SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 2925 Posts

·
Techno culture
Joined
·
592 Posts
Discussion Starter · #1 ·
(pwsz.pila)

We wtorek 24 października, w obecności wielu dostojnych Gości, został podpisany Akt Erekcyjny i wmurowany kamień węgielny pod kolejną bardzo ważną inwestycję Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile - Centrum Zaawansowanych Technologii Elektroniczno-Informatycznych.
Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej bazy dla kształcenia kadr inżynierskich, przygotowanych do działań na rzecz aktywizacji gospodarczej regionu. Centrum spełniać będzie także rolę inkubatora przedsiębiorczości.
Przewiduje się, że z obiektów będzie korzystać około 1000 studentów i pracowników PWSZ, a także kadry inżynierskie z lokalnych przedsiębiorstw. Zakończenie prac planowane jest na rok 2008.

 

·
Techno culture
Joined
·
592 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Zgoda na Tesco

Zgoda na Tesco

Pilski kupiec Krzysztof Kurząc wspólnie z firmą z Miłkowa spod Katowic będzie budował duży market na spornym terenie, za który firma żądała od miasta odszkodowania w wysokości 26 min złotych. Radni muszą tylko uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego. Jeszcze niedawno sugerowaliśmy, że Krzysztof Kurząc, może być przeciwny nowemu planowi zagospodarowania terenów przy ul. Składowej, Bydgoskiej i Wawelskiej, który ma pozwolić firmie spod Katowic na budowę w tym miejscu supermarketu. Przypomnijmy że gmina, by oddalić widmo zapłaty horrendalnego odszkodowania, poszła na ustępstwa. Sąsiednia jednak działka należy do Kurząca, który w tym miejscu również chciał wybudować duży obiekt handlowy. Wydawało się więc, że powstanie konflikt interesów. Tymczasem okazało się, że już jakieś dwa lata temu, kiedy developer miał nakaz płatniczy na egzekucję odszkodowania, Kurząc wystąpił w roli „mediatora" i mając sygnał ze strony władz miasta, że gmina może pójść na pewne ustępstwa, dogadał się z firmą w sprawie wspólnej inwestycji. - Czekamy tylko na plan zagospodarowania. Planujemy, by na obu naszych działkach powstało duże centrum handlowe Tesco -powiedział.

źródło: TP
 

·
Techno culture
Joined
·
592 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Pilskim kierowcom najwyraźniej brakuje cierpliwości, gdyż nie czekając na zakończenie robót drogowych, już testują nowy odcinek śródmiejskiej obwodnicy, który biegnie od ulicy Warsztatowej do Bogusławskiego. Na szczęście, do otwarcia zostało już niewiele czasu. - W ciągu tygodnia chcemy zakończyć budowę i zgłosić ją do nadzoru budowlanego - mówi Jolanta Sobieszczyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Nadzoru w Urzędzie Miasta.
Z nowym odcinkiem, który liczy 611 metrów, cała obwodnica będzie już miała ponad 2,2 kilometry długości. Do budowy szykowane są już kolejne odcinki: od Bogusławskiego do Wyspiańskiego (450 m), od 14 Lutego do Kwiatowej (285 m) i od Wojska Polskiego do Niepodległości (2630 m). Na ten ostatni etap miasto dostało ze ZPORR-u prawie 8 mln zł. Wnioskowało o siedem milionów więcej. Teraz te pieniądze będzie musiało znaleźć w swoim budżecie. Może też poczekać na rozliczenia w Poznaniu; ewentualne oszczędności z ostatniego rozdania ZPORR-u mają bowiem trafić właśnie do Piły. Nikt nie zamierza jednak czekać z założonymi rękami. - W przygotowaniu jest już przetarg na inżyniera kontraktu - mówi naczelnik Jolanta Sobieszczyk. - Kolejny będzie przetarg na wykonawcę. Jeżeli wszystko przebiegnie bez zakłóceń, to już wiosną na Wojska Polskiego będzie można wbić pierwszą łopatę.
 

·
Techno culture
Joined
·
592 Posts
Discussion Starter · #5 ·
To dopiero początek. Jeszcze dzisiaj wrzuce kilka informacji na temat kolejnych inwestycji :) Najlepsze dopiero przed nami ! :)
 

·
Techno culture
Joined
·
592 Posts
Discussion Starter · #7 ·
To prawda ze przez miasto jedzie sie szybciej, ale obwodnica jak sama nazwa wskazuje biegnie na planie koła wiec troche dłuższą drogą przebiega. Ale przynamniej prez centrum nie przejeżdzają tiry, jak to było kiedyś.
 

·
Fortuna favet fortibus
Joined
·
3,018 Posts
radiomerkury
Chcą ratować parowozownię

Skrzyknęli się w internecie, a w realnym świecie założyli Stowarzyszenie na Rzecz Ratowania Pilskiej Parowozowni "Okrąglak". Jego członkowie chcą wszelkimi siłami uchronić unikatową, XIX-wieczną parowozownię od zniszczenia.

W tym gronie są osoby bardzo młode i starsze. Wszystkich łączy sentyment do starej lokomotywowni przy Dworcu Piła Główna.

Pilska parowozownia zbudowana została na planie koła, była obrotowa z szesnastoma stanowiskami. Taka sama zachowała się jeszcze tylko w Berlinie.
 

·
Techno culture
Joined
·
592 Posts
Discussion Starter · #12 ·
W Wielkopolsce nie ma strefy ekonomicznej. Niewykluczone, że pierwsza powstanie na terenie północnej Wielkopolski; regionu szczególnie dotkniętego bezrobociem. Współpraca ponad granicami powiatów i podziałami politycznymi nie jest tutaj nowością. Prawie wszystkie gminy powiatu działają wspólnie w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Nadnoteckich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby tę współpracę rozwinąć o kolejny element, którym byłoby utworzenie wspomnianej już strefy ekonomicznej.

Głos Wlkp.
 

·
Techno culture
Joined
·
592 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Prezydent Miasta Piły ogłosił przetarg na "Centrum Sportowo – Rekreacyjne – Rewitalizacja obszaru powojskowego w Pile rejon ul. Podchorążych – Kossaka". W skład realizacji zamówienia wchodzi m.in. wykonanie projektu budowlano-wykonawczego aquaparku oraz jego budowa. Czas wykonania zadania-18 miesięcy od daty podpisania umowy.
Źródło informacji: www.bip.um.pila.pl
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,579 Posts

·
Registered
Joined
·
189 Posts
..w Polsce nie pwostanie juz zadna SSE - zakaz UE... co do obwodnicy - jest bardzo dobra, wczoraj po raz kolejny moglem sie przekonac ze mozna szybko przejechac poza miastem np na plotki :D
 

·
Registered
Joined
·
1,166 Posts
..w Polsce nie pwostanie juz zadna SSE - zakaz UE... co do obwodnicy - jest bardzo dobra, wczoraj po raz kolejny moglem sie przekonac ze mozna szybko przejechac poza miastem np na plotki :D
Teoretycznie nie powstanie żadna nowa strefa, ale można "rozciagać" i powiększać dotychczasowe. W Dębicy funkcjonuje strefa, która wchodzi w skład strefy z ... Mielca(ok.30km).
 

·
Live Fast, Die Never
Joined
·
3,017 Posts
Inwestycja mieszkaniowa

Nie widze dedykowanego forum mieszkaniowego dotyczacego Piły, zatem umieszczam tutaj:

Na zakupionej dzialce deweloper PBR Wyrzysk SA wybuduje w Pile na ul. Książęcej zespol 10 kameralnych budynkow 4-rodzinnych.

Wyglada calkiem niezle, a i firma mi znajoma i moim zdaniem rzetelna :cheers:
 

·
Techno culture
Joined
·
592 Posts
Discussion Starter · #20 ·
( za pila.naszemiasto)

Ponad hektar pilskiego placu Zwycięstwa trafi już niedługo w prywatne ręce.

Gmina zdecydowała się sprzedać teren w centrum miasta i przeznaczyć go pod inwestycję. Plac zostanie wystawiony na sprzedaż być może już pod koniec roku. Wygra inwestor, który zaproponuje najkorzystniejszą koncepcję zagospodarowania terenu. Niewykluczone, że w zielonym centrum miasta powstanie już niedługo duży podziemny parking i kompleks multikina.
 
1 - 20 of 2925 Posts
Top