SkyscraperCity banner

1 - 20 of 907 Posts

·
Registered
145 Posts
Discussion Starter #1
Witam wszystkich. W wątku o inwestycjach w Pile pojawiła się propozycja, aby utworzyć nowy temat o budowanej właśnie obwodnicy śródmiejskiej w Pile, więc niniejszym to czynię ;)
Budowa trwa od lat 90. Dotychczas wybudowano odcinki: Kossaka-Bydgoska, Walki Młodych - 14 Lutego (razem z mostem na Gwdzie), Okrzei - Bogusławskiego.
[i w tym miejscu przydałaby się mapka z przebiegiem obwodnicy :)]
Obecnie ostatnie prace wykończeniowe są prowadzone na krótkim odcinku między 14 Lutego a Kwiatową (przy dworcu PKP), trwa też budowa znacznie dłuższego fragmentu między al. Wojska Polskiego i al. Niepodległości (przez teren byłego lotniska wojskowego i ogródków działkowych). W tym roku ma się rozpocząć budowa odcinka między al. Niepodległości a al. Powstańców Wielkopolskich, razem z estakadą nad Gwdą i jej starorzeczem. Będzie to już ostatnia część obwodnicy którą trzeba wybudować od podstaw.
Więcej o historii budowy obwodnicy można przeczytać tutaj:
http://www.miastowirtualne.pila.pl/obwodnica_srodmiejska.htm
A tu informacje o poszczególnych odcinkach:
http://www.miastowirtualne.pila.pl/inwestycje-obwodnica_Kwiatowa_14lutego.htm
Kwiatowa-14 Lutego
http://www.miastowirtualne.pila.pl/inwestycje-obwodnica-lotnisko.htm
al. Wojska Polskiego-al. Niepodległości

·
Infrastrukturnik drogowy
12,366 Posts
Cieszę się, że namówiłem kolegę z Piły do tego wątku.
Wrzucam mapkę, coby bardziej znający sie na rzeczy zaznaczyli odcinki obwodnicy:

mała uwaga: watek mógłby nazywać się [Piła] Inwestycje drogowe, gdyż można byłoby tu wrzucać także inne inwestycje drogowe - do przemyślenia :)

·
Registered
145 Posts
Discussion Starter #4
Mała fotorelacja z odcinka między al. Wojska Polskiego i al. Niepodległości. Zaczynamy od skrzyżowania nowego fragmentu obwodnicy z al. Wojska Polskiego. Pierwsza fota pochodzi z miastowirtualne.pila.pl, pozostałe moje.

Skrzyżowanie - na lewo i prawo al. WP, na wprost obwodnica (ul. Koszalińska).

Idziemy dalej obwodnicą. Widoczny szpaler drzew stanowił granicę lotniska.

Dalej droga skręca w prawo (widok w kierunku miejsca, skąd zostało zrobione poprzednie zdjęcie)...

...i prowadzi tuż obok szkieletu niedokończonego hangaru (latem zaczęli go rozbierać, ale nie skończyli).

W lewo odgałęzia się ul. Kołobrzeska, która będzie prowadzić do kampusu UAM, którego budowa zaczyna się także w tym roku.

W prawo natomiast biegnie ul. Szybowników - dojazd do hangaru Aeroklubu (widoczny po prawej stronie)

Kolejny skręt, tym razem w lewo.

Teraz po lewej zostawiamy ul. Kołobrzeską. Obwodnica biegnie w prawo, ostro w dół.

Teraz najfajniejszy odcinek obwodnicy - rozkopana skarpa nad ul. Chopina. Tak to wyglądało w sierpniu, jak dopiero zaczynali.

A tak teraz.

Widok od drugiej strony - na pierwszym planie przyszłe skrzyżowanie z ul. Chopina.

Opuszczamy teren lotniska. Dalszy ciag obwodnicy to ul. Nowowiejskiego, prowadząca wśród ogródków działkowych. Tutaj prace są mniej zaawansowane.
I to by było na tyle. Inne fotki są mile widziane :cheers:

·
Registered
145 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
OK, to pokombinowałem trochę z tą mapką. Wprawdzie robiona na szybko w Paincie, ale chyba jest czytelna ;) Jeśli zrobiłem jakieś błędy to poprawcie.

Niebieski - odcinki istniejące
Brązowy - odcinki w budowie
Żółty - odcinki planowane
Różowy - odcinki do modernizacji (istniejące ulice)
EDIT: a czy w Pile jest aż tyle inwestycji drogowych, żeby robić specjalny wątek? Na razie oprócz obwodnicy chyba nie powstaje nic ciekawego. Może jak rozpocznie się budowa ul. Philipsa to się zmieni.

·
Banned
454 Posts
w tym roku bedzie przebudowana ul. Głuchowska/Kossaka w związku z otwarciem CH przy tych ulicach, odbędzie się modernizacja Alei Poznańskiej.

·
Infrastrukturnik drogowy
12,366 Posts
SA108 said:
EDIT: a czy w Pile jest aż tyle inwestycji drogowych, żeby robić specjalny wątek? Na razie oprócz obwodnicy chyba nie powstaje nic ciekawego. Może jak rozpocznie się budowa ul. Philipsa to się zmieni.
ale wątek [Piła] Infrastruktura drogowa może zawierać zdjęcia dróg, jak i ewentualnych remontów, przebudów, itp.

Po zrealizowaniu śródmiejskiej i za kilka dobrych lat S10 i S11 wokół Piły zapomnicie, co to korki :)

·
Techno culture
591 Posts
Strasznie duzo kasy idzie w te drogi. I to mi sie podoba.

·
Registered
220 Posts
Po zrealizowaniu śródmiejskiej i za kilka dobrych lat S10 i S11 wokół Piły zapomnicie, co to korki :)
To w Pile są korki:D? Jeszcze nie widziałem jak przejeżdżałem:D Tylko pamiętam jak na jakimś rondzie się trochę czasem postało

·
Banned
454 Posts
To w Pile są korki:D? Jeszcze nie widziałem jak przejeżdżałem:D Tylko pamiętam jak na jakimś rondzie się trochę czasem postało
no niestety są korki. wiesz kiedyś np przejezdzalem przez wrocław i nie bylo korków.pomyslalem wiec - wrocław miasto bez korków, a obwodnicę śródmiejską budują...

taki sam absurdalny tekst jak twój.

skoro budują w pile nową drogę, to znaczy, że jest taka potrzeba. ot tyle kropka.

·
Banned
454 Posts
Przejedź się do Warszawy. Chyba masakry nie widziałeś:D

uderzyłeś w sedno sprawy - dlatego właśnie biorąc pod uwagę pilskie korki buduje się obowdnicę jednojezdniową, a w wawie np dwujezdniowe po 4 pasy w każdą stronę, korki są w każdym mieście w Polsce.

1 - 20 of 907 Posts