SkyscraperCity Forum banner
1 - 15 of 15 Posts

·
Techno culture
Joined
·
593 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
[Piła]Philips

Przy ul. Jana Styki, Philips Lighting Poland rozpoczął budowę nowego centrum magazynowo-logistycznego. Na działce, która do niedawna była jeszcze terenem leśnym, zaprojektowano halę magazynową o konstrukcji stalowej, która po oddaniu do użytkowania będzie największą wśród zasobów pilskiego Philipsa. Hala o wymiarach: 100m szerokości, 220 m długości i 15 m wysokości, będzie miała powierzchnię bez mała
22 tys m2. Magazynowane w niej bedą wyroby oświetleniowe przeznaczone na rynki Skandynawii oraz Europy Środkowej i Wschodniej.Oprócz tego powstanie 3 kondygnacyjny budynek socjalno-biurowy o powierzchni 1200 m2 (wymiary: szer.11m, długość 105 m), budynek biurowy dla obsługi hali magazynowej, magazyn palet oraz portiernia przy wjeździe od ul. Jana Styki. Cały obszar zostanie dobrze skomunikowany. Wybudowane zostaną drogi, place, parkingi i chodniki o łącznej powierzchni 18 tys m2.
Zakończenie budowy planowane jest na marzec 2007 r.

 

·
Banned
Joined
·
454 Posts
kilka infos nt. Philips'a w Pile

Centrum Zastosowań Światła - Lighting Application Center (LAC)
Philips Lighting Poland S.A. w Pile dysponuje największym w Europie Centrum Zastosowań Światła. Jest to miejsce prezentowania możliwości całej gamy produktów oświetleniowych Philipsa, w którym można przeprowadzić symulacje zastosowań: począwszy od najprostszych (dom, mieszkanie) po najbardziej złożone obiekty architektoniczne. Centrum – stale odwiedzane przez architektów, projektantów, instalatorów, dystrybutorów czy studentów wydziałów elektrycznych - jest miejscem szkoleń pozwalającym twórczo i skutecznie połączyć teorię z praktyką. Prezentujemy tu i wyjaśniamy, jak można dzięki właściwemu oświetleniu wytworzyć oczekiwany klimat wnętrza i w jaki sposób operować światłem, by osiągnąć zamierzony efekt. Wywołanie niepowtarzalnego wrażenia przy zachowaniu oszczędności w zużyciu energii, to główny temat prowadzonych tu szkoleń.


SALA PODSTAW TECHNIKI ŚWIETLNEJ
Sala podstaw techniki świetlnej prezentuje podstawowe zagadnienia z zakresu techniki świetlnej takie jak temperatura barwowa, współczynnik oddawania barw, skuteczność świetlna.


SALA PRODUKTU
W pomieszczeniu tym prezentowany jest asortyment oświetleniowy Philipsa: lampy, oprawy oświetleniowe i całe systemy świetlne.


BUTIK
Dzięki zastosowaniu kilkunastu różnych sekwencji oświetleniowych - sklepy typu „butik” i „market” ożywają i nabierają bardzo atrakcyjnego wyglądu.


ULICZKA
„Uliczka” to pomieszczenie, w którym przedstawiono produkty oświetleniowe Philipsa przeznaczone do oświetlenia ulic, skwerów i parków, fasad budynków czy dużych przestrzeni – takich jak obiekty sportowe lub parkingi.
 

·
Registered
Joined
·
189 Posts
ten caly philips nie jest az taki piękny ;) stary budynek łacznie z halami prawie sie wali :p a uzytkownikow z pily zachecalbym to wypowiadania sie na temat miasta w sposob krytyczny, a nie tylko kopiowanie tekstu z gotowców...
 
1 - 15 of 15 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top