SkyscraperCity banner

341 - 360 of 388 Posts

·
Registered
Joined
·
3,238 Posts
^Fiks fare, sepse zona me shtepi tradicionale do vazhdonte pertej Pazarit te Ri, dhe mund te kthehej e tera ne nje zone turisitike tip Old Town disa here me e madhe.
 

·
Registered
Joined
·
15,938 Posts
“Lejlekët u rikthyen në fole”/ Projekti që ktheu në identitet Pazarin e Ri

 

·
Registered
Joined
·
646 Posts
Sikur politika te kishte lene menjan sherret keto 27 vite e te kishte bere te pakten nga nje projekt te tille ne vit per cdo qytet do kishim patur sot mbase jo qytete europiane por me siguri qytete kur mund te banohej normal si ne europe.
 

·
Semi-Retired
Joined
·
5,462 Posts
Sikur politika te kishte lene menjan sherret keto 27 vite e te kishte bere te pakten nga nje projekt te tille ne vit per cdo qytet do kishim patur sot mbase jo qytete europiane por me siguri qytete kur mund te banohej normal si ne europe.


Ka nje shprehje "Çdo popull meriton ate qe ka votuar" kjo i shkon pershtat vendit tone.
Sinqerisht, un si ve faj fare politikaneve kur ka njerez qe akoma besojn tek politikane qe kane djeg shqiperine ne emer te perfitimeve te tyre., qe kane besim te po te njejtit njerez qe vetem per perfitim NJE autostrade nuk e mbaruan dot., per njerez qe bene luft civile ne emer te pushtetit, gerdec, 21 janar etj

Natyrisht faj nuk i ve te varferve apo ish te perndjekurve gjate ish-sistemit por njerzve te cilve pse nuk i pelqen ngjyra e fasades jane te gatshem tu japin voten perseri dikujt qe eshte i afte ta kthej perseri shqiperin ne ate qe me mund lame pas
 

·
Registered
Joined
·
3,238 Posts
Ka nje shprehje "Çdo popull meriton ate qe ka votuar" kjo i shkon pershtat vendit tone.
Sinqerisht, un si ve faj fare politikaneve kur ka njerez qe akoma besojn tek politikane qe kane djeg shqiperine ne emer te perfitimeve te tyre., qe kane besim te po te njejtit njerez qe vetem per perfitim NJE autostrade nuk e mbaruan dot., per njerez qe bene luft civile ne emer te pushtetit, gerdec, 21 janar etj

Natyrisht faj nuk i ve te varferve apo ish te perndjekurve gjate ish-sistemit por njerzve te cilve pse nuk i pelqen ngjyra e fasades jane te gatshem tu japin voten perseri dikujt qe eshte i afte ta kthej perseri shqiperin ne ate qe me mund lame pas
Ti besoj e kupton qe nje autostrade ka vlere ne para dhe ne impakt sa nja 10 nga keto qendrat?!!!

Per me teper kete projekt nuk e ka bere as "politika" keshtu qe eshte pak si shembull i keq per tu marre per te mbrojtur kete teze.
 

·
Semi-Retired
Joined
·
5,462 Posts
Ti besoj e kupton qe nje autostrade ka vlere ne para dhe ne impakt sa nja 10 nga keto qendrat?!!!

Per me teper kete projekt nuk e ka bere as "politika" keshtu qe eshte pak si shembull i keq per tu marre per te mbrojtur kete teze.


Po pra degjova se projektimin e kishte bere Lulzim Basha kur ishte kryetar :lol:

Uroj te behen me shume autostrada sepse e di mire impaktin qe kane ne ekonomi, por jo te behet nje gjysem e tille dhe leket e mija e tuja te shkojne te xhepi lulit, berishes e zenit
 

·
Registered
Joined
·
3,238 Posts
Po pra degjova se projektimin e kishte bere Lulzim Basha kur ishte kryetar :lol:

Uroj te behen me shume autostrada sepse e di mire impaktin qe kane ne ekonomi, por jo te behet nje gjysem e tille dhe leket e mija e tuja te shkojne te xhepi lulit, berishes e zenit
Projektin nuk e ka bere as Basha as Veliaj, ua kane sjelle te dyve gati dhe puna ka filluar kur ka qene Basha ne fillim te 2015. Nuk di cfare ka te cuditshme qe projektet infrastrukturore te vazhdojne nga nje administrate ne tjetren, edhe ne Shqiperi kjo ka ndodhur e do ndodhe rendom. Apo mos prisje ti qe ta bente per dy jave gjithe pazarin????

E dyta, argumenti per vjedhjen me fondet publike nuk ka lidhje me berjen ose jo te puneve qe permend me siper Epidamnus. Dikush ka vjedh me rruget e dikush me sheshet e fasadat, kjo nuk do te thote qe vetem njera pale dika te harxhoje fonde publike. Te siguroj qe po te merresh me projektet urbane te qeverise aktuale ka plot gjera per te dyshuar, duke filluar qe me 15 milionet per sheshin Skenderbej.
 

·
Registered
Joined
·
3,238 Posts
Gjeja me e mire e atyre fasadave te reja eshte qe fsheh shtesat e bera pa asnje plan. Tani duken te unifikuara si nje ndertese unike.
 

·
Banned
Joined
·
5,467 Posts
^^ Tregjet kështu duhet të bëhen edhe në qytetet që kanë shumë pushues, gjegjësisht Shkodër, Durrës, Vlorë, Sarandë, Gjirokastër, Berat, Korçë dhe Pogradec.
 

·
Registered
Joined
·
824 Posts
shume e vertete, do te kishte dale vertete bukur. Ky ishte nje rast i mire per te bere dicka vertete madheshtore. Gjithsesi ka dale bukur
 
341 - 360 of 388 Posts
Top