SkyscraperCity banner
1 - 20 of 195 Posts

·
Prešpurák
7,306 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Chcel by som tento thread venovať všetkým Košičanom, Bratislavčanom a ostatným občanom ktorí neboli v Petržalke alebo tu boli veľmi dávno a nepamätajú si, ako to tu vyzerá. Dávajme sem fotky, ktoré zobrazujú Petržalku ako pekné mesto :cheers:

Moje včerajšie fotky:

Reštaurácia Leberfinger s 250 ročnou tradíciou, pamätajúca aj návštevu Napoleona.

Sad Janka Kráľa z Viedenskej cesty:

Pamätník pri Au Café a parčík:

Reštaurácia Au Café:

Pamätník Daniela Tupého:

Reštaurácia Aušpic:

Reštaurácia Mýtny Domček:

Hotel a kongresové centrum pri Draždiaku:

·
Registered
259 Posts
Wizzard, teraz si sa u mna upgradol na Dark Shilien Oracle Spellhowlera !!!!

najsamsuper vlakno, velmi si ma potesil !!!!

lebo

1. som Petrzalcan
2. momentalne zijem v Dubline a som homesick
3. ludia co maju kopec reci sa mozu presvedcit, ze Petrzalka uz nie je len o panelakoch, presla urcitym vyvojom a este vsetkym ukaaaaze!!!
4. nemusis z nej vystrcit nohu a mas vsetko co potrebujes (obcianska vybavenost) samozrejme okrem zopar malickosti ako su napriklad male karpaty :lol::lol::lol:

v kazdom pripade sa tesim na prispevky akehokolvek druhu a mrzi ma ze nemozem prispievat fotkami!!!!

:banana::banana::banana::banana::banana::banana:

·
Prešpurák
7,306 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Wizzard, teraz si sa u mna upgradol na Dark Shilien Oracle Spellhowlera !!!!

najsamsuper vlakno, velmi si ma potesil !!!!

lebo

1. som Petrzalcan
2. momentalne zijem v Dubline a som homesick
3. ludia co maju kopec reci sa mozu presvedcit, ze Petrzalka uz nie je len o panelakoch, presla urcitym vyvojom a este vsetkym ukaaaaze!!!
4. nemusis z nej vystrcit nohu a mas vsetko co potrebujes (obcianska vybavenost) samozrejme okrem zopar malickosti ako su napriklad male karpaty :lol::lol::lol:

v kazdom pripade sa tesim na prispevky akehokolvek druhu a mrzi ma ze nemozem prispievat fotkami!!!!

:banana::banana::banana::banana::banana::banana:
Nooo, tomu prvému označeniu moc nerozumiem, ale som si istý že je to nejaká vysoká bytosť v nejakej počítačovej hre alebo fantasy diele, tak prijímam :cheers:

A ďalej, som rád že som potešil, snažil som sa vybrať to naj z mojej nedeľňajšej prechádzky, kam Leberfinger a Au Café jednoznačne patrí. Vôbec toto nábrežie ani nevyzerá ako Petržalka (hoci si trochu sypem popol na hlavu :)) ale ako staré mesto s obrovským parkom a rekreačným areálom.

Ešte plánujem trochu pofotiť korzo a centrum Gercenova a tiež Nobelko.

Ohľadom tej občianskej vybavenosti s tebou úplne súhlasím, až na dva detaily. Zatiaľ sa stále chodievam baviť radšej do Starého Mesta ako do Petržalky, lebo tu na to fakt zatiaľ nie je veľa možností (myslím disko a pod., ale zase na nábreží sa koná množstvo super akcií)

A tie Karpaty predsa máme! :) Volajú sa Hainburské vrchy, Pottenburg a Konigswarte a patria do Karpatskej sústavy, práve tu sa začínajú celé Karpaty, a nie v Bratislave :banana:

·
Sakura san na hrad ((-:
1,727 Posts
Vizera to tak , ze si spravim po maturite nejaku mensiu Petrzalka tour :)

·
Bratislava citizen
2,608 Posts
JOOO krasa tento thread bude super moja rodna petrzalka tiez pojdem pofotit a hlavne jej krasnu zelen :banana::banana:

·
Prešpurák
7,306 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Wizzard, mňa by potešili v nejakom poste petržalské výškovky!... keby si mal čas...
Výškoviek tu máme 5 a pol (doslova), teda 1. Aupark, 2. Technopol, 3. Incheba, 4. Dominant a 5. Vienna Gate, 5,5 Vienna Gate 2 :banana:, imho nie je čo fotiť, všetky máme pofotené, ale môžem skúsiť.

Skôr chcem ešte cvaknúť tie dve historické školy pri Einstenovej, teda Einsteinku a Mercury a tiež starú Petržalku.

·
Registered
621 Posts
pekne foto parkrat som bol v BA aj v petrzalke. a aj viem ze tam vzdy isla zeleznicna trat. no xcem sa spytat petrzalcanov: to vam to tam vobec neprekaza mat zeleznicu na sidlisku?? .. viem, mozno blba otazka. no nezamyslal sa uz niekto nad tym, ze by sa to cele skrylo pod zem? teda v tom zmysle, ze by sa to prikrylo betonom a ten by sa zasypal zeminou.. coo??
sorry inac ze to je OT, ale neda mi to sa spytat..
lebo by bola petrzalka urcite krajsia bez vlakov.. hm?

·
Prešpurák
7,306 Posts
Discussion Starter · #14 ·
pekne foto parkrat som bol v BA aj v petrzalke. a aj viem ze tam vzdy isla zeleznicna trat. no xcem sa spytat petrzalcanov: to vam to tam vobec neprekaza mat zeleznicu na sidlisku?? .. viem, mozno blba otazka. no nezamyslal sa uz niekto nad tym, ze by sa to cele skrylo pod zem? teda v tom zmysle, ze by sa to prikrylo betonom a ten by sa zasypal zeminou.. coo??
sorry inac ze to je OT, ale neda mi to sa spytat..
lebo by bola petrzalka urcite krajsia bez vlakov.. hm?
Myslím, že ako sa to vezme. Železnica tu bola od nepamäti, teda imho od 1984, kedy bol postavený Prístavný most, dovtedy tadeto imho vlaky nechodili, teda cez Starý most už dávnejšie určite nie. Ale beriem to tak, keď nemáme električky, máme aspoň vlaky. Môže to byť celkom mestotvorné, ak sa železnica obstavia biznis centrami, ako pri Einsteinovej. A napríklad máme to bližšie do Viedne ako Staromešťania, netreba nám ani prestupovať, priamo nasadneme do moderného rakúskeho vlaku a o chvíľu sme vo Viedni. A tých bariér je omnoho viac, napríklad diaľnica na Einsteinovej a Dunaj sú omnoho väčšie bariéry, pretože železnica sa dá prejsť, no rieka a diaľnica nie, treba použiť lávku alebo most :) A verím tomu, že sa železnica použije ako časť nosného systému, teda sa možno raz dostaneme z ŽST Petržalka alebo inej zasstávky cez Prístavný most alebo pod Dunajom do centre a hocikde inde.

·
Registered
8 Posts
Petržka

Páni... som z Dolného Kubína a neaké tie ročky mám už v BA odžité ,,,,Petržalka má síce svoje '' stoky '' ale sú tam naozaj perfektné fleky... Ja sa teším keď sa dostavia Ensteinova ulica ,,, tam bude development ,,,, Držím palce .....:banana:

·
Registered
9,874 Posts

Predstavte si tento vyhlad,keby stali Panorama city a Klingerka.:)

·
Registered
259 Posts
Páni... som z Dolného Kubína a neaké tie ročky mám už v BA odžité ,,,,Petržalka má síce svoje '' stoky '' ale sú tam naozaj perfektné fleky... Ja sa teším keď sa dostavia Ensteinova ulica ,,, tam bude development ,,,, Držím palce .....:banana:

presne tak

·
Sakura san na hrad ((-:
1,727 Posts
Tak som sa presiel trosku v nedelu, netusil osm ze sad je taky obrovsky, urcite sa tam chodte pozret ked je slnecny den, to svetlo tak krasne presvita cez tie stromy a ma to taky efekt ako keby som bol v nejakej fantazy hre :)

·
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!
2,353 Posts
oh to mi pripomina minulu sobotu ked tam bol koncert hh....tolko som sezral jedla a alkoholu vtedy:D...boli ste tam niekto?

1 - 20 of 195 Posts