Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 167 Posts

·
Registered
Joined
·
5,683 Posts
Discussion Starter · #1 ·


Bayraktar ve Ufuk Mesken ortaklığıyla 2011 yılında hayata geçirilecek olan proje Ankara, Konya Yolu üzerinde yapılacaktır. Prestijli iş merkezlerine yeni bir tanesini daha ekleyecek olan Bayraktar, kalitesi ve mimari görselliği ile Ankara’nın en şık iş merkezi projesini oluşturmaya başlamıştır. Kule ve Baza olarak iki ana kısımdan oluşan iş merkezinde baza kısmında farklı amaçlara hizmet edebilecek ticari nitelikte geniş açıklıklı mekanlar yer alırken, kule bölümünde ofisler ve kat bahçelerinin olduğu alanlar bulunmaktadır. Kat bahçe kısımlarında kuleye hizmet edecek kafe ve restoranlar yer almaktadır.
Binanın iki farklı fonksiyonunda biri olan ofis mekanlarına yaklaşım; Hastaneler caddesi üzerinden prestijli bir giriş ve lobi alanından oluşmaktadır. Ticari mekanlara yaklaşım ise; arsanın kuzey batı tarafındaki kavşağa bakan cephelerden olmaktadır. Bu sayede zemin katta maksimum algılama ve yaklaşım sağlanmaktadır. Ticari bloğun teras katında ise gerek binanın gerekse çevre birimlerin kullanımında açık olan gastronomik aktivitelere ayrılmıştır. Bu bölümün üstü ise, hem binanın estetik zenginliğini arttıran hem de yarı açık, yarı kapalı bir yeme içme mekanı sağlayan saçak ile örtülmüştür.

Proje detayları ile şimdiden büyük ilgi uyandıran iş kulesi, açılışı ile Ankara iş dünyasına değer katacak yenilikler sunmayı hedeflemektedir.

Proje Künyesi
Proje Adı : Bayraktar 2011 Projesi
Yatırımcı : Bayraktar – Ufuk Mesken
Şehir : Ankara
Tarihi : 2010 -
İnşaat alanı : 46.000 m2
Arsa Alanı : 18.132 m2
 

·
Registered
Joined
·
381 Posts
Ankara'nın en yükseği olabilir mi acaba ?
Olamaz. Resimden de anlsildigi gibi bina 30 kat civari ve yukseklik siniri olan Sogutozu'ne yapiliyor.

Ankara'nin en yuksek binasi 160 metre. 170 metrelik turk telekom da yolda...

Yuksekligi de onemli degil zaten boyle guzel binalar yapsinlar hepsi 120 metre olsun 200 metrelik dotume benzeyen binalar yapacaklarina.
 

·
Registered
Joined
·
5,683 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Yuksekligi de onemli degil zaten boyle guzel binalar yapsinlar hepsi 120 metre olsun 200 metrelik dotume benzeyen binalar yapacaklarina.
al bendende o kadar 200m armut gibi bi bina olacağına böyle tasarımı güzel binlar olması daha mantıklı...bide şu armadanın karşısındaki proje(köşedeki) açıklansaydı orayada sağlam bişiler gelecek gibi
 

·
Registered
Joined
·
27,960 Posts
Güzelmis. Tam olarak nerde?
Ankara clusterinin icindemi
 

·
Banned
Joined
·
9,805 Posts
hakkatan klas proje, Ankara'da Istanbul gibi mavi kutulardan kurtuluyor artik, darisi Izmir'in basina!
 

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
12,819 Posts
Bayraktar Ankara merkezli bir firma. Zamanında doğru yapılmış arsa yatırımları olabilir, ek olarak Şehrin Arz-Talep dengesini daha iyi gözlemleme şansları var tabi. Projelere devam ettiklerine göre de kar ediyorlar anlaşılan. İnşallah daha çok Ankara firmasını, Ankara'ya yatırım yaparken görürüz. Giderek kalitelerini artırmaları da harika bir şey tabi. :cheers: Ama bunda iyi mimariye sahip olan kulelerin daha hızlı satılmasının ve dolmasının da etkisi var bence. :eek:kay:
 
1 - 20 of 167 Posts
Status
Not open for further replies.
Top