SkyscraperCity banner

21 - 40 of 330 Posts

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ Nie bardzo :D To jest ten budynek gdzie sprzedają wagi, czy ten zaraz przy wjeździe na myjnie, z zamurowanymi oknami z jednej strony?

Mi cały czas szkoda, że podczas remntu Starego Szpitala nie przywrócono stanu sprzed 1945 roku. Było na nim więcej balkonów, wyraźniejsze, bardziej widoczne i wyraziste gzymsy, budynek był wykończony, a teraz mam wrażenie, że sporo mu jednak brakuje. Z tego co pamiętam, to na zachodnim skrzydle, nie przymocowano nawet balustrad z powrotem przy oknach na całej wysokości ściany, gdzie przed wojną były balkony, a teraz nie ma ani balkonów, ani stylowych, przedwojennych krat.

·
Registered
145 Posts
^^ To chyba najczęściej przebudowywany budynek w Pile... Chociaż po tej przebudowie może wyglądać całkiem dobrze.
To jest ten budynek gdzie sprzedają wagi, czy ten zaraz przy wjeździe na myjnie, z zamurowanymi oknami z jednej strony?
Ten drugi ;) W każdym razie przyda mu się porządny remont elewacji, bo chyba nie był odnawiany od czasu budowy.
A ta dziura wokół herbu oznacza, ze skaczącego jelenia nie ocieplili.
Wiem o tym, ale nie zmienia to faktu, że mogli zrobić to lepiej...

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ Tak wiemy, nie wiemy jednak kiedy zacznie się budowa, jak nie wiadomo tego przed każdą miejską inwestycją, nie wiemy także, kiedy po zbudowaniu drogi przestanie straszyc owy widok, bo jakoś wysypu inwestorów przez nowe logo w następnej 10-latce nie przewiduje :bash: I tak źle (bo teraz im się skrzyżowanie nie podoba) i tak nie dobrze (bo jak skrzyżowanie będzie cacy, to ulica będzie wyglądała jak w Kaliningradzie albo i gorzej).

·
Pilanin
3,874 Posts
Kolejne remonty:

róg ul. Bulwarowej i 11 Listopada, budynek mieści jakąś kancelarię prawnicza i mieszkania. Remontowano elewacje z bardzo dobrym moim zdaniem skutkiem, niestety nie przełożono, dość nieszczególnie wyglądającego i połątanego różnymi rodzajami dachówek, dachu. Szkoda, że nikt nie zaopiekuje się podobnym domem zaraz obok.

Remont właśnie się zaczyna. Wyższa Szkoła Biznesu, ul. Sikorskiego. Mam nadzieję, że przystaną na dość "modernistycznym" kolorze, a nie na pomarańczach, brzoskwinkach i błękitach. Mam także nadzieję, że w tym wypadku nie będą chcieli docieplać elewacji styropianem, bo jak oni docieplą półokrągłą część, to ja nie mam pojęcia.

ul. Okrzei. Remont kamienicy mieszkalnej i magazynów przerobionych na sklep i kawiarnie Delicja, z dodaniem sztukaterii na fasadzie domu mieszkalnego. Mimo, że detale to z tego co pamiętam styropian, kamienica wygląda bardzo dobrze. Podoba mi się tez dbałość o budynek mieszkańców. Kwiaty w oknach powodują, że ma się wrażenie, że dom ma mieszkańców dbających o wygląd swojej kamienicy

·
ptak wędrowny
2,049 Posts
Kolejne remonty:

Remont właśnie się zaczyna. Wyższa Szkoła Biznesu, ul. Sikorskiego. Mam nadzieję, że przystaną na dość "modernistycznym" kolorze, a nie na pomarańczach, brzoskwinkach i błękitach. Mam także nadzieję, że w tym wypadku nie będą chcieli docieplać elewacji styropianem, bo jak oni docieplą półokrągłą część, to ja nie mam pojęcia.
Pewnie wełną mineralną.

·
Pilanin
3,874 Posts
Kolejny post poświęcam niedawnemu remontowi budynku I LO na ul. W. Pola.
Budynek termomodernizowano, czyli obłożono styropianem. Na niektórych zdjęciach będzie przedziwna perspektywa, ale trudno tam sfotografować budynek, aby to co chcemy na zdjęciu nie było przysłonięte przez drzewa :D

Na pierwszy rzut oka nienajgorzej, poza kolorami jak z elewacji ocieplanych bloków z PRL. Bardzo podobne kolory użyli np. na jednym z bloczków na Ludowej.

Wejście do budynku.

Obok szkoły, zbudowano jako integralną część budynku, mieszkanie woźnego czy dyrektora ówczesnego Gimnazjum. Jak widać, paranoją jest, że obecnie ta część najprawdopodobniej należy do innego podmiotu, i nie została odremontowana, a jeżeli zostanie, możemy spodziewać się kompletnie niepasującyh kolorów, innego tynku itd. :eek:hno:

Trójkolorowy słup i wejście jak do obuwniczego na Śródmiejskiej.

Fasada budynku.

Boczna elewacja z fajnymi wielkimi oknami.

Zbliżenie na fragment fasady. Pojawiło się na niej coś, czego wcześniej nie było. Mowa o czarnych zaślepkach, które wygladają jak jakieś od kanałów wentylacyjnych, w czarnym (!) kolorze na żółtej elewacji.

Co do remontu - mam mieszane uczucia. Przede wszystkim nie wyremontowano całego budynku, bo pozostawiono dobudówkę bliżej ul. Buczka. Pamiętam, jak zaczynali remont i obłożyli liceum styropianem, a potem otynkowali na biało. Budynek wyglądał znakomicie. Prosto, chłodno, monumentalnie, z klasą. Czyli tak jak modernizm powinien wyglądać. Używając dziwnych kolorów, budynek zatracił podziały które tworzyły okna na fasadzie i modernistyczny wygląd. Teraz, mimo że bryła i okna nadal są bardzo oryginalne, to budynek zbliżył się mocno wyglądem do jednej z PRLowskich "Tysiąclatek". A wystarczyłoby, gdyby na biały tynk dodać pomiędzy oknami wstawki w kolorze gołębiego błękitu i ewentualnie ciemnej czerwieni. Ale juz po ptakach...

·
P I Ł A
174 Posts
Ta dobudówka, 3 kondygnacyjna, jest to budynek mieszkalny - wspólnota mieszkaniowa. LO kończy się na parterowym budynku, i dlatego to tak kiepsko wygląda.

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ Teraz budynek mieszkalny, jednakże należy do zespołu całego liceum, wszystko byo projektowane razem jako całość. Można było przecież podjąć dialog ze wspólotą, bo teraz to wygląda jak jakaś narożna kamienica odremontowana z jednej strony.

·
Registered
145 Posts
Spoko, nie obrażę się ;)
Obok szkoły, zbudowano jako integralną część budynku, mieszkanie woźnego czy dyrektora ówczesnego Gimnazjum.
Początkowo to był dom dyrektora Raddatza, po wojnie mieszkali w nim nauczyciele z LO (oczywiście wnętrze podzielono na kilka mieszkań). Zdaje się, że do dzisiaj część mieszkańców tego budynku to emerytowani nauczyciele.

·
Pilanin
3,874 Posts
.
Ja tam widzę jakieś kółeczka wentylacyjne na elewacji...
Uświadom mnie gdzie, bo się wpatruję i wpartuję, a żadnej wentylacji nie widzę. Jest jedna kratka nad pierwszym oknem od lewej nad wejściem na tym zdjęciu - http://architekturmuseum.ub.tu-berlin.de/index.php?set=1&p=79&Daten=156989 -, jest też coś nad jednym z okien na patrerze, jednak jak widać kratki te umieszczone są DOKŁADNIE na środku okna nad którym się znajdują aby nie zakłocać porządku elewacji, czego nie można powiedzieć o obecnych, czarnych, plastikowych, chaotycznie rozrzuconych po całej elewacji, po prostu chamskich zaślepkach.

Myślę, że jeżeli ktoś ma wątpliwości co do remontu, to wystarczy porównać zdjęcia przedwojenne i powojenne. Nieskazitelna biel z opaską z cegły na dole nijak ma się do obecnej feeri barw, jaką zastosowano na budynku.

·
P I Ł A
174 Posts
Zapowiadam kolejny update pod koniec przyszłego tygodnia. Dawno nic nie wrzucałem ale wiecie, był Wrocław, teraz Warszawa. W mieście ciutkę się dzieje także polecam cierpliwość do końca przyszłego tygodnia.
A może fotki przebudowywanej kamienicy na ul. Roosevelta (na przeciwko kościoła św.Antoniego). Napisz co sądzisz o jej przebudowie.

21 - 40 of 330 Posts