SkyscraperCity banner

21 - 40 of 150 Posts

·
Registered
2,142 Posts
Nie chcę wyjść na bubka z Wawki, ale co to do k... nędzy jest Uniwersytet w Pile? Przecież to brzmi jak żart. Co będzie wart dyplom takiej uczelni? Ktoś chyba nie rozumie, że tu nie Niemcy i nie stać nas na Uniwersytet w każdym mieście powyżej 100 tys mieszkańców. Czy naprawdę nie lepiej stworzyć kilka mocnych ośrodków akademickich zamiast morza takich bździdeł jak Uniwersytet w Pile.

W Niemczech jest 200 uniwerków... u nas 20.

·
Inspired by Poznań?!
12,589 Posts
PL-Poznań: Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
WSTĘPNE OGŁOSZENIE INFORMACYJNE
KRÓTKI OPIS RODZAJU I ZAKRESU ROBÓT BUDOWLANYCH:
Budowa budynku dydaktycznego - etap I (wykonanie robót budowlanych, sanitarnych i elektrycznych wraz z częściowym uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu).

RODZAJ ZAMÓWIENIA ORAZ LOKALIZACJA ROBÓT BUDOWLANYCH:
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych: Miasto Piła.

Szacunkowy koszt robót budowlanych bez VAT: 25 600 000,00 PLN.

PLANOWANA DATA ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA ORAZ CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA:

Planowana data rozpoczęcia procedury udzielania zamówienia: 15.6.2007.
Planowana data zakończenia robót budowlanych: 30.9.2011.
http://ted.europa.eu/Exec?DataFlow=...umber=58830-2007&docId=58830-2007&StatLang=PL

·
Registered
190 Posts
te wizualki wczesniej sa stare... realizowany bedzie projekt pracowni "1997" , a wszystko bedzie wygladac tak :

na poczatek MPZP...

1. budynek glowny:

2. sala sportowa

3. stołówka i klub studencki

4. akademiki

....caly projekt w stylu kampusu morasko uam i pewnie tak jak on ma swoich zwolennikow i przeciwnikow ;) podoba mi sie kwesta skupienia w jendym miejscu wielu funkcji... stolowka, sala, akademiki, uczelnia... niewiele uczelni, takze osrodkow zamiejscowych posiada takie rozwiazanie... pozostaje czekac na ukonczenie inwestycji majac nadzieje ze i dzieki studentom miasto sie rozwinie ;)

·
Registered
190 Posts
mi ogolnie sie podoba ze jest wszystko razem... kazdy wie ile zajmuje czasami dojscie do uczelni.. a tutaj wszystko oddzielone jest laskiem... z dala od miasta... jesli mialbym tam studiowac, robilbym to z checia ;)

·
Pilanin
3,874 Posts
Powiem tak. Jak na nowe inwestycje w Pile które można policzyć na palcach jednej ręki to jest to architektura górnolotna wręcz wspaniała. Podoba mi się. Delikatne, stonowane, ani brzydkie, anie piękne, po prostu miło.
Bardzo podoba mi się pomysł połączenia wszystkiego w jednym miejscu na tzw "kupie" Będzie fajne miasteczko akademickie.

·
Registered
145 Posts
A tak to wygląda teraz:

W górnej części zdjęcia dawna stołówka wojskowa (ma zostać zaadaptowana na potrzeby uczelni - ciekawe jak to będzie wyglądać w połączeniu z nowymi akademikami), a w dolnej budynek komendy lotniska przewidziany do rozbiórki - właśnie na jego miejscu ma powstać budynek główny i hala sportowa. Szczególnie podoba mi się pomysł zachowania lasku między tymi dwoma budynkami :)

21 - 40 of 150 Posts