SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 127 Posts

·
Registered
Joined
·
6,143 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Şekerlemeci Kent'ten 80 milyon $'lık rezidans

Kent Gıda'daki hisselerini satan Tahincioğlu Holding, 80 milyon dolarlık Palladium projesine start veriyor İstanbul Kozyatağı'ndaki konut, işyeri ve alışveriş merkezi projesinin 2007 sonunda teslim edilmesi öngörülüyor.

Kent Gıda'daki hisselerini satan Tahincioğlu Holding, 80 milyon dolarlık Palladium projesine start veriyor İstanbul Kozyatağı'ndaki konut, işyeri ve alışveriş merkezi projesinin 2007 sonunda teslim edilmesi öngörülüyor.

Kent Gıda'daki hisselerinin yüzde 30'unu Cadbury Schweppes'e yaklaşık 95 milyon dolar karşılığında satmak için geçtiğimiz yıl bir anlaşma imzalayan ve gelişme rotasını turizm-inşaat ve enerji olarak belirleyen Tahincioğlu Holding, İstanbul Kozyatağı'nda 80 milyon dolarlık bir projeyle rezidans yapıyor. Anadolu Yakası'nın Akmerkez'i olacak proje önümüzdeki günlerde satışa çıkıyor. Şirket, Palladium adını verdiği lüks konut-işyeri projesini 2007 sonunda teslim edecek.

Deniz manzaralı
Geçtiğimiz yıl konutta yaşanan arz patlaması,
yeni yatırımcıların da bu alana girmesi sonucunu doğururken, Tahincioğlu Holding, Anadolu Yakası'nda Trio Konutları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Batı Ataşehir projeleri ve Dündar İnşaat'ın Incity projesiyle çevrilen en hareketli alanında yatırım için düğmeye bastı. Toplam 40 bin metrekare kiralanabilir alanı olan bir alışveriş merkezi ve 30 katlı rezidans kulesinden oluşacak projede Tahincioğlu-Nida-Kozken imzası var. Nida, holdingin inşaat şirketi. Kozken ise Tahincioğlu-Gençoğlu ve Nora Yapı ortaklığıyla oluşmuş bir şirket. Palladium, bölgedeki en iddialı proje olma özelliğini taşıyor. Tahincioğlu CEO'su Ömer Bayatlı, önümüzdeki hafta satışlara başlayacaklarını belirterek projenin bölgedeki tek rezidans-alışveriş merkezi projesi olacağını söyledi. Bayatlı, şöyle konuştu: "32 katlı rezidans kulesi var. Ruhtası aldık. Projenin en önemli özelliği bütün katlardan deniz görmesi. Hedefimiz 2007 sonunda projeyi teslim etmek." Palladium'daki alışveriş merkezi 40 bin metrekare kullanılabilir alana sahip. Üst gelir düzeyine hitap eden markaların yer alacağı alışveriş merkezinin pazarlama ve yönetimini şu anda Alman Ece'nin Genel Müdürlüğünü yapan, ancak önümüzdeki aylarda kendi şirketi Avmpartners ile bu sektörde faaliyet göstermeye hazırlanan Aydın Yurdum yapıyor.

Some capsCheck the website: http://www.palladium.com.tr/
Currently no English info I'm afraid.
 

·
Registered
Joined
·
25,428 Posts
will be the 2nd tallest after Flora in Kozyatagi?!!
 

·
Banned
Joined
·
29 Posts
"Palladium" (Palladio) isminin iki manası olabilir:

1) Tanrı'nın Küresi ( Palla = Küre/Top, Dio = Tanrı )

Dikkat ederseniz kocaman bir cam "küre" var.

"Palladium" logosunda da küre var.

2) Ünlü mimar Palladio (klasik çağ Yunan ve Roma mimarisini geç Rönesans döneminde yeniden yorumlayıp özellikle İtalya'nın Veneto bölgesinde (eski Venedik (Serenissima) Cumhuriyeti) muhteşem yapılar gerçekleştirmiştir)

Dikkat ederseniz bahçenin girişinde bir "kolonad" var.

Palladio özellikle villaları ve "rotunda"ları ile ünlüydü, o yüzden küresel/dairesel formlar da onun tarzının bir parçası olarak yorumlanabilir.
 

·
Registered
Joined
·
25,428 Posts
just saw it
it will be in the kozyatagi cluster
 

·
Registered
Joined
·
25,428 Posts
you can see the current highest of Kozyatagi

Kozyagati Business Center (119m)
 

·
Registered
Joined
·
25,428 Posts


can somebody show it at google earth?
 
1 - 20 of 127 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top