SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 27 Posts

·
Super Member
Joined
·
4,823 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Location:Hadimkoy, Buyukcekmece

520 villas, 8 different models, 350 to 900 m2 prices change $900,000 to $1.5 million


İçinden Pelikan geçen 750 milyon dolarlık proje

KKG İnşaat'ın Hadımköy'de inşaatına başladığı Kaliforniya tarzı 520 villalık proje, 750 milyon dolara mal olacak. Pelican Hill isimli projenin iç mimari tasarımlarını sekiz ünlü mimar yapıyor

KKG İnşaat tarafından yapılan Pelican (Pelikan) Hill, Türkiye'nin önde gelen sekiz mimarını bir araya getirdi. 750 milyon dolarlık yatırımla, 1500 metrekare araziye kurulan 520 villalık projenin ilk bölümünün kasım ayında bitmesi planlanıyor.

Pelican Hill, İstanbul Hadımköy'de kuruluyor. Projede sekiz farklı tip 520 tane villa yer alıyor. Mimari projeleri Amerika'da çizilen Pelican Hill villalarının peyzajını ünlü peyzaj mimarı Paolo Spaziani yapacak. 750 milyon dolarlık yatırım sermayesi ve 1.2 milyar dolarlık toplam satış hedefiyle Pelican Hill'in inşaatı devam ediyor. Kaliforniya tarzı mimarisiyle dikkat çeken vilların en küçüğü 350, en büyüğü 900 metrekare olacak.

Sekiz mimar, sekiz tarz

Projede Türkiye'de daha önce hiç denenmemiş bu yöntemle her bir mimar farklı tip bir villanın tüm iç dekorasyonunu kendi tarzına göre yapacak.
Eren Talu, Mustafa Toner, Hasan Mingü, Eren Yorulmazer, Mahmut Anlar, Dara Kırmızıtoprak, Hakan Helvacıoğlu ve Hülya Döşer'in buluştuğu projede, her bir mimar evin dış cephesi hariç tüm iç dekorasyonunu; perdesinden, yer döşemelerine kadar istediği gibi tasarlayacak. Bu sekiz villa aynı tipteki diğer villara göre daha farklı bir fiyattan satışa çıkacak.

Mimarlar arasında tatlı rekabet

Mimar Mustafa Toner, projenin 'sekiz mimar arasındaki yarış gibi' olduğunu belirterek, "Aramızda tatlı bir rekabet var. Bu da daha fazla motive olmamızı sağlıyor. Kasım ayının ilk günlerinde evlerin bitmesini planlıyoruz. Bu birer tane örnek villa mutlaka farklı fiyattan satılacak" dedi.
Bugüne kadar böyle bir projenin başka firmalar tarafından denenmek istendiğini ama hayata geçirilemedeğini söyleyen Eren Talu ise "KKG İnşaat bu iş için çok ciddi bir para harcıyor. Sadece projeye değil mimarlara da" dedi. Bunun mimarlık yarışması olmadığını belirten Talu ise şöyle konuştu:
"Bu evlerin içinden en güzelinin hangisi olduğuna kim karar verecek? Tasarımda güzel ve çirkini belirleyecek bir merci yok. Müşteriler bu sekiz ev içinden kendilerine en yakın tasarımı tercih edecekler. Eşit şartlarda tasarlanan bu evler farklı tarzlara hitap ediyor. İsteyen müşteriler satın aldıkları evleri, tasarımını beğendikleri mimarlara dekore ettirecekler."


Proje sahibi Fly Inn'in yapımcısı

Kameroğlu, Keleşoğlu ve Gül İnşaat şirketlerinin ortak girişimi olan KKG inşaat, bugüne kadar, özellikle alışveriş merkezi ve residance projelerine imza attı. Grubun önemli projeleri arasında, Bakırköy Fly Inn Alışveriş Merkezi, Fly Inn Residance I, Fly Inn Residance II, Bakırköy Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Bahçelievler Metro Alışveriş Merkezi ve Haznedar Maxi Shopping Center bulunuyor.
Milliyet

"Başka bir dünya" kuruluyor...

Türkiye’nin en büyük yaşam projelerinden biri, İstanbul’da hayata geçiyor: Pelican Hill... KKG İnşaat tarafından gerçekleştirilen Pelican Hill, Hadımköy Mevkii’nde, Büyükçekmece Gölü ve Marmara Denizi manzaralı 1500 dönümlük bir arazi üzerinde kuruluyor.

750 milyon dolarlık yatırım sermayesi ve 1.2 milyar dolarlık toplam satış hedefiyle Pelican Hill, halen inşaatı devam eden yaşam projeleri kapsamında Türkiye’deki en büyük yatırım...

Pelican Hill, Kaliforniya tarzı özgün mimarisi ve yaşam alanlarıyla, İstanbullulara özel bir yaşam tarzı sunmayı hedefliyor.

Konsept, Kaliforniya'dan...
Pelican Hill projesinin mimari konsepti, dünyanın pek çok ülkesinde büyük projelere imza atan Kaliforniyalı RNM Architects tarafından yaratıldı. Projenin başmimarı Robert F. Tyler ve ekibi, Anadolu’yu gezerek konakların mimari yapılarını inceledi. Sonuçta Amerikan, Akdeniz ve Anadolu mimarilerinin başarılı bir sentezi ortaya çıktı.

Peyzaj İtalya'dan...
Pelican Hill’in çevre düzenlemesi, ünlü İtalyan peyzaj mimarı Paolo Spaziani tarafından yapıldı. Spaziani, Türkiye’nin 4 mevsimini inceledi ve Pelican Hill’in bitki örtüsünü dünyanın dört bir yanından getirilecek özel bitkilerle tasarladı.

İç mimari Türkiye'den...
Farklı yaşam tarzları için 8 farklı tipte ev seçeneği sunan Pelican Hill’de, evlerin dekorasyonları Türkiye’nin en ünlü iç mimarlarından Eren Talu, Hasan Mingü, Mahmut Anlar, Hülya Döşer, Mustafa Toner, Dara Kırmızıtoprak, Hakan Helvacıoğlu ve Eren Yorulmazer tarafından gerçekleştiriliyor.

Yapımcı Firma: KKG Group

Kameroğlu, Keleşoğlu ve Gül İnşaat şirketlerinin ortak girişimi olan KKG inşaat, bugüne kadar, özellikle alışveriş merkezi ve residence projelerine imza attı. Grubun önemli projeleri arasında, Bakırköy Fly Inn Alışveriş Merkezi, Fly Inn Residence I, Fly Inn Residance II, Bakırköy Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Bahçelievler Metro Alışveriş Merkezi ve Haznedar Maxi Shopping Center bulunuyor.

Kaliforniya Evleri’ni yerinde inceledik”

KKG İnşaat A.Ş. ortaklarından Hüsamettin Kameroğlu, Pelican Hill projesi için, Kaliforniya’daki konut projelerini 1 ay boyunca yerinde incelediklerini; Kaliforniya Tipi evleri ve bu evlerin sunduğu yaşam biçimlerini analiz ettiklerini belirtti. Farklı tipte evlerin bir arada bulunduğu bir proje fikrini ortaya çıkaran en büyük etkenin de ülkemizdeki farklı ve renkli yaşam tarzlarının bir arada yaşaması olduğunu ekledi.

İtalyan tarzı, Kaliforniya Tipi, Avlulu Konak...

Pelican Hill’deki 8 farklı tipte ev, Akdeniz romantizmini yansıtan bir mimari tarza sahip. Bu yüzden evlere Lucca, Bologna, Bonita, Vincenza gibi İtalyanca isimler verilmiş. Ev tiplerinin bazılarında, Anadolu konaklarının çok önemli bir parçası olan geniş iç avlular bulunuyor. Kaliforniya Tipi evlerin görkemi, Akdeniz atmosferi ve Anadolu mimarisiyle birleşince, ortaya çok özgün evler çıkıyor.

Büyük ve akıllı evler...

Pelican Hill evleri, 500-900 metrekare arasında değişen büyüklükleri ve 1700-3600 metrekare arasında değişen arsa payları ile sakinlerine olabildiğince geniş ve özgür bir yaşam alanı sunuyor. Evlerin içlerinde, ev sineması sisteminden iklimlendirmeye kadar her konuda “tek tuş” hakimiyeti sağlayan “akıllı ev sistemi” altyapısı kuruluyor.

Doğa ve sporla iç içe bir yaşam

Her türlü spor, sağlık ve güzellik hizmetinin sunulduğu bir rekreasyon merkezine sahip olacak olan Pelican Hill, Büyükçekmece Gölü kıyısındaki Wattabe doğa sporları merkezine olan yakınlığı sayesinde, sakinlerine evlerinin yanıbaşında rüzgar sörfü ya da 4x4 offroad yapabilmenin keyfini de sunuyor.

İlk etapta 132 evin satışa sunulacağı Pelican Hill’de yaşam 2007 yılından itibaren başlayacak. Projenin tamamının 5 yıl içinde bitirilmesi hedefleniyor
maksimum.com

Büyüklükleri 1.700-3.600 metrekare arasında değişen dubleks ve tripleks villalar, 900 bin üe 1.5 milyon dolar arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Projede hayat ise 2007 sonbaharında başlayacak.
vatan 

·
Engineered
Joined
·
579 Posts
nice houses..
lol..one size larger to me :D
 

·
re re re ra ra ra
Joined
·
4,002 Posts
Wow! These houses look great. :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
2 Posts
Villalar resimde görüldüğü gibi kaba inşaat olarak teslim ediliyor, sahipleri içini kendileri yaptırıyorlar. Site şu an çok yeni oturan sayısı da az fakat 1-2 sene içerisinde evlerin çoğunda yaşam başlamış olur.
 
1 - 20 of 27 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top