SkyscraperCity banner

1 - 20 of 203 Posts

·
Registered
3,621 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Wiem,wiem znowu Paryż, ale postanowiłem założyć kolejny temat z myślą o tych którzy nie oczekują kolejnych pocztówek z wieżą Eiffla, czy Łukiem Triumfalnym (choć nie wykluczm ich gdzies w szerokich planach:)).To wątek dla tych co Paryż mogą oglądać bez końca,a takich tu na forum nie brakuje.
Mam nadzieję ze Boczek nie bedzie miał mi za złe ze robię mu konkurencje dla jego świetnego wątku-postaram sie nie dublować motywów.
OK.Tyle tytułem wstępu.Fotki są z połowy sierpnia ubiegłego juz roku.
Tym razem wylądowałem w szóstej dzielnicy z lokum przy samej stacji Metra
St-Placide:
1

2

cdn.

·
Registered
3,621 Posts
Discussion Starter #5 (Edited)
Nadal jestesmy na lewym brzegu sekwany,niedzielne popołudnie okolice Panteonu. Zmierzamy w kierunku ruchliwej i bardzo starej rue Mouffetard (fajne knajpki i sklepiki spożywcze) ale to później...
26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

Oj ciężko dokonywać selekcji jak ma sie setki zdjęć:)
cdn

·
Registered
3,621 Posts
Discussion Starter #8
Jesteśmy nadal na rue Mouffetard,zdjecia napewno nie oddadzą klimatu tej uliczki, ale może kilka kolejnych ujeć pozwoli Wam poczuć specyficzny urok
tego miejsca.
47

48

49

Publicznośc swietnie się bawiła,spiewając (tekst rozdawany był na kartkach)
i tancząc
50

51

52

53
Nie brakuje zasłuchanych gapiów

54
Niestety musimy iść dalej...

55

56

57

Ok,narazie tyle ale cdn.:)

·
Registered
3,621 Posts
Discussion Starter #10
Dzięki,taki jest zamysł tego wątku nie bedzie Eiffla czy La Defense (choć mam ich tez nie mało).Chciałem postować zdjęcia zwykłych ulic,parków, ludzi itp.
Napewno pojawią sie park La Villette,Monceau czy des Buttes Chaumont
a nawet autentyczny rzymski amfiteatr! Oczywiscie wszystkie sugestie i komentarze są mile widziane:)

·
Bacon Strips&Bacon Strips
866 Posts
o rany jak tu zielono!!! ale to w sumie sierpień więc nie ma się co dziwić. w sumie coraz bardziej nie mogę się doczekać wiosny, bo taką zimę bez śniegu to ja pierniczę.

fotki oczywiście bardzo fajne. ja jakoś staram się ale nie mogę w swoich zdjęciach oddać takiego ulicznego klimatu, chociaż może dlatego, że narazie nie odwiedziłem z aparatem miejsc temu sprzyjających. tobie się to świetnie udało. co do grajków z rue Mouffetard to polecam odwiedzić Paryż 21 czerwca, w Święto Muzyki. generalnie wtedy po całym mieście rozstawiają się rożnoracy grajkowie i uliczne orkiestry. nie brakuje również tłumnie przysłuchujących się im przechodniów.

z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia.

·
Registered
3,621 Posts
Discussion Starter #12
Jeszcze rzut oka na pl.de la Contrescarpe
58

59

Idziemy dalej rue Rollin
60

Ulica kończy się ciekawymi schodami
61

...wspaniale ukwieconymi
62

Idziemy dalej,po drodze mijamy stacje metra lini nr.7 ,w pierwszej chwili myślałem że to...szalet miejski:nuts:
63

Wejscie do tej stacji można też było zobaczc we francuskiej komedi z 2008r.
"Mikołajek"
A tak wygląda zejście
64

Idąc wzdluż ciekawych kamienic
65

...dochodzimy do Arenes de Lutece czyli najprawdziszego rzymskiego amfiteatru! Odkrytego w Paryżu dopiero w XIX wieku! Służy obecnie jako
plac gier i zabaw
66

67
Tu chyba trzymali Lwy:colgate:

68

69

·
Autostradowy Leming
9,776 Posts
No no, czekałem na taki wątek :cheers: Kamienice i ulice lubię oglądać najbardziej, bo dzięki temu mogę ocenić, czy warto jechać turystycznie, jaki jest klimat w mieście. Zabytki można pooglądać sobie w wikipedii, a mnie interesuje tkanka miejska.

Małą uwaga: wrzucaj mniej zdjęć do posta, bo będzie mocno mulić stronę. Ja akurat mam mocnego neta, ale nie wszyscy mają tak dobrze ;) Myślę, że będę tu często zaglądał.

·
Registered
3,621 Posts
Discussion Starter #16
Dziekuje Wam za mile komentarze, to motwuje do dalszej pracy:)
Nie wiem ile optymalnie było by wklejać zdjęć? Pewnie nie więcej niż 10,choć to pewnie zależy też od indywidualnych łączy.Postaram się tego pilnować
i teraz tylko kilka na uzupełnie okolic Arenes de Lutece
70

71

72

73

74

·
Bydgoszcz w budowie
18,553 Posts
Wiem,wiem znowu Paryż, ale postanowiłem założyć kolejny temat z myślą o tych którzy nie oczekują kolejnych pocztówek z wieżą Eiffla, czy Łukiem Triumfalnym (choć nie wykluczm ich gdzies w szerokich planach:)).To wątek dla tych co Paryż mogą oglądać bez końca,a takich tu na forum nie brakuje.
No i to mnie zachęciło do obejrzenia kolejnych zdjęć, bo ile można oglądać tą wieżę Eiffla ;)

Kolejne zdjęcia mnie utwierdziły w przekonaniu, że warto zaglądać tutaj częściej :cheers:

·
Stolzenberg Danzig
1,473 Posts
^^ podobny sposob parkowania mozemy spotkac np. we wloszech, haczykiem jest to ze nie mozna zostawiac auta na recznym, badz tez biegu tylko na luzie. Wtedy osoba z zoltego samochodu bedzie mogla kulturalnie sie rozepchac i wyjechac :nuts:

1 - 20 of 203 Posts