SkyscraperCity banner

61 - 75 of 75 Posts

·
Registered
Joined
·
13,643 Posts
^^ Do rzeki to powinien wpaść projektant tego kretyńskiego zakrętu 2x90 stopni z tą barierką. Co z tego że tu jest asfalt, skoro reszta jest równo spieprzona i niebezpieczna dla rowerzystów.
 

·
Registered
Joined
·
38 Posts
Chciałbym aby przyjęło się w następnych przetargach podanie dokładnie z imienia i nazwiska projektanta danego skrzyżowania/drogi rowerowej. Niech to będzie dodatkowy punkt dla opinii publicznej. Dodatkowo osobę , która zatwierdziła projekt po stronie miasta !

Wiedzielibyśmy kogo następnym razem nie brać lub dwa razy przemyśleć jego rozwiązanie. Co do osoby od nas z Piły aby wytłumaczyła się - dlaczego !
 

·
Registered
Joined
·
13,643 Posts
Żaden problem, przecież dane projektanta są ogólnodostępną informacją publiczną, jeśli na BIP jest umieszczony przetarg na roboty budowlane to są tam co najmniej skany projektu łącznie ze wszystkimi pozwoleniami projektanta na wykonywanie zawodu.
 

·
Registered
Joined
·
426 Posts
Ja dalej tak samo, na dwóch kółkach ;) . Mimo wszystko wolę kostkę Bauma od tego, co było do tej pory, bo asfaltem tego nazwać nie można.
 

·
Registered
Joined
·
426 Posts
Moja droga prowadzi akurat wzdłuż Powstańców WLKP więc ewentualne przejście dla pieszych mam tylko przy Kauflandzie (nie liczę wjazdów do Biedronki kawałek dalej). Co do przeprowadzania roweru przez pasy, szczerze mówiąc, nigdy tego nie robię.
 

·
Registered
Joined
·
38 Posts
Podobno w Pile miała zostać wprowadzona polityka "pro rowerowa"... Jak do tej pory tego nie widzę. Buduje/remontuje się chodniki i nie myśli się o możliwości rozszerzenia ich o pas dla rowerów, przykład na Powstańców.
Druga sprawa to już istniejąca sieć ścieżek.
1) Czy nie można znaleźć pieniędzy na "parę" litrów farby i dokładnie oznaczyć tego co już mamy?
2) Czy nie można namalować białego pasa aby oddzielić chodnik od drogi rowerowej? Dwie proste czynności a wniosą "trochę nowości" na Pilskich chodnikach i drogach.
3) Czy nie można co roku brać tego pod uwagę w budżecie miasta?
 

·
Registered
Joined
·
10 Posts
Dodatkowo na remontowanej ulicy Siemiradzkiego po jednej stronie jest już "piękny" chodnik z fazowanej kostki, który jest w dodatku chyba węższy od poprzedniego. Pewnie po drugiej stronie zrobią to samo. Na końcu jednak postawią znak droga pieszo-rowerowa i będzie to co zawsze czyli dupa:(
 

·
Registered
Joined
·
40 Posts
Inwestycje na wyspie

Przebudowie zostanie poddany teren o łącznej powierzchni niespełna pięciu tysięcy metrów kwadratowych znajdujący się w południowej części Wyspy, a więc mówiąc w skrócie: wokół fontanny. Powierzchnia, z której obecnie korzystają spacerujący czy jeżdżący rowerami pilanie zostanie powiększona, tak by zagospodarowane mogły zostać także tereny znajdujące się na południe od fontanny, czyli w kierunku Hotelu Rodło.

Sama fontanna także zostanie znacznie przebudowana. Charakterystyczny „grzybek”, który zna już kilka pokoleń pilan nie zniknie z tego miejsca, ale zmian i tak będzie sporo. Obecna niecka zostanie zmniejszona do średnicy 10 metrów, a tuż obok powstanie „plac wodny” z tryskaczami. Wokół niecki powstaną także betonowe siedziska, które w gorące dni będą umożliwiały odpoczynek w pobliżu wody.

Wokół fontanny zostanie także wyłożona nowa nawierzchnia – bliżej z płyt granitowych, a nieco dalej z kostki brukowej. Nieopodal prowadzić będzie także ścieżka rowerowa wylana z asfaltu w kolorze czerwonym. Będą także ścieżki spacerowe, tym razem wyłożone kostką brukową. Całość inwestycji zepną dwa charakterystyczne dla naszego miasta elementy, czyli podświetlenie drzew oraz monitoring, dzięki któremu ma być łatwiej zachować porządek w tym miejscu.

Sama inwestycja zostanie ukończona już po wakacjach. Jako termin końcowy realizacji tego zadania wyznaczono 1 września i taka też data zostanie wpisana do umowy z wykonawcą, którego wyłoni trwający właśnie przetarg. Jego wyniki powinniśmy poznać w drugiej połowie lutego.
moja.pila.pl
 

·
Registered
Joined
·
40 Posts
Przebudowa ul. Podchorążych - budowa oświetlenia parkowego i sygnalizacji wzbudnej

Na stronie zdiz.pila.pl pojawił się przetarg na przebudowę ulicy Podchorążych
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Budowa oświetlenia parkowego przy ścieżce rowerowej. Przebudowa istniejącego oświetlenia drogowego. Budowa sygnalizacji wzbudnej: - montaż sterownika, - budowę kanalizacji dla kabli sterowniczych i sygnalizacyjnych ze studzienkami, - montaż słupów z sygnalizatorami i przyciskami zgłoszeniowymi pieszych, - rozprowadzenia obwodów kablowych sterowników do sygnalizatorów.
Termin składania wniosków: 13.03.2014 godzina 09:00
Zakończenie: 15.07.2014

Poniżej mapa do celów projektowych.
Wynika z niej, że droga rowerowa, budowana w tym rejonie ma mieć 2 metry szerokości (miejscami nawet 2,5 m) i biec wzdłuż chodnika po zachodniej stronie ulicy Podchorążych. Zastanawia fakt, że na tejże mapie droga rowerowa nazywana jest na początku "ścieżką rowerową" na końcu zaś "ciągiem pieszo-rowerowym".
Sygnalizacja ma powstać na km 0+465,68 (na mapie jest to środkowe przejście dla pieszych)
Czerwone kropki z oznaczeniem LD to oświetlenie :)

 

·
Registered
Joined
·
118 Posts
Rowerem z Piły do Dobrzycy
25.10.2017

Samorząd miasta Piły wraz z Gminą Szydłowo podjęły współpracę w zakresie realizacji unijnego projektu partnerskiego „Poprawa infrastruktury komunikacyjnej łączącej jednostki osadnicze Pilskiego OSI – Gmina Szydłowo”.


Projekt ma szansę na dofinansowanie do wysokości 85%, które będą środkami unijnymi. Partnerskie przedsięwzięcie jest jednym z projektów ujętych w Mandacie Terytorialnym dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji i możliwe dzięki inicjatywie władz samorządów gminnych: Piły i graniczących z miastem. Zakres rzeczowy projektu, oprócz budowy ścieżki rowerowej Piła - Dobrzyca, obejmuje również budowę ścieżki rowerowej Cyk – Dolaszewo oraz budowę oświetlenia energooszczędnego na terenie gm. Szydłowo.

Szacowana wartość całego projektu ok. 3,9 mln zł brutto. Szacowana wartość projektu dot. ścieżki rowerowej Piła – Dobrzyca to ok 2,2 mln zł brutto, w tym ok. 950 tys. zł koszt m. Piły. Droga rowerowa Piła – Dobrzyca ma mieć długość 5,25 km – gm. Szydłowo 3 km, m. Piła 2,25 km.

25 października 2017 r. obie strony podpisały stosowne porozumienie mające na celu wspólną realizację projektu.

Porozumienie podpisali:

Krzysztof Szewc - zastępca Prezydenta Miasta Piły
Ewelina Ślugajska - skarbnik Gminy Piła
Dariusz Chrobak - wójt Gminy Szydłowo
Mirosław Przygodzki - skarbnik Gminy SzydłowoDorota Semenov
Biuro Prezydenta Miasta Piły
http://www.pila.pl/pl/aktualnosci/rowerem-z-pily-do-dobrzycy.html
 

·
Registered
Joined
·
2,660 Posts
Ścieżka rowerowa Dobrzyca-Piła prawie gotowa, świetna sprawa zarówno dla mieszkańców jak i turystów, nawet pomimo pewnych ograniczeń co do materiałów dozwolonych do budowy odcinka w lesie. Będzie można bezpiecznie zrobić pętlę Piła - Dobrzyca - Krępsko - Stara Łubianka - Zawada - Piła, ok 35km ;)


https://www.facebook.com/dladobrzycy/posts/2266629203656369


https://www.facebook.com/dladobrzycy/posts/2266216847030938


https://www.facebook.com/rowerowa.pila/posts/2263397983733216

Ścieżka Dobrzyca-Piła stan na 07.11.2018r
 

·
Registered
Joined
·
2,660 Posts
Zakonczyła się też w zasadzie budowa ścieżki Kaczory - Piła, która wraz z nowym odcinkiem przy ul. Wawelskiej łączy centrum miasta. Niedogodności w postaci sporego podjazdu czy słabo zaprojektowanego przejazdu przez tory kolejowe na pewno wynagradza malowniczość trasy.


https://www.facebook.com/rowerowa.pila/posts/2226741524065529

Testujemy ścieżkę rowerową Kaczory- Piła 4K
 
61 - 75 of 75 Posts
Top