SkyscraperCity banner

???

1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
630 Posts
Bez dwóch zdań mój faworyt w tej edycji, so far. Długo czekał z wstawieniem, jak dama na bal, trzeba mieć wejście jak wszyscy obserwują :cheers:

·
Rah'ma'dul
13,479 Posts
Bez dwóch zdań mój faworyt w tej edycji, so far. Długo czekał z wstawieniem, jak dama na bal, trzeba mieć wejście jak wszyscy obserwują :cheers:
O tak, to byłby zdecydowany faworyt - dałbym 10 jak Ty, bez wahania, jednak są dwie rzeczy które mnie denerwują. Nieostry pierwszy plan, zbyt ostre tło.

Generalnie ja to widzę zdjecie tak: (mam nadzieje zę autor się nie obrazi)

·
wartości
17,857 Posts
@Sławek - ale przysłona, jak mniemam, otwarta była maksymalnie (f/2.8) - am70 musiałby to potwierdzić - no chyba, że ma super jasny obiektyw i można było uzyskać jeszcze mniejszą głębię ostrości. A programowa ingerencja w to, by uzyskać większe rozmycie tła, nie kręci mnie - jest zbędnym efekciarstwem.

·
Rah'ma'dul
13,479 Posts
teraz pierwszy plan jest jest przeostrzony....
To tylko demo, to tak jak sie operuje na obrazku tych wymiarów :)

@Sławek - ale przysłona, jak mniemam, otwarta była maksymalnie (f/2.8) - am70 musiałby to potwierdzić - no chyba, że ma super jasny obiektyw i można było uzyskać jeszcze mniejszą głębię ostrości. A programowa ingerencja w to, by uzyskać większe rozmycie tła, nie kręci mnie - jest zbędnym efekciarstwem.
Zgadza się. Może trzeba było mu większej ogniskowej do mniejszej głębi?
Tak czy siak pierwszy plan jest troszkę nieostry. Może nie każdy wie, ale po zmiejszeniu obrazu do przykładowych 900x600 trzeba wykonać polecenie
unsharp mask lub sharpen by ostrość była widoczna, choćby oryginał był masakrycznie ostry.

·
Registered
20,847 Posts
Am70 również mój faworyt (drugi). Podobnież zostawię dziesięć, bo nie widzę poza zdjęciem Jaguarka:) Skansena dla Ciebie konkurencji.

:cheers:

·
am70
1,961 Posts
Discussion Starter · #10 ·
@Sławek - poszedłeś po bandzie z tym ostrzeniem :):lol:
@Skansen - zdjęcie robione było "sławnym" Tamronem 17-50 przy f4 :). Mam kilka wręcz szkoleniowych zdjęć pokazujących jak "muli" na bokach. Dopiero przy f9 problem zanika.:)

Pozdrowionka

1 - 12 of 12 Posts