SkyscraperCity banner
1 - 20 of 161 Posts

·
Lodzermensch
3,944 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam,
ten wątek powstał po to, by pokazać łodzianom i nie tylko piękno Łódzkich kamienic. Ale nie tych znanych, nie tych na Piotrkowskiej, ani tych z pocztówek lecz tych, o których mało kto wie. Mało kto je widział a są lub były i mogą być piękne.

Zapraszam wszystkich do umieszczania budynków lecz proszę o umieszczanie każdego budynku w oddzielnym poscie.

·
Pijcie portera z BŁ!
18,195 Posts
Co do Wrocławia i Silesi - Łódź ma inny klimat i mi on bardzo odpowiada. Wolę zdecydowanie Łódź w Łodzi :D
Ależ ta kamienica jest Łódzka, tylko trochę przypomina te Śląskie ;)
Łódź jest super i fajnie, że ten wątek powstał, bo będzie można pokazać w nim jej największe skarby.

Od razu również sugeruję, aby nie ograniczać się do samych "Perełek Łódzkich Ulic", ale również do ulic jako takich. W końcu mamy świetne ciągi wysokich kamienic, które na wąskich ulicach, takich jak np. 6 Sierpnia, Andrzeaj Struga czy Moniuszki wyglądają niesamowicie.

Tutaj ulica Andrzeja Struga:

Źródło - Wiki

·
Registered
10,216 Posts
W Łodzi w kamienicach wkurzało mnie tylko jedno (poza tym, że mnóstwo dziur z totalnie nie wpasowanymi blokami było) - to, że obok pięknych, dużych kamienic w wielu miejscach stoją takie totalnie NIE miejskie, małe kurduple :)

·
Pijcie portera z BŁ!
18,195 Posts
W Łodzi w kamienicach wkurzało mnie tylko jedno (poza tym, że mnóstwo dziur z totalnie nie wpasowanymi blokami było) - to, że obok pięknych, dużych kamienic w wielu miejscach stoją takie totalnie NIE miejskie, małe kurduple :)
A widzisz. To wynika z jej bardzo szybkiej rozbudowy. Na początku stawiano małe kamienice, potem jak już się robiło gęsto, to budowano dobudówki, a w innych przypadkach wyburzano i stawiano większe i ładniejsze budynki. Sama Pietryna jeszcze niedawno posiadała sporo drewnianych bud ;) Lenin z tego co pamiętam bardziej się tutaj orientował i może jakimiś fotami by nawet zarzucił.

·
Registered
10,216 Posts
Nie no. Ja też się z tym zgadzam :) Fajna sprawa, ale wg mnie w teorii ;) Ja bym po prostu postawił na wielkomiejskość i te klitki do piachu posłał ;)

·
Registered
1,595 Posts
Od razu również sugeruję, aby nie ograniczać się do samych "Perełek Łódzkich Ulic", ale również do ulic jako takich.
Od tego jest ten wątek: [Łódź] Ulice

Kto zdążył się w krótkiej historii rozwoju wzbogacić to zdążył wybudować. Jak zbankrutował, albo go zmiotła któraś wojna światowa, to nie zdążył.

1 - 20 of 161 Posts