SkyscraperCity banner

41 - 60 of 2864 Posts

·
Banned
Joined
·
454 Posts
Kończy się remont Pilskiego Domu Kultury.

Na sali widowiskowej wymieniono fotele i wykładziny, jest już nowe nagłośnienie, nowa scena i wyremontowany dach. Co jeszcze zmieniło się w PDK?
"Trochę zmieniła się kolorystyka sali wielkiej. Jest też sporo innych zmian, których jednak nie widać. Mam na myśli kwestie akustyczne, np. w billboardach wełny starego typu zostały wymienione na wełny akustyczne" - powiedział Radiu Eska dyrektor Pilskiego Domu Kultury, Sławomir Kaźmierczak.

Koszty tych zmian to 1,3 mln złotych. I to nie koniec. Władze Pilskiego Domu Kultury obliczyły, że do 2013 roku na remonty będzie trzeba wydać jeszcze około czterech milionów złotych.

"Musimy dokończyć wymianę okien, potrzebna jest też termomodernizacja całego budynku, bo w tym roku zrobimy tylko część frontową. Chcemy też zrobić parking z tyłu budynku, zamontować windę dla osób niepełnosprawnych... Jest jeszcze trochę rzeczy do zrobienia" - dodał Sławomir Kaźmierczak.

Ale te prace muszą jeszcze poczekać. Póki co - odświeżony Pilski Dom Kultury ponownie - oficjalnie - otwarty zostanie 14. października podczas inauguracji roku kulturalnego.

źródło: radio eska
 

·
Banned
Joined
·
454 Posts
PIERWSZE W PILE OSIEDLE ZAMKNIĘTE.

Pilska dzielnica Zamoście cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Dogodny dostęp do centrum, bliskie sąsiedztwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, centrum handlowego IBI, sklepów LIDL, czy NETTO, a także plany budowy AQUAPARKU z centrum sportowo-rekreacyjnym na terenie dawnego basenu wojskowego, to z pewnością argumenty przemawiające za tym, że sprzedaż wybudowanych mieszkań nie powinna sprawiać większych trudności.

Przy ul. Podchorążych, na wysokości budynku przychodnii i pracownii ARCHITEKTON, już wkrótce rozpocząć ma się budowa pierwszego w Pile osiedla zamknietego - osiedla Kadetów, którego inwestorem jest pilski developer ABITA.Architekci zaproponowali budynek 4-kondygnacyjny, ze stromym dachem, który stanie na planie zbliżonym do litery "C". Swoją bryłą nawiązywać ma do okolicznej zabudowy PWSZ.
Na czterech kondygnacjach znajdzie się blisko 32 mieszkań o powierzchni użytkowej od 35 do 71 m2. W poziomie piwnic znajdować się będą garaże indywidualne.

źródło: mw.pila
 

·
Techno culture
Joined
·
593 Posts
Discussion Starter · #43 ·
Nowe bloczki na Śniadeckich:

Około 80 mieszkań, monitorowane, zamknięte getto.
 

·
Pilanin
Joined
·
3,874 Posts
^^ Jeśli będzie to dykretny po prstu płot - OK. Jeśli obmurują się murem fortecznym - niech sie budują w lesie i niech nie niszczą tkanki miasta. No a poza tym ceny tych mieszkań będą astronomiczne. Nie wiem czy stosownie nazywać to ghettem :D. W Pile ponoć takie miano ma już osiedle na przeciwko Kauflandu tak z innej beczki.
 

·
Banned
Joined
·
454 Posts
Dom Handlowy "Stokłosa" (z pierwszym w Pile parkingiem wielopoziomowym) sprzedany zagranicznemu inwestorowi.
obecnie teren jest ogrodzony i trwają poważnie wyglądające prace związane z przebudową obiektu.

Wie ktoś coś więcej na ten temat?
 

·
Techno culture
Joined
·
593 Posts
Discussion Starter · #46 ·
@pont-pean odsyłam na forum pilskie www.forum.i-pila.pl tam w dziale "gospodarka i biznes" znajdziesz ciut wiecej wiadomosci na ten temat
 

·
Fortuna favet fortibus
Joined
·
2,475 Posts
www.radiomerkury.pl
Piła czerpie z... Unii

Piła ma nowe ujęcie i stację uzdatniania wody, a także częściowo wymienioną sieć. Inwestycje, zrealizowane ze środków unijnych, kosztowały 8,5 miliona euro.

Prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Bogumiła Stawińska zapowiada, że przedsiębiorstwo będzie dalej korzystać z europejskich funduszy.

Nowa sieć ma 20 kilometrów. Kolejne odcinki są projektowane. Wodociągi wystąpiły o przyznanie 40 milionów euro na budowę i modernizację sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz na budowę drugiego ujęcia wody w Dobrzycy. "Zabezpieczy to potrzeby miasta" - podkreśla prezes Stawińska.

Piła jest zmuszona do korzystania ze źródeł wody w niedalekiej Dobrzycy. Pokłady wody w granicach miasta zostały bowiem w przeszłości, kiedy funkcjonowało tam lotnisko wojskowe, skażone substancjami ropopochodnymi.
 

·
Banned
Joined
·
454 Posts
dziś otwarcie nowej galerii


Kolejne miejsce, w którym pilanie mogą obcować ze sztuką. Już dziś otwarcie nowej galerii znanego malarza Eugeniusza Repczyńskiego. Prace tego pilskiego artysty można oglądać w wielu muzeach w Polsce oraz w Europie.
Miłośnikom dobrej sztuki z pewnością są znane jego obrazy o szerokiej tematyce od aktów przez pejzaże i martwe natury do tematyki sakralnej. Zawsze jednak są to obrazy o charakterze figuratywnym. Sztuce tego rodzaju artysta jest wierny od 40 lat.

Ale nie tylko obrazy Eugeniusza Repczyńskiego będzie można oglądać w nowej galerii. Atelier ma stwarzać okazję do poznawania twórczości wielu artystów, a także ich samych.

Nowa galeria mieści się przy ul. Kolbe w Pile i ma być otwarta non stop. Można umówić się telefoniczne na indywidualne spotkanie pod numerem 067/ 212 28 82.

radio eska
 

·
Banned
Joined
·
454 Posts
Rozkład jazdy MZK w "komórce" i na GGPilski MZK idzie z duchem czasu - rozkład jazdy autobusów dostępny przez telefon czy na stronie internetowej to już standard. Pora zatem na kolejne nowości. Od środy dostępna jest - testowa póki co - wersja WAP rozkładu jazdy pilskiego MZK.
Oznacza to, że godzinę odjazdu autobusu z wybranego przystanku możemy sprawdzić w telefonie komórkowym. Wystarczy wejść na stronę: wap.rozklad.com.

"Póki co dotyczy to trzech linii, docelowo - będzie to rozkład jazdy wszystkich naszych autobusów. Obecnie w wersji WAP dostępne są pełne rozkłady linii nr. 1, 5 i 14. Pełne, czyli na dni robocze, soboty oraz niedziele i święta. Co istotne - pod adresem wap.rozklad.com znajduje się nie tylko rozkład jazdy, ale również na bieżąco aktualizowane komunikaty, dotyczące ewentualnych objazdów i zmian w kursowaniu autobusów" - powiedział Radiu Eska Wojciech Kamuda, informatyk pilskiego MZK.

Wersja WAP rozkładu jazdy pilskiego MZK działa w ramach ogólnopolskiej platformy, na której dostępne są też informacje o kursowaniu autobusów w innych miastach.

W Pile o to, o której godzinie mamy najbliższy autobus możemy zapytać dyspozytora MZK także przez komunikator internetowy.

"Wystarczy połączyć się z numerem Gadu-Gadu: 4310231. Na wszelkie pytania, dotyczące rozkładu jazdy pilskich autobusów pod tym numerem odpowiada osoba odpowiedzialna za nasze "call center". Ta sama osoba udziela też informacji przez telefon, pod numerem 9285" - dodaje Wojciech Kamuda.

Władze pilskiego MZK myślą już o kolejnych unowocześnieniach. Póki co - nie chcą jednak zdradzać szczegółów.


radio eska
 

·
Banned
Joined
·
454 Posts
KOŚCIÓŁ NA ZIELONEJ DOLINIE


Osiedle Zielona Dolina charakteryzuje się dosyć zwartą zabudową mieszkaniową. Czterokondygnacyjne budynki wielorodzinne o stromych dachach, oraz kwartały zabudowy z wewnętrznymi podwórkami wyróżniają je od innych dzielnic mieszkaniowych naszego miasta. Na terenie osiedla, którego zasięg ma w przyszłości graniczyć z obwodnicą drogi krajowej, wedlug planów zagospodarowania przeważać ma zabudowa wielorodzinna. Zaplanowano tutaj miejsce pod szkołę, tereny rekreacyjno-sportowe, obiekty usługowe a także targowisko i Rynek Koszycki.

Dla urozmaicenia panoramy i sylwety osiedla przewidziano możliwość realizacji trzech dominant przestrzennych, czyli wyraźnych i charakterystycznych, widocznych z wielu miejsc i w wielu perspektywach elementów architektury. W dwóch przypadkach chodzi o budynek handlowy, biurowy lub usługowy o istotnych walorach architektoniczno-przestrzennych i wysokości nawet do VII kondygnacji. Pierwszy będzie mógł powstać na terenie usług komercyjnych (UC2) przy skrzyżowaniu Al. Wyzwolenia i ul. Kazimierza Wielkiego, drugi - przy
ul. Promiennej.
Dla pierwszych trzech kondygnacji budynku, plan zagospodarowania nie ogranicza wielkości rzutu. Dla kondygnacji trzeciej - powierzchnia całkowita rzutu powinna być mniejsza niż 380 m2. W budynku na terenie UC2, plan dopuszcza jeszcze funkcje mieszkaniową (poza parterem), ale w wielkości 15% w stosunku do programu całego terenu.


O ile dwie wymienione dominanty przestrzenne wciąż pozostają w sferze planów zagospodarowania przestrzennego, to trzecia już jest w fazie realizacji. Chodzi mianowicie o kościół parafialny pw. Św. Rafała Kalinowskiego, który stanowić będzie południową pierzeję projektowanego Rynku Koszyckiego. Powstanie on na zwartym obszarze otoczonym ulicami: Kazimierza Wielkiego od strony południowo-wschodniej, Promienną oraz Rynkiem Koszyckim.
Kościół został zaprojektowany na planie krzyża. Jego wieża znajdować się będzie na przecięciu głównych osi widokowych istotnych dla miasta i osiedla. Wysokość ścian i brył kościoła wynikają z lokalizacji (wśród budynków mieszkalnych wielorodzinnych o wysokości 12m) i ma wynosić 13,27 m, zaś wieża (bez ogólnodostępnych pomieszczeń) 28,90 m.
Budowany kościół będzie jednak mniejszy o około 1/3 niż pierwotnie zakładano. Dla przykładu: w pierwszej wersji projektu, wieża kościoła miała mieć 35 m wysokości.Kościół murowany jest w systemie ścian trójwarstwowych: cegła, izolacja termiczna oraz cegła klinkierowa. Powierzchnia zabudowy kościoła będzie wynosić 478,9 m2.
Jak zakłada ks. proboszcz, który opiekuje się budową, stan surowy zamknięty gotowy ma być do roku 2010.źródło: mw.pila
 

·
Banned
Joined
·
454 Posts
Pilskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało do użytku kolejne dwa budynki


Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent Piły Zbigniew Kosmatka, prezes Pilskiego TBS Remigiusz Dekarli oraz mieszkanka, która jako pierwsza otrzymała z rąk prezydenta klucze do mieszkania.
Pierwszy budynek TBS przy ul. Kochanowskiego-Wyszyńskiego-Prusa w Pile oddano do użytku w październiku 2000 r. Kolejne zlokalizowano przy ulicach: Chojnickiej, Konponickiej, Swojskiej, Promiennej, Staropolskiej, Kazimierza Wielkiego oraz już siedem przy ul. Andersa na terenie byłego Centrum Szkolenia Czołgowo-Samochodowego.


źródło: Tygodnik Nowy
 

·
Registered
Joined
·
714 Posts
jak to buduja? gdzie? jak narazie to tylko przebudowuja uklad drogowy w rejonie dworcow pks i pkp, zadnego przygotowania pod budowe nowego dworca nie widzialem 1,5 tygodnia temu... jade do pily na wybory wiec obadam i ewentualnie obfotografuje
 
41 - 60 of 2864 Posts
Top