SkyscraperCity banner

41 - 60 of 75 Posts

·
Registered
791 Posts
@GAWRON1990-PIŁA Odnośnie artykułu jaki wkleiłeś, skoro gazeta promuje takie zdjęcie, to te napisy ZEJDŹ Z ROWERU to tylko zalecenie ? W innym przypadku rowerzystka na zdjęciu łamie przepisy. Co do samego rozwiązania jakoś tego nie zauważyłem, a przejeżdżałem parę razy. Widocznie się starzeje :lol: Rzuciło mi się w oczy coś innego. O tym za chwilę.

Wyjeżdżamy z Dolaszewa.

Kawałek dalej, ale widok w kierunku Dolaszewa.

Nie taka krótka ta ścieżka, ciągnie się

Piła Welcome

Orlen, całkiem niedawno postawiony

W stronę Dolaszewa.

Piła

Za takie rozwiązanie to powinno się wieszać za ... Najłatwiej rowerzystom zakończyć drogę rowerową. To dla mnie jest poważny bubel. Przynajmniej macie za jednym zamachem aż 4 nowe drogi rowerowe :lol:

·
Registered
791 Posts
Przejazd o którym głośno.

Koniec trzeciej drogi rowerowej. Po drugiej stronie znajduje się czwarta.

Szkoda, że to już koniec. Jak dla mnie inwestycja jakiej Piła potrzebowała. Teraz czekam kiedy połączą nową ścieżkę rowerową z Placem Zwycięstwa. Bo teraz coś tam po drodze jest, ale ze ścieżką rowerową to nie ma nic wspólnego.

Generalnie po Pile rowerem jeździ się coraz lepiej. Nie mogę się doczekać aż rozkują ten pokomunistyczny asfalt i zrobią z tego coś sensownego, wtedy naprawdę Piła będzie mocno rowerowa :cheers:

·
ptak wędrowny
2,049 Posts
Discussion Starter · #47 ·

Kostka dla rowerów. Ale jaka?

Na pewno czerwona, ale wykonawca chodnika i drogi rowerowej wzdłuż budowanej ulicy Philipsa zamiast kostki bezfazowej, zastosował zmorę rowerzystów i rolkarzy - kostkę fazowaną.

Wykonawca rozpoczął już wymianę kostki w części dla rowerów na wersję bezfazową. Fot. Marcin Maziarz

Reklama

O tym, że na budowie nowej ulicy Philipsa jest coś nie tak, zaalarmował pan Tomasz, który codziennie pokonuje tę drogę rowerem. W specyfikacji przetargowej wyraźnie zostało zaznaczone, że droga rowerowa - w odróżnieniu od biegnącego równolegle chodnika - ma zostać wykonana z kostki bezfazowej. Tymczasem wykonawca zarówno część dla pieszych i rowerzystów zaczął wykładać kostką fazowaną, która jest zmorą rowerzystów i rolkarzy. O ile jeszcze szerokie opony roweru górskiego nie pozwalają odczuć cykliście różnicy, o tyle dla kierowcy roweru miejskiego lub szosowego różnica jest zauważalna. O tym jak zagłębienia między kostkami odczuwają rolkarze, nie ma nawet co wspominać.

Błąd leży po stronie wykonawcy - informuje Dorota Strugała z biura prezydenta miasta. - O zaistniałej sytuacji poinformowaliśmy wykonawcę, zobowiązując jednocześnie do zastosowania kostki czerwonej bezfazowej, zgodnie z zapisami SIWZ. Błąd wykonawcy w żaden sposób nie obciąża Urzędu Miasta, zostanie on naprawiony na koszt wykonawcy.

Wykonawca rozpoczął już wymianę kostki. Nie wpłynie to na termin zakończenia prac na budowie ulicy Philipsa.
http://www.zycie.pila.pl/informacje/20111117-kostka-dla-rowerow-ale-jaka/index.php

·
Registered
10 Posts
Podobno w tym roku na Siemiradzkiego będzie remont drogi wraz z budową ścieżki rowerowej po stronie wschodniej. Oby tylko nie zapomniano o przejazdach dla rowerzystów na Wysokiej, Wiosny Ludów i Libelta by nie trzeba było pieszo przeprowadzać roweru przez pasy (jeżeli tego nie zrobią to niech sobie w d... wsadzą taką ścieżkę!). W takim układzie dojazd od wiaduktu na piachy/do szpitala będzie całkiem przyzwoity. Ciekawi mnie jednak jak w przyszłości będzie rozwiązane połączenie ścieżki na Siemiradzkiego ze ścieżkami w centrum (chociażby z istniejącą ścieżką przy PKP)? Może jakoś przez 14 lutego?

·
ptak wędrowny
2,049 Posts
Discussion Starter · #50 · (Edited)
Na 14 Lutego będzie deptak, więc na pewno będzie łatwiej poruszać się tamtędy rowerem.

Projektu Siemiradzkiego nie widziałem, dlatego czekam z niecierpliwością na przetarg.

Przy okazji trzeba wspomnieć o kilku ścieżkach, które powstaną przy okazji innych inwestycji na ulicach:
*Bydgoskiej
*Przemysłowej
*Zygmunta Starego - Okrzei
*Kossaka od Roosevelta do Kasztanowej

wszystko na etapie przetargu na projekt.

·
Registered
10 Posts
Zatem również czekam na przetarg:) Co można zrobić, aby przy nowych inwestycjach nie powstawały takie kwiatki jak np. brak przejazdów dla rowerzystów wzdłuż przejścia dla pieszych (np. ostatnia przebudowa Rydygiera)? Nie wspominając już o większych wtopach (np. ścieżka do Dolaszewa)...

·
Registered
10 Posts
Roosevelta

Na Roosevelta razem z remontem ulicy, chyba budują ścieżkę rowerową. Tak to przynajmniej wygląda... Jeśli rzeczywiście będzie tam ścieżka rowerowa to mamy kolejny absurd do kolekcji:(

·
GAWRON
285 Posts
bardzo miłe zaskoczenie, że zamienili kostkę za asfalt :) . będzie to 3. droga rowerowa z asfaltu i 2. barwionego asfaltu :) . fajnie, fajnie :cheers:

Rowerem do UAM: była kostka, będzie asfalt

Od czerwca możemy korzystać z pierwszej w Pile drogi rowerowej z barwionego asfaltu. Druga powstanie prawdopodobnie w przyszłym roku - razem z chodnikiem do ośrodka UAM przy Kołobrzeskiej. Fot. Marcin Maziarz

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Zarząd Dróg i Zieleni w wymaganiach do projektu ścieżki pieszo-rowerowej na UAM zastąpił kostkę barwionym asfaltem.

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Zarząd Dróg i Zieleni zmienił wczoraj zdanie i w warunkach ogłoszonego tydzień temu przetargu na projekt drogi pieszo-rowerowej od ulicy Lotniczej do ośrodka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, nawierzchnię ścieżki rowerowej z kostki betonowej zastąpił barwionym asfaltem. Wygląda więc na to, że rowerzyści w Pile będą mogli cieszyć się drugą drogą rowerową z najlepszej dla nich nawierzchni. Wymagania dotyczące części dla pieszych pozostały bez zmian - projektant ma uwzględnić dla niej nawierzchnię z kostki betonowej.

Przypomnijmy: projekt drogi pieszo-rowerowej od ulicy Lotniczej przez Szybowników, Spadochroniarzy i Kołobrzeską do ośrodka UAM będzie miał około 1,5 km. Projekt drogi ma być gotowy do połowy listopada, jej wykonanie prawdopodobnie zostanie uwzględnione w przyszłorocznym budżecie miasta.

http://www.zycie.pila.pl/informacje/20120720-rowerem-do-uam-byla-kostka-bedzie-asfalt/index.php

41 - 60 of 75 Posts