SkyscraperCity banner

41 - 60 of 907 Posts

·
Registered
149 Posts
Discussion Starter #41
Znalezione w bip.um.pila.pl
Ogłoszenie o wszczęciu postępowania
Gmina Piła
OGŁASZA
przetarg nieograniczony
Przedmiot zamówienia publicznego:
Nowe połączenie drogi krajowej Nr 11 i Wojewódzkiej Nr 179, północno-zachodni odcinek obwodnicy od Al. Niepodległości do Al. Wojska Polskiego - Budowa sygnalizacji świetlnej przy projektowanym przejeździe samolotów przez obwodnicę śródmiejską: połączenie hangaru Aeroklubu z płytą lotniska wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym
Termin składania ofert: 10:00 2008-05-30
Termin otwarcia ofert: 10:10 2008-05-30

·
Registered
441 Posts
Podróżójąc po Chorwacji miałem okazję przejeżdżać przez takie skrzyżowanie (chyba bez świateł) - po zjechaniu z autostrady na węźle Zadar II - widać na Google Maps:

·
Banned
454 Posts
rozpoczęła się już przebudowa miejskiego odcinka 11 w Pile (aleja poznańska)?

ogłoszono przetarg na przebudowę odcinka DK11 w Ujściu.termin otwarcia ofert 4 czerwca 2008.

·
Banned
454 Posts
super :)

jest gdzieś napisane co oni tam chcą przebudowywać?
nie wiadomo czy super, ja zadalem pytanie czy juz przebudowują?:)

co do ujścia - opis jest na stronie poznańskiej gdaczki. przebudowa dotyczy w zasadzie wszystkiego ulica chodniki, cała infra...

·
Registered
806 Posts
nie wiadomo czy super, ja zadalem pytanie czy juz przebudowują?:)

co do ujścia - opis jest na stronie poznańskiej gdaczki. przebudowa dotyczy w zasadzie wszystkiego ulica chodniki, cała infra...
oops, nie doczytałem pytajnika. jutro rano będę jechał, to zobaczę czy zaczęli.

·
Północ Wlkp. Reprezentant
399 Posts
jutro rano będę jechał, to zobaczę czy zaczęli.
Ja jechalem dzisiaj i z pewnością mogę stwierdzić, ze nie zaczeli. :)
Ale wczoraj robili tam jakies pomiary, więc chyba się niedługo wezma za poznańską.

·
Registered
943 Posts
Obwodnica jest fizycznie zbudowana. Ale jest jeszcze nieczynna (przynajmniej wczoraj). Pewnie trwają odbiory. Otwarcie miało być chyba do końca maja.

·
Registered
943 Posts
Koniec wieńczy dzieło!
Oto fotorelacja z nowowybudowanego, liczącego około 3km odcicnka obwodnicy śródmiejskiej, łączącej Aleje Niepodłegłości z ulicą Wojska Polskiego... Trasa jeszcze nie oddana do ruchu, trwają odbiory...
1)Początek obwodnicy śródmiejskiej – skrzyżowanie z Aleją Niepodległości...

2) Parę kroków dalej...

3) Skrzyżowanie z ulicą Żeleńskiego...

4) Widoczny przełożony strumyk, a może to otwarty kanał deszczowy?

5) Idę kilkanaście metrów dalej...

6) Po prawej widoczny przepust, prawidłowo zabezpieczony.

7) Skrzyżowanie z ulicą Paderewskiego.

8) Tutaj widzimy wjazd na drogę serwisową idącą wzdłuż ogródków działkowych.

9) Skrzyżowanie z ulicą Szopena.

10) Jedziemy dalej w kierunku lotniska. W związku z dużą różnicą poziomów, trzeba było wciąć się w wzgórze...

11) Jedziemy w kierunku lotniska...

12) Wchodzimy na górę wąwozu i ujęcie na skrzyżowanie z Szopena, w tle wieżowce osiedla Jadwiżyn...

13) I widok w kierunku lotniska, z tej samej pozycji...

14) I oto jesteśmy na terenie lotniska.

15) Skrzyżowanie dla... szybowców. Tutaj będzie sygnalizacja świetlna-przetarg w toku. Po lewej stronie widoczny szybowiec- ten żółty.

16) Skrzyżowanie – w prawo dojedziemy do przyszłego kampusu UAMu, w lewo – wyjedziemy z lotniska...

17) Jedziemy dalej. Po lewej stronie widoczne resztki linii kolejowej, obsługującej teren byłego kiedyś lotniska wojskowego...

18) W oddali widoczne skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego...

19) Na potrzeby w/w skrzyżowania droga staje się dwujezdniowa...

20) I tutaj kończy się nowowybudowany odcinek obwodnicy śródmiejskiej...

·
Infrastrukturnik drogowy
12,367 Posts
Oto fotorelacja z nowowybudowanego, liczącego około 3km odcicnka obwodnicy śródmiejskiej, łączącej Aleje Niepodłegłości z ulicą Wojska Polskiego...
:applause:

1)Początek obwodnicy śródmiejskiej – skrzyżowanie z Aleją Niepodległości...
ten pas na wprost chyba nie będzie na razie użytkowany?

·
Registered
943 Posts
ten pas na wprost chyba nie będzie na razie użytkowany?
Narazie nie. Dopiero po wybudowaniu kolejnego etapu obwodnicy, łączącej Aleje Niepodledłości z Aleją Powstańców Wielkopolskich. To będzie ciekawa realizacja z uwagi na konieczność wzniesienia 3 obiektów inżynierskich przecinających rzekę Gwdę i jej rozlewisko. Jeśli Piła otrzyma dofinansowanie ze ZPORRu, to ruszy z tematem. Kwota którą musi wyłożyć miasto jest już zabezpieczona.
Orientuje się ktoś kiedy będzie rozstrzygnięcie na jakie inwestycje w WLKP kto dostanie $$$$ ze ZPORRu?

41 - 60 of 907 Posts