SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 65 Posts

·
Head Knockin' Forever
9,767 Posts
This the official name of Dikmen Valley 3rd Phase. Dikmen Valley will be bigger and much more beaitiful with those towers. Their designs are really nice for a residental project.

As far as I can see, there are 5 blocks with 28 floors, and 2 blocks with 18 floors.

They are located in a higher location than the current Dikmen Valley Towers, so they will contribute really well to the current Çankaya-Dikmen Skyline.

·
Head Knockin' Forever
9,767 Posts

·
+90 TR - Eurasia
1,021 Posts
Çok güzel bir proje ama Dikmen vadisi III olduğunu duyunca üzülmedim değil, çünkü ben daha yüksek binalar bekliyordum bu projede. Neyse bunlar da görünümden kurtarıyor, gayet hoş gözüküyorlar. Yüksek bloklardan birisinde oturmak isterdim doğrusu.

Sonuç olarak 5 tane 28 katlı, 2 tane de 20 katlı bina var herhalde. Hemen ekleyelim emporis'e :D

·
Head Knockin' Forever
9,767 Posts
Valla ben sevindim. Çünkü Dikmen Vadisi III için daha kýsa binalar yapacaklar diye korkuyordum. Bunlar hem görünümden, hem de yükseklikten kurtariyor. Sonuçta, mevcut vadinin ve kulelerin daha üstünde yer alacaklar. ;)

Henüz Bayraktar'i ve Mesa'nýn Dikmen Evlerini de eklemedik Emporis'e..

·
Super Member
4,823 Posts
Modern apartmanlar nihayet..Ankara cok duzenli bir kac seneye kadar super olacak..sehir zaten surekli batiya kayiyor insanlar Ankara disinda oturmayi tercih ediyorlar..

·
Strange User
13,906 Posts
o normal ama, şehrin doğusu, ve özellikle kuzeydoğusu değişmeli. Onu bırak, bu bölgelere açılan kapı olan Bentderesi ve Samanpazarı bile kötü durumda, Cebeci veya Dikimevi bölgesi hadi neyse, İstanbul'daki Fındıkzadeye benziyorlar... Ama Bentderesinden ötesi korkunç. Cezaevini de artık şehir dışına taşımalılar, iyice şehir içi kaldı o da... Önünden geçerken tüylerim diken diken olurdu...

·
Super Member
4,823 Posts
Kuvvaci said:
o normal ama, şehrin doğusu, ve özellikle kuzeydoğusu değişmeli. Onu bırak, bu bölgelere açılan kapı olan Bentderesi ve Samanpazarı bile kötü durumda, Cebeci veya Dikimevi bölgesi hadi neyse, İstanbul'daki Fındıkzadeye benziyorlar... Ama Bentderesinden ötesi korkunç. Cezaevini de artık şehir dışına taşımalılar, iyice şehir içi kaldı o da... Önünden geçerken tüylerim diken diken olurdu...
gecen buraya postalamistim ankaradan haberler bolumune bentderesi ve civarindaki butun eski evler yikiliyor,Gokcek turistlerin ankara kalesini ziyaret ettigi zaman rahatsizlik duymasindan sikayetci..oraya parklar ve avm yapilacak bildigim kadariyla..beni en rahatsiz eden Ankarada bayindir barajina giderkenki goruntuler orasi resmen koy gibi ama yavas yavas duzelecek.Ankara belediyeleri iyi calisiyor

·
Strange User
13,906 Posts
Istanbul'daki belediyeler ise en kötü belediyeler. Onca paraya rağmen... Sayın başkan İstanbul'u koca bir varoş yapmakla mesgul. Bugün Taksim meydaının finüküler inşaatından sonra yeni düzenlemesi yapılmaya başlandı. Bu kadar mı kötü malzeme seçilir, bu kadar mı kötü projelendirme yapılır, bu kadar mı kötü işçilik çıkar...Pes doğrusu...

·
gobble gobble !
158 Posts
Disaridan super gorunuyor, sitede hersey mevcut...
Fakat bu evlerin planlarini begenmedim.
Gormeden bilemeyiz ama pekte kullanisli durmuyor evlerin.

Ozellikle oda sayilarina oranla cogu ev planinda tuvalet sayisi az kalmis bence...

1 - 20 of 65 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.