SkyscraperCity Forum banner
841 - 860 of 1,505 Posts
Тези снимки за Стената на срама, преместите ги.
1. Газова камера
2. Ужасна гледка
3. Стимулиране на използване на коли в града


 
Гледам го от 10 мин и се чудя..можеше ли да е по-зле? Според мен доста старания са хвърлили в тази насока..
Ако го бяха разделили физически на няколко зони със зеленина между тях..Ако бяха нарпавили подход с асфалт и паркинг местата с бетонните блокчета така както направиха последния паркинг на ул.Роза..Да не говорим да бяха засадили и някое дръвче - няма смисъл навсякъде изсъхват..във тази Варна нещо не се хващат ..- постъпили са умно
 
Такова е положението! Портних се хвали, вие недоволни. Даже бившия кмет Кирчев е писал под поста му -
Hristo Kirchev Поздравления! Безкрайно са необходими!
С такива визионери, какво може да искаме повече
 
Митко, примерът ти с нов (още незавършен) квартал във Виена е неприложим в случая, тъй като блоковете у нас не са построени сега. Дай пример как някъде са вдигнали високи блокове с малко паркоместа преди десетилетия и как решават казуса с паркирането днес. Как да построим подземни паркинги под тях?

Vienna’s Aspern Seestadt is one of several multi-billion euro mixed-use projects across Europe

Нека все пак се сравняваме с градове от нашата черга.

А че трябваше да има повече зеленина е безспорен факт. Поне не е нещо непоправимо, ако все пак се случат и читави управници някой ден.
 
Тези снимки за Стената на срама, преместите ги.
1. Газова камера
2. Ужасна гледка
3. Стимулиране на използване на коли в града
Блокове = Газова камера + Ужасна гледка + Стимулиране на гъчкане на хора в града
 
Гледайки горнитѣ снимки всѣ повече си харесвамъ моето крайно кварталче съ зеленитѣ площи, детскитѣ площадки и дръвчетата.
 
Какво ли е усещането да живееш все едно насред паркинга на някой хипермаркет ?!
Аз лично бих се срамувал (нежели да се хваля) така да изглежда един сравнително централен район на града, в който кметувам...
Но пък 'масите' си го харесват, виждайки коментарите в лицекнигата, така че - какво значение има мнението на няколко души тук....
 
Искам тука да се извиня на Митко, понеже преди време го няколко пъти атакувах, че е краен в разбиранията си. Ми не, не е краен, напротив, прав се оказва. "Ние" сме некви умерени балъци, че се радваме и търпим такива цигании.

А градът става все по зле, страшна селяндурщина, страшна липса на визия. Тея некадърни корумпета явно на запад от Виена не са стъпвали трезвени, ама поне в любимите си Масква и СПБ като ходеха да бяха прихванали нещо. Защото дори там е по-добре и тенденциите са положителни.

Е***и, като гледам снимките от блога и ги сравня с тва нашето ме обхваща тежък гняв. Но се засмях щом видях как
кмет и зам. кмет на община с бюджет 500 000 000 лв. се снимат гордо на фона на пет (осрани) паркоместа.

Мърлявщина пълна.
 
Нашенският манталитет е основната причина, ние се числим към ориенталско-балканския нрав. Като отидеш в Гърция, Турция, още по-зле е с колите и трафика. Бетонирали всичко което може да се използва за застрояване и паркиране.
Трудно ще се отучим от някой регионални привички. Ако се правят радикални промени сега, много хора ще въстанат и ще искат оставки. Нещата ще се променят, но ще мине време. Младото поколение на запад няма приоритет да има кола на всяка цена когато завърши 12 клас, мисля, че и при нас ще дойде този момент.
 
Искам тука да се извиня на Митко, понеже преди време го няколко пъти атакувах, че е краен в разбиранията си. Ми не, не е краен, напротив, прав се оказва. "Ние" сме некви умерени балъци, че се радваме и търпим такива цигании.
Кой тук се радва? Няма нито един положителен коментар за нови паркинг с който Портних се хвали.

Но и ти виж какви сравнения правиш - с Москва и СПБ, градове със съвсем ралични мащаби и бюджети от Варна.

Moscow’s Urban Renewal Budget Equals Rest of Russia’s

Since 2010, Moscow spent 1.5 trillion rubles ($24 billion) on blagoustroystvo (urban renewal) with new parks, sidewalks and bicycle lanes — while the rest of the country's cities spent 1.7 trillion rubles over the same period.

In the first 10 months of 2019 alone, the capital’s budget for beautification (281 billion rubles) was more than Russia spent on constructing the Crimean bridge and is comparable to the budgets of entire regions like Krasnodar and Tatarstan.
Не мисля, че примери с подобни градове са конструктивни.
 
Не си ме разбрал правилно, Москва и СПБ ги давам иронично като пример, понеже 90% от ОС и администрацията са болни "руски патриоти", а народът във фейсбук се радва и възхвалява двамата некадърници.

Не съм особено запознат с Гърция, но в Турция градоустройството е по-добре, а качеството на изпълнение несравнимо по-голямо.
 
Мен в турция не ми се стори по-добре. Беше ужасен хаос и мръсотия.
 
Е, какво ви учудва, че се радват хората? Те съвсем директно си го пишат всеки ден, че искат паркинги. Нормално администрацията насочва сили натам. Това, че 10 човека искаме паркове няма как да натежи, пред 200 хиляди човека яхнали барутниците.
 
  • Like
Reactions: vesel.g and klapa
Милен Неделчев г-н Портних, няма нищо по-хубаво от това да се правят паркинги, но не навсякъде може да се изградят! Но мисълта ми е друга, защо някъде се правят, а на други места се ПРЕМАХВАТ паркоместа!? Веднага давам пример, на ул."Милосърдие" в кв.Трошево по цялата дължина на улицата се премахнаха всички надлъжни паркоместа, набиха се колчета и се оставиха безумно широки тротоари, по които така и не вървят хора.Аз живея на тази улица и направо е ад да намериш място да паркираш, ако не дай си боже малко по късно се прибереш в къщи. Вече няколко пъти ми правят актове за неправилно паркиране, но то просто стана така, че не можеш и да искаш правилно да паркираш! Вижте нещо направете по въпроса и продължавайте да изграждате нови паркинги! Успех!!!
Александър Борисов Искрено се радвам за всички ПОЛОЖИТЕЛНИ и отдавна належащи промени. Живея в цветният квартал от 15 ноември 1999 година и с ръка на сърцето си казвам всеки ден БЛАГОДАРЯ КМЕТЕ!
ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ!
Hristina Stoyanova Всичко изглежда красиво,но и гражданите да стопанисват...за нас е...Поздравления.
Zhoro Georgiev Благодаря господин Кмете, паркинга е много хубав.30 ГОДИНИ ГО ЧАКАХМЕ.
Atanas Dechev А на колхозния обратно, само ликвидирате паркоместа.
Хората си искат асфалт!
 
Хората си искат асфалт!
Много хора искат асфалт. Но и голяма част от коментарите възхваляващи Портних звучат като чиста пропаганда.
 
При тези изблици на радост у зураттефтера аз се сещам за анонимния гений, който в такава агресивна среда е успял да прокара синята зона. Напълно изключвам варианта синята зона да е дошла от обкръжението на Портних и ГЕРП или да е плод на щастлива случайност. Това е абсолютно изключено. Така че, искрено се надявам, че въпросния човек или подривна групичка ще ни зарадват с още добри новини в бъдеще, въпреки тъмните сили обзели града и творящи толкова много вредителства.
 
841 - 860 of 1,505 Posts
Top