo serdecznie:)

Niedługo przyjdzie mi spędzić tydzień na warsztatach w międzynarodowym
towarzystwie (grupa studencka). Mam za zadanie przygotować prezentację o
Polsce - jednak jak wiadomo łatwo jest zrobić nudną pogadankę ze slajdami.
Dlatego też wpadłam na pomysł, aby zrobić to na zasadzie zabawnych porównań czyli pokazać pierwsze budynek sławnej budowli jak właśnie np Empire State Building a potem powiedzieć, że mamy coś podobnego i pokazać slajd Pałacu Kultury i Nauki.

Wszystko ma oczywiście być ze sporym uśmiechem i humorem (będzie ok 6 takich pogadanek) - chodzi mi o to żeby choć minimalnie ożywić towarzystwo.

Czy macie może jakieś pomysły jakie budynki można "porównać".

I proszę potraktować mój post jako okazje do luźnych zabawnych skojarzeń;-)

·
Registered
4 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Chyba mnie nie zrozumiałaś.
Nie zamierzam się wyśmiewać z Polski - tylko pokazać ją w sposób ciepły i zabawny.W każdym kraju można znaleźć jakieś niechlubne przykłady, a mi z pewnością nie o to chodzi.
Pozdrawiam;-)

·
most wanted
2,364 Posts
krzywy dom... Np. pierwszy slajd to jakas morda wykrzywiona w zwierciadle a potem normalny slajd krzywego domu z sopotu.

Nastepnie, zaczac od tego ze polska jest zacofana ;) i pokazac slajd z bitew i odtwarzanych bitew na tle jakiegos zamku z udzialem sredniowiecznych rycerzy...

·
Registered
4 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Chyba tylko częściowo zrealizuje mój pomysł bo widzę, że jest cieńka granica między żartem, a wyśmiewaniem się....

·
Postpolak
Czerwony Rothbard
407 Posts
^^

A gdzie drugi obrazek ?

Miało być porównanie :lol:

·
Oberschlesien
940 Posts
Gliwice drewniana wieża radiostacji: zawsze była nazywana małą wieżą eifla

VS Wieża Eifla

·
Oberschlesien
940 Posts
Szyb Krystyna w Bytomiu

VS

·
Oberschlesien
940 Posts
ELEKTROWNIA Szombierki w Bytomiu

VS Elektrownia w Londynie

·
Registered
5,848 Posts
Kolego, a nie lepiej skupić się na tym co w Polsce niepowtarzalne? Twoi goście pomyślą raczej: "co to za kraj naśladowców, nie mają nic własnego?". Pojedź jakąś propagandą sukcesu, galopująca gospodarką, jedynym w kosmosie krajem bez recesji, slajdy z dużą ilością szkalnych i stalowych konstrukcji, nieco historycznych perełek, przyrody. Pokaż im miejsca, które mają w zasięgu ręki, powiedz że jest tanio :D Propaganda sukcesu, teogo nam potrzeba, anie ciągłe wmaiwanie światu że sami na nic nie jesteśmy w stanie wpaść :)

·
Nie(bo) Szczecin
10,432 Posts
^^
Dlatego też wpadłam na pomysł, aby zrobić to na zasadzie zabawnych porównań czyli pokazać pierwsze budynek sławnej budowli jak właśnie np Empire State Building a potem powiedzieć, że mamy coś podobnego i pokazać slajd Pałacu Kultury i Nauki.
;)

Loża szyderców. Trochę powagi panowie, bo się dziewczyna zniechęci. :)

A co powiesz na to:

Rakieta? :lol:

·
Oberschlesien
940 Posts
Może zmieńmy nazwę wątku np podobne budynki w Polsce i zagranicą :) albo odpowiedniki polskich budowli

·
Oberschlesien
940 Posts
Zamek w Mosznej

VS Zamek Neuschwanstein

·
Oberschlesien
940 Posts
Hotel Piramida w Tychach

VS Piramida w Gizie

·
Oberschlesien